OBS - Problemy z programem

Tematy różne, różniste.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
PInroz
Posty: 917
Rejestracja: 28 paź 2014, 22:24
Kontakt:

OBS - Problemy z programem

Post autor: PInroz »

Siema wszystkim!

Dość dawno założyłem na forum temat ,,Fraps czy nie Fraps? Oto jest pytanie?'' i w trakcie dyskusji Amelanduil zaproponował mi program OBS i mówiąc szczerze od pewnego czasu zaczynam się z nim oswajać. Lecz mam pewien problem :cry:

Kiedy daję Przechwytywanie gry to mi zamiast nagrywać ekran z danej gry to jest tylko czarny ekran. Ustawiłem wszystko jak należy, może o czymś nie wiem... Proszę o pomoc, z góry dziękuję :-D
Obrazek
:cry: :cry: :cry: Nie mogę latać, bo stałem się kaleką :cry: :cry: :cry:
Awatar użytkownika
Dragon Kamillo

Golden Forki 2016 - Pełne Wersje (miejsce 3); Golden Forki 2013 - Zapowiedzi (zwycięstwo); Liga Mapperów Sezon IV (miejsce 2)
Posty: 1948
Rejestracja: 18 paź 2009, 21:23
Lokalizacja: Poznań/Granowiec

Re: OBS - Problemy z programem

Post autor: Dragon Kamillo »

Pamiętam że te wszystkie programy nie zawsze radzą sobie z grami na pełnym ekranie, zazwyczaj albo zwracały czarny ekran o rozdzielczości gry w okienku, albo jakieś dziwne pierdoły. Ale do końca nie wiem, pisze te po doświadczeniach: programy do nagrywania vs. game.exe RM95 XD.
Awatar użytkownika
Jazzwhisky
Posty: 4332
Rejestracja: 13 kwie 2006, 21:45
Kontakt:

Re: OBS - Problemy z programem

Post autor: Jazzwhisky »

Tak, z grami w niskich rozdzielczościach są problemy. Poza tym z tego co pamiętam ostatnio miałeś jakieśtam konflikty sprzętowo-software'owe, których nikt nie jest w stanie odgadnąć, chyba, że przypadkiem. Polecam zatem dokładne opisanie problemu na https://obsproject.com/forum/categories/obs-support.37/. Z góry dzięki. :)
Nasz discordowy czat, 24h/d - https://discord.gg/4GG85kr
Awatar użytkownika
PInroz
Posty: 917
Rejestracja: 28 paź 2014, 22:24
Kontakt:

Re: OBS - Problemy z programem

Post autor: PInroz »

Jazzwhisky pisze:Polecam zatem dokładne opisanie problemu na https://obsproject.com/forum/categories/obs-support.37/.
Rejestrowanie się mi nie leży, a sprawdzałem w tematach na tym forum i nic konkretnego. Nie wiem może to jakieś przekleństwo, Fatum nie wiem sam może po prostu mam pecha :cry:

A możecie chociaż zaproponować mi jakieś sensowne poradniki do tego programu :roll:
Obrazek
:cry: :cry: :cry: Nie mogę latać, bo stałem się kaleką :cry: :cry: :cry:
Awatar użytkownika
Powczan

GF 2022 - Pełne Wersje (miejsce 2); TA Project Extravaganza #3 (miejsce 1); TA Project Extravaganza #1 (miejsce 3); TA Sprite Contest 6 (miejsce 1); TA Sprite Contest 5 (miejsce 3)
Posty: 958
Rejestracja: 30 gru 2009, 14:39
Lokalizacja: Wrocław

Re: OBS - Problemy z programem

Post autor: Powczan »

Z tego co wiem, OBS nie ogarnia niektórych trybów w stylu OpenGL. Możesz próbować innym ustawieniem niż przechwytywanie gry, np. przechwytywanie okna albo zmienić tryb renderowania w grze, jeśli się da.
Biedroneczki są w kropeczki i to chwalą sobie :)
Awatar użytkownika
Rave

Golden Forki 2010 - Dema (miejsce 2)
Posty: 2041
Rejestracja: 15 kwie 2009, 21:33
Lokalizacja: '; DROP TABLE 'Messages'

Re: OBS - Problemy z programem

Post autor: Rave »

Gedharm dobrze prawi, przechwytywanie gry nie bangla z grami które renderują grę software'owo (jak np. RM) czy produkcjami oparte o zbyt stare/zbyt nowe OGL (to że przechwytywanie OpenGL wspiera, to mogę potwierdzić, streamowałem gry działające w OpenGL). Przechwytywanie okna prawie ze wszystkim zabangla więc głównie tego używam.
ODPOWIEDZ