ZAPOWIEDZI - Kompilacja, Głosowanie, Komentarze

Najlepsze Pełne Wersje, Dema i Zapowiedzi roku 2015.
Awatar użytkownika
Jazzwhisky
Posty: 4332
Rejestracja: 13 kwie 2006, 21:45
Kontakt:

ZAPOWIEDZI - Kompilacja, Głosowanie, Komentarze

Post autor: Jazzwhisky »

Obrazek
I ostatnie otwarcie, czyli tegoroczne Zapowiedzi. W sumie 12 tytułów poniżej, ale tylko jedna nagroda do zdobycia. Zwróćcie uwagę na odmienne zasady głosowania i termin oddawania głosów w tej kategorii! :)

Operacja Sucha Starucha
RM2003
autor: CrashuR
szczegóły: viewtopic.php?f=30&t=5219

Jumping To Conclusions
RM2003
autor: Charlie Vermin
szczegóły: viewtopic.php?f=30&t=5249

Alchemik
RM2000
autor: Mikisi
szczegóły: viewtopic.php?f=30&t=5224

Kroniki Sejmowe
RMVXA
autor: Keibi
szczegóły: viewtopic.php?f=30&t=5314

Marcus i królowa lodu
RMXP
autor: Helio108
szczegóły: viewtopic.php?f=30&t=5313

Skarb minionych epok
RMXP
autor: Naoo
szczegóły: viewtopic.php?f=30&t=5286

Shade
RMVXA
autor: maxcyrexus
szczegóły: viewtopic.php?f=30&t=5368

Lords of Mana
RMVX
autor: Asuda
szczegóły: viewtopic.php?f=30&t=5330

Opowieści z Edorii: Edycja Cesarska (roszerzenie)
RMXP
autor: Kryzz333
szczegóły: viewtopic.php?f=30&t=5331

Filth
RMVXA
autor: Ekhart
szczegóły: viewtopic.php?f=30&t=5405

Jasna Strona Asgun
RMVXA
autor: Noruj
szczegóły: viewtopic.php?f=30&t=5407

Bukanier
RMXP
autor: Adrapnikram
szczegóły: viewtopic.php?f=30&t=5423
ZASADY GŁOSOWANIA:

Głosowanie jest niejawne. Możecie do woli zarzucać tu komentarzami, słownymi ocenami i uwagami, jednak swój oficjalny głos oddajecie niejawnie. Forma głosowania jest prosta - wybieracie DOWOLNĄ ILOŚĆ projektów, które wg Was zostały zaprezentowane i/lub zapowiadają się najlepiej i chcielibyście odesłać szczególnie ze znaczkiem "do realizacji". Zwycięstwo w tej kategorii przypadnie jednak tylko jednej zapowiedzi (bez podium!), która takich znaczków zdobędzie najwięcej.

Uwagi:
- prawo głosu mają wszyscy forumowicze zarejestrowani do dnia 27.12.2015 włącznie, uwaga - z co najmniej 10 postami na koncie, w tym co najmniej jednym postem w roku 2015!
- głosujemy fair, pomijamy własne projekty, głosy przyznajemy wg naszej szczerej opinii :)
- po zakończeniu głosowania głosy poszczególnych osób zostaną ujawnione
- dodatkowa informacja dla autorów prac: nie ma przeciwskazań, by głosować na konkurencyjne tytuły - w przypadku, gdyby wasz głos decydował o niższej pozycji waszej produkcji (bo został oddany na bezpośredniego rywala w klasyfikacji) - zostanie on anulowany!

Głosy oddajemy poprzez forumowe PMki DO MNIE -> ucp.php?i=pm&mode=compose&u=3. Każdy głosujący otrzyma ode mnie potwierdzenie swojego wyboru (ew. uwagi, informacje o nieprawidłowościach). Głosowanie potrwa do piątku 01.01.2016 włącznie. Wyniki zostaną ogłoszone w godzinach popołudniowych dnia następnego. To chyba tyle, mam nadzieję, że niczego nie pominąłem. Gdyby ktoś miał jakiekolwiek wątpliwości, zauważył błędy, braki - piszcie bez wahania.
Nasz discordowy czat, 24h/d - https://discord.gg/4GG85kr
Awatar użytkownika
Kleo

