Pliki JPG

Tematy różne, różniste.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Soul

Golden Forki 2019 - Pełne Wersje (miejsce 1); Konrad Championship (miejsce 1); TA Sprite Contest 4 (miejsce 2)
Posty: 526
Rejestracja: 19 mar 2011, 21:24
Lokalizacja: Gorzów Wielkopolski

Pliki JPG

Post autor: Soul »

Witam. Znalazłem inny programik do tworzenia gierc, ale mam problem. Wszystkie podstawowe zasoby ma w JPG i są dosyć ładne, ale niestety po angielsku. Chciałem spolszczyć grę i zrobiłem grafiki w PNG, ale program przyjmuję jedynie JPG. Taki urok JPG, że rozmywa piksele w brzydki sposób i jest to widoczne w grze. Podstawowe zasoby są w JPG, ale nie mają tego właśnie rozmycia.
Jest jakiś sposób, aby uniknąć tego rozmycia w JPG?
Awatar użytkownika
Dragon Kamillo

Golden Forki 2016 - Pełne Wersje (miejsce 3); Golden Forki 2013 - Zapowiedzi (zwycięstwo); Liga Mapperów Sezon IV (miejsce 2)
Posty: 1948
Rejestracja: 18 paź 2009, 21:23
Lokalizacja: Poznań/Granowiec

Re: Pliki JPG

Post autor: Dragon Kamillo »

Z tego co wiem jest jakiś format jpg który piksli nie rozmywa - to jest na pewno, a teraz mogę się mylić - to może być jpg2000. Jeśli tak to spróbuj może ten program to przyjmie.

Jaki to program?

Jeszcze takie pytanie - jakim programem zapisujesz do tego jpg. Nie rób tego paintem, możliwe że w Gimpie uzyskasz lepszą jakość - jeśli oczywiście dasz na największą wagę pliku.
Awatar użytkownika
Jazzwhisky
Posty: 4332
Rejestracja: 13 kwie 2006, 21:45
Kontakt:

Re: Pliki JPG

Post autor: Jazzwhisky »

Zapisuj pliki w .jpg z minimalną kompresją (do ustawienia przy zapisie w większości programów graficznych), szczegóły ustawień zależą od nazwy softu, którego używasz do edycji. Masową konwersję png->jpg łatwo przeprowadzisz np. korzystając z IrfanView (http://tsukuru.pl/index.php?link=programy/iview).
Nasz discordowy czat, 24h/d - https://discord.gg/4GG85kr
Awatar użytkownika
Soul

Golden Forki 2019 - Pełne Wersje (miejsce 1); Konrad Championship (miejsce 1); TA Sprite Contest 4 (miejsce 2)
Posty: 526
Rejestracja: 19 mar 2011, 21:24
Lokalizacja: Gorzów Wielkopolski

Re: Pliki JPG

Post autor: Soul »

No tak irfan view z twierdzy znów się przyda :)
Jest to dokładnie program Eclipse Event System 2.3
Awatar użytkownika
Rave

Golden Forki 2010 - Dema (miejsce 2)
Posty: 2041
Rejestracja: 15 kwie 2009, 21:33
Lokalizacja: '; DROP TABLE 'Messages'

Re: Pliki JPG

Post autor: Rave »

Jazzwhisky pisze:Zapisuj pliki w .jpg z minimalną kompresją.
Do tego jeszcze dodatkowa rada: Dawaj opcję progressive JPEG/Przyrostowy (ostatnie jak zapisujesz w GIMP-ie).
ODPOWIEDZ