Programowanie - jak posiąść taką umiejętność?

Tematy różne, różniste.
Awatar użytkownika
Hubertov
Posty: 253
Rejestracja: 28 paź 2013, 16:07

Programowanie - jak posiąść taką umiejętność?

Post autor: Hubertov »

Dzień dobry, witam wszystkich serdecznie. Starając się rozwijać swoje nikłe kompetencje techniczne zauważyłem, że w praktycznie każdej gałęzi przemysłu występują komputery. Nie oszukujmy się, dobry fachowiec powinien się znać na wszystkim, a wiedzy z tej dziedziny mi zdecydowanie brakuje. Trzeba też wziąć pod uwagę smutny fakt - informatyki będzie w przyszłości coraz więcej. Jako, że nie planuję wyjechać do środkowej Azji, czy innych dzikich miejsc, to zależy mi żeby się tego nauczyć. No, pro wyjadaczem raczej nie planuję zostać, ale podstawy trzeba znać :lol:

Idąc dalej, prowadząc pobieżne obserwacje po temacie, zauważyłem, że dziedzina ta wymaga specyficznego myślenia, ja bym to określił jako myślenie warunkowe: chodzi mi o to że bardzo często są stawiane warunki, if coś tam to coś tam. Wydaje mi się, że można to wyćwiczyć, a po pewnym czasie będzie się to robić instynktownie.

Ale przejdźmy do rzeczy:
- Chciałbym aby nauka ta się kiedyś przydała, także moim celem będzie język najbardziej uniwersalny. Pytanie co to za język? Zapewne ktoś powie, że w każdej dziedzinie inny, także ja od razu odpowiem - nie w programowaniu stron internetowych. W samochodach, maszynach ogólnie, obrabiarkach CNC.

- Żeby programować należy posiadać jakiś program do komplikacji (?) ? Zakładam, że tak. Logicznym jest więc moje zapytanie - jaki? Jaki polecasz, mój drogi makerowcu?

- Problem kursów chyba dam radę sam rozwiązać, myślę, że jest tego pełno w internecie, ale jeśli ktoś miałby namiary na jakiś fajny kursik (bezpłatny) to było by mi bardzo miło gdyby ten ktoś zarzucił linkiem.

Słowem kończącym, chciałbym powiedzieć, że mam google i umiem z niego korzystać. Jednak wolę starą dobrą gospodę do której mam zaufanie, poza tym to chyba jedyne forum w PL gdzie można uzyskać odpowiedź na KAŻDE pytanie. Jak to możliwe to ja sam nie mam pojęcia. Pozdrawiam!
Awatar użytkownika
Jazzwhisky
Posty: 4332
Rejestracja: 13 kwie 2006, 21:45
Kontakt:

Re: Programowanie - jak posiąść taką umiejętność?

Post autor: Jazzwhisky »

Nie mogę tego nie napisać - zasadniczo RM jest całkiem dobrym wstępem do języków programowania, masz tam w zasadzie wszystko jeśli chodzi podstawy (od if coś tam, aż po tablice i wkaźniki w RGSS), kursów i tutoriali też nie brakuje. :)

Dalej nie jest już tak różowo, bo języków są tysiące (kompilowane, skryptowe, asemblery...), przy zazwyczaj czym różnią się znacznie jeśli chodzi o zastosowania. Przykłady, które wymieniasz są dosyć specjalistyczne, możesz mieć z nimi trochę problemów w samodzielnej nauce, głównie ze względu na ich odmienność od popularnego oprogramowania użytkowego i małej ilości zródeł/zasobów w sieci (pomijam już brak dostępu do hardware i zupełnego rozdrobnienia w tej materii). Takie rzeczy to raczej domena uczelni technicznych, mało osób w sieci szuka i kręci się wokół pisania np. sterowników dla sprzętu, znacznie więcej woli bawić się w pisanie gier, stron internetowych czy aplikacji na telefon, to łatwiejsze i znacznie dostępniejsze. Inna sprawa, że grę możesz napisać w trzy osoby w domu i wrzucić na Google Play, a jeśli chcesz pisać oprogramowanie dla maszyn, to raczej w ścisłej współpracy z ludźmi, którzy będą wymagali od Ciebie potwierdzenia w formie wykształcenia/doświadczenia, jakiegoś papieru. :)

