Najstraszniejsza ścieżka dźwiękowa

Tematy różne, różniste.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
X-Tech

Golden Forki 2009 - Pełne Wersje (miejsce 3)
Posty: 3268
Rejestracja: 22 lut 2008, 14:15

Najstraszniejsza ścieżka dźwiękowa

Post autor: X-Tech »

W jakiej grze/bądź filmie słyszeliście najstraszniejszy podkład dźwiękowy ? A może znacie wykonawce tworzącego mrożące krew w żyłach kawałki ? Jak dla mnie na razie Silent Hill 1 jest bezkonkurencyjny pod względem muzyki. Ogólnie w tym temacie piszemy tytuły produkcji, w których występują naprawdę straszne i klimatyczne podkłady muzyczne, oraz dajemy linki do utworów midi i innych.
Ostatnio zmieniony 23 cze 2008, 03:05 przez X-Tech, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Jazzwhisky
Posty: 4332
Rejestracja: 13 kwie 2006, 21:45
Kontakt:

Re: Najstraszniejsza ścieżka dźwiękowa

Post autor: Jazzwhisky »

X-COM: Terror from the Deep - ścieżka dźwiękowa w midi i gra której autentycznie boję się do dziś.
Nasz discordowy czat, 24h/d - https://discord.gg/4GG85kr
Awatar użytkownika
Sobriquet Gaido

Golden Forki 2007 - Pełne Wersje (miejsce 3)
Posty: 474
Rejestracja: 15 kwie 2007, 21:45
Lokalizacja: Ale mam pod spodem fikuśny znaczek :D

Re: Najstraszniejsza ścieżka dźwiękowa

Post autor: Sobriquet Gaido »

Bloodlines - Nie pamiętam, czy pisałem to na tym czy innym forum, ale gra mimo koszmarnej mechaniki, okropnego sterowania i ogólnego zabugowania (niektóre błędy uniemożliwiają ukończenie gry!) standardy horroru spełnia w 100%. A zawdzięcza to w głównym stopniu właśnie ścieżce dźwiękowej. Bywały momenty, że stałem w korytarzu z 5 minut tylko po to by muzyka się uspokoiła... A jak się nie uspokoiła to błyskiem przez korytarz, zrobić co do zrobienia i powrót :D Ale po za tym gra badziewna jak nic...
Awatar użytkownika
X-Tech

Golden Forki 2009 - Pełne Wersje (miejsce 3)
Posty: 3268
Rejestracja: 22 lut 2008, 14:15

Re: Najstraszniejsza ścieżka dźwiękowa

Post autor: X-Tech »

Jazzwhisky pisze:X-COM: Terror from the Deep - ścieżka dźwiękowa w midi i gra której autentycznie boję się do dziś.
Midi jest zarąbiste :). Ma bardzo schizofreniczny klimat. Gra musiała robić niezłe wrażenie kiedy grałeś w nią pierwszy raz. Ja słyszałem te wałki, a w grę miałem przyjemność zagrać niedawno - jeszcze się uczę - przyznam, że klimat niesamowity. Odnośnie mocnych klimatów w midi. Największe wrażenie robią również kawałki z Super Metroida jak i z gry Clock Tower.
Super Metroid to gra na Snesa o niesamowitym mrocznym klimacie. Clock Tower to horror również na SNESA.
Gaido pisze:Bloodlines - Nie pamiętam, czy pisałem to na tym czy innym forum, ale gra mimo koszmarnej mechaniki, okropnego sterowania i ogólnego zabugowania (niektóre błędy uniemożliwiają ukończenie gry!) standardy horroru spełnia w 100%. A zawdzięcza to w głównym stopniu właśnie ścieżce dźwiękowej. Bywały momenty, że stałem w korytarzu z 5 minut tylko po to by muzyka się uspokoiła... A jak się nie uspokoiła to błyskiem przez korytarz, zrobić co do zrobienia i powrót :D Ale po za tym gra badziewna jak nic...
Gaido świetnie. Sprawdzę soundtrack - może się zda. A co myślicie o muzyce z Alone in the Dark ? Straszne tam kawałki były ? Midi też się liczą w tym temacie.
Awatar użytkownika
Inq

Golden Forki 2007 - Dema (miejsce 2)
Posty: 1041
Rejestracja: 01 kwie 2007, 13:20

Re: Najstraszniejsza ścieżka dźwiękowa

Post autor: Inq »

X - Tech, moglbys upakowac te midy z X Coma w rara i wrzucic np. na sendspace? Bo ja sciagnalem, ale wszystkie sa uszkodzone.
ZNISZCZONE Nowoczesne Miasto
Polecam także zaopatrzyć się we wszystkie gry z serii: Miasteczko Nowoczesne, wszystko tak zniszczone, że dosłownie nic nie ma.
Awatar użytkownika
X-Tech

Golden Forki 2009 - Pełne Wersje (miejsce 3)
Posty: 3268
Rejestracja: 22 lut 2008, 14:15

Re: Najstraszniejsza ścieżka dźwiękowa

Post autor: X-Tech »

Inq pisze:X - Tech, moglbys upakowac te midy z X Coma w rara i wrzucic np. na sendspace? Bo ja sciagnalem, ale wszystkie sa uszkodzone.
Oto linki: do midi z obu części UFO http://download.yousendit.com/CAA433D1567C2F7D


A tu link do JEDNEGO z najlepszych kawałków mrożących krew w żyłach - jakie w życiu słyszałem i którego użyję w moim horrorze ( Kojarzycie ten motyw ?) http://media.freewebjunk.com/MIDI/Hallo ... eeping.mid
Awatar użytkownika
Inq

Golden Forki 2007 - Dema (miejsce 2)
Posty: 1041
Rejestracja: 01 kwie 2007, 13:20

Re: Najstraszniejsza ścieżka dźwiękowa

Post autor: Inq »

Dzieki!

