Co ćwiczycie?

Tematy różne, różniste.
Awatar użytkownika
Hubertov
Posty: 253
Rejestracja: 28 paź 2013, 16:07

Re: Co ćwiczycie?

Post autor: Hubertov »

Noruj pisze:Nikt nie mówi, że masz bezczynnie siedzieć, ale to prawda, że robienie samych pompek na dłuższą metę nic ci nie da.
To tak jakby ćwiczyć z hantlem na jedną rękę cały czas xD
Tak, tak, wiem o tym. Dlatego zacząłem ćwiczyć kalistenikę :)
Awatar użytkownika
Rahim
Posty: 1380
Rejestracja: 10 gru 2012, 09:03
Lokalizacja: Zülpich

Re: Co ćwiczycie?

Post autor: Rahim »

Hubertov, to co ty w końcu ćwiczysz? ;d
Awatar użytkownika
Hubertov
Posty: 253
Rejestracja: 28 paź 2013, 16:07

Re: Co ćwiczycie?

Post autor: Hubertov »

Rahim pisze:Hubertov, to co ty w końcu ćwiczysz? ;d
Pompki, nożyce + podciąganie na drążku i stole.
Awatar użytkownika
egzudus
Posty: 8
Rejestracja: 26 mar 2014, 11:50
Lokalizacja: Gniezno

Re: Co ćwiczycie?

Post autor: egzudus »

Codziennie 3x na dzień po 60 powtórzeń 5kg na rękę a tak to co sobotę trening o tego:
http://www.youtube.com/watch?v=ziaNnPmQHbQ
"Jeżeli zadanie jest warte, by je wykonać, warte jest również, by umrzeć je wykonując." - Żołnierz Imperialny (WH40K)

Obrazek
Awatar użytkownika
Crashykk

GF 2022 - Pełne Wersje (msc. 1)(msc. 3) Dema (msc. 3); GF 2020 - Pełne Wersje (msc. 3); GF 2015 - Pełne Wersje (msc. 3); GF 2014 - Pełne Wersje (msc. 1); TAPE #1 (msc. 3); TAPE #2 (msc. 2); TASC 4 (msc. 3); TASC 6 (msc. 2)(msc. 2)
Posty: 723
Rejestracja: 16 gru 2011, 16:08
Lokalizacja: Kuj-Pom
Kontakt:

Re: Co ćwiczycie?

Post autor: Crashykk »

A ja tam tancze sobie bboying. Niby to nie sport, ale ruszasz sie wiecej, niz przy niejednej dyscyplinie. Dodatkowo lubie poczuc troszku adrenalinki, wiec czesto zobaczyc mnie mozna na freeruningu. Zwykle bieganie nie jest dla mnie, ja wole omijac przeszkody i ogladac swiat z wysokosci xd
ObrazekObrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Noruj

Golden Forki 2015 - Pełne Wersje (miejsce 1); Golden Forki 2014 - Zapowiedzi (zwycięstwo); Golden Forki 2011 - Pełne Wersje (miejsce 1)(miejsce 1); Golden Forki 2010 - Zapowiedzi (miejsce 3)
Posty: 1244
Rejestracja: 15 lut 2009, 16:36
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Co ćwiczycie?

Post autor: Noruj »

Ja ostatnio ( wraz z rozpoczęciem roku akademickiego) zacząłem biegać :) mam blisko świetną miejscówkę, długa ścieżka brukowana przy rzece + maszyny do ćwiczeń. Póki co jest ok.
Obrazek
Awatar użytkownika
GameBoy

Golden Forki 2009 - Pełne Wersje (miejsce 1); Puchar Ligi Mapperów II (zwycięstwo); TA Sprite Contest 6 (miejsce 3)(miejsce 3)
Posty: 1770
Rejestracja: 11 lip 2009, 13:47
Lokalizacja: Wieluń

Re: Co ćwiczycie?

Post autor: GameBoy »

Podobno bieganie po twardej nawierzchni jest niszczące dla stawów i w ogóle nóg.

