Strona 1 z 1

Głodówka

: 16 kwie 2018, 14:33
autor: Hubertov
Dzień dobry,
przybywam z dość nietypowym jak dla tego forum zagadnieniem. Myślałem sobie coby tak sobie troszkę po głodować, raczej jako próbę charakteru, od tak, sam dla siebie. Podobno można się oczyścić z toksyn, taki miły dodatek. Więc zapytuję tutaj czy ktoś już tego próbował, bo jakoś nie mam zaufania do stron pokroju kafeterii tudzież tych wszystkich ugrupowań wyznawców teoryj spiskowych, ruchu anty szczepionkowego, medycyny naturalnej, słowem tej bardzo specyficznej części internetu :-D

Re: Głodówka

: 16 kwie 2018, 16:40
autor: Vodun
Zamiast głodówki poleciłbym dietę.

Niestety ale głodówka może prowadzić do uszkodzenia organizmu, to byłby dosyć selfdestructive test charakteru.

Lepiej ograniczyć jedzenie tego co lubisz i jeść mniej.

Oczyszczenie się toksyn, to niestety bzdura. Toksyny to wymysł reklamowy by sprzedawać wszelkie "oczyszczacze" z toksyn.
Ostatecznie bóle głodowe potrafią mocno zaboleć, nie polecałbym ich.

Re: Głodówka

: 16 kwie 2018, 20:30
autor: PInroz
Dzieci w Afryce umierają z głodu, a tu w Polsce znajdzie się gość, który chce dla zabawy się głodzić jako próbę charakteru :? Nie wiem co o tym wszystkim myśleć, jak dla mnie jest to jeden z tych najgłupszych pomysłów rodem gimnazjalistek które chcą się głodzić bo jakiś facet lubi ekstremalnie chude dziewczyny :shock: Tak jak kolega Vodun polecam ci dietę :wink:

Hubertov pisze:Podobno można się oczyścić z toksyn


Jak się odpowiednio odżywiasz, a nie się głodzisz :?

Re: Głodówka

: 16 kwie 2018, 21:50
autor: Hubertov
PInroz pisze:Dzieci w Afryce umierają z głodu

Yhym, z pewnością wiele zrobiłeś aby tę sytuację zmienić. Mnie na prawdę nie interesują globalne problemy, dla mnie liczą się tylko najbliżsi, także takie umoralnianie na siłę też kojarzy mi się z gimnazjum. Ale to nie ważne. Polecasz mi dietę tak jakbym chciał się odchudzić (?XD), a ja miałem na myśli raczej dwu, a nie dwutygodniową głodówkę. Panie Vodun tak myślałem odnośnie tych osławionych "toksyn", dobrze znaleźć potwierdzenie. :-D

Re: Głodówka

: 16 kwie 2018, 22:45
autor: PInroz
Hubertov pisze:Yhym, z pewnością wiele zrobiłeś aby tę sytuację zmienić. Mnie na prawdę nie interesują globalne problemy, dla mnie liczą się tylko najbliżsi, także takie umoralnianie na siłę też kojarzy mi się z gimnazjum.


Nie zmienia to faktu, że pomysł z głodówką jest bardzo złym pomysłem :roll: Po co to wszystko :?: Próba charakteru :shock:

Re: Głodówka

: 16 kwie 2018, 23:17
autor: Hubertov
Nie pytam pana Kolegi czy w pana opinii takie działania są słuszne, a ich motywy etyczne, normalne czy sensowne. Pytanie było zgoła inne.

Re: Głodówka

: 20 kwie 2018, 14:48
autor: Rave
https://www.youtube.com/watch?v=X1s_uRuZfzY

Generalnie, jest to zdrowe o ile robisz to raz albo dwa na tydzień

Re: Głodówka

: 20 kwie 2018, 15:01
autor: Jazzwhisky
https://www.webmd.com/diet/features/die ... ght-loss#1

Generalnie, jest to niezdrowe, bez względu na to jak często to robisz. Jeśli zaś chodzi o mityczne usuwanie toksyn - podobnie - polecam zdrową wątrobę i nerki, żadne wróżki i wahadełkowania.

Re: Głodówka

: 21 kwie 2018, 18:22
autor: Rave
Widziałeś chociaż to wideo co zapostowałem? I webmd, seriously? Jeśli bym miał się posługiwać informacjami z tej "strony" to mam raka płuc, stwardnienie zanikowe boczne i do tego astmę (żadnej z tych chorób nie mam).

Re: Głodówka

: 21 kwie 2018, 20:05
autor: Adrapnikram
Renomowana strona https://www.webmd.com/about-webmd-policies/default.htm >>>>> youtuber mówiący o jakimś (na 100% prawdziwym!) eksperymencie na myszach

Badałeś się, że wiesz? Może warto sprawdzić u specjalisty.

Re: Głodówka

: 22 kwie 2018, 14:31
autor: Rave
Chodzę na regularne badania i gdybym miał którąkolwiek z tych chorób, uwierz mi - wiedziałbym.

Re: Głodówka

: 22 kwie 2018, 16:05
autor: Jazzwhisky
Rave pisze:I webmd, seriously? Jeśli bym miał się posługiwać informacjami z tej "strony" to mam raka płuc, stwardnienie zanikowe boczne i do tego astmę (żadnej z tych chorób nie mam).

Przecież znów dokładnie odwrotnie, strona ładnie prezentuje zdrowy, naukowy, medyczny punkt widzenia przeciwstawiając się straszeniu ludzi potrzebą detoksów, głodówek i innych paramedycznych wynalazków. :)
No, seriously, nauka > losowe youtube, ale wierz sobie w co chcesz, w dowolne choroby też (i właśnie na to zwrócić uwagę chciałem swoim pierwszym komentarzem, nie definiujesz rzeczywistości, jak bardzo agresywny byś nie był, a spojrzenia są większość tematów choć nieco różne).