Golden Forki Special - Recenzje (zwycięstwo); Golden Forki Special III - Recenzje (zwycięstwo)
Posty: 1001
Rejestracja: 31 sie 2012, 22:25

Re: ZAPOWIEDZI - Kompilacja, Głosowanie, Komentarze

Post autor: Kleo »

Moment, czy ja dobrze rozumiem? Można zagłosować nawet na WSZYSTKO? Nie, żebym miała zamiar to robić, teoretycznie pytam. :)
Awatar użytkownika
Jazzwhisky
Posty: 4332
Rejestracja: 13 kwie 2006, 21:45
Kontakt:

Re: ZAPOWIEDZI - Kompilacja, Głosowanie, Komentarze

Post autor: Jazzwhisky »

Yup, ale wtedy twój głos będzie wart dokładnie tyle samo, co gdybyś wcale nie zagłosowała. Podbijesz przy tym numerki, co może mieć pozytywny wpływ na motywację niektórych autorów. :)

Z pozycji konkursu jest tylko jeden zwycięzca, nie ma rozdawania punktów, więc matematyka pozwala nam fajnie zaszaleć, a wygra po prostu ten projekt, który wymieni największa liczba osób.
Nasz discordowy czat, 24h/d - https://discord.gg/4GG85kr
Awatar użytkownika
Deathwing

GF2022 - Pełne Wersje (msc. 1); TAPE #1 (msc. 1); Liga Mapperów Sezon I (msc. 1) Sezon II (msc. 2) Sezon IV (msc. 3) Sezon V (msc. 1) Sezon VI (msc. 2); TASC 2 (msc. 1)(msc. 3); TASC 3 (msc. 1); TASC 4 (msc. 1)(msc. 1)(msc. 1)
Posty: 304
Rejestracja: 29 gru 2006, 22:40
Kontakt:

Re: ZAPOWIEDZI - Kompilacja, Głosowanie, Komentarze

Post autor: Deathwing »

Gdzie się podział Under? Dopiero teraz się zorientowałem, że go brakuje, a nie brał udziału w poprzednich edycjach :P Już pewnie za późno na jakiekolwiek zmiany, więc tylko posmęcę, że to właśnie na niego najchętniej oddałbym głos.
Poza tym wydaje mi się, że głosowanie lepiej by wyglądało wg standardowych zasad, bo nie na wszystkie projekty czekam w tym samym stopniu i wolałbym niektóre wyróżnić większą liczbą punktów.
EDIT: ok, właśnie zauważyłem, że Under jest w kategorii dem :D
turn up the silence
Awatar użytkownika
Jazzwhisky
Posty: 4332
Rejestracja: 13 kwie 2006, 21:45
Kontakt:

Re: ZAPOWIEDZI - Kompilacja, Głosowanie, Komentarze

Post autor: Jazzwhisky »

W Zapowiedziach nigdy nie było punktów (wcześniej był wybór max trzech pozycji z listy), chodzi tu mniej więcej o to, że podstawa do oceny jest znacznie bardziej wątła (i może być myląca) niż w przypadku gier/dem (czasami wiele miesięcy pracy i godzin gry vs jeden post na forum). Stąd głównie to zero-jedynkowe podejście, podoba się albo nie, "rób grę!" i tyle nam wystarczy, bo ważniejsze* jest ile osób, a nie jak bardzo.

No i tak, Under miał swoje demo już w zeszłym roku (ale wtedy nie było tej kategorii w GF). :)
Nasz discordowy czat, 24h/d - https://discord.gg/4GG85kr
Awatar użytkownika
Adrap

GF2020 - Dema (miejsce 3); GF2019 - Pełne Wersje (miejsce 3) Zapowiedzi (zwycięstwo); GF2017 - Pełne Wersje (miejsce 3)(miejsce 3); GF2015 - Dema (miejsce 2) Zapowiedzi (zwycięstwo); KC I (miejsce 2); KC II (miejsce 3); TASC 4 (miejsce 2)(miejsce 3)
Posty: 815
Rejestracja: 21 kwie 2014, 14:39
Lokalizacja: Kurpsie

Re: ZAPOWIEDZI - Kompilacja, Głosowanie, Komentarze

Post autor: Adrap »

KTak naprawdę to nie interesuję się zapowiedziami (w tamtym roku nawet nie głosowałem) jak i demami, ALE są cztery pozycje na które wyjścia LICZĘ, że wyjdą. Jeden to Bukanier, dwa nie znajdują się ani tu ani w rękach i nie są z mojej ręki, a tutaj znajduję się tylko jedna pozycja, która mnie interesuje. I taki będzie mój głos.

