[GFX] Kolory banał

Tematy różne, różniste.
ODPOWIEDZ
zetto senshi
Posty: 1
Rejestracja: 08 cze 2015, 08:46

[GFX] Kolory banał

Post autor: zetto senshi »

otoz wstyd az zakładać taki temat ale mam dość banalny (poważny) problem z kolorami, mianowicie, chcialbym zamienic po prostu

http://i.imgur.com/B2mVpE8.jpg

kolor A na kolor B, kolor na kolor ktory aktualnie juz jest na obrazku, glownie zawsze uzywalem painta nie znam się na tych wszystkich funkcjach nie byly mi potrzebne do grzebania w pikselach. Wspominaną czynnosc wykonywałem w programie Pixia swego czasu, teraz nie moge tej funkcji znalezc, przez co nie moge kontynuować swojej "pracy" :P

Generalnie do wyboru, Pixia, Paint, GIMP2, PS7... proszę niech ktos mi wytlumaczy ten prosty zabieg na ktoryms z tych programow. xd piec dość stary także dlatego raczej starsze wersje programów preferowane.
Awatar użytkownika
SmoKe
Posty: 62
Rejestracja: 02 sie 2012, 15:33

Re: [GFX] Kolory banał

Post autor: SmoKe »

Spróbuj pobawić się opcją Select > Color range (Photoshop)
Awatar użytkownika
Rave

Golden Forki 2010 - Dema (miejsce 2)
Posty: 2041
Rejestracja: 15 kwie 2009, 21:33
Lokalizacja: '; DROP TABLE 'Messages'

Re: [GFX] Kolory banał

Post autor: Rave »

Ja bym się pobawił narzędziem do zaznaczania po kolorze (gimp ma jedno, PS też powinien). Ogólnie, o ile to jest pixelart co tworzysz, to bym raczej proponował użyć GraphicsGale - świetny program do pikselowania.
lorak

Golden Forki Special - Premiery (zwycięstwo); Liga Mapperów Sezon VI (miejsce 1); Liga Mapperów Sezon V (miejsce 3)
Posty: 241
Rejestracja: 18 lip 2011, 15:11

Re: [GFX] Kolory banał

Post autor: lorak »

W paincie można to także zrobić dość prosto: pobierasz prawym przyciskiem kolor B, a lewym - kolor A. Używasz gumki na max wielkości prawym przyciskiem.
ODPOWIEDZ