Problem z klawiaturą w laptopie

Tematy różne, różniste.
Zablokowany
Awatar użytkownika
Kleo

Golden Forki Special - Recenzje (zwycięstwo); Golden Forki Special III - Recenzje (zwycięstwo)
Posty: 1001
Rejestracja: 31 sie 2012, 22:25

Problem z klawiaturą w laptopie

Post autor: Kleo »

Może ktoś ma jakiś pomysł, bo przeszukałam już pół sieci i nic mądrego nie znalazłam.
Otóż szlag mi trafił klawiaturę w laptopie, ale nie w całości, tylko wybiórczo. Działają klawisze:
qtuiop]\
asdfghj;'
zxcvbnm,./
Numeryczna zdaje się być w porządku, poza 0. Poza tym nie działa enter.
Stało się to ni stąd ni zowąd, podczas grania (tak przynajmniej zeznaje główny podejrzany o dokonanie zniszczeń).
Rzecz dotyczy acera aspire 5755g, z win7. Proste pomysły typu ustawianie języka i przywracanie systemu nie pomogły.
Mam silne podejrzenia, że to może być problem sprzętowy, ale na myśl o użeraniu się z serwisem i rozstaniu z kompem robi mi się zimno, więc pomyślałam, że jeszcze tu zapytam. Może jeszcze coś pomoże?
Piszę z klawiatury ekranowej, nie mam pod ręką innej, żeby przypiąć i sprawdzić, jak działa. Help!
Awatar użytkownika
Jazzwhisky
Posty: 4332
Rejestracja: 13 kwie 2006, 21:45
Kontakt:

Re: Problem z klawiaturą w laptopie

Post autor: Jazzwhisky »

Dokładnie sprawdź czy nie zablokował Ci się któryś z klawiszy (np. funkcyjnych albo nawias), może pod klawisz dostał się jakiś grubszy paproch lub zaschło coś półpłynnego, to może blokować właśnie wybrane litery.

Przydatny może się okazać jakiś progz, który czyta i pokazuje wciśnięte klawisze, np. do nauki pisania bezwzrokowego, może dzięki niemu wyhaczysz zablokowany klawisz, powinien migać lub być stale podświetlony na reprezentacji graficznej klawiatury (tak, jak w przypadku klawiatury ekranowej).
Nasz discordowy czat, 24h/d - https://discord.gg/4GG85kr
Awatar użytkownika
Kleo

Golden Forki Special - Recenzje (zwycięstwo); Golden Forki Special III - Recenzje (zwycięstwo)
Posty: 1001
Rejestracja: 31 sie 2012, 22:25

Re: Problem z klawiaturą w laptopie

Post autor: Kleo »

Niestety, sprawdziłam programem do kontroli klawiatury i część klawiszy po prostu nie działa. Są dość daleko od siebie, więc małe szanse, ze to jakiś jednostkowy problem. Klawiatura ekranowa też nic nie pokazuje. Coś tam na forach poczytałam, że to jakieś tam taśmy najpewniej szlag trafił, ale sama się w naprawianie laptopa bawić nie będę.
No trudno, na dziś znajdę sobie jakiegoś point&clicka, a jutro komp wędruje do naprawy.
Dzięki za chęć pomocy.
Awatar użytkownika
Rave

Golden Forki 2010 - Dema (miejsce 2)
Posty: 2041
Rejestracja: 15 kwie 2009, 21:33
Lokalizacja: '; DROP TABLE 'Messages'

Re: Problem z klawiaturą w laptopie

Post autor: Rave »

Mam nadzieję że to jakiś mały problem. To nie tak, że nie da się podłączyć do lapka "normalnej" klawiatury czy coś...
Zablokowany