Książka

Tematy różne, różniste.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
GameBoy

Golden Forki 2009 - Pełne Wersje (miejsce 1); Puchar Ligi Mapperów II (zwycięstwo); TA Sprite Contest 6 (miejsce 3)(miejsce 3)
Posty: 1768
Rejestracja: 11 lip 2009, 13:47
Lokalizacja: Wieluń

Re: Książka

Post autor: GameBoy »

Bastion jest genialny, ale i tak najlepsza jak dla mnie jego książka to "To" ("It"). Chociaż moja opinia może być zniekształcona przez to, że czytałem ją parę lat temu (i dotąd nie widziałem jej w bibliotece :<) jak byłem mniej więcej w wieku głównych bohaterów, którzy są głównie dziećmi (akcja jest trochę pocięta, bo zaczyna się bodajże od spotkania grupy znajomych z dzieciństwa, później są retrospekcje i na końcu powrót znów do teraźniejszości) stąd identyfikacja z postaciami była przeogromna. ;)
Awatar użytkownika
szymx
Posty: 104
Rejestracja: 20 lip 2009, 15:17
Lokalizacja: Ja pier#### niewiem !(Jaworzno)

Re: Książka

Post autor: szymx »

Odświeżę temat .
Niedawno przeczytałem "Ostatni Brzeg" Nevile'a Schute'a z 1957 .
Polecam każdemu kto lubi klimaty postapokaliptyczne .
Opowiada o tym jak po wojnie atomowej w 1963 roku cała półkula północna zginęła ucałowana przez całun atomowego opadu albo zginęła bezpośrednio przez wybuchy . Jedynie na półkuli południowej istnieje jeszcze życie w tym w na południu Australii w Melbourne gdzie stoi jeden z ostatnich okrętów podwodnych Stanów Zjednoczonych Ameryki Północnej . Ludzie żyją w przeświadczeniu że umrą gdy nagle z półkuli północnej zaczynają dociekać strzępki wiadomości kodem Morse'a ....
Polecam każdemu kto lubi klimaty postapokaliptyczne ze względu na ciekawe zakończenie .
Awatar użytkownika
radek02
Posty: 111
Rejestracja: 08 mar 2010, 15:34

Re: Książka

Post autor: radek02 »

Ja tam preferuje książki typu Robinson Cruzoe, czy "obcy". Są takie.... takie... aż trudno mi to wyrazić słowami ^^.
Teksty ze chatów, for i innych rm'woych duperelków:
Spoiler:
Dołącz do grupy makerowiczów na nk ! http://nk.pl/#grupy/29610
Awatar użytkownika
Czeliosss
Posty: 40
Rejestracja: 22 lis 2010, 20:50

Re: Książka

Post autor: Czeliosss »

Ja tam lubię fantastykę np. książki Warhammera.
Awatar użytkownika
Inq

Golden Forki 2007 - Dema (miejsce 2)
Posty: 1041
Rejestracja: 01 kwie 2007, 13:20

Re: Książka

Post autor: Inq »

Ja ostatnio z powodu totalnego braku czasu czytam do poduszki Historię Polski Davisa, bo nie ma tam przynajmniej żadnej fabuły do zapamiętania.
Studia :wink:
ZNISZCZONE Nowoczesne Miasto
Polecam także zaopatrzyć się we wszystkie gry z serii: Miasteczko Nowoczesne, wszystko tak zniszczone, że dosłownie nic nie ma.
Awatar użytkownika
Fehu
Posty: 333
Rejestracja: 24 lip 2010, 10:58

Re: Książka

Post autor: Fehu »

A ja poczytuję 'Niedzielę na wsi' Agathy Christie.
Samotność nie ma nic wspólnego z brakiem towarzystwa.
- Paul Remarque
Awatar użytkownika
Stanior
Posty: 298
Rejestracja: 17 kwie 2006, 17:42
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Książka

Post autor: Stanior »

Bruno Bettelheim " Cudowne i pożyteczne - O znaczeniach i wartościach baśni"

Psychoanalityczna interpretacja najpopularniejszych baśni ;D Polecam;D
18.06.2003-24.11.2003- Redaktor Naczelny Gildii RPGMaker PL (Zjednoczone strony Przystani, Temple of Elementals, Bractwa i Świątyni RPGMaker)

18.05.2020- do chwili obecnej- Redaktor RMteki
Awatar użytkownika
kvachu
Posty: 765
Rejestracja: 15 kwie 2006, 11:46

Re: Książka

Post autor: kvachu »

Ostatnio przeczytałem 1, 2, 3, 4 "A Series of Unfortunate Events" Lemony Snicketa. Zostało 9 części.
I teraz po trochu se czytam "Kafka nad morzem" Haruki Murakamiego.
Awatar użytkownika
Fehu
Posty: 333
Rejestracja: 24 lip 2010, 10:58

Re: Książka

Post autor: Fehu »

