Windows 7 nie czyta płyt

Tematy różne, różniste.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Prometherion

Golden Forki 2016 - Zapowiedzi (zwycięstwo); Liga Mapperów Sezon IV (miejsce 1) Sezon V (miejsce 2)
Posty: 238
Rejestracja: 02 sty 2011, 12:31

Windows 7 nie czyta płyt

Post autor: Prometherion »

Cześć, otóż spotkała mnie niemiła niespodzianka. Po zainstalowaniu Siódemki nie mogę odczytać żadnej płyty. Napęd chodzi i "mieli" płytę, jednak nie uruchamia jej. Mam obecnie dwa systemy, na XP wszystko chodzi idealnie, więc sprzęt nie jest zepsuty; tak, mam zainstalowane sterowniki IDE, pokasowałem upperfilters i zrobiłem inne cuda, które rzekomo miały sprawić, że komunikacja między napędem a systemem zaiskrzy. Już nie mam pomysłów co zrobić. Nadmienię, iż mam stary napęd HL-DT-ST DVDRAM GSA-4167B ATA Device, dla którego stery są przedpotopowe z 2006 roku. Może czas wymienić gruchota? Obecnie robię taki myk, że przełączam na XP, zrzucam zawartość płyty na dysk i przełączam się na 7, po czym instaluję co mi potrzebne, jednak trochę to uciążliwe :D Ktoś wie, jak jeszcze mógłbym powalczyć z tym problemem?
Usunięty

Re: Windows 7 nie czyta płyt

Post autor: Usunięty »

Napisz jakie "cuda" robiłeś, bo nie chcę podawać tych rad, które już wykonałeś ;-)

1.Czy sterownik jest kompatybilny z systemem Windows 7?
2. Raz przez źle ustawioną zworkę miałem problem z napędem. Jeśli takową masz to spróbuj ją ustawić inaczej.
3. SlimDriver (lub inny program do pobierania sterowników - znajdź w takim sterownik tylko dla tego urządzenia i zainstaluj).
4. Można zawsze poprzez identyfikator sprzętu znaleźć sterownik.
5. W sumie to masz model sprzętu. Może coś na necie są takie przypadki jak twoje? Może już ktoś to rozwiązał?
6. Elektroda.pl
Awatar użytkownika
Jazzwhisky
Posty: 4332
Rejestracja: 13 kwie 2006, 21:45
Kontakt:

Re: Windows 7 nie czyta płyt

Post autor: Jazzwhisky »

Wygląda jednak (https://answers.microsoft.com/en-us/win ... 6e3?auth=1) jak brak sterów dla Win 7. Każ mu szukać, ew. zasysaj z sieci wersję Win7 (64-bit?).
Nasz discordowy czat, 24h/d - https://discord.gg/4GG85kr
Awatar użytkownika
Rave

Golden Forki 2010 - Dema (miejsce 2)
Posty: 2041
Rejestracja: 15 kwie 2009, 21:33
Lokalizacja: '; DROP TABLE 'Messages'

Re: Windows 7 nie czyta płyt

Post autor: Rave »

Myślę że warto by wymienić napęd, najlepiej od razu na nagrywarkę bluray (wg. Ceneo ceny zaczynają się od 273 zł). Raczej wtedy będziesz mieć odwrotny problem (XP nie będzie napędu widzieć), no ale XP to niebezpieczny, nieaktualizowany system.
ODPOWIEDZ