Hellsing oraz dlaczego Japończycy są dziwni?

Tematy różne, różniste.
Awatar użytkownika
Super Vegeta
Posty: 847
Rejestracja: 07 maja 2006, 08:03
Lokalizacja: Toruń
Kontakt:

Re: Hellsing oraz dlaczego Japończycy są dziwni?

Post autor: Super Vegeta »

E tam, Kałach. Inaczej niż po europejsku rozumować raczej nie umiemy, więc musimy próbować zrozumieć wszystko przez pryzmat naszego skromnego europejskiego intelektu.
Awatar użytkownika
Mertruve

Golden Forki Special - Pełne Wersje (zwycięstwo)
Posty: 1518
Rejestracja: 22 kwie 2006, 20:07

Re: Hellsing oraz dlaczego Japończycy są dziwni?

Post autor: Mertruve »

Wiara to coś co odkładają na bok i nie przykładają do tego wagi. Przez co mają wyuczone raczej w niewielkim stopniu wartości moralne i przez dalsze życie nie przykładają wago do życia duchowego, ale do wyuczonych na pamięć obowiązków. Żyją se w systemie bardzo ścisłym i wszystko mają upOrządkowane i męczące stąd szukają oryginalnych rozrywek tym bardziej, że nie mają na nie za wiele czasu. Są ludzie, którzy ciężko pracując właśnie na ich tworzeniu (to ich praca) tworzą naprawdę dziwne rzeczy i na ogół często łamiące zasady moralne, duchowe...a to jest spowodowane tym, że właśnie ich życie duchowe jest cienkie...
Wrong. Pokaż "wierzącego, nie praktykującego" Polaka Japończykowi, który właśnie usypał ścieżkę z soli między swoim domem a cmentarzem - zaraz zacznie się śmiać ze zdenerwowania :P

SV - Greetings, human.
Awatar użytkownika
Inq

Golden Forki 2007 - Dema (miejsce 2)
Posty: 1041
Rejestracja: 01 kwie 2007, 13:20

Re: Hellsing oraz dlaczego Japończycy są dziwni?

Post autor: Inq »

To, że my myślimy po "naszemu" i postrzegamy system społeczny Japończyków jako destruktywny dla nich samych, nie oznacza od razu, że skoro myślimy źle. Jeśli tamci ludzie są znerwicowani, przeładowani pracą, obowiązkami, to wcale nie oznacza, że im z tym dobrze bo tak już mają (taki śmiech w dziwnych dla nas momentach też jest objawem jakichś schorzeń).

Nie wiem ile w tym prawdy, ale słyszałem, że japońscy urzędnicy mają w biurach portrety szefów, na których mogą się wyżywać. Inny światopogląd? :roll: Dla mnie to już gruba przesada.
ZNISZCZONE Nowoczesne Miasto
Polecam także zaopatrzyć się we wszystkie gry z serii: Miasteczko Nowoczesne, wszystko tak zniszczone, że dosłownie nic nie ma.
Awatar użytkownika
Ska'ciu

Golden Forki 2011 - Pełne Wersje (miejsce 1)(miejsce 3); Golden Forki 2010 - Pełne Wersje (miejsce 2); TA Sprite Contest 3 (miejsce 2); TA Sprite Contest 2 (miejsce 3)
Posty: 501
Rejestracja: 20 sie 2008, 16:27
Lokalizacja: The City in Forest
Kontakt:

Re: Hellsing oraz dlaczego Japończycy są dziwni?

Post autor: Ska'ciu »

Wiara, zasady moralne... Taa... X, brzmisz jak jakiś Rydzyk! Tam jest zupełnie inna religia, nie, wcale nie gorsza, (nie nasyłaj na mnie moherów za to stwierdzenie) a co do moralności - co człowiek to inne zasady. Wszędzie. Po za tym jak stwierdził kałasz oceniasz to według swojej miary co nie ma sensu. Proste, my ich nie zrozumiemy a oni nas... Choć jak patrzę na konwentach, jeśli się w tym siedzi to coś tam więcej zrozumieć można ale na pewno nigdy nie będzie to za wiele.
Nie chce mi się ale staram się makerować... I tak już kilka lat xD
The end of C'S RPG Studio: http://www.mediafire.com/?5gmmmmyh2zd (filmik na rm2k3)
ps. Hail Anime&Manga&Nihon
ObrazekObrazek
W Tsukurogrodzie najlepszy tydzień powstaje w grze!
Awatar użytkownika
Kalashnikov
Posty: 1381
Rejestracja: 16 gru 2006, 05:19
Lokalizacja: Edynburg / Opole

Re: Hellsing oraz dlaczego Japończycy są dziwni?

Post autor: Kalashnikov »

Inq pisze:To, że my myślimy po "naszemu" i postrzegamy system społeczny Japończyków jako destruktywny dla nich samych, nie oznacza od razu, że skoro myślimy źle. Jeśli tamci ludzie są znerwicowani, przeładowani pracą, obowiązkami, to wcale nie oznacza, że im z tym dobrze bo tak już mają (taki śmiech w dziwnych dla nas momentach też jest objawem jakichś schorzeń).

