Strona 1 z 1

Mój przyjaciel - internet (jaki macie?)

: 10 kwie 2017, 22:34
autor: EnterVPL
Jak wiadomo, każdy z nas wie co to internet (a przynajmniej tak mi się zdaje) i potrafi z niego korzystać. Jedni mają większy, a inni mniejszy transfer.
Chciałbym z wami porozmawiać o dostawcach internetu. Obecnie nie ma ich zbyt wielu na rynku, a obecnie reklamowane są tylko sieci bezprzewodowe LTE. Ja jestem szczęśliwcem, który ma przewodowy internet światłowodowy. Nie myślcie sobie że ja to Orange reklamuję, bo tego czegoś nienawidzę całym sobą ^^. Od zawsze internet miałem w Zeto: 40 Mb/s (tak zostało to wybrane przez radę Jedi w moim mieszkaniu) i 2,5 Mb/s przesyłu. Te liczby czasem choć nie zawsze, są zwiększane nocą, gdy większość użytkowników sieci śpi. Transfer internetu mam nieograniczony.
W telefonie za to kupuję sobie najtańszy pakiet internetu 600 MB 5 zł/mies. w sieci Play. Tak robię, bo nie potrzebuję więcej na moim telefonie. Na szybkość też nie liczę, bo mam stary telefon (który nie da rady z zawrotnymi prędkościami xD).

Podsumowując:
Internet z Zeto działa mi tak jak to jest napisane: 40 Mb/s i tak po prostu to mam, bez żadnych jakiś wydziwień czy nagłych spadków.
Internet w Play: no tak szczerze, to co ja kupuję, nie nadaje się do żadnej recenzji. Na telefonie po prostu mi działa. Używam 3G.

I tak oto chciałbym was prosić o podzielenie się uwagami nt. swoich dostawców internetu. Kiedyś przyjdzie ten dzień, kiedy na Zeto nie będę mógł polegać, więc będę musiał wybrać co innego.

Re: Mój przyjaciel - internet (jaki macie?)

: 10 kwie 2017, 23:46
autor: Kryzz333
Mam bezprzewodowy internet Play z ceglastym modemo-ruterem. Nie pamiętam jaka prędkość w umowie, z tego co widzę 2 MB/s to standard który mi wystarcza i jest stabilnie (chociaż rzadko są totalne spadki na parę minut). Niestety na mojej ulicy nie będą kłaść kabli, więc zostanę z tym. Chociaż i tak jest lepiej niż Orange który kiedyś używałem który był wolny i co najgorzej potwornie zrywał (zazwyczaj było ping >100 w każdej strzelance online).

Limit mam 50GB, prawie każdego miesiąca muszę dokupywać z 10GB, zdarza się że znacznie więcej.

Re: Mój przyjaciel - internet (jaki macie?)

: 11 kwie 2017, 10:35
autor: PInroz
EnterVPL pisze:Nie myślcie sobie że ja to Orange reklamuję


Ja mam Internet mobilny z Orange, 10 MB :cry: Początkowo było naprawdę dobrze, jednak z upływem czasu robiło się coraz gorzej :? Obecnie przez cały miesiąc zadowalam się powolnym internetem, lecz przy ostatnim tygodniu miesiąca zaczyna działać szybciej, bo trzeba zapłacić rachunek za internet oczywiście. Po zapłaceniu 39,99 przez tydzień cieszę się szybkim internetem, mogę sobie nawet pozwolić na spokojne obejrzenie streama u Entera, jednak kiedy tydzień minie to wszystko niestety wraca do normy :cry: :cry: :cry: :cry: :cry:

Wina oczywiście leży we mnie, bo nie potrafię gospodarować MB'tami internetu, tak że zużywam je w tydzień i potem muszę cierpieć, ale cóż modlę się do wszystkich Bóstw o stabilny internet przez cały miesiąc, a nie tylko tydzień :roll: Ale czego ja się spodziewałem przy tak niskiej cenie i przy tak małej liczbie MB'tów. :-(

Re: Mój przyjaciel - internet (jaki macie?)

: 11 kwie 2017, 10:44
autor: EnterVPL
@UP
Dużo złego słyszałem o Orange. Najwięcej to, że dbają tylko o nowych klientów, a jak już regularnie płacisz to mają cię gdzieś.
Kryzz333 pisze:2 MB/s to standard który mi wystarcza

Znaczy, na pewno masz na myśli 2MB/s, a nie 2Mb/s? Pytam dla pewności, bo mam znajomych co się tak mylą :-)
Nie wiesz może czy Play oferuje szybszy internet?

Re: Mój przyjaciel - internet (jaki macie?)

: 11 kwie 2017, 11:06
autor: Kryzz333
Miałem na myśli "duże B" jak napisałem :V

Nie wiem czy jest dostępny szybszy ale jak kupowałem parę lat temu to było to chyba najlepsze z internetów bezprzewodowych.

Re: Mój przyjaciel - internet (jaki macie?)

: 11 kwie 2017, 11:50
autor: Rave
Ja mam neta 60mbps+tv+telefon z upc. Raczej nie narzekam.

Re: Mój przyjaciel - internet (jaki macie?)

: 11 kwie 2017, 20:59
autor: EnterVPL
Przejrzałem cennik UPC. No powiem, że nawet tanio mają. Tylko czy to nie jest jak z Orange, że po roku płaci się więcej?

Re: Mój przyjaciel - internet (jaki macie?)

: 12 kwie 2017, 18:46
autor: Rave
Nie. Jedyną podwyżkę jaką miałem to 10 zł w górę z zupełnie niezwiązanych powodów (nowe kanały w TV)

: 12 kwie 2017, 20:55
autor: BH Daimaouji
Ja mam Liveboxa, go figure