Muzyka klasyczna

Tematy różne, różniste.
Mantiq
Posty: 428
Rejestracja: 21 mar 2011, 21:41
Lokalizacja: Mszanowo

Muzyka klasyczna

Post autor: Mantiq »

Widziałem wielu ludzi, którzy słuchają muzyki klasycznej, i są wyśmiewani przez jakiś hiphopowców.Co sądzicie o muzyce klasycznej?Ja ją lubię, i w chwilach smutku puszczam utwory Vivaldiego "Cztery pory roku".To mnie bardzo odpręża i motywuje do pracy.
Solo Lee
Posty: 147
Rejestracja: 13 maja 2011, 03:49

Re: Muzyka klasyczna

Post autor: Solo Lee »

Awatar użytkownika
Wexx
Posty: 172
Rejestracja: 15 lis 2009, 20:16
Lokalizacja: SanOK

Re: Muzyka klasyczna

Post autor: Wexx »

Oj tam oj tam. Ja słucham rapu (podkreślam - rapu - O.S.T.R., Eldo, Fisz, Pezet, Sokół&Pono) i nie wyśmiewam nikogo. Z resztą słucham nie tylko HH! Tak naprawdę słucham wszystkiego! Czasami rocka, metalu, z rzadka jazzu, jeszcze rzadziej najdzie mnie ochota na shit typu Rihanne : P (Tylko z daleka od disco! Kaput!) Jak ktoś słucha innej muzyki - nie ma problemu, każdy słucha to co lubi. Sprzeciwiam się tylko muzyce bezsensu, każdy wie o co mi chodzi... :wink:
Obrazek Piszę poprawnie po polsku.
Leafman pisze: Nie jestem newbie!
Jestem n00bem!
Czytam większość tematów na tym cholernym forum, ale jestem zbyt leniwy, żeby odpisać...
Awatar użytkownika
AkiNebula_e

Golden Forki 2014 - Pełne Wersje (miejsce 1); Golden Forki 2013 - Dema (miejsce 1)
Posty: 395
Rejestracja: 23 cze 2011, 01:46
Lokalizacja: Krotoszyn

Re: Muzyka klasyczna

Post autor: AkiNebula_e »

Czystej klasyki nie slucham, ale symfoniczne utwory lub choralne jak najbardziej.

Czesto z filmow.

przyklad:

http://www.youtube.com/watch?v=QEryKU-J ... plpp_video
Awatar użytkownika
Foxer

Golden Forki 2008 - Dema (miejsce 2); TA Sprite Contest 3 (miejsce 3); Liga Mapperów Sezon II (miejsce 1); Liga Mapperów Sezon III (miejsce 2); TA Code-Off Edycja V (zwycięstwo)
Posty: 492
Rejestracja: 16 mar 2008, 13:23
Lokalizacja: Poznań

Re: Muzyka klasyczna

Post autor: Foxer »

Niekiedy słucham. Polecam Czajkowskiego (Uwertura), Pachelbela (Kanon D-Dur) i Beethovena (wszystkie symfonie).
Awatar użytkownika
Super Vegeta
Posty: 847
Rejestracja: 07 maja 2006, 08:03
Lokalizacja: Toruń
Kontakt:

Re: Muzyka klasyczna

Post autor: Super Vegeta »

Foxer pisze:Pachelbela (Kanon D-Dur)
Ten utwór zna niemal każdy, choć mało kto zna tytuł.