Nie wiem ile w tym prawdy, ale słyszałem, że japońscy urzędnicy mają w biurach portrety szefów, na których mogą się wyżywać. Inny światopogląd? :roll: Dla mnie to już gruba przesada.
Ja słyszałem, że europejczycy chodzą na mecze piłkarskie nie po to, żeby oglądać jak grają, ale po to żeby bić się po samym spotkaniu.

Takich "dziwnych" przykładów można mnożyć po obydwu stronach, ale nie żyjąc tam przynajmniej kilku lat nigdy nie będziesz mieć dokładnego wglądu w te sprawy.

Btw, Japońce mają w niektórych miejscach takie sztuczne zbiorniki wodne, z wieloma pomostami/molami (coś w ten deseń) i chodzą tam sobie posiedzieć z wędką. Co ciekawe w całej tej sytuacji to fakt, że w wodzie nie ma ryb :) Od takie weekendowe "moczenie kija" dla relaksu i chwili dla siebie. Przecież rybę kupi i tak w drodze do domu :)
Awatar użytkownika
X-Tech

Golden Forki 2009 - Pełne Wersje (miejsce 3)
Posty: 3268
Rejestracja: 22 lut 2008, 14:15

Re: Hellsing oraz dlaczego Japończycy są dziwni?

Post autor: X-Tech »

Ska'ciu pisze:Wiara, zasady moralne... Taa... X, brzmisz jak jakiś Rydzyk!
Rydzyk ? Ja nie pamiętam ile to lat temu ostatnio w kościele byłem...
Mówię na przykład o tym, że w innych krajach ludzie mają na tyle wzajemnego poszanowania i chęci unikania antyedukowania odbiorców, że nie robią np: filmów, w których seans opiera się na piłowaniu nogi stalową linką, czy wbijaniu w człowieka igieł i innych rzeczy, by zadowolić oprawców tych filmów...którzy czerpią niezwykłą radość z zadawania bólu. I powiem, że te sawy i inne horrory z USA to pestka przy tym co robią japońce...To tylko jeden z przykładów. Ale również większa pracowitość tych ludzi nie raz przyczynia się do powstawania dobrych rzeczy i jest tego przewaga ponad tymi negatywnymi...całe szczęście.
Kalashnikov pisze: Btw, Japońce mają w niektórych miejscach takie sztuczne zbiorniki wodne, z wieloma pomostami/molami (coś w ten deseń) i chodzą tam sobie posiedzieć z wędką. Co ciekawe w całej tej sytuacji to fakt, że w wodzie nie ma ryb :) Od takie weekendowe "moczenie kija" dla relaksu i chwili dla siebie. Przecież rybę kupi i tak w drodze do domu :)
Lepsze to niż fajki. U nas by to nie przeszło. Zaraz by podjechali panowie w białych fartuchach.
Inq pisze:To, że my myślimy po "naszemu" i postrzegamy system społeczny Japończyków jako destruktywny dla nich samych, nie oznacza od razu, że myślimy źle. Jeśli tamci ludzie są znerwicowani, przeładowani pracą, obowiązkami, to wcale nie oznacza, że im z tym dobrze bo tak już mają (taki śmiech w dziwnych dla nas momentach też jest objawem jakichś schorzeń).
Tak właśnie należy to rozumieć. Wszystko się kręci w okół kariery i pracy. Przemęczony człowiek zaczyna powoli acz skutecznie się niszczyć.
Awatar użytkownika
Sobriquet Gaido

Golden Forki 2007 - Pełne Wersje (miejsce 3)
Posty: 474
Rejestracja: 15 kwie 2007, 21:45
Lokalizacja: Ale mam pod spodem fikuśny znaczek :D

Re: Hellsing oraz dlaczego Japończycy są dziwni?

Post autor: Sobriquet Gaido »

Mówię na przykład o tym, że w innych krajach ludzie mają na tyle wzajemnego poszanowania i chęci unikania antyedukowania odbiorców, że nie robią np: filmów, w których seans opiera się na piłowaniu nogi stalową linką, czy wbijaniu w człowieka igieł i innych rzeczy, by zadowolić oprawców tych filmów...którzy czerpią niezwykłą radość z zadawania bólu.
Proponuje oglądnąc Funny Games :)
Awatar użytkownika
Mertruve

Golden Forki Special - Pełne Wersje (zwycięstwo)
Posty: 1518
Rejestracja: 22 kwie 2006, 20:07

Re: Hellsing oraz dlaczego Japończycy są dziwni?

Post autor: Mertruve »

Tam jest zupełnie inna religia
Wrong. -> Wikipedia
Rydzyk ? Ja nie pamiętam ile to lat temu ostatnio w kościele byłem...
Lans. -> onet.pl
Awatar użytkownika
Kalashnikov
Posty: 1381
Rejestracja: 16 gru 2006, 05:19
Lokalizacja: Edynburg / Opole

Re: Hellsing oraz dlaczego Japończycy są dziwni?

Post autor: Kalashnikov »

Mertruve pisze:
Tam jest zupełnie inna religia
Wrong. -> Wikipedia
Rydzyk ? Ja nie pamiętam ile to lat temu ostatnio w kościele byłem...
Lans. -> onet.pl
Spam. -> titek.pl
Zablokowany