Science Fantasy

Tematy różne, różniste.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
PInroz
Posty: 917
Rejestracja: 28 paź 2014, 22:24
Kontakt:

Science Fantasy

Post autor: PInroz »

Siema Wszystkim!

Potrzebuję pomocy. Poszukuję wszelakich informacji, treści lub czegokolwiek o tematyce Science Fantasy :roll: Potrzebne jest mi to do budowy świata w mojej grze. Jakieś fora opisujące ten gatunek, dokumentacje, filmiki na YouTube lub co tam przychodzi wam do głowy. Byle by opisywały Science Fantasy dokładnie, nie tak jak jest przedstawione tu https://pl.wikipedia.org/wiki/Science_fantasy Po prostu potrzebuję więcej informacji i dlatego proszę was. Z góry dziękuje :mrgreen:
Obrazek
:cry: :cry: :cry: Nie mogę latać, bo stałem się kaleką :cry: :cry: :cry:
lorak

Golden Forki Special - Premiery (zwycięstwo); Liga Mapperów Sezon VI (miejsce 1); Liga Mapperów Sezon V (miejsce 3)
Posty: 241
Rejestracja: 18 lip 2011, 15:11

Re: Science Fantasy

Post autor: lorak »

Masz kilka książek i trochę więcej info w angielskiej wersji Wikipedii.
Awatar użytkownika
Amelanduil

Golden Forki 2013 - Pełne Wersje (miejsce 2); TA Sprite Contest 5 (miejsce 1)
Posty: 450
Rejestracja: 10 lis 2012, 16:25

Re: Science Fantasy

Post autor: Amelanduil »

tutaj masz analizę gatunku wg TV Tropes
Ogólnie, MEGA użyteczna strona, zaglądam prawie codziennie :P
ObrazekGlico☆Magic?
Awatar użytkownika
Rave

Golden Forki 2010 - Dema (miejsce 2)
Posty: 2041
Rejestracja: 15 kwie 2009, 21:33
Lokalizacja: '; DROP TABLE 'Messages'

Re: Science Fantasy

Post autor: Rave »

Amelanduil pisze:tutaj masz analizę gatunku wg TV Tropes
Ogólnie, MEGA użyteczna strona, zaglądam prawie codziennie :P
Mega użyteczna w prokrastynacji, rzecz jasna (dla niekumatych: Jak odwiedzisz tą stronę, to możesz zapomnieć, że coś dzisiaj zrobisz).
Awatar użytkownika
Deathwing

GF2022 - Pełne Wersje (msc. 1); TAPE #1 (msc. 1); Liga Mapperów Sezon I (msc. 1) Sezon II (msc. 2) Sezon IV (msc. 3) Sezon V (msc. 1) Sezon VI (msc. 2); TASC 2 (msc. 1)(msc. 3); TASC 3 (msc. 1); TASC 4 (msc. 1)(msc. 1)(msc. 1)
Posty: 305
Rejestracja: 29 gru 2006, 22:40
Kontakt:

Re: Science Fantasy

Post autor: Deathwing »

Z literatury przede wszystkim Gene Wolfe - Księga Nowego Słońca. Zdaje się że w Świecie Czarownic Andre Norton też było jakieś połączenie magii z technologią, ale czytałem to dawno temu i pamiętam tylko, że mi się nie podobało :) Ogólnie nie wiem po co Ci te materiały, bo zbudowanie takiego świata to głównie kwestia ustalenia proporcji i sensownego uzasadnienia. A nawet niekoniecznie sensownego, bo słowo "fantasy" implikuje randomowe absurdy - w końcu magią da się wyjaśnić wszystko.
turn up the silence
Awatar użytkownika
PInroz
Posty: 917
Rejestracja: 28 paź 2014, 22:24
Kontakt:

Re: Science Fantasy

Post autor: PInroz »

Potrzebne mi są materiały o tej tematyce, gdyż chcę stworzyć spójny świat. Czyli równowaga między magią a technologią. Jak to będzie wyglądać, zobaczy się w swoim czasie. Tak czy owak dzięki za pomoc :mrgreen:
Obrazek
:cry: :cry: :cry: Nie mogę latać, bo stałem się kaleką :cry: :cry: :cry:
ODPOWIEDZ