Lapek, dziwnie się dzieje O_o

Tematy różne, różniste.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Rahim
Posty: 1380
Rejestracja: 10 gru 2012, 09:03
Lokalizacja: Zülpich

Lapek, dziwnie się dzieje O_o

Post autor: Rahim »

Raszek ma problem, nie może grać w minecrafta ;(

O to mój laptop, i jego parametry na dzień dobry:
Obrazek

Posiadam laptopa Samsung r 510

Problem jest następujący, gdy w coś gram to po czasie wyłącza się,
zupełnie tak jak by ktoś nagle odciął prąd.
Czytałem że to może być problem z chłodzeniem, bądź kurzem,
kurz na bank nie bo go rozbierałem tydzień temu i wyczyszczony jest na błysk.
Problem występuje gdy gram w gry, przy tych starszych typu minecraft, The sims2, Gothic 2NK,
wyłącza się nieco później, przy nowszych NFS MW, TS3 z dodatkami, Gothic 3 po kilku minutach.
Jak gram w mugen DragonBall 2011 to się nic nie dzieje *-*
Może jakieś rady?
Awatar użytkownika
Soul

Golden Forki 2019 - Pełne Wersje (miejsce 1); Konrad Championship (miejsce 1); TA Sprite Contest 4 (miejsce 2)
Posty: 526
Rejestracja: 19 mar 2011, 21:24
Lokalizacja: Gorzów Wielkopolski

Re: Lapek, dziwnie się dzieje O_o

Post autor: Soul »

Ale wyłącza się gra czy cały laptop?
Jeśli wyłącza się laptop to powiem, że miałem identyczną sytuację :(
Nowa karta graficzna. Lepiej nie ryzykuj, bo ja czekałem i nawet potem tryb awaryjny się nie wyświetlał.

Edit:
Chociaż na viście to nie mogę być pewien, może inni będą bardziej wiedzieć. Sprawdź to na grze Gothic III. Włącz grę i graj, a kiedy komp się wyłączy to kliknij reseta i zobacz czy logo windows wyświetli się tak jak ma się wyświetlić (u mnie składało się z mniejszej ilości kolorów) A i jeżeli to ten sam problem to wkrótce będziesz miał zdeformowane kolory wszędzie. Wtedy możesz być pewien, że to karta graficzna stopniowo nawala, najpierw zaawansowana grafika w grach a potem standardowe grafiki nie będą się dobrze wyświetlać.
Awatar użytkownika
Jazzwhisky
Posty: 4332
Rejestracja: 13 kwie 2006, 21:45
Kontakt:

Re: Lapek, dziwnie się dzieje O_o

Post autor: Jazzwhisky »

Sprawdź temperatury pod obciążeniem, po tych kilku minutach z grami. Może BIOS dla bezpieczeństwa odcina zasilanie po przekroczeniu pewnego progu, sprawdź jego ustawienia.

Poza tym, przy czyszczeniu z kurzu mogłeś też uszkodzić/zatrzeć wiatraczek od chłodzenia, sprawdź jak daje sobie radę w trakcie pracy.
Nasz discordowy czat, 24h/d - https://discord.gg/4GG85kr
Awatar użytkownika
AkiNebula_e

Golden Forki 2014 - Pełne Wersje (miejsce 1); Golden Forki 2013 - Dema (miejsce 1)
Posty: 395
Rejestracja: 23 cze 2011, 01:46
Lokalizacja: Krotoszyn

Re: Lapek, dziwnie się dzieje O_o

Post autor: AkiNebula_e »

Jesli czysciles go i zdejmowales radiatory do czyszczenia to musisz dac pod nie nowa paste przewodzaca. Inaczej dopa
Awatar użytkownika
Rahim
Posty: 1380
Rejestracja: 10 gru 2012, 09:03
Lokalizacja: Zülpich

Re: Lapek, dziwnie się dzieje O_o

Post autor: Rahim »

Pasta jest, zaraz go bd obciążał właśnie tylko ciągle ktoś coś chce ._.
Dam za chwile sprawozdanie.

