Podejrzane zachowanie dysku twardego

Tematy różne, różniste.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Preki

Golden Forki 2013 - Pełne Wersje (miejsce 1); Golden Forki 2010 - Pełne Wersje (miejsce 3)
Posty: 758
Rejestracja: 16 wrz 2007, 20:54
Lokalizacja: Siedlce City

Podejrzane zachowanie dysku twardego

Post autor: Preki »

Ostatnio podczas korzystania ze swojego komputera zauważyłem że mój dysk wydaje taki oto dźwięk. Słychać go tylko wówczas, gdy komputer nie odczytuje żadnych danych. Niektórzy mówili mi, że to głos parkowania głowicy dysku, jednak ja mam podejrzenia, iż wbrew odczytom ze SMART-a coraz bliżej jest do ewentualnej awarii i z tego powodu rozważam kupno dysku zewnętrznego celem zrobienia kopii zapasowej.
http://prekisiedlce.wordpress.com/ - moje blogowe skrobanko
"W skrócie - gra nigdy nie jest gotowa, Ty zwyczajnie przestajesz nad nią pracować." - Jörg "Eiswuxe" Winterstein
Awatar użytkownika
Sefiro

Golden Forki 2020 - Pełne Wersje (miejsce 2); Golden Forki 2019 - Pełne Wersje (miejsce 1); Golden Forki Special III - Pełne Wersje (zwycięstwo); Konrad Championship I (miejsce 2)
Posty: 93
Rejestracja: 20 wrz 2014, 14:22
Kontakt:

Re: Podejrzane zachowanie dysku twardego

Post autor: Sefiro »

To odgłos padającej mechaniki dysku (chyba głowicy), jak najszybciej sie przenies na nowy bo może w kazdej chwili paść całkiem
Awatar użytkownika
Rave

Golden Forki 2010 - Dema (miejsce 2)
Posty: 2041
Rejestracja: 15 kwie 2009, 21:33
Lokalizacja: '; DROP TABLE 'Messages'

Re: Podejrzane zachowanie dysku twardego

Post autor: Rave »

No dysk ci siada. Zbackupuj projekty, sejwy, itd. w jakiejś chmurze (polecam mega.nz, bo 50gb za darmochę), kup nowy dysk i zainstaluj system na czysto a potem pościągaj.
Awatar użytkownika
Preki

Golden Forki 2013 - Pełne Wersje (miejsce 1); Golden Forki 2010 - Pełne Wersje (miejsce 3)
Posty: 758
Rejestracja: 16 wrz 2007, 20:54
Lokalizacja: Siedlce City

Re: Podejrzane zachowanie dysku twardego

Post autor: Preki »

Byłem właśnie w serwisie. Powiedziano mi, że o ile dźwięki nie zwiastują niczego, to po teście z płytki bootowalnej wynikło, iż mam dwa bad sectory, co nie wróży nic dobrego. No to pora na backup, jeśli by im wierzyć...
http://prekisiedlce.wordpress.com/ - moje blogowe skrobanko
"W skrócie - gra nigdy nie jest gotowa, Ty zwyczajnie przestajesz nad nią pracować." - Jörg "Eiswuxe" Winterstein
ODPOWIEDZ