Jak biegłem ostatnio ze 3 przystanki na dworzec, żeby zdążyć na autobus to przez następnych parę dni bolały mnie piszczele(?).
Awatar użytkownika
Noruj

Golden Forki 2015 - Pełne Wersje (miejsce 1); Golden Forki 2014 - Zapowiedzi (zwycięstwo); Golden Forki 2011 - Pełne Wersje (miejsce 1)(miejsce 1); Golden Forki 2010 - Zapowiedzi (miejsce 3)
Posty: 1244
Rejestracja: 15 lut 2009, 16:36
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Co ćwiczycie?

Post autor: Noruj »

Serio? Nie wiem, sporo osób tam biega, w tym ludzie, którzy wygląda na dość pro w tematyce. Póki co jest ok. Jestem w stanie uwierzyć, że twój ból mógł spowodować zbyt duży wysiłek jeśli nie biegasz, brak rozgrzewki, złe obuwie... Właściwie milion rzeczy.
Obrazek
Awatar użytkownika
X-Tech

Golden Forki 2009 - Pełne Wersje (miejsce 3)
Posty: 3268
Rejestracja: 22 lut 2008, 14:15

Re: Co ćwiczycie?

Post autor: X-Tech »

Brak ruchu rozwala stawy. Osoby, które regularnie ćwiczą minimum 2-3 razy w tygodniu, a najlepiej codziennie nawet po kilkudziesięciu latach mają stawy w prawie nienaruszonym stanie to brak ruchu rozwala stawy i nie tylko stawy.



Narzekałem na skracający się dzień w związku z kończeniem lata, ale kiedy wchodzi okres zimowy występuje sporo plusów.
Jest zimniej więc chce się więcej ruszać - ćwiczyć.
Wieczory są dłuższe - jest co porobić na PC.
Mrok ma dla mnie sporo klimatu i jest inspirujący.



Co ja ćwiczę. Codziennie chwile ćwiczę i co raz bardziej się rozciągam ostatnimi czasy.


Moja szybkość ciosów wzrosła potrafię już tak szybko uderzać pięściami, że kiedy robię potrójne błyskawiczne uderzenia prawa, lewa, prawa - niektórzy myślą, że wykonałem zaledwie 1,2 ciosy. Bruce Lee <3
Poza tym kąt moich kopniaków wzrasta i potrafię co raz wyżej sięgać z buta.
Ćwiczę naprawdę niewiele ale regularnie i to działa. Naprawdę działa.
Awatar użytkownika
GameBoy

Golden Forki 2009 - Pełne Wersje (miejsce 1); Puchar Ligi Mapperów II (zwycięstwo); TA Sprite Contest 6 (miejsce 3)(miejsce 3)
Posty: 1770
Rejestracja: 11 lip 2009, 13:47
Lokalizacja: Wieluń

Re: Co ćwiczycie?

Post autor: GameBoy »

Brak ćwiczeń jest szkodliwy, ale tak samo szkodliwy (lub bardziej, bo można dostać kontuzji, czasem poważnej) jest ich nadmiar lub zbytnia intensywność.

Oczywiście rozciąganiem raczej krzywdy sobie nie zrobisz, chyba że na siłę będziesz chciał zrobić skłon z zamiarem dotknięcia palcami podłogi w momencie kiedy dla twojego ciała jest to fizycznie niemożliwe. =)
Awatar użytkownika
X-Tech

Golden Forki 2009 - Pełne Wersje (miejsce 3)
Posty: 3268
Rejestracja: 22 lut 2008, 14:15

Re: Co ćwiczycie?

Post autor: X-Tech »

Dla kogoś intensywność to może być zrobienie 10 przysiadów kiedy rusza się raz na ruski rok.
Awatar użytkownika
Adrap

GF2020 - Dema (miejsce 3); GF2019 - Pełne Wersje (miejsce 3) Zapowiedzi (zwycięstwo); GF2017 - Pełne Wersje (miejsce 3)(miejsce 3); GF2015 - Dema (miejsce 2) Zapowiedzi (zwycięstwo); KC I (miejsce 2); KC II (miejsce 3); TASC 4 (miejsce 2)(miejsce 3)
Posty: 815
Rejestracja: 21 kwie 2014, 14:39
Lokalizacja: Kurpsie

Re: Co ćwiczycie?

