Zachód - Kultura, Animacja, Film

Tematy różne, różniste.
Awatar użytkownika
X-Tech

Golden Forki 2009 - Pełne Wersje (miejsce 3)
Posty: 3268
Rejestracja: 22 lut 2008, 14:15

Re: Zachód - Kultura, Animacja, Film

Post autor: X-Tech »

Dla mnie Starship Troopers 2 to gówniany film uważam, DM za cudo jak na klasę B.
Kiedy puścili ST2 w TV ja po prostu wyszedłem, bo film był straszliwie nudny.
Acha z shitu polecam również Omega Doom. Masa błędów doprowadzających do frustracji, ale jest Rutger Hauer i klimat i w sumie film, który widziałem nie jeden raz.
http://www.filmweb.pl/f8334/Apokalipsa,1997
Awatar użytkownika
Kalashnikov
Posty: 1381
Rejestracja: 16 gru 2006, 05:19
Lokalizacja: Edynburg / Opole

Re: Zachód - Kultura, Animacja, Film

Post autor: Kalashnikov »

Nie polecam Descent. Stara się tworzyć atmosferę zagrożenia, nieznanego, osaczenia i paranoi, a wychodzi wielki kicz.

Z innych klimatów muszę wam jednak zasugerować obejrzenie Defendora. Genialny komediodramat o lekko upośledzonym facecie (Woody Harrelson), który przebiera się w nocy w kostium superbohatera i idzie walczyć ze złem na świecie. Kupa śmiechu, trochę smutków, dużo do przemyśleń. Pomijam już warsztat, bo wszystko jest na najwyższym poziomie.
Awatar użytkownika
X-Tech

Golden Forki 2009 - Pełne Wersje (miejsce 3)
Posty: 3268
Rejestracja: 22 lut 2008, 14:15

Re: Zachód - Kultura, Animacja, Film

Post autor: X-Tech »

Też Descent nie polecam. Za mocny jest. W negatywnym tego słowa znaczeniu. Za bardzo przytłacza widza, a powinien dawać rozrywkę. :p
Awatar użytkownika
GameBoy

Golden Forki 2009 - Pełne Wersje (miejsce 1); Puchar Ligi Mapperów II (zwycięstwo); TA Sprite Contest 6 (miejsce 3)(miejsce 3)
Posty: 1769
Rejestracja: 11 lip 2009, 13:47
Lokalizacja: Wieluń

Re: Zachód - Kultura, Animacja, Film

Post autor: GameBoy »

Też Descent nie polecam. Za mocny jest. W negatywnym tego słowa znaczeniu. Za bardzo przytłacza widza, a powinien dawać rozrywkę. :p
Descent mocny? W takim razie NIE polecam tego:
http://www.filmweb.pl/f419050/Droga,2009
Genialny film w klimatach post-apo. Oglądanie tego filmu jest jak "bycie torturowanym poprzez powolne wyrywanie paznokci tylko po ty by na końcu odrąbali ci rękę" parafrazując jednego usera z filmwebu.
Awatar użytkownika
kvachu
Posty: 765
Rejestracja: 15 kwie 2006, 11:46

Re: Zachód - Kultura, Animacja, Film

Post autor: kvachu »

Kalashnikov pisze:Nie polecam Descent. Stara się tworzyć atmosferę zagrożenia, nieznanego, osaczenia i paranoi, a wychodzi wielki kicz.
Ja lubię kicze i może dlatego mi się podobało Zejście.
Awatar użytkownika
GameBoy

Golden Forki 2009 - Pełne Wersje (miejsce 1); Puchar Ligi Mapperów II (zwycięstwo); TA Sprite Contest 6 (miejsce 3)(miejsce 3)
Posty: 1769
Rejestracja: 11 lip 2009, 13:47
Lokalizacja: Wieluń

Re: Zachód - Kultura, Animacja, Film

Post autor: GameBoy »

Ja od siebie mogę polecić "Czarnoksiężnika z Oz" w wersji z 1939 roku.
Genialny musical , chyba jeden z pierwszych filmów w kolorze, no i posiada niesamowite efekty (chociażby scena z tornadem, nie mam pojęcia jak to nakręcono), przy których dużo współczesnych filmów z efektami komputerowymi może się chować.

http://www.youtube.com/watch?v=F0-um0pH ... youtu.be&a
Awatar użytkownika
Mertruve

Golden Forki Special - Pełne Wersje (zwycięstwo)
Posty: 1518
Rejestracja: 22 kwie 2006, 20:07

Re: Zachód - Kultura, Animacja, Film

Post autor: Mertruve »

Awatar użytkownika
X-Tech

Golden Forki 2009 - Pełne Wersje (miejsce 3)
Posty: 3268
Rejestracja: 22 lut 2008, 14:15

