Książka

Tematy różne, różniste.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Foxer

Golden Forki 2008 - Dema (miejsce 2); TA Sprite Contest 3 (miejsce 3); Liga Mapperów Sezon II (miejsce 1); Liga Mapperów Sezon III (miejsce 2); TA Code-Off Edycja V (zwycięstwo)
Posty: 492
Rejestracja: 16 mar 2008, 13:23
Lokalizacja: Poznań

Re: Książka

Post autor: Foxer »

Ja w wolnych chwilach wchłaniam Mistrza i Małgorzatę. Już z dwa miesiące się to ciągnie, bo mam mało czasu.
Ale książka super - pierwsza w życiu, po którą sięgnęłem z własnej woli. Luźna, humorystyczna, no i ma wątek religijny :P.

Lektury w polskich szkołach ssają. Czytałem większośc (kiedyś, bo obecnie w liceum już niemal żadnej) i jedyne co mi się spodobało, to Krzyżacy :)
Awatar użytkownika
Inq

Golden Forki 2007 - Dema (miejsce 2)
Posty: 1041
Rejestracja: 01 kwie 2007, 13:20

Re: Książka

Post autor: Inq »

Ja MiM zacząłem chyba przedwczoraj, jestem już w połowie. Nie wiem czemu, ale bardzo ciężko mi się to czyta, spodziewałem się trochę innej książki. A tu takie jakby epizody posklejane w jedną całość.
ZNISZCZONE Nowoczesne Miasto
Polecam także zaopatrzyć się we wszystkie gry z serii: Miasteczko Nowoczesne, wszystko tak zniszczone, że dosłownie nic nie ma.
Awatar użytkownika
Mertruve

Golden Forki Special - Pełne Wersje (zwycięstwo)
Posty: 1518
Rejestracja: 22 kwie 2006, 20:07

Re: Książka

Post autor: Mertruve »

Czym się różni czytanie "bo napisali na forum i chcę być fajny" od czytania lektur na siłę ;x?
Awatar użytkownika
Inq

Golden Forki 2007 - Dema (miejsce 2)
Posty: 1041
Rejestracja: 01 kwie 2007, 13:20

Re: Książka

Post autor: Inq »

Do kogo z tym pijesz?
ZNISZCZONE Nowoczesne Miasto
Polecam także zaopatrzyć się we wszystkie gry z serii: Miasteczko Nowoczesne, wszystko tak zniszczone, że dosłownie nic nie ma.
Awatar użytkownika
Jazzwhisky
Posty: 4332
Rejestracja: 13 kwie 2006, 21:45
Kontakt:

Re: Książka

Post autor: Jazzwhisky »

Emm, przecież zarówno Mistrz i Małgorzata jak i Zbrodnia i Kara to lektury szkolne (liceum)? ^^"
Ale podzielam, zwłaszcza Zbrodnię wchłonąłem jednym ciągiem.
Nasz discordowy czat, 24h/d - https://discord.gg/4GG85kr
Awatar użytkownika
Inq

Golden Forki 2007 - Dema (miejsce 2)
Posty: 1041
Rejestracja: 01 kwie 2007, 13:20

Re: Książka

Post autor: Inq »

Mistrza i Małgosi jeszcze nie przerabialiśmy. :wink:
Na chwilę obecną, Zbrodnia dużo lepsza.
ZNISZCZONE Nowoczesne Miasto
Polecam także zaopatrzyć się we wszystkie gry z serii: Miasteczko Nowoczesne, wszystko tak zniszczone, że dosłownie nic nie ma.
Awatar użytkownika
Kalashnikov
Posty: 1381
Rejestracja: 16 gru 2006, 05:19
Lokalizacja: Edynburg / Opole

Re: Książka

Post autor: Kalashnikov »

Niestety Zbrodni nie przeczytałem, a na chwilę obecną czasu na to na pewno nie mam. Może w wakacje uda mi się nadrobić.
Mertruve pisze:Czym się różni czytanie "bo napisali na forum i chcę być fajny" od czytania lektur na siłę ;x?
Tym, że "bycie fajnym na forum" jest żadnym bodźcem i jest niemal pewne, że nikt nie spędzi kilku dni-tygodni czytając książkę, bo chce się komuś przypodobać?
Awatar użytkownika
GameBoy

Golden Forki 2009 - Pełne Wersje (miejsce 1); Puchar Ligi Mapperów II (zwycięstwo); TA Sprite Contest 6 (miejsce 3)(miejsce 3)
Posty: 1770
Rejestracja: 11 lip 2009, 13:47
Lokalizacja: Wieluń

Re: Książka

Post autor: GameBoy »

Alicja w Krainie Czarów <3
Ostatnio wpadła mi ta książka w bibliotece, więc zdecydowałem się wypożyczyć bo to niejako klasyk jest. Szczęśliwie trafiłem na chyba najlepszy polski przekład + oryginalny tekst w języku angielskim + komentarze od tłumacza. Książka miażdży po prostu, no!
Awatar użytkownika
Pantera
Posty: 322
Rejestracja: 14 lip 2008, 13:27