Anyway, może ktoś osadzony mocniej w temacie napisze coś więcej, na pewno - odpowiadając na pytanie - jednym z najpopularniejszych i najbardziej uniwersalnych języków o naprawdę ogromnym zasięgu od wielu lat jest C (https://pl.wikipedia.org/wiki/C_(język_programowania)). W sieci można znaleźć nieskończone ilości zasobów i tutoriali, w tym polskich, w tym także tych video - https://www.youtube.com/user/Kisioj/videos. :)
Nasz discordowy czat, 24h/d - https://discord.gg/4GG85kr
Awatar użytkownika
Dragon Kamillo

Golden Forki 2016 - Pełne Wersje (miejsce 3); Golden Forki 2013 - Zapowiedzi (zwycięstwo); Liga Mapperów Sezon IV (miejsce 2)
Posty: 1948
Rejestracja: 18 paź 2009, 21:23
Lokalizacja: Poznań/Granowiec

Re: Programowanie - jak posiąść taką umiejętność?

Post autor: Dragon Kamillo »

Nie do końca rozumiem o co loto ale OK.
Może powiedz lepiej jaką szkołę skończyłeś, bo jakoś mi brakuje tej informacji. Choć z treści posta zakładam że było to technikum.

Dalej, powiem ile wiem, a wiem niewiele. Mam kuzyna który w technikum robił mechatronikę (to coś tam z maszynami, tyle się orientuje), nie pamiętam czy zdał technika, ale praktycznie miesiąc po skończeniu szkoły udało mu się złapać robotę (przez jakiegoś nauczyciela) i robi do dziś w zawodzie.

Odpowiem więc co do jakiegoś programu. Jeszcze jak miał projekty do oddawania w technikum i musiał je robić w domu pojawił się pewien problem, bo program który był mu do tego potrzebny coś nie chciał u niego działać. Zaraz też był telefon że ważna sprawa itp, ale zamiast ja pójść do niego on przyszedł do mnie. I takim oto sposobem mam na komputerze dla mnie całkiem niezrozumiały program. Zwie się on LOGO!Soft Comfort i z tego co widzę jest firmy Siemens. Po otwarciu tego programu pojawia się wiele niezrozumiałych dla mnie, ale graficznie przedstawionych w formie jakiś diagramów cosi. Pamiętam jeszcze jak się dziwiłem jak kuzyn mówił że tak się programuje te wszystkie maszyny, zawsze myślałem że trzeba tam klepać kod. Ale skoro to była 4 klasa technikum, więc już nie pora na żadne uproszczenia jedyne co przyszło to mu uwierzyć. Jak jesteś zainteresowany pisz na PW.

Co do kursów, to według mnie jak o czymś myślisz konkretnie to powinieneś przejść jakieś szkolenie. Nikt cię raczej nie przyjmie do roboty na gębę że umiesz to i to jeśli nie będziesz miał jakiegoś wpisu w papierach.

Ale to tak tylko co ja myślę i wiem, a wiem niewiele. Zaraz przyjdą lepsi ode mnie i ci to wszystko wytłumaczą. Co do ostatniego to pewnie sprawka kilku ogarniętych ludzi i tego że RM zrzesza w sobie gromadkę bardzo odmiennych osobowości, w większości przypadków po za RM nas nic nie łączy. Każdy ma inne zainteresowania, zajęcia, problemy itp.
Awatar użytkownika
GameBoy

Golden Forki 2009 - Pełne Wersje (miejsce 1); Puchar Ligi Mapperów II (zwycięstwo); TA Sprite Contest 6 (miejsce 3)(miejsce 3)
Posty: 1770
Rejestracja: 11 lip 2009, 13:47
Lokalizacja: Wieluń

Re: Programowanie - jak posiąść taką umiejętność?

Post autor: GameBoy »

Najpopularniejsze języki teraz to będą chyba C/C++ (używany dosłownie do wszystkiego), Java (aplikacje internetowe, mobilne, czasem gry np. Minecraft), C# (bliżej mu do Javy niż samego C, używa się go w Unity i aplikacjach internetowych bodajże), Javascript (strony i aplikacje internetowe, także jako język skryptowy do Unity i RM MV, nie ma nic wspólnego z Javą :P).

