Kreator klasycznych map

Tematy różne, różniste.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
GameBoy

Golden Forki 2009 - Pełne Wersje (miejsce 1); Puchar Ligi Mapperów II (zwycięstwo); TA Sprite Contest 6 (miejsce 3)(miejsce 3)
Posty: 1768
Rejestracja: 11 lip 2009, 13:47
Lokalizacja: Wieluń

Kreator klasycznych map

Post autor: GameBoy »

Poszukuję jakiegoś kreatora map, ale takich normalnych, które można znaleźć w atlasie.
Chciałbym coś co pozwoliłoby mi szybko zaprojektować kawałek terenu z oznaczeniem dróg, zbiorników wodnych, lasów, wzgórz etc.
Wszystko co znajduję w google opiera się na mapach prawdziwego świata, więc nie interesuje mnie to w ogóle.

Od razu uprzedzę pytania: tak, mógłbym to zrobić w makerze, ale racji tego, że będę robił na podstawie tej mapy model 3D nie jest to najlepszy pomysł oraz tak, mógłbym to zrobić w gimpie, ale chcę czegoś co pozwoli na szybkie tworzenie i edycję (kartka papieru też odpada).
Awatar użytkownika
Dragon Kamillo

Golden Forki 2016 - Pełne Wersje (miejsce 3); Golden Forki 2013 - Zapowiedzi (zwycięstwo); Liga Mapperów Sezon IV (miejsce 2)
Posty: 1947
Rejestracja: 18 paź 2009, 21:23
Lokalizacja: Poznań/Granowiec

Re: Kreator klasycznych map

Post autor: Dragon Kamillo »

Kiedyś bawiłem się programem "Kartograf", możliwe że ci się spodoba.

http://programy.budownictwopolskie.pl/program/kartograf
Awatar użytkownika
GameBoy

Golden Forki 2009 - Pełne Wersje (miejsce 1); Puchar Ligi Mapperów II (zwycięstwo); TA Sprite Contest 6 (miejsce 3)(miejsce 3)
Posty: 1768
Rejestracja: 11 lip 2009, 13:47
Lokalizacja: Wieluń

Re: Kreator klasycznych map

Post autor: GameBoy »

O, to się jak najbardziej przyda, ale widzę że program ma kilka błędów chyba, bo nie mogę zmieniać kolejności wyświetlania warstw obrazu.

Dawajcie więcej. =)
Awatar użytkownika
Kryzz333

GF2019 - Zapowiedzi (zwycięstwo); GF2017 - Pełne Wersje (miejsce 1); GF2016 - Zapowiedzi (zwycięstwo); Golden Forki 2014 - Pełne Wersje (miejsce 2); Liga Mapperów Sezon VI (miejsce 3); Puchar Ligi Mapperów III (zwycięstwo)
Posty: 819
Rejestracja: 14 sie 2011, 16:39

Re: Kreator klasycznych map

Post autor: Kryzz333 »

http://sourceforge.net/projects/autorealm/

Daje duże możliwości, ale sam zbytnio go nie ogarniam :lol:

Fajnie się w nim rysuje granice :-)
Awatar użytkownika
Rave

Golden Forki 2010 - Dema (miejsce 2)
Posty: 2041
Rejestracja: 15 kwie 2009, 21:33
Lokalizacja: '; DROP TABLE 'Messages'

Re: Kreator klasycznych map

Post autor: Rave »

Na upartego możesz to zrobić np. w Inkscape. Z tego wiem to większość tego typu softu ma ceny na poziomie Photoshopa czy AutoCAD-a.
ODPOWIEDZ