Jeśli chodzi o mnie - nie zagłębiałem się nigdy w temat, ale od czasu do czasu lubię posłuchać. Chopin (Preludium deszczowe, mhm), Mozart, Bach (Aria na strunie G kopie tyłek) czy Vivaldi (1mov. "Zimy" miażdzy).
Awatar użytkownika
Leaf

Golden Forki 2011 - Zapowiedzi (miejsce 2)
Posty: 185
Rejestracja: 16 maja 2011, 16:43
Lokalizacja: Leaf Village

Re: Muzyka klasyczna

Post autor: Leaf »

Jak się nazywa ten utwór, którego melodia jest na początku w poniższym filmie ?
http://www.youtube.com/watch?v=JxEKVkw0rpY
Nie jestem n00bem.
Jestem newbie.
---------------------------
Projekty:
CAMELOT
Ukończone w 100%. Link tutaj:
LINK
Awatar użytkownika
AkiNebula_e

Golden Forki 2014 - Pełne Wersje (miejsce 1); Golden Forki 2013 - Dema (miejsce 1)
Posty: 395
Rejestracja: 23 cze 2011, 01:46
Lokalizacja: Krotoszyn

Re: Muzyka klasyczna

Post autor: AkiNebula_e »

Jak się nazywa ten utwór, którego melodia jest na początku w poniższym filmie ?
"W Grocie Króla Gór" E. Griega

ps. Tekst nie głupi, szkoda tylko, że merytorycznie utwór Griega ni w dupę, ni w oko nie pasuje do niego.
Awatar użytkownika
Secretman
Posty: 491
Rejestracja: 12 kwie 2008, 19:12

Re: Muzyka klasyczna

Post autor: Secretman »

Muzyki klasycznej nie słucham w wolnych chwilach, ale większość wspomnianych utworów przynajmniej kojarzę z różnych źródeł. Jednym z nich jest "2001: Odyseja kosmiczna", gdzie podczas scen z widokiem na kosmos/stację kosmiczną itp. leci sobie "Nad pięknym modrym Dunajem" - chyba każdy, kto nawet tego filmu nie obejrzał, musiał usłyszeć choć raz fragmenty tego utworu w życiu.

Jeśli ktoś chce posłuchać sobie muzyki klasycznej i przy okazji się pośmiać - to polecam obejrzenie zarąbistego anime Nodame Cantabile.
Awatar użytkownika
Twardy
Posty: 105
Rejestracja: 01 wrz 2006, 00:32
Lokalizacja: bydgoszcz
Kontakt:

Re: Muzyka klasyczna

Post autor: Twardy »

Hans Zimmer i John Williams no to dwa kozaki jesli chodzi o muzyke do filmów.
Bitwa 2002- uk.- gra przepadła bez śladu
Przygoda Krzyska 2002- uk.
Przygoda Bartasa 2003- uk. ( na twierdzy przez długi czas była pod tytułem "Leo w opałach"
Drizzt Do'Urden 2003- 2 dema
Legendarny Miecz- 2003 projekt robiony wraz z Wolfganggiem, prace zostaly utracone przez awarie dysku.
Awatar użytkownika
GameBoy

Golden Forki 2009 - Pełne Wersje (miejsce 1); Puchar Ligi Mapperów II (zwycięstwo); TA Sprite Contest 6 (miejsce 3)(miejsce 3)
Posty: 1770
Rejestracja: 11 lip 2009, 13:47
Lokalizacja: Wieluń

Re: Muzyka klasyczna

Post autor: GameBoy »

>Muzyka klasyczna
>Hans Zimmer

Sorry, ale to, że ktoś korzysta z orkiestry nie sprawia, że jego muzyka jest na poziomie muzyki klasycznej. Muzyka Zimmera to najczęściej parę podstawowych akordów zagranych przez orkiestrę.

Jak to można w ogóle porównać do np. utworów Bacha z polifonią, czyli prowadzeniem kilku melodii na raz.

http://www.youtube.com/watch?v=bxJ-3oIx ... ure=relmfu

PS. Nie mówiąc, że nawet wśród kompozytorów muzyki filmowej jest masa lepszych twórców niż Zimmer.
Awatar użytkownika
Twardy
Posty: 105
Rejestracja: 01 wrz 2006, 00:32
Lokalizacja: bydgoszcz
Kontakt:

Re: Muzyka klasyczna

Post autor: Twardy »