Ruby używany w makerach XP i VX/Ace to niezła opcja na początek, bo to chyba najbardziej przyjazny programiście język jaki powstał, ale z drugiej strony lepiej chyba zacząć od C albo C++ mimo wszystko.
Co do kursów, to według mnie jak o czymś myślisz konkretnie to powinieneś przejść jakieś szkolenie. Nikt cię raczej nie przyjmie do roboty na gębę że umiesz to i to jeśli nie będziesz miał jakiegoś wpisu w papierach.
Nie do końca prawda. Jak jesteś zapaleńcem i masz rzeczywiste umiejętności to spokojnie możesz znaleźć zatrudnienie w branży. Jednak papierek może dać wyższe zarobki i jak są w firmie zwolnienia to zazwyczaj pierw lecą osoby z najniższym tytułem naukowym. :)
Żeby programować należy posiadać jakiś program do komplikacji
Kompilacji, nie komplikacji. xd
Do C/C++ możesz użyć np. darmowego Code::Blocks, do Javy Eclipse, do C# jest coś od Microsoftu albo po prostu w Unity (polecam), do Javascriptu wystarczy przeglądarka i dowolny edytor tekstu z kolorowaniem składni, np. Notepad++.

Generalnie jest to temat-rzeka i ciężko napisać o nim jakieś konkretne rzeczy.
Awatar użytkownika
Hubertov
Posty: 253
Rejestracja: 28 paź 2013, 16:07

Re: Programowanie - jak posiąść taką umiejętność?

Post autor: Hubertov »

@ Jazz
Przemkło mi przez głowę RGSS, tylko wygląda mi on jakoś niepraktycznie, kiedyś obiła mi się o uszy opinia, że przy dużej ilości kodu ma kłopot - znaczy laguje. Nie wiem tylko czy to prawda czy mi się coś pomyliło. Oczywiście jestem świadomy ograniczenia materiałów w sieci, myślałem po prostu, że komputery pokładowe w samochodach są normalnie programowane w C++ lub w jakimś innym normalnym języku. Głupi ja :D

@ DK
"Co do kursów, to według mnie jak o czymś myślisz konkretnie to powinieneś przejść jakieś szkolenie." - No to jest podstawa, na kurs wybiorę się w przyszłości, jednak teraz, mogę hobbystycznie zacząć. Wydaje mi się, że będę miał lepszy start, a lepsze to niż przeglądanie demotów czy sadistica. A jeśli chodzi o szkołę to nawet nie jestem pełnoletni ;)

@GB
Niby temat rzeka, ale już dwa posty potwierdzają to, że C jest najpopularniejszy. Nawet jeśli jest trudny lepiej od niego zacząć. Przesądzone, że od niego zaczynam naukę, Code:Blocks ściągnięty, jutro pojedziemy z tym koksem B) Ruby uczyć się raczej nie będę, jak wcześniej pisałem wydaje mi się niepraktyczny. A konkretnych rzeczy już sporo usłyszałem. Z tego co widzę bawiłeś się Unity, masz jakieś projekty?
Awatar użytkownika
Adrap

GF2020 - Dema (miejsce 3); GF2019 - Pełne Wersje (miejsce 3) Zapowiedzi (zwycięstwo); GF2017 - Pełne Wersje (miejsce 3)(miejsce 3); GF2015 - Dema (miejsce 2) Zapowiedzi (zwycięstwo); KC I (miejsce 2); KC II (miejsce 3); TASC 4 (miejsce 2)(miejsce 3)
Posty: 815
Rejestracja: 21 kwie 2014, 14:39
Lokalizacja: Kurpsie

Re: Programowanie - jak posiąść taką umiejętność?

Post autor: Adrap »

Jakby to powiedzieć to pisanie programów do samochodów, maszyn itd. to raczej już rzeczywista praca, niż hobby. Jeśli chodzi ci o coś uniwersalnego co potem da ci szerszy zakres w zmienianiu języków to C/C++, łatwejwsza będzie raczej java, ale lepiej zacząć od C++. Tutaj kompilatory podał wyżej GameBoy i są całkiem niezłe (do c++ był Microsoft Visual 2013?).
A najlepszy polski kurs znalazłem na YT, jednak zawiera kilka błędów i wyucza kilku złych nawyków, jednak teoria jest na b. wysokim poziomie.

