Science Fantasy

Tematy różne, różniste.
Awatar użytkownika
PInroz

Science Fantasy

Postautor: PInroz » 09 cze 2016, 08:19

Siema Wszystkim!

Potrzebuję pomocy. Poszukuję wszelakich informacji, treści lub czegokolwiek o tematyce Science Fantasy :roll: Potrzebne jest mi to do budowy świata w mojej grze. Jakieś fora opisujące ten gatunek, dokumentacje, filmiki na YouTube lub co tam przychodzi wam do głowy. Byle by opisywały Science Fantasy dokładnie, nie tak jak jest przedstawione tu https://pl.wikipedia.org/wiki/Science_fantasy Po prostu potrzebuję więcej informacji i dlatego proszę was. Z góry dziękuje :mrgreen:
lorak

Golden Forki Special - Premiery (zwycięstwo); Liga Mapperów Sezon V (miejsce 3)

Re: Science Fantasy

Postautor: lorak » 09 cze 2016, 09:41

Masz kilka książek i trochę więcej info w angielskiej wersji Wikipedii.
Awatar użytkownika
Amelanduil

Golden Forki 2013 - Pełne Wersje (miejsce 2)

Postautor: Amelanduil » 09 cze 2016, 14:31

tutaj masz analizę gatunku wg TV Tropes
Ogólnie, MEGA użyteczna strona, zaglądam prawie codziennie :P
EN LIVSTID I KRIG
Obrazek
Awatar użytkownika
Rave

Golden Forki 2010 - Dema (miejsce 2)

Postautor: Rave » 13 cze 2016, 19:48

Amelanduil pisze:tutaj masz analizę gatunku wg TV Tropes
Ogólnie, MEGA użyteczna strona, zaglądam prawie codziennie :P

Mega użyteczna w prokrastynacji, rzecz jasna (dla niekumatych: Jak odwiedzisz tą stronę, to możesz zapomnieć, że coś dzisiaj zrobisz).
Awatar użytkownika
Deathwing

Liga Mapperów Sezon I (miejsce 1) Sezon II (miejsce 2) Sezon IV (miejsce 3) Sezon V (miejsce 1); TA Sprite Contest 3 (miejsce 1); TA Sprite Contest 2 (miejsce 1)(miejsce3);
Kontakt:

Postautor: Deathwing » 13 cze 2016, 20:16

Z literatury przede wszystkim Gene Wolfe - Księga Nowego Słońca. Zdaje się że w Świecie Czarownic Andre Norton też było jakieś połączenie magii z technologią, ale czytałem to dawno temu i pamiętam tylko, że mi się nie podobało :) Ogólnie nie wiem po co Ci te materiały, bo zbudowanie takiego świata to głównie kwestia ustalenia proporcji i sensownego uzasadnienia. A nawet niekoniecznie sensownego, bo słowo "fantasy" implikuje randomowe absurdy - w końcu magią da się wyjaśnić wszystko.
Awatar użytkownika
PInroz

Postautor: PInroz » 22 cze 2016, 19:26

Potrzebne mi są materiały o tej tematyce, gdyż chcę stworzyć spójny świat. Czyli równowaga między magią a technologią. Jak to będzie wyglądać, zobaczy się w swoim czasie. Tak czy owak dzięki za pomoc :mrgreen:

Wróć do „Offtopic”