@dół
Nie przesadzajmy. Tylko w tych w których występuje.
Ostatnio zmieniony 29 gru 2015, 02:17 przez Adrap, łącznie zmieniany 1 raz.
Wydane:
Podziemia: Człowiek, 23 sekundy, Królobójcy, Najstarszy

Współautor gry: Amarok
(W produkcji)
Awatar użytkownika
Diablo

Golden Forki 2017 - Pełne Wersje (miejsce1); Golden Forki 2016 - Pełne Wersje (miejsce 2); Golden Forki 2015 - Dema (miejsce 2); Golden Forki 2013 - Pełne Wersje (miejsce 2)
Posty: 362
Rejestracja: 07 maja 2012, 15:58

Re: ZAPOWIEDZI - Kompilacja, Głosowanie, Komentarze

Post autor: Diablo »

Matulu tyle fajnych rzeczy tutaj.

Bukanier, Edycja Cesarska i Alchemik to moi faworyci w tej kategorii. Co ten Adrap taki hop siup. W prawie kazdej kategorii jego projekty najbardziej mi sie podobaja xd
Awatar użytkownika
PInroz
Posty: 917
Rejestracja: 28 paź 2014, 22:24
Kontakt:

Re: ZAPOWIEDZI - Kompilacja, Głosowanie, Komentarze

Post autor: PInroz »

ZAPOWIEDZI!!!!

Mam trzech faworytów - Bukanier, Opowieści z Edorii: Edycja Cesarska i Jasna Strona Asgun.

Lecz moim faworytem numer jeden to Edycja Cesarska. :-P
Obrazek
:cry: :cry: :cry: Nie mogę latać, bo stałem się kaleką :cry: :cry: :cry:
Awatar użytkownika
Dragon Kamillo

Golden Forki 2016 - Pełne Wersje (miejsce 3); Golden Forki 2013 - Zapowiedzi (zwycięstwo); Liga Mapperów Sezon IV (miejsce 2)
Posty: 1947
Rejestracja: 18 paź 2009, 21:23
Lokalizacja: Poznań/Granowiec

Re: ZAPOWIEDZI - Kompilacja, Głosowanie, Komentarze

Post autor: Dragon Kamillo »

Starucha i Marcus, reszta mnie jakoś nie jara.
Awatar użytkownika
Yoroiookami

GF 2019 - Pełne Wersje (miejsce 2); GF 2017 - Dema (miejsce 1); GF 2015 - Pełne Wersje (miejsce 2); GF 2014 - Pełne Wersje (miejsce 3); GF 2010 - Gry (miejsce 2); GF Special III - Recenzje (zwycięstwo)
Posty: 679
Rejestracja: 02 wrz 2014, 12:45

Re: ZAPOWIEDZI - Kompilacja, Głosowanie, Komentarze

Post autor: Yoroiookami »

Większość otrzymała mój głos, bo i większość chcę ujrzeć. Życzę powodzonka. Może za rok sam wystartuję w zapowiedziach. :roll:
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Jazzwhisky
Posty: 4332
Rejestracja: 13 kwie 2006, 21:45
Kontakt:

Re: ZAPOWIEDZI - Kompilacja, Głosowanie, Komentarze

Post autor: Jazzwhisky »

Pierwszy raz w historii GF mamy remis na pierwszym miejscu w kategorii Zapowiedzi, ale podobnie jak w innych kategoriach, nie oznacza to dogrywki, tylko dwóch równorzędnych zwycięzców. Szczegółowe wyniki poniżej! :)

1 Filth (Ekhart), Bukanier (Adrapnikram) 11pkt
3 Skarb minionych epok (Naoo) 9pkt
4 Jasna Strona Asgun (Noruj), Operacja Sucha Starucha (CrashuR) 8pkt
6 Alchemik (Mikisi), Opowieści z Edorii: Edycja Cesarska (Kryzz333) 7pkt
8 Kroniki Sejmowe (Keibi), Lords of Mana (Asuda) 5pkt
10 Marcus i królowa lodu (Helio108) 4pkt
11 Jumping To Conclusions (Charlie Vermin) 3pkt
12 Shade (maxcyrexus) 0pkt


Dzięki za głosy i gratulacje dla zwycięzców, oczywiście zapraszam do komentarzy.