Post autor: Adrap »

Że ja też wcześniej tu nie trafiłem.
Bieg sprintersko-wytrzymałościowy na 400m (czyli najtrudniejszy)
Biegi wytrzymałościowe 3 i 6 km
Zwiększane serie pompek 3 razy w tygodniu (jestem przy 4 seriach po 90 a klatę ledwo widać :C)
Brzuszki codziennie
2-3 razy w miesiącu akrobatyka (kick up itp.) w celu zapobieganiu kontuzjom (pomaga!)
Siatkówka (rozegranie) i Piłka ręczna (bramkarz) jako zajęcia pozaszkolne w szkole (SKS i UKS)
Oraz w zamian za piłkę ręczną i siatkówki latem jest piłka nożna.

@Gameboy
"Podobno bieganie po twardej nawierzchni jest niszczące dla stawów i w ogóle nóg."
Szczególnie dla stawu doskokowego. Nie powinno się biegać po twardej powierzchni z protych przyczyn - brak amortyzacji.
@Noruj
"Nie wiem, sporo osób tam biega, w tym ludzie, którzy wygląda na dość pro w tematyce."
Zazwyczaj tak jest że ci którzy noszą termo wypasione bluzki i spodenki z lajkry(ą) są jak najmniej pro. Ile razy byłem na zawodach OPEN gdzie ludzie "pro" dobiegali na pierwszych miejscach? Ani razu. Możliwe jest właśnie że powodem tego jest bieganie po niewłaściwej powierzchni.
Wydane:
Podziemia: Człowiek, 23 sekundy, Królobójcy, Najstarszy

Współautor gry: Amarok
(W produkcji)
Awatar użytkownika
Neko
Posty: 170
Rejestracja: 30 sty 2010, 23:33
Lokalizacja: Loughborough
Kontakt:

Re: Co ćwiczycie?

Post autor: Neko »

A ja polecam T25. Są to ćwiczenia, które można robić w domu, 5 razy w tygodniu po 25 minut. Na youtube są filmiki. Z początku wydaje się to proste, ale tak nie jest, między ćwiczeniami jest ok 2 sekundy przerwy i tak całe 25 minut. Tyle czasu dziennie każdy znajdzie.
Awatar użytkownika
Kleo

Golden Forki Special - Recenzje (zwycięstwo); Golden Forki Special III - Recenzje (zwycięstwo)
Posty: 1001
Rejestracja: 31 sie 2012, 22:25

Re: Co ćwiczycie?

Post autor: Kleo »

Ja twardo biegam (niemal) co tydzień na fitness (o matko, to już ponad rok, podziwiam sama siebie, zwłaszcza, że wciąż szczerze tego nie cierpię). Ale zdaje się, że w tym tygodniu będę zmuszona sobie odpuścić, bo dziś z rana znów mi dysk wyskoczył i zamiast chodzić tanecznym krokiem miłośniczki aktywności fizycznej, to łażę zgięta w pół jak dziad proszalny (dobrze, że w ogóle łażę). Rozważam w związku z tym, czy jednak sobie tego nie odpuścić, bo najwyraźniej nie ma na mnie dobrego wpływu.
Awatar użytkownika
X-Tech

Golden Forki 2009 - Pełne Wersje (miejsce 3)
Posty: 3268
Rejestracja: 22 lut 2008, 14:15

Re: Co ćwiczycie?

Post autor: X-Tech »

@up: Zły wpływ ma niećwiczenie - na każdego. Może to fitness jest dla hardkorów i od razu rzuciłaś się w głębokie wody. Powinnaś sobie sama ogarniać ćwiczenia codziennie przez jakiś czas krótki potem fitness lvl 5, a nie 10 NA STARCIE

Bieganie ma dobry wpływ.


Co do tego co piszecie o złym wpływie biegania to jest to oczywisty bullshit. Biegasz w butach. Zwykle buty nadające się do biegania mają amortyzację. Nawet jeśli biegasz po twardej nawierzchni. Ja biegam w butach NIKE. Odbijam się od nich jak gumowa piłka. Zresztą wszelakie buty nawet gorszych marek, ale z grubą podeszwą, która nie jest twarda są dobre do biegania i amortyzują.

Bieganie jako zło to tylko wymówka dla leniów i grubszych leniów. Osoby które regularnie ćwiczą najlepiej codziennie mają nienaruszone stawy nawet w podeszłym wieku za to osoby, które nie ćwiczą systematycznie minimum parę razy w tygodniu najlepiej codziennie mają dość szybko problemy ze stawami.
ODPOWIEDZ