Temat kontrowersyjny: narkotyki

Tematy różne, różniste.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Hubertov
Posty: 253
Rejestracja: 28 paź 2013, 16:07

Temat kontrowersyjny: narkotyki

Post autor: Hubertov »

Witam!

Ostatnimi czasy, wpadła mi w rękę sławna ostatnimi (masło maślane ;p) powieść "Pamiętnik Narkomanki".

Wrażenia z czytania:
Spoiler:
Zaciekawił mnie wątek narkotyków. Przeglądałem sobie sadola. Patrzę- opis grzybów halucynogennych, a że długich tekstów się nie boję, to przeczytałem całość. Z tego wynikło, że po takich grzybkach, nie ma halucynacji, tylko kolory się zmieniają, dźwięki są żywsze i ma się zaburzenia percepcji.

W mojej grze planuję wykorzystać wątek narkotykowy (właśnie grzybów- plemiona używają/używali ich w celu lepszego kontaktu z bogami) i nie wiem, czy po takich grzybach są halucynacje, czy nie. Chcę, żeby moja gra była realistyczna, dodatkowo halucynacje dają większe pole manewru jeśli chodzi o gameplay (alternatywna rzeczywistość- przecież w niej może być wszystko!).

Więc dwa pytania:
Czy grzyby wywołują halucynacje?
Czy ktoś czytał "Pamiętnik Narkomanki"?
Awatar użytkownika
Jazzwhisky
Posty: 4332
Rejestracja: 13 kwie 2006, 21:45
Kontakt:

Re: Temat kontrowersyjny: narkotyki

Post autor: Jazzwhisky »

Wiele zależy od definicji halucynacji, w potocznym rozumieniu to słowo miewa nieco inne znaczenie.

http://pl.wikipedia.org/wiki/Psylocybina
Efekty psychoaktywne psylocybiny, podobnie jak w przypadku większości psychodelików, są bardzo indywidualne i nieprzewidywalne. Choć u różnych osób może się to bardzo zmieniać, zwykle obejmują poprawienie nastroju i podniesienie humoru, modyfikacje percepcji, efekty wizualne i ogólną zmianę postrzegania zmysłowego. Małe dawki zwykle sprawiają, że intoksykowany może widzieć kolorowe geometryczne wzory, fraktale czy zintensyfikowanie kolorów. Nieprawdą jest, że psylocybina powoduje halucynacje. Efekty wizualne wywoływane przez psychodeliki nie polegają na widzeniu urojonych obiektów, lecz na widzeniu w obiektach rzeczywistych czegoś, czym nie są – np. drzewo może wydawać się człowiekiem, kształty i kolory mogą ulegać deformacjom, może zaniknąć poczucie skali – coś, co jest małe, może być postrzegane jako wielkie, czas może się rozciągać bądź zagęszczać. Wizje często są bardziej wyraziste przy zamkniętych oczach. Większe dawki mogą sprawić, że osoba będąca pod wpływem psylocybiny zacznie gubić się w swoich myślach i mieć problemy z odróżnieniem, co jest rzeczywiste a co nie.
Obserwując z boku, często bardzo trudno ocenić, czy osoba ma halucynacje czy "tylko" zaburzenia percepcji. Granica jest dosyć cienka, ktoś może widzieć paproch i uznać go za pająka, a osoby postronne zinterpretować to jako zupełne zwidy.
Nasz discordowy czat, 24h/d - https://discord.gg/4GG85kr
Awatar użytkownika
Hubertov
Posty: 253
Rejestracja: 28 paź 2013, 16:07

Re: Temat kontrowersyjny: narkotyki

Post autor: Hubertov »

Czyli tak to jest...
Ja właśnie myślałem o halucynacjach w znaczeniu potocznym, a tu zaskoczenie. Cały wątek o grzybach znajdzie się w mojej grze 8)
Awatar użytkownika
Szhival
Posty: 109
Rejestracja: 21 kwie 2009, 21:03

Re: Temat kontrowersyjny: narkotyki

Post autor: Szhival »

No prosze, a juz myslalem ze trafie na jakies rozwazania o legalizacji...


Ale, nie bede marnowal obrazka:
Obrazek
Obrazek
Repensum est Canicula
Awatar użytkownika
Rahim
Posty: 1380
Rejestracja: 10 gru 2012, 09:03
Lokalizacja: Zülpich

Re: Temat kontrowersyjny: narkotyki

Post autor: Rahim »

Nie ma jednych grzybów halucynów, tak samo jak jednego rodzaju zielska, ile ludzi tyle recept i wykonań. Jest czyste i jest chemia, jedno ma inne skutki, drugie inne, jedno działa tak, drugie tak. PO za tym każdy organizm reaguje inaczej...
Awatar użytkownika
Mentor
Posty: 19
Rejestracja: 23 wrz 2011, 23:53

Re: Temat kontrowersyjny: narkotyki

Post autor: Mentor »

Z tego co mi wiadomo, przy mniejszych dawkach jedyną reakcją jest histeryczny i niekontrolowany śmiech. Ponoć nawet odpowiednio przygotowany muchomor potrafi działać halucynogennie.
Awatar użytkownika
Rahim
Posty: 1380
Rejestracja: 10 gru 2012, 09:03
Lokalizacja: Zülpich

Re: Temat kontrowersyjny: narkotyki

Post autor: Rahim »

Już jeden mój znajomy próbował takich zabaw z muchomorami to tydzień miał obstrukcję... :lol:
A jeśli chodzi o prawdziwe halucyny to się je przecież je na surowo bo tracą właściwości w innym przypadku...
Awatar użytkownika
Mentor
Posty: 19
Rejestracja: 23 wrz 2011, 23:53

Re: Temat kontrowersyjny: narkotyki

Post autor: Mentor »

Nie pisałem nigdzie, że zwykłe halucyny się gotuje. Miałem na myśli tylko muchomorka.
ODPOWIEDZ