[LAN] Opóźniony zapis na dysku sieciowym nie powiódł się

Tematy różne, różniste.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Preki

Golden Forki 2013 - Pełne Wersje (miejsce 1); Golden Forki 2010 - Pełne Wersje (miejsce 3)
Posty: 758
Rejestracja: 16 wrz 2007, 20:54
Lokalizacja: Siedlce City

[LAN] Opóźniony zapis na dysku sieciowym nie powiódł się

Post autor: Preki »

Od pewnego czasu mój brat przywiózł swój stary komputer, który przez parę miesięcy leżał bezużytecznie. Postanowiłem go podłączyć kablem sieciowym i zmapować na nim dyski sieciowe celem składowania mniej potrzebnych plików, jednocześnie nie kasując ich na amen. Zmapowałem jeden folder na partycji dysku MASTER, wszystko działa idealnie. Natomiast folder zmapowany jako dysk sieciowy na dysku SLAVE (bez partycji) powoduje błąd "opóźniony zapis na dysku sieciowym nie powiódł się", jeśli próbuje się przesłać na niego pojedyncze pliki o dużym rozmiarze (np. archiwa, filmy, obrazy ISO), bo drobne rzeczy rzędu kilku kB (np. pliki gry na RPG Makera*) przechodzą w 90% bez wywołania tego błędu. Przeczesałem internet w poszukiwaniu odpowiedzi na te pytanie, między innymi w bazie Microsoftu, i niestety tamte odpowiedzi nie pomogły mi.

Systemy na obydwu komputerach to Windows XP SP3, ale myślę, że to nie kwestia systemu, tylko jeszcze czegoś innego.
http://prekisiedlce.wordpress.com/ - moje blogowe skrobanko
"W skrócie - gra nigdy nie jest gotowa, Ty zwyczajnie przestajesz nad nią pracować." - Jörg "Eiswuxe" Winterstein
Awatar użytkownika
Rave

Golden Forki 2010 - Dema (miejsce 2)
Posty: 2041
Rejestracja: 15 kwie 2009, 21:33
Lokalizacja: '; DROP TABLE 'Messages'

Re: [LAN] Opóźniony zapis na dysku sieciowym nie powiódł się

Post autor: Rave »

Możliwe że dysk zwyczajnie siada, ale na wszelki wypadek zainstalowałbym tam jakiegoś Linuksa pod fileservery i sprawdził czy też się takie cyrki będą dziać. W wyborze distro ci niestety nie pomogę, bo nigdy nie stawiałem własnego fileservera, ale powinno się dać.

Jeszcze jedna rzecz której możesz spróbować to na kompie z ikspekiem postawić jakiś windowsowy serwer FTP i po FTP wgrywać/zgrywać pliki.
Awatar użytkownika
Preki

Golden Forki 2013 - Pełne Wersje (miejsce 1); Golden Forki 2010 - Pełne Wersje (miejsce 3)
Posty: 758
Rejestracja: 16 wrz 2007, 20:54
Lokalizacja: Siedlce City

Re: [LAN] Opóźniony zapis na dysku sieciowym nie powiódł się

Post autor: Preki »

ale na wszelki wypadek zainstalowałbym tam jakiegoś Linuksa pod fileservery
Ooo, zaprawdę dzięki Ci Rave. Mogłem się tego spodziewać :mrgreen:
Spoiler:
http://prekisiedlce.wordpress.com/ - moje blogowe skrobanko
"W skrócie - gra nigdy nie jest gotowa, Ty zwyczajnie przestajesz nad nią pracować." - Jörg "Eiswuxe" Winterstein
Awatar użytkownika
X-Tech

Golden Forki 2009 - Pełne Wersje (miejsce 3)
Posty: 3268
Rejestracja: 22 lut 2008, 14:15

Re: [LAN] Opóźniony zapis na dysku sieciowym nie powiódł się

Post autor: X-Tech »

Mi pomogło umycie dysku pod zimną wodą, ale wcześniej namoczyłem go w misce z wodą 4 godziny.
To nie była zwykła woda, ale woda o odpowiedniej temperaturze i składzie. W ten sposób błędy z dysku zostały zmyte.


Jakie mapowanie dysku. Po prostu zrób sieć domową i ją skonfiguruj i zapodaj najlepiej ręcznie IP w ustawieniach scieciowych kompa bazy i tego który odbiera - ręcznie ip przypisz. Oba dyski muszą być normalne - muszą mieć partycje, aby było widać na nich dane i można je udostępniać w sieci znajomym.

@Rave: Odinstaluj sobie linuksa z d*.
Awatar użytkownika
Preki

Golden Forki 2013 - Pełne Wersje (miejsce 1); Golden Forki 2010 - Pełne Wersje (miejsce 3)
Posty: 758
Rejestracja: 16 wrz 2007, 20:54
Lokalizacja: Siedlce City

Re: [LAN] Opóźniony zapis na dysku sieciowym nie powiódł się

Post autor: Preki »

Mapowanie dysku jest lepsze, niż zwykły udostępniony folder, bo z jakiegoś powodu prędkość transferu jest większa. IP mam przypisane ręcznie, ale mimo to kopiowanie na pierwszy dysk jest OK, a przy drugim wysypuje się wszystko, no i dysk znika z listy urządzeń i okna Mój Komputer, trzeba robić reset, żeby go ponownie wykrył.
X-Tech pisze:@Rave: Odinstaluj sobie linuksa z d*.
Kolejny genialny tekst miesiąca :lol:
http://prekisiedlce.wordpress.com/ - moje blogowe skrobanko
"W skrócie - gra nigdy nie jest gotowa, Ty zwyczajnie przestajesz nad nią pracować." - Jörg "Eiswuxe" Winterstein
Awatar użytkownika
X-Tech

Golden Forki 2009 - Pełne Wersje (miejsce 3)
Posty: 3268
Rejestracja: 22 lut 2008, 14:15

Re: [LAN] Opóźniony zapis na dysku sieciowym nie powiódł się

Post autor: X-Tech »

Czyli lepsze nie jest. Dysk może się nie nadaje do "mapowania" lub wymaga to nadmiernego zużycia zasilacza i mogą być spadki mocy na płycie - nie jestem wróżką mój sposób jest pewny. Nic więcej nie wymyślę.

Preki pisze:
X-Tech pisze:@Rave: Odinstaluj sobie linuksa z d*.
Kolejny genialny tekst miesiąca :lol:
Gdzie indziej on może mieć tego linuksa.
ODPOWIEDZ