Re: Zachód - Kultura, Animacja, Film

Post autor: X-Tech »

Skończyłem ostatnio oglądać wszystkie serie serialu BSG. Podsumowując lepszego w serialu s-f w życiu nie widziałem, który tak logicznie prowadził, by fabułę do przodu, a zarazem rozwijał przy tym masę postaci. Jeśli chodzi o s-f to wątpię, że cokolwiek dorówna BSG. Niestety więcej serii już nie będzie - skończyło się na czterech. Pierwsze dwie są najlepsze. Żeby zostać wbitym w ziemię, albo nie wystarczy obejrzeć pierwszy odcinek, ale półgłówkom odradzam XD
Awatar użytkownika
Kalashnikov
Posty: 1381
Rejestracja: 16 gru 2006, 05:19
Lokalizacja: Edynburg / Opole

Re: Zachód - Kultura, Animacja, Film

Post autor: Kalashnikov »

Oglądałem kiedyś pilot. Zasnąłem w połowie.
Awatar użytkownika
X-Tech

Golden Forki 2009 - Pełne Wersje (miejsce 3)
Posty: 3268
Rejestracja: 22 lut 2008, 14:15

Re: Zachód - Kultura, Animacja, Film

Post autor: X-Tech »

Spróbuj obejrzeć pierwszy odcinek. To ten, który toczy się na pokładzie Galactici. Pilot toczy się na Caprice jeszcze, a więc przed głównym zwrotem akcji, którym jest ucieczka w kosmos. Tak po za tym od paru dni co dziennie mi się śnią Cyloni, którzy biegają po moim podwórku, a ja przed nimi uciekam. http://static.blogo.it/toysblog/galacticafig.jpg XD
Awatar użytkownika
Rave

Golden Forki 2010 - Dema (miejsce 2)
Posty: 2041
Rejestracja: 15 kwie 2009, 21:33
Lokalizacja: '; DROP TABLE 'Messages'

Re: Zachód - Kultura, Animacja, Film

Post autor: Rave »

X-tech, a którą wersję BSG oglądałeś - tą z 2000 któregoś, czy z 1980 (tzw. BSG Classic)? Bo jak to pierwsze to szukam namiarów na 4 sezon z napisami (oglądałem pierwsze 3, ostatni który widziałem to było jak do tej mgławicy wlecieli i się okazało kim była ostatnia 5 cylonów+ zmartwychstanie pewnej pilotki)
Awatar użytkownika
X-Tech

Golden Forki 2009 - Pełne Wersje (miejsce 3)
Posty: 3268
Rejestracja: 22 lut 2008, 14:15

Re: Zachód - Kultura, Animacja, Film

Post autor: X-Tech »

Nowa wersja. Do starej z kijem bym nie podszedł XD Pożycz od kogoś po prostu ten 4 sezon XD
Trudno mi uwierzyć, że ty naprawdę oglądasz BSG :P Przez chwilę miałem nawet wrażenie, że ty doczytałeś po prostu skądś fabułę, a nie oglądałeś serialu :P
Awatar użytkownika
Rave

Golden Forki 2010 - Dema (miejsce 2)
Posty: 2041
Rejestracja: 15 kwie 2009, 21:33
Lokalizacja: '; DROP TABLE 'Messages'

Re: Zachód - Kultura, Animacja, Film

Post autor: Rave »

No to uwierz - oglądam takie seriale jak Star Trek, Stargate, BSG i jeszcze parę innych.
Awatar użytkownika
Powczan

GF 2022 - Pełne Wersje (miejsce 2); TA Project Extravaganza #3 (miejsce 1); TA Project Extravaganza #1 (miejsce 3); TA Sprite Contest 6 (miejsce 1); TA Sprite Contest 5 (miejsce 3)
Posty: 958
Rejestracja: 30 gru 2009, 14:39
Lokalizacja: Wrocław

Re: Zachód - Kultura, Animacja, Film

Post autor: Powczan »

Ja przepadam za horrorami i polecam Mirrors. Wciaga mnie ten film, ogladam go chyba 3 raz :-D
Biedroneczki są w kropeczki i to chwalą sobie :)
Awatar użytkownika
Kalashnikov
Posty: 1381
Rejestracja: 16 gru 2006, 05:19
Lokalizacja: Edynburg / Opole

Re: Zachód - Kultura, Animacja, Film

Post autor: Kalashnikov »

Jeżeli już przy horrorach jesteśmy to polecę wam Human Centipede. Nie będziecie chodzić po tym filmie prostu choćby nie wiem jakie obrzydlistwa i zboczenia widzieliście na internecie.

Paradoksalnie, nie ma tam gore, czy innych rzeczy pokazanych dosłownie i w przybliżeniu. To co najbardziej ryje nam mózg, to klimat i wczuwanie się w role każdej z postaci :)
ODPOWIEDZ