Pytanie do dźwiękowców

Tematy różne, różniste.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Venesard
Posty: 208
Rejestracja: 01 gru 2014, 16:35

Pytanie do dźwiękowców

Post autor: Venesard »

Zaczynam prace nad skomponowaniem własnego soundtracku do gry. Potrafię grać na gitarze oraz na keyboardzie/pianinie. Myślałem nad nagraniem kilku osobnych ścieżek zagranych na różnych instrumentach a następnie sklejeniu ich w całość.
I tu pojawia się pytanie do Was. Jako że jestem zielony w tym, mógłby ktoś zasugerować mi dobry program do obróbki dźwięku oraz miałby dla mnie wskazówki jak taki dźwięk obrobić by brzmiał dobrze i nie sztucznie?
Będę wdzięczny :)
Awatar użytkownika
X-Tech

Golden Forki 2009 - Pełne Wersje (miejsce 3)
Posty: 3268
Rejestracja: 22 lut 2008, 14:15

Re: Pytanie do dźwiękowców

Post autor: X-Tech »

Idź do studia nagraniowego to nie będzie sztucznie.
Napiszę tak - obojętnie. Wszystko tylko nie w fl studio itp. zabawkach do muzy klubowej XD

To możesz nawet w Audacity za darmo zrobić. Wybierz sobie program który nagrywa całe ślady liniowo.
Radzę zgłosić się do ludzi, którzy są w tym ostro doświadczeni, bo tutaj klejenie nutek to czubek góry - cały ten temat jest na masę książek i wieloletniej praktyki.

Problemy z dźwiękiem będziesz mieć od początku w całym spektrum z wielu różnych powodów, ale w amatorskiej grze nie powinno przeszkadzać.

Cubase jeden z najlepszych do tego o czym piszesz, ale drogi, bo powyżej 200 euro. Darmowy to audacity który da radę.
Awatar użytkownika
Venesard
Posty: 208
Rejestracja: 01 gru 2014, 16:35

Re: Pytanie do dźwiękowców

Post autor: Venesard »

Dzięki X, skorzystam. Ktoś coś jeszcze doradzi?
Awatar użytkownika
Yoroiookami

GF 2019 - Pełne Wersje (miejsce 2); GF 2017 - Dema (miejsce 1); GF 2015 - Pełne Wersje (miejsce 2); GF 2014 - Pełne Wersje (miejsce 3); GF 2010 - Gry (miejsce 2); GF Special III - Recenzje (zwycięstwo)
Posty: 679
Rejestracja: 02 wrz 2014, 12:45

Re: Pytanie do dźwiękowców

Post autor: Yoroiookami »

Ja nie wiem co jest nie tak z FL Studio. :roll: "Muza klubowa" jest w tym programie opcjonalna, a można go przecież użyć do zrobienia czegoś naprawdę ładnego. Ja oczywiście nie potrafię, ale to już szczegóły.
https://www.youtube.com/watch?v=P_fhs5c5zuY
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
X-Tech

Golden Forki 2009 - Pełne Wersje (miejsce 3)
Posty: 3268
Rejestracja: 22 lut 2008, 14:15

Re: Pytanie do dźwiękowców

Post autor: X-Tech »

Yoroiookami pisze:Ja nie wiem co jest nie tak z FL Studio. :roll: "Muza klubowa" jest w tym programie opcjonalna, a można go przecież użyć do zrobienia czegoś naprawdę ładnego. Ja oczywiście nie potrafię, ale to już szczegóły.
https://www.youtube.com/watch?v=P_fhs5c5zuY
Chodzi o ograniczoność tej zabawki jako programu do obróbki nagrań zrobionych na żywo.
Przecież on napisał, że chce nagrywać ścieżki mikrofonem - ścieżki nagrane żywymi instrumentami.
Fl studio jest do układania z klocków muzy kluboweji nagrania midi głównie - techna/trance itd.
Jeśli chodzi o obróbka nagrań to to jest zabawka przy takich programach jak Cubase, Pro Tools.

Zresztą jak chcecie ja tylko piszę swoje zdanie. XD
Awatar użytkownika
Venesard
Posty: 208
Rejestracja: 01 gru 2014, 16:35

Re: Pytanie do dźwiękowców

Post autor: Venesard »

Pewnie po prostu spróbuję wszystkich opcji, a zostanę przy tej która najlepiej spełni moje oczekiwania :)
Awatar użytkownika
X-Tech

Golden Forki 2009 - Pełne Wersje (miejsce 3)
Posty: 3268
Rejestracja: 22 lut 2008, 14:15

Re: Pytanie do dźwiękowców

Post autor: X-Tech »

W FL toy możesz sobie nagrać midi a więc obejdzie się bez mikrofonów.Najprostsze jest z tego wszystkiego co oferują programy do robienia muzy, ale do zrealizowania lepszej jakości nagrań to to raczej słabo/średnio się nadaje (technika dźwięku) ale za to jest prostota. Możesz spróbować i FL. Jest jeszcze Ableton, Reason i Renoise i masa innych programów. Sa tez tańsze alternatywy pro toolsa jak dobrze pogrzebiesz. Wybierz program, który tobie pasuje - dokładnie.
Awatar użytkownika
Rave

Golden Forki 2010 - Dema (miejsce 2)
Posty: 2041
Rejestracja: 15 kwie 2009, 21:33
Lokalizacja: '; DROP TABLE 'Messages'

Re: Pytanie do dźwiękowców

Post autor: Rave »

Z darmówek to osobiście polecam LMMS (podobne deczko do FL Studio) i SunVox (klasyczny tracker, podobny do Buzza ale łatwiejszy w obsłudze).
ODPOWIEDZ