Dlaczego nikt jeszcze nie zrobił dobrej gry o prozie Georga R.R Martina ???

Tematy różne, różniste.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Vitold
Posty: 96
Rejestracja: 17 lis 2016, 13:50

Dlaczego nikt jeszcze nie zrobił dobrej gry o prozie Georga R.R Martina ???

Post autor: Vitold »

Siema Rm`owa brać przychodzę z nurtujacym mnie pytaniem od czasu skończenia przeze mnie 1 sezonu gry o tron. Dlaczego nikt jeszcze nie zrobił porządnej gry o tron (gry typu rpg) powstały co prawda odcinkowe wersje ala the walkig dead itp ale mnie to nie zaspakaja, naszego rodzimego wiedźmina wyszły już 3 części w tym jeden światowy hit i gra roku z ponad 200 nagrodami, pytam więc czemu nikt nie pójdzie w ślady w3 i nie zrobi porządnej gry o tron ? 8)
Awatar użytkownika
Vitold
Posty: 96
Rejestracja: 17 lis 2016, 13:50

Re: Dlaczego nikt jeszcze nie zrobił dobrej gry o prozie Georga R.R Martina ???

Post autor: Vitold »

Na redit bodajże 6/10 metacritic tak samo bez fajerwerków
Awatar użytkownika
Jazzwhisky
Posty: 4332
Rejestracja: 13 kwie 2006, 21:45
Kontakt:

Re: Dlaczego nikt jeszcze nie zrobił dobrej gry o prozie Georga R.R Martina ???

Post autor: Jazzwhisky »

A dlaczego miałby, przecież takie rzeczy to ultrarzadkość, prawda? :P
Solidnej gry nie ma pewnie z tego samego powodu, dlaczego nikt nie zrobił dobrego serialu, czy gier na podstawie 100 innych, dobrych książek (mimo większej sprzedaży/oglądalności). Siła tej serii tkwi w warstwie fabularnej, gra nie zrobi się sama, nie ma mowy o automatycznym przełożeniu 1:1, bo parę osób polubiło serial. Poza tym to nisza, a Witcher 3 wybił się, bo był udaną produkcją jako gra, dobrym zachodnim erpegiem, a nie dlatego, bo był na podstawie fajnej książki. Takie rzeczy to w tym przypadku tylko zapalnik, inspiracja, baza nazw i postaci, ostatecznie co najwyżej pewna wartość dodana. Ew. puste tło po skok na kasę, jak w przypadku setek gier na podstawie czegoś. :)
Nasz discordowy czat, 24h/d - https://discord.gg/4GG85kr
Awatar użytkownika
Adrap

GF2020 - Dema (miejsce 3); GF2019 - Pełne Wersje (miejsce 3) Zapowiedzi (zwycięstwo); GF2017 - Pełne Wersje (miejsce 3)(miejsce 3); GF2015 - Dema (miejsce 2) Zapowiedzi (zwycięstwo); KC I (miejsce 2); KC II (miejsce 3); TASC 4 (miejsce 2)(miejsce 3)
Posty: 815
Rejestracja: 21 kwie 2014, 14:39
Lokalizacja: Kurpsie

Re: Dlaczego nikt jeszcze nie zrobił dobrej gry o prozie Georga R.R Martina ???

Post autor: Adrap »

Bo ten świat/postacie się za bardzo nie nadają do odtworzenia w grze, chyba że mówimy o strategii. Ale tu znowu nie oddasz dobrze postaci, motywów itd.
Pomijając fakt, że samo zrobienie dobrej gry jest bardzo trudne :wink:
Wydane:
Podziemia: Człowiek, 23 sekundy, Królobójcy, Najstarszy

Współautor gry: Amarok
(W produkcji)
Awatar użytkownika
Rave

Golden Forki 2010 - Dema (miejsce 2)
Posty: 2041
Rejestracja: 15 kwie 2009, 21:33
Lokalizacja: '; DROP TABLE 'Messages'

Re: Dlaczego nikt jeszcze nie zrobił dobrej gry o prozie Georga R.R Martina ???

Post autor: Rave »

Adrapnikram pisze:Bo ten świat/postacie się za bardzo nie nadają do odtworzenia w grze, chyba że mówimy o strategii. Ale tu znowu nie oddasz dobrze postaci, motywów itd.
Pomijając fakt, że samo zrobienie dobrej gry jest bardzo trudne :wink:
No nie wiem, coś w stylu Mount&Blade w świecie GoT mogłoby zadziałać.

//edit: Chyba są nawet mody GoT do Mount&Blade, tylko nie wiem czy Warband czy "podstawki".
ODPOWIEDZ