Mianowicie są to kursy Mirosława Zelenta:
https://www.youtube.com/watch?v=ErOzmh3 ... mBzb40PaDo

Jeśli jednak angielski nie jest przeszkodą to tam bym szukał. No i jak Jazz powiedział, to RM posiada wszystkie najbardziej podstawowe składniki języka. (Brak funkcji (typowych zdarzeń) zwracających wartości i tablic jest mega irytujący). Poza tym to tak wygląda, że uczysz się języka od zera, a później wykorzystujesz inne programy np. "C++ Builder", aby stworzyć szybciej i wygodniej własny program (i rzadko kiedy to wygląda na 1000 linijek kodu, takie coś byłoby szalenie niewygodne po prostu). Ale podstawy trzeba znać. No i witaj w koderskim świecie :D

Unity zostaw sobie na "za parę tygodni" :D
Wydane:
Podziemia: Człowiek, 23 sekundy, Królobójcy, Najstarszy

Współautor gry: Amarok
(W produkcji)
Awatar użytkownika
Ekhart

Golden Forki 2015 - Zapowiedzi (zwycięstwo); Golden Forki 2011 - Dema (miejsce 1)
Posty: 447
Rejestracja: 28 maja 2010, 10:12
Lokalizacja: Midleton

Re: Programowanie - jak posiąść taką umiejętność?

Post autor: Ekhart »

Python jest teraz bardzo popularny i tylko nabiera rozpędu. Składnię ma nieco bliższą większym językom typu C(#/++), a z bibliotekami może być używany w wielu rzeczach (np. PyGame do robienia gier ;) albo Django do backendu stron internetowych).
No matter how tender, how exquisite… A lie will remain a lie.
Awatar użytkownika
Jazzwhisky
Posty: 4332
Rejestracja: 13 kwie 2006, 21:45
Kontakt:

Re: Programowanie - jak posiąść taką umiejętność?

Post autor: Jazzwhisky »

Hubertov pisze:myślałem po prostu, że komputery pokładowe w samochodach są normalnie programowane w C++ lub w jakimś innym normalnym języku. Głupi ja :D
Nawet nie do końca, akurat C ma na tyle niskopoziomowy zasięg, że wykorzystuje się go (pewnie nie powszechnie) także tu, po prostu ogromna popularność języka wbija go nawet tam, gdzie teoretycznie powinny być dostępne i przodować inne narzędzia. :)

Tu zakres popularności języków w ogóle - https://en.wikipedia.org/wiki/Measuring ... popularity, wychodzi na to, że szczyty C++ ma już dawno za sobą, zresztą sam autor zdecydowanie zaleca programowanie w C. Oczywiście hitem (chwilowym?) ostatnich lat jest Objective-C (appki).

Co do Ruby, naprawdę bardzo trudno powiedzieć coś złego. Język jest wciąż bardzo ładnie rozwijany, ma dość szeroką grupę (aktywnych!) userów, trzeba tylko pamiętać, że jest skryptowy i mimo wszystko niszowy, chociaż zasięg jego zastosowań na przestrzeni lat bardzo urósł.

Btw, chyba jak wszędzie - teoretycznie wejście w jakąś niszę jeśli chodzi o programowanie może przynieść więcej korzyści niż strat, ale to oczywiście pewne ryzyko. Najlepiej zacząć od pewniaka, na którym nauczysz się podstaw, wtedy będziesz mógł rozważać co dalej. :)
Nasz discordowy czat, 24h/d - https://discord.gg/4GG85kr
Awatar użytkownika
PInroz
Posty: 917
Rejestracja: 28 paź 2014, 22:24
Kontakt:

Re: Programowanie - jak posiąść taką umiejętność?

Post autor: PInroz »