Ja tylko napisałem, co lubie. A co jest lepsze to juz inna sprawa. Nie znam sie na muzyce klasycznej, ale jezeli muzykę filmową gra sie w operach i filharmoniach, a nie stadionach, to juz bardziej jej do klasycznej niż techno czy rock.
Bitwa 2002- uk.- gra przepadła bez śladu
Przygoda Krzyska 2002- uk.
Przygoda Bartasa 2003- uk. ( na twierdzy przez długi czas była pod tytułem "Leo w opałach"
Drizzt Do'Urden 2003- 2 dema
Legendarny Miecz- 2003 projekt robiony wraz z Wolfganggiem, prace zostaly utracone przez awarie dysku.
Awatar użytkownika
Jazzwhisky
Posty: 4332
Rejestracja: 13 kwie 2006, 21:45
Kontakt:

Re: Muzyka klasyczna

Post autor: Jazzwhisky »

W zasadzie to sobie sprawdziłem i wychodzi na to, że Hans Zimmer ma nawet na koncie najważniejszą brytyjską nagrodę w kategorii klasyczny soundtrack filmowy (The Dark Knight). _^_

Tak sobie myślę, że współczesna muzyka klasyczna (a w zasadzie wg polskiej terminologii - poważna) to strasznie rozmyty gatunek. Przy tym nie rozdzierałbym szat, zwłaszcza, że klasyfikacja gatunkowa muzyki i muzyków to zawsze niezwykle ognisty temat. Ofkoz trudno posuwać się o porównania do Bacha czy Szopena, ale w końcu wielu wielkich twórców nie zaznało za swego życia prawdziwego uznania i poważania.

Sam muzykę poważną lubię, chociaż trzeba przyznać - ostatnio słucham rzadko. Niemniej takich kawałków jak Also sprach Zarathustra Straussa czy Mars, the Bringer of War Holsta bez wątpienia mógłbym słuchać w kółko. =]
Nasz discordowy czat, 24h/d - https://discord.gg/4GG85kr
Awatar użytkownika
X-Tech

Golden Forki 2009 - Pełne Wersje (miejsce 3)
Posty: 3268
Rejestracja: 22 lut 2008, 14:15

Re: Muzyka klasyczna

Post autor: X-Tech »

Muzyka z Dark Knight oddaje postaci na maxa ;p Muzyka to jedna z najważniejszych zalet filmu przez co obejrzałem go już kilkanaście razy. Pod przykrywką prostych melodyjek skrywa się potęga zmieniających się dźwięków i napięcia. Muzyka filmowa rządzi się innymi prawami - ma spełniać rolę w filmie. Hanz Zimmer jest bardzo dobry. W Incepcji też fajnie "zagrał", ale ta muza z filmów to chyba nie muza poważna, bo jej się nie słucha na sucho - ona dopełnia film i ma wiele instrumentów elektronicznych 1 niektórzy lubią muzę filmową "na sucho"
Awatar użytkownika
GameBoy

Golden Forki 2009 - Pełne Wersje (miejsce 1); Puchar Ligi Mapperów II (zwycięstwo); TA Sprite Contest 6 (miejsce 3)(miejsce 3)
Posty: 1770
Rejestracja: 11 lip 2009, 13:47
Lokalizacja: Wieluń

Re: Muzyka klasyczna

Post autor: GameBoy »

Akurat niektóre rodzaje muzyki klasycznej można prosto i jednoznacznie sklasyfikować.
Np. utwór, który można nazwać fugą musi mieć ściśle spełnione pewne kryteria swej konstrukcji.
Koncert to utwór, w którym dane instrumenty "konkurują" ze sobą. Jest także podzielony najczęściej na trzy części, każda w innym tempie (np. adagio, allegro).

Sporo tego jest.


Co prawda wysoki stopień skomplikowania utworu nie jest równoznaczny temu, że przyjemnie się go słucha, ale naprawdę nie wiem jak można porównywać to:
http://www.youtube.com/watch?v=p5favl2Qtx0
do jakiejkolwiek muzyki filmowej (z paroma wyjątkami).
ODPOWIEDZ