Temp. CPU rośnie do 70 C.
Grafiki do 60 C


EDIT: Podczas zapisu gry i zminimalizowaniu sięga 75 C.
Awatar użytkownika
Rave

Golden Forki 2010 - Dema (miejsce 2)
Posty: 2041
Rejestracja: 15 kwie 2009, 21:33
Lokalizacja: '; DROP TABLE 'Messages'

Re: Lapek, dziwnie się dzieje O_o

Post autor: Rave »

Spróbuj dostać gdzieś heatsinka (nie znam polskiej nazwy) do tego laptopa. To coś jak zewnętrzny radiator - kładziesz na tym lapa i ci odciąga ciepło.
Awatar użytkownika
Rahim
Posty: 1380
Rejestracja: 10 gru 2012, 09:03
Lokalizacja: Zülpich

Re: Lapek, dziwnie się dzieje O_o

Post autor: Rahim »

Podkładka chłodząca, myślę nad tym, czytałem na necie że nawet po 10 C zbija *-*
Awatar użytkownika
Kleo

Golden Forki Special - Recenzje (zwycięstwo); Golden Forki Special III - Recenzje (zwycięstwo)
Posty: 1001
Rejestracja: 31 sie 2012, 22:25

Re: Lapek, dziwnie się dzieje O_o

Post autor: Kleo »

Rahim pisze:Podkładka chłodząca, myślę nad tym, czytałem na necie że nawet po 10 C zbija *-*
Osobiście nie polecam. Moja podkładka (co prawda nabyta za jakieś marne grosze w markecie) wytwarza głównie irytujący szum. Jeśli więc się zdecydujesz na takie rozwiązanie, to raczej wybierz coś porządniejszego, może pomoże (choć jakoś powątpiewam).
Ze starym laptopem miałam podobne problemy, jak ty. Wynikały własnie z przegrzewania się, ale u mnie solidne czyszczenie wystarczyło.
Awatar użytkownika
Rahim
Posty: 1380
Rejestracja: 10 gru 2012, 09:03
Lokalizacja: Zülpich

Re: Lapek, dziwnie się dzieje O_o

Post autor: Rahim »

Wrzucę go zaraz w takim razie do pralki!*o*

Nie no, jak pisałem, czyszczony był 100% to nie wina kurzu, co do tej podkładki to nie wiem, myślę nad tym.
Awatar użytkownika
Jazzwhisky
Posty: 4332
Rejestracja: 13 kwie 2006, 21:45
Kontakt:

Re: Lapek, dziwnie się dzieje O_o

Post autor: Jazzwhisky »

Rahim pisze:EDIT: Podczas zapisu gry i zminimalizowaniu sięga 75 C.
Taka temperatura dla twojego procesora to nie dramat, jak pisałem - musisz sprawdzić ustawienia biosu, to od nich zależy kiedy sprzęt jest wyłączany ze względu na temperaturę. Rozumiem, że przyglądałeś się pracy wiatraka, nadeszły ciepłe dni, temperatura skoczyła nawet o dziesięć stopni, być może to powód twoich problemów.
Nasz discordowy czat, 24h/d - https://discord.gg/4GG85kr
Awatar użytkownika
Rahim
Posty: 1380
Rejestracja: 10 gru 2012, 09:03
Lokalizacja: Zülpich

Re: Lapek, dziwnie się dzieje O_o

Post autor: Rahim »

Może i ta temperatura jest problemem, w biosie nic o tym nie pisze, szukałem przy CPU opcjach ale ni huhu w tym lapku, za to w pc stacjonarnym normalnie jest napisane *-*
Awatar użytkownika
Jazzwhisky
Posty: 4332
Rejestracja: 13 kwie 2006, 21:45
Kontakt:

Re: Lapek, dziwnie się dzieje O_o

Post autor: Jazzwhisky »

W sumie jeśli zmierzyłeś 75 st. C to pewnie limit został ustawiony na 80 (i wtedy odłączane jest napięcie), jest to dosyć sensowne ustawienie i raczej bym go nie ruszał (ew. bardzo naciągając o 5 st. w górę?). Anyway, jeśli tego ustawienia nie ma w twojej wersji biosu (lub nie jesteś w stanie go znaleźć) - musisz działać naokoło, sprzęt nie jest najwydajniejszy, przez lata pewnie zebrało się sporo śmieci - przede wszystkim przejrzałbym wszystkie procesy działające w tle, by maksymalnie odciążyć procesor w trakcie grania. Inne opcje pojawiły się już w temacie, jeśli jesteś pewien wiatraka i dobrego odkurzenia - trudno dorzucić coś więcej.
Nasz discordowy czat, 24h/d - https://discord.gg/4GG85kr
Awatar użytkownika
Rahim
Posty: 1380
Rejestracja: 10 gru 2012, 09:03
Lokalizacja: Zülpich

Re: Lapek, dziwnie się dzieje O_o

Post autor: Rahim »

Tam go jeszcze dla pewności na serwis do kolegi jak będę przy pieniądzach, zobaczymy co z tym wyjdzie. W 100% wiatraka pewien nie jestem, ale zobaczymy co z tego wyjdzie.
Dziękuję wg. za zainteresowanie tematem.
ODPOWIEDZ