Jeżeli zainteresowało cię nauka programowania - to zdecydowanie najlepsze jest słowo pisane i zapach farby drukarskiej :| Jeżeli jesteś pewien że chcesz się za to zabrać to kup sobie książkę która opisuje dokładnie dany język programowania. Nawet jeżeli nie będziesz chciał uczyć się języka Ruby, lub kiedyś zmienisz zdanie to polecam ci książkę ,,Ruby wzorce projektowe'' autor Russ Olsen wydawnictwo Helion. Ja kupiłem taką książkę i powiem szczerze że się opłaca. Jednak podkreślam że uczenie się danego języka programowania może okazać się trudniejsze niż uczenie jakiego kolwiek języka obcego ( NO CHYBA ŻE JESTEŚ KUMATY TO POWINNO PUJŚĆ CI ŁATWIEJ NIŻ MI ) Ja po dwóch miesiącach zakupienia książki stwierdziłem że najlepiej korzystać z gotowych skryptów ( Bo po co tworzyć coś co już jest). Tak czy owak nadal mam tą książkę i mówiąc szczerze nie żałuję zakupu, bo zawsze się może przydać. Zawiera ona szczegółowe podstawy kodowania, co bywa przydatne podczas pisania swojego pierwszego skryptu. I jeżeli chcesz w ogóle napisać skrypt to najlepiej wzorować się na gotowych materiałach. Po za nauką z książki i wzorowaniem się na cudzych skryptach, warto robić też notatki w zeszycie. Uwierz mi to pomaga :wink: Co do filmików i poradników internetowych :| Niby są pomocne lecz dostarczają one mało wiedzy praktycznej. Wiem z własnego doświadczenia :mrgreen: Prawdzie mówiąc nie napisałem jeszcze żadnego skryptu, lecz zdecydowanie taki sposób nauki jest najlepszy. ( Przynajmniej dla mnie) :-D
Obrazek
:cry: :cry: :cry: Nie mogę latać, bo stałem się kaleką :cry: :cry: :cry:
Awatar użytkownika
Rekkimaru

Golden Forki 2015 - Dema (miejsce 1)
Posty: 99
Rejestracja: 07 sie 2013, 21:16
Lokalizacja: Netherrealm
Kontakt:

Re: Programowanie - jak posiąść taką umiejętność?

Post autor: Rekkimaru »

Ja po dwóch miesiącach zakupienia książki stwierdziłem że najlepiej korzystać z gotowych skryptów ( Bo po co tworzyć coś co już jest).
Po to by uczyć się jak te funkcje i języki działają. Na bazie tej wiedzy można tworzyć zupełnie nowe rzeczy. Wiedząc jak te skrypty działają (zamiast suchego wklejania ich) można łatwiej naprawić to co się sypnie, bądź napisać własną, lepszą wersję kodu. Praktyka i uczenie się metodą prób i błędów to najlepszy sposób.
Awatar użytkownika
Hubertov
Posty: 253
Rejestracja: 28 paź 2013, 16:07

Re: Programowanie - jak posiąść taką umiejętność?

Post autor: Hubertov »

Przepraszam, że nie odpowiadam każdemu, ale chciałbym zadać kolejne pytanie. Mianowicie czy istnieje jakiś łatwiejszy program do komplikacji (xd) niż Code:Blocks? Przecież on jest całkowicie nieoperowalny, jak można tak utrudniać ludziom życie samą instalacją - tak przerasta mnie to, męczę się z tym już ponad godzinę. Po długich walkach, doszedłem do czegoś takiego:

"Execution of 'mingw32-g++.exe -o "bin\Debug\Hello world.exe" obj\Debug\main.o' in 'C:\Users\KOMPUTER\Desktop\Hello world' failed."

Metodą "na pałę" udało mi się częściowo zainstalować kompilator MinGW, niestety przy próbie instalacji jakichkolwiek bibliotek (wciskam "Mark instal" i "Apply changes") zainstaluje się kilka plików, po czym występuje morze błędów(!), nie mam pojęcia co robić. Czemu jakiś mędrzec nie wpadł na pomysł stworzenia genialnego programu - takiego, którego po prostu instalujesz (metodą "ok, dalej, zapoznałem się z umową licencyjną, ok, koniec"), odpalasz i niczym się nie martwisz. Pewnie to taki sprawdzian na cierpliwość - jeśli przez to przejdziesz to nadajesz się do programowania. Czy reinstalacja pomoże? Z MinGW nie przynosi efektów. Czy może w tej sytuacji lepiej sformatować wszystko, wgrać Windowsa i spróbować "na czysto" to zainstalować?
Awatar użytkownika
Adrap

GF2020 - Dema (miejsce 3); GF2019 - Pełne Wersje (miejsce 3) Zapowiedzi (zwycięstwo); GF2017 - Pełne Wersje (miejsce 3)(miejsce 3); GF2015 - Dema (miejsce 2) Zapowiedzi (zwycięstwo); KC I (miejsce 2); KC II (miejsce 3); TASC 4 (miejsce 2)(miejsce 3)
Posty: 815
Rejestracja: 21 kwie 2014, 14:39
Lokalizacja: Kurpsie

Re: Programowanie - jak posiąść taką umiejętność?

Post autor: Adrap »

Obejrzyj sb filmik, który ci przesłałem, tam masz instalację Code::Blocksa
Pewnie wybrałeś jakieś złe ustawienia przy wyborze kompilatora czy coś. Dawno tego nie instalowałem.

