Gdzie w Windows 7 jest ustawienie głośności MIDI?

Tematy różne, różniste.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Rave

Golden Forki 2010 - Dema (miejsce 2)
Posty: 2041
Rejestracja: 15 kwie 2009, 21:33
Lokalizacja: '; DROP TABLE 'Messages'

Gdzie w Windows 7 jest ustawienie głośności MIDI?

Post autor: Rave »

Bo mi gry na 2k3 strasznie cicho grają w porównaniu do SE czy muzyki, a nie mogę sam znaleźć. Mam kartę Realteka, jeśli to ma znaczenie.
Awatar użytkownika
Jazzwhisky
Posty: 4332
Rejestracja: 13 kwie 2006, 21:45
Kontakt:

Re: Gdzie w Windows 7 jest ustawienie głośności MIDI?

Post autor: Jazzwhisky »

Nie ma takiego ustawienia w Win7. Być może mógłbyś osiągnąć jakiś rezultat grzebiąc w rejestrze, ale raczej pomyślałbym co dziwnego do obsługi/edycji/etc. midi instalowałeś ostatnio i upatrywał problemu/rozwiązania tam.
Nasz discordowy czat, 24h/d - https://discord.gg/4GG85kr
Awatar użytkownika
tiberium
Posty: 489
Rejestracja: 08 kwie 2011, 12:06

Re: Gdzie w Windows 7 jest ustawienie głośności MIDI?

Post autor: tiberium »

jak odpalisz gierke, sprobuj ja zminimalizowac i patrz w rejonie zegarka. Tam gdzie jest gosniczek , jak klikniesz na niego to otworzysz miksera. Tam musisz sie bawic.
RPG MAKER 2000 the best! ლ(╹◡╹ლ)
Forget the rest...
Awatar użytkownika
Rave

Golden Forki 2010 - Dema (miejsce 2)
Posty: 2041
Rejestracja: 15 kwie 2009, 21:33
Lokalizacja: '; DROP TABLE 'Messages'

Re: Gdzie w Windows 7 jest ustawienie głośności MIDI?

Post autor: Rave »

Właśnie nic dziwnego do obsługi MIDI nie instalowałem, a sam problem był od czasu instalacji Win7, tylko nie grałem w gry na 2k3/XP tak często jak ostatnio, więc problem nie był zauważalny.

A głośniczek to była pierwsza rzecz jaką sprawdziłem, ale dzięki.
Awatar użytkownika
Jazzwhisky
Posty: 4332
Rejestracja: 13 kwie 2006, 21:45
Kontakt:

Re: Gdzie w Windows 7 jest ustawienie głośności MIDI?

Post autor: Jazzwhisky »

Pozostaje Ci kombinować ze sterownikami/panelem Realteka (ale np. mój nie ma nic, co dawałoby taką możliwość) lub użyć zewnętrznego softu, np. http://strobotone.de/interface/html/other_works/dev/ =]

edit-dół
Racja, jeśli będziesz odwiedzał wątek, rzuć okiem jeszcze na to - http://sierrahelp.com/Utilities/SoundUt ... apper.html, ponoć ładnie działa pod Win7.
Nasz discordowy czat, 24h/d - https://discord.gg/4GG85kr
Awatar użytkownika
Rave

Golden Forki 2010 - Dema (miejsce 2)
Posty: 2041
Rejestracja: 15 kwie 2009, 21:33
Lokalizacja: '; DROP TABLE 'Messages'

Re: Gdzie w Windows 7 jest ustawienie głośności MIDI?

Post autor: Rave »

Ten zewnętrzny soft to pozwala na zmienianie głośności pokrętłem midi. Tzn. jak mam klawiaturę midi, to mogę pokręcić i mi się głośność główna zmieni.

Mi chodzi o ustawienie głośności sekwencera MID, coś w stylu tego ustawienia w XP co doradzaliście jak ktoś muzyki nie słyszał. A w panelu realteka zobaczę, tylko nie wiem gdzie on.
Awatar użytkownika
Secretman
Posty: 491
Rejestracja: 12 kwie 2008, 19:12

Re: Gdzie w Windows 7 jest ustawienie głośności MIDI?

Post autor: Secretman »

Rave pisze:cicho grają w porównaniu do SE czy muzyki
Muzyki z zewnątrz czy muzyki typu .mp3 w RM? Sugerowałbym sprawdzenie miksera, gdzie ustawia się głośność dla każdej z aplikacji osobno, ale widzę, że to zrobiłeś. Może muzyka jest po prostu cicho ustawiona z poziomu RM, ewentualnie w sterownikach karty ustawiony jest tryb Karaoke, który przycisza "warstwę" głosu?
Awatar użytkownika
GameBoy

Golden Forki 2009 - Pełne Wersje (miejsce 1); Puchar Ligi Mapperów II (zwycięstwo); TA Sprite Contest 6 (miejsce 3)(miejsce 3)
Posty: 1770
Rejestracja: 11 lip 2009, 13:47
Lokalizacja: Wieluń

Re: Gdzie w Windows 7 jest ustawienie głośności MIDI?

Post autor: GameBoy »

Sprawdź jeszcze jak głośno grają te pliki MIDI jak włączysz je po prostu z windowsowego odtwarzacza. Być może są one po prostu cicho odtwarzane w samej grze.
Awatar użytkownika
Rave

Golden Forki 2010 - Dema (miejsce 2)
Posty: 2041
Rejestracja: 15 kwie 2009, 21:33
Lokalizacja: '; DROP TABLE 'Messages'

Re: Gdzie w Windows 7 jest ustawienie głośności MIDI?

Post autor: Rave »

Nie, mam potwierdzenie od autorów gier z którymi są te problemy że muzyka jest odtwarzana na maksa. A porównanie to oczywiście względem innych dźwięków.

Zresztą jak by to było w grze ściszone (znaczy przy opcji wybrania BGM), to by to nie było we wszystkich rmówkach z muzyką MIDI, nie?

Ale coś tam pogrzebałem i na razie jest dobrze.

Nie wiem co zrobiłem, więc problem może powrócić więc proszę o nie zamykanie/kasowanie tematu.
ODPOWIEDZ