Kiedyś czytałem 'Serię niefortunnych zdarzeń', ale wydała mi się zbyt... dziecinna. Szkoda, bo Snicket wymyślił naprawdę fajną historię, którą można by ubrać w ładne, alegoryczne i pełne głębi słowa, na wzór 'Małego księcia', czy twórczości Neila Gaimana. Niestety, to tylko naiwna, prosta bajka :'[
Samotność nie ma nic wspólnego z brakiem towarzystwa.
- Paul Remarque
Awatar użytkownika
kvachu
Posty: 765
Rejestracja: 15 kwie 2006, 11:46

Re: Książka

Post autor: kvachu »

Fehu pisze:Kiedyś czytałem 'Serię niefortunnych zdarzeń', ale wydała mi się zbyt... dziecinna. Szkoda, bo Snicket wymyślił naprawdę fajną historię, którą można by ubrać w ładne, alegoryczne i pełne głębi słowa, na wzór 'Małego księcia', czy twórczości Neila Gaimana. Niestety, to tylko naiwna, prosta bajka :'[
Mi ten dziecinny sposób pisania właśnie się najlepiej podoba.
Awatar użytkownika
Jazzwhisky
Posty: 4332
Rejestracja: 13 kwie 2006, 21:45
Kontakt:

Re: Książka

Post autor: Jazzwhisky »

Fehu pisze:Kiedyś czytałem 'Serię niefortunnych zdarzeń', ale wydała mi się zbyt... dziecinna
Może czegoś nie wiesz, ale Seria... to z założenia seria książek właśnie dla takich trochę starszych dzieciaków - i właśnie dlatego jest napisana tak jak jest. Ofkoz można narzekać na infantylność Kubusia Puchatka, no ale - niektóre rzeczy powinny pozostać takie jakimi są, ma to swój urok. =)

z moich najnowszych:
Golem XIV, S. Lem - nie aż tak ostre jak Głos Pana, ale nadal trzeba mieć dosyć specyficzny gust, żeby przełknąć to wszystko. =D
Humpty Dumpty in Oakland, Philip K. Dick - ogólnie nie lubię stylu jaki uprawia autor, tak jak nie lubię m&a w stylu Onizuki, ale w każdym fachu są mistrzowie, mam wrażenie, że każdą produkcję tego pana łyka się w ciągu chwili.
Nasz discordowy czat, 24h/d - https://discord.gg/4GG85kr
Awatar użytkownika
Fehu
Posty: 333
Rejestracja: 24 lip 2010, 10:58

Re: Książka

Post autor: Fehu »

Nie przeczę, że dla kogoś taka książka może mieć urok.
Chciałem jedynie powiedzieć, że osobiście mi książka do gustu nie przypadła, spodziewałem się czegoś innego i - moim zdaniem - można było z tego zrobić bardziej ambitną serię.
Ale grafiki w 'Serii' były bardzo ładne x]
Samotność nie ma nic wspólnego z brakiem towarzystwa.
- Paul Remarque
Awatar użytkownika
Fear

Golden Forki 2016 - Dema (miejsce 1); Golden Forki 2009 - Dema (miejsce 2)
Posty: 850
Rejestracja: 31 lip 2009, 21:34
Lokalizacja: Białystok

Re: Książka

Post autor: Fear »

Ktoś może mi poradzić książkę z wyraźnie zarysowaną postacią nastoletniego buntownika?
Wybrałem taki temat na maturę i mi brakuje jednej ciekawej książki... Ktoś może coś polecić i w skrócie w kilku zdaniach to opisać? :P
Ostatnia Łza (v1.03) 28.12.16
Obrazek
viewtopic.php?f=1&t=5549
Awatar użytkownika
GameBoy

Golden Forki 2009 - Pełne Wersje (miejsce 1); Puchar Ligi Mapperów II (zwycięstwo); TA Sprite Contest 6 (miejsce 3)(miejsce 3)
Posty: 1768
Rejestracja: 11 lip 2009, 13:47
Lokalizacja: Wieluń

Re: Książka

Post autor: GameBoy »

Jerome A. Salinger "Buszujący w zbożu" - genialna książka.
Do tego może jeszcze "Stowarzyszenie umarłych poetów" (nie znam autora niestety) jednak ta książka jest napisana na podstawie filmu, więc jest co najwyżej średnia.
Awatar użytkownika
Fear

Golden Forki 2016 - Dema (miejsce 1); Golden Forki 2009 - Dema (miejsce 2)
Posty: 850
Rejestracja: 31 lip 2009, 21:34
Lokalizacja: Białystok

Re: Książka

Post autor: Fear »

Stowarzyszenie umarłych poetów oglądałem, a co do "Buszujący w zbożu" to poczytałem sobie ogólnie na wikipedii i książka zaciekawiła mnie już swoim 3 zdaniowym streszczeniem... Wielkie dzięki GameBoy =)

Czekam na inne propozycje jak ktoś zna owe książki :)
Ostatnia Łza (v1.03) 28.12.16
Obrazek
viewtopic.php?f=1&t=5549
ODPOWIEDZ