"Czemu jakiś mędrzec nie wpadł na pomysł stworzenia genialnego programu - takiego, którego po prostu instalujesz (metodą "ok, dalej, zapoznałem się z umową licencyjną, ok, koniec"), odpalasz i niczym się nie martwisz."
Bo niektórzy nie bd chcieli takich samych kompilatorów/języków/bibliotek graficznych.

"Wiem z własnego doświadczenia :mrgreen: Prawdzie mówiąc nie napisałem jeszcze żadnego skryptu, lecz zdecydowanie taki sposób nauki jest najlepszy. ( Przynajmniej dla mnie) :-D"

Skoro nic nie napisałeś, to jakie masz doświadczenie? Zdecydowanie najgorszy sposób nauki, bo jak zaczniesz pisać własne programy to będziesz musiał co chwila zerkać do tej książki. Gdyby było jak mówisz to w szkołach na matematyce nie liczyłoby się. Potem byś musiał liczyć całki, to na pewno dałbyś radę.
Ostatnio zmieniony 21 lut 2016, 13:05 przez Adrap, łącznie zmieniany 1 raz.
Wydane:
Podziemia: Człowiek, 23 sekundy, Królobójcy, Najstarszy

Współautor gry: Amarok
(W produkcji)
Awatar użytkownika
Deathwing

GF2022 - Pełne Wersje (msc. 1); TAPE #1 (msc. 1); Liga Mapperów Sezon I (msc. 1) Sezon II (msc. 2) Sezon IV (msc. 3) Sezon V (msc. 1) Sezon VI (msc. 2); TASC 2 (msc. 1)(msc. 3); TASC 3 (msc. 1); TASC 4 (msc. 1)(msc. 1)(msc. 1)
Posty: 305
Rejestracja: 29 gru 2006, 22:40
Kontakt:

Re: Programowanie - jak posiąść taką umiejętność?

Post autor: Deathwing »

Nie przewiduję wielkich sukcesów, jeśli masz problemy już na poziomie instalacji kompilatora ;) Polecam zajrzeć tutaj: http://cpp0x.pl/kursy/Kurs-C++/Poziom-1 ... ko-pracy/4 Na dole w zielonej ramce masz link do gotowego pakietu, który nie powinien sprawiać kłopotów. Obsługa Code::Blocks jest akurat bardzo łatwa, a przynajmniej nawet taki laik jak ja nie miał z tym problemów. Kiedyś troszkę się bawiłem w C++, ale nie doszedłem w nauce zbyt daleko - to wymaga jednak sporo czasu, zaangażowania i chęci. W każdym razie powodzenia.
turn up the silence
Awatar użytkownika
PInroz
Posty: 917
Rejestracja: 28 paź 2014, 22:24
Kontakt:

Re: Programowanie - jak posiąść taką umiejętność?

Post autor: PInroz »

Adrapnikram pisze:Skoro nic nie napisałeś, to jakie masz doświadczenie?
Pierw uczyłem się z poradników i filmików w internecie i to że wiem to z własnego doświadczenia ( chodziło mi o to że wiem co daje nauka z poradników i filmów w internecie a nie że mam doświadczenie w pisaniu skryptów) Adrapnikram proszę cię spróbuj mnie zrozumieć :roll:
Rekkimaru pisze:Po to by uczyć się jak te funkcje i języki działają. Na bazie tej wiedzy można tworzyć zupełnie nowe rzeczy. Wiedząc jak te skrypty działają (zamiast suchego wklejania ich) można łatwiej naprawić to co się sypnie, bądź napisać własną, lepszą wersję kodu. Praktyka i uczenie się metodą prób i błędów to najlepszy sposób.
Tu muszę się z tobą zgodzić. Nie zaprzeczam :-P
Obrazek
:cry: :cry: :cry: Nie mogę latać, bo stałem się kaleką :cry: :cry: :cry:
Awatar użytkownika
Hubertov
Posty: 253
Rejestracja: 28 paź 2013, 16:07

Re: Programowanie - jak posiąść taką umiejętność?

Post autor: Hubertov »

Hmmmm, jednak podejdę do tego z większym zaangażowaniem - format powinien pomóc, a i zrobię wszystko krok po kroku w tym kursie. Dziękuję za odpowiedzi!
ODPOWIEDZ