Re: Książka

Post autor: Pantera »

GameBoy - chyba czytalem dokladnie te sama wersje, podasz mi nazwisko tego tlumacza?
Sama Alicja jest dla mnie cudna ksiazka :) musze polozyc rece na drugiej czesci
None ov thy empty gods shall ever stand above me!

transparent avatar thx to Kalashnikov
Awatar użytkownika
GameBoy

Golden Forki 2009 - Pełne Wersje (miejsce 1); Puchar Ligi Mapperów II (zwycięstwo); TA Sprite Contest 6 (miejsce 3)(miejsce 3)
Posty: 1770
Rejestracja: 11 lip 2009, 13:47
Lokalizacja: Wieluń

Re: Książka

Post autor: GameBoy »

Przekład według Roberta Stillera, wydawnictwo Lettrex 1990 rok. Drugą część czytałem też, ale jako e-book na telefonie.
Polecam też "Krainę Chichów" i "Księżycowe Kości" (podobna tematyka jak w "Alicji...") Johnatana Carolla - genialnego pisarza powieści nadrealistycznych.
Awatar użytkownika
Enyafan
Posty: 122
Rejestracja: 20 cze 2009, 14:21

Re: Książka

Post autor: Enyafan »

Skończyłem niedawno "Lewą rękę ciemności" Ursuli Le Guin... po raz któryś. Gorrrąco polecam, zdecydowanie moja ulubiona książka. Opowiada o wysłanniku międzyplanetarnej organizacji w świecie, w którym wszyscy ludzie są obojnakami. Świetne S-F dla tych, którzy wolą humanistyczne, psychologiczne podejście do wizji przyszłości od opisów wymyślnych machin i mechanizmów.
Awatar użytkownika
GameBoy

Golden Forki 2009 - Pełne Wersje (miejsce 1); Puchar Ligi Mapperów II (zwycięstwo); TA Sprite Contest 6 (miejsce 3)(miejsce 3)
Posty: 1770
Rejestracja: 11 lip 2009, 13:47
Lokalizacja: Wieluń

Re: Książka

Post autor: GameBoy »

humanistyczne, psychologiczne podejście do wizji przyszłości
Mike Resnick - "Zamglony Horyzont" - książka opowiada o człowieku, który przechodzi operacje upodabniające go do mieszkańców planet, z którymi chce negocjować w sprawie wydobycia surowców jakaś Federacja Galaktyczna, czy tam inna firma, nie pamiętam dokładnie. Fajnie się czyta, a autor cały czas zadaje pytanie co czyni nas człowiekiem.
Awatar użytkownika
Super Vegeta
Posty: 847
Rejestracja: 07 maja 2006, 08:03
Lokalizacja: Toruń
Kontakt:

Re: Książka

Post autor: Super Vegeta »

Meh. Ostatnio wziąłem się za wchłanianie Sagi o Wiedźminie, jak na razie utrzymuję średnie tempo dwóch tomów na tydzień. xf

= Edit
@dół:
Dahaha, rodzice przy każdej możliwej okazji mówią mi, że nie mam gustu. xD No cóż, fakt pozostaje faktem, na obecną chwilę Sapkowski jest najbardziej 'przeczytanym' przeze mnie autorem. xf
Ostatnio zmieniony 11 lip 2009, 23:08 przez Super Vegeta, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Foxer

Golden Forki 2008 - Dema (miejsce 2); TA Sprite Contest 3 (miejsce 3); Liga Mapperów Sezon II (miejsce 1); Liga Mapperów Sezon III (miejsce 2); TA Code-Off Edycja V (zwycięstwo)
Posty: 492
Rejestracja: 16 mar 2008, 13:23
Lokalizacja: Poznań

Re: Książka

Post autor: Foxer »

Pff, styl pisania Sapkowskiego przyprawia mnie o zawroty głowy... Kolega czytał jego opowiadania na jednej z wycieczek szkolnych, już mieliśmy go zasztyletować :P
Awatar użytkownika
Jazzwhisky
Posty: 4332
Rejestracja: 13 kwie 2006, 21:45
Kontakt:

Re: Książka

Post autor: Jazzwhisky »

Bez urazy, też momentami strasznie nie trawię prozy Sapkowskiego, ale chcąc nie chcąc, to naprawdę absolutny mistrz dialogu, przynajmniej polskiej fantastyki. To tak w ramach "opinia świadczy wyłącznie o opiniotwórcy". ;)

No a Alicja (nigdy nie poznałem drugiej części) to matematyczny geniusz absurdu, w swojej kategorii - chyba najzupełniej niedościgniona.
Nasz discordowy czat, 24h/d - https://discord.gg/4GG85kr
ODPOWIEDZ