Ah, ze statystyk - głosy w tej kategorii oddało 19 osób, średnio głosujący wskazywali minimalnie ponad 4 tytuły.
Nasz discordowy czat, 24h/d - https://discord.gg/4GG85kr
Awatar użytkownika
Keibi
Posty: 75
Rejestracja: 02 lis 2013, 11:41

Re: ZAPOWIEDZI - Kompilacja, Głosowanie, Komentarze

Post autor: Keibi »

Heh, bardzo się cieszę z mojego 8 miejsca. Zawsze mogło być gorzej (nawet miałem chwilami obawy o ostatnim miejscu z zerem punktów, zwłaszcza, że to mój pierwszy start w GF-ach.
Gratuluję zwycięzcom i pozostałym uczestnikom. Mam nadzieję tylko, że w przyszłym roku wystawię więcej tytułów w większej liczbie kategorii, bo te emocje od zgłoszenia gry do wyników doskonale motywują do tworzenia gry...
I dzięki tak optymistycznemu dla mnie wynikowi możecie oczekiwać, że w przyszłym roku już będziecie mogli zagrać w Kroniki Sejmowe i na nie zagłosować w pełnych wersjach :-D
A mi pozostało już wracać do roboty, bo gra sama się nie zrobi... :lol:

PS.
A co do największych zaskoczeń, no to mnie najbardziej zaskoczył Skarb Minionych Epok. Obstawiałem, że ta zapowiedź będzie miała 5-6 miejsce,
a tu podium.
Także Bukanier mnie zdziwił. Dosłownie w ostatniej chwili się pojawił, tak jakby rzutem beretem na taśmę. Spodziewałem się podium lub tuż pod podium, a tu zwycięstwo...
I trzecie zaskoczenie - moja gra. Jak już wcześniej wspomniałem, spodziewałem się grzania końca przy miejscach 10-12 (być może ze względu na osobliwą tematykę), a tu 8 miejsce...
Ostatnio zmieniony 02 sty 2016, 11:04 przez Keibi, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
GameBoy

Golden Forki 2009 - Pełne Wersje (miejsce 1); Puchar Ligi Mapperów II (zwycięstwo); TA Sprite Contest 6 (miejsce 3)(miejsce 3)
Posty: 1768
Rejestracja: 11 lip 2009, 13:47
Lokalizacja: Wieluń

Re: ZAPOWIEDZI - Kompilacja, Głosowanie, Komentarze

Post autor: GameBoy »

Trochę mnie Filth zaskoczył, bo wydawało mi się, że gra przeszła bez większego echa (np. nikt o niej nie wspomniał w ogóle w tym temacie), a tu nagle zwycięstwo.
Awatar użytkownika
Jazzwhisky
Posty: 4332
Rejestracja: 13 kwie 2006, 21:45
Kontakt:

Re: ZAPOWIEDZI - Kompilacja, Głosowanie, Komentarze

Post autor: Jazzwhisky »

Ewidentnie na potrzeby GF/głosowania uczestnicy przeglądali i porównywali Zapowiedzi klikając w linki w temacie. :)

Bardzo fajnie, większość osób podeszła do tego konkretnie, no i w niektórych przypadkach pokazało to inny obraz rzeczywistości niż dotychczasowa popularność wątków. Urok GF w pełnej skali.

@Keibi - post factum mogę dodać, na nic nie czekam bardziej (remisy dopuszczone!) niż na Kroniki, fajnie, że taka impreza motywuje.
Nasz discordowy czat, 24h/d - https://discord.gg/4GG85kr
Awatar użytkownika
Ekhart

Golden Forki 2015 - Zapowiedzi (zwycięstwo); Golden Forki 2011 - Dema (miejsce 1)
Posty: 447
Rejestracja: 28 maja 2010, 10:12
Lokalizacja: Midleton

Re: ZAPOWIEDZI - Kompilacja, Głosowanie, Komentarze

Post autor: Ekhart »

Podobnie jak GB, jestem zaskoczony, że Filth tak dobrze wypadł :) dziękuję wszystkim za głosy. Za rok złoto w Pełniakach!
No matter how tender, how exquisite… A lie will remain a lie.
Zablokowany