To, ze kupa tam dysonansow nie czyni go wcale strasznym wg. mnie. Nic specialnego - podobny klimat jest na sciezce dzwiekowej w grze Blood Omen (m.in. utwor Solem Dirge, ktory udalo mi sie znalezc w wersji midi :mrgreen:)

Slucham sobie teraz UFO 1. Straszne moze to nie jest, ale z cala pewnosci najlepszy midowy soundtrack jaki slyszalem.
ZNISZCZONE Nowoczesne Miasto
Polecam także zaopatrzyć się we wszystkie gry z serii: Miasteczko Nowoczesne, wszystko tak zniszczone, że dosłownie nic nie ma.
Awatar użytkownika
Mertruve

Golden Forki Special - Pełne Wersje (zwycięstwo)
Posty: 1518
Rejestracja: 22 kwie 2006, 20:07

Re: Najstraszniejsza ścieżka dźwiękowa

Post autor: Mertruve »

Obscure 2. W sam tytuł nie grałem, ale prawdopodobnie już nie zagram - soundtrack mnie wystarczająco wystraszył. Nie zamykajcie oczu przy słuchaniu, naprawdę.
http://www.olivierderiviere.com/od/mp3/ ... O2_ost.zip

//dół: dla mnie Ballets of Deads roksi ;D
Ostatnio zmieniony 23 cze 2008, 13:23 przez Mertruve, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Inq

Golden Forki 2007 - Dema (miejsce 2)
Posty: 1041
Rejestracja: 01 kwie 2007, 13:20

Re: Najstraszniejsza ścieżka dźwiękowa

Post autor: Inq »

Faktycznie, bardzo fajny. Kojarzy mi sie z jakims filmem. (i to bardzo, ale nie wiem jakim)
Albo z Disciples 2.

Jak dotad Corpus Gemitu podoba mi sie najbardziej.
ZNISZCZONE Nowoczesne Miasto
Polecam także zaopatrzyć się we wszystkie gry z serii: Miasteczko Nowoczesne, wszystko tak zniszczone, że dosłownie nic nie ma.
Awatar użytkownika
X-Tech

Golden Forki 2009 - Pełne Wersje (miejsce 3)
Posty: 3268
Rejestracja: 22 lut 2008, 14:15

Re: Najstraszniejsza ścieżka dźwiękowa

Post autor: X-Tech »

Jeśli o moje straszne typy idzie z Silent Hill 2
The Darkness That Lurks (genialnie straszny)
Fermata in Misitic Air (do opowiedzienia bardzo strasznej, dramatycznej historii)
Silent Heaven (Genialny o ile nie najlepszy z całego soundtracku)
Black Fairy (Niesamowity jest ten kawałek)

Mertruve pisze: http://www.olivierderiviere.com/od/mp3/ ... O2_ost.zip

//dół: dla mnie Ballets of Deads roksi ;D
Ballet of deads jest zarąbiste, nawet break wchodzi. Cały czas słucham kawałków. Dobre w trakcie tworzenia horroru. Mi jakoś najbardziej podszedł Waltz of Death. Kurde. Soundtrack uzależnia. Po odsłuchaniu dwukrotnym nie da się oderwać. Nie wiem już, który raz te wałki lecą, ale naprawdę nie mam zamiaru zmieniać "płytki'' jeszcze długo.
Awatar użytkownika
Inq

Golden Forki 2007 - Dema (miejsce 2)
Posty: 1041
Rejestracja: 01 kwie 2007, 13:20

Re: Najstraszniejsza ścieżka dźwiękowa

Post autor: Inq »

Najstraszniejsze sa 2 midy od Neorpgmaniaka. Sa jeszcze straszniejsze niz disco polo i silent hill razem wziete :-o
ZNISZCZONE Nowoczesne Miasto
Polecam także zaopatrzyć się we wszystkie gry z serii: Miasteczko Nowoczesne, wszystko tak zniszczone, że dosłownie nic nie ma.
Awatar użytkownika
Gokufan
Posty: 306
Rejestracja: 20 sty 2007, 19:36
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Najstraszniejsza ścieżka dźwiękowa

Post autor: Gokufan »

Inq pisze:Najstraszniejsze sa 2 midy od Neorpgmaniaka. Sa jeszcze straszniejsze niz disco polo i silent hill razem wziete :-o
Ej lol mi się podobają XD
Awatar użytkownika
X-Tech

Golden Forki 2009 - Pełne Wersje (miejsce 3)
Posty: 3268
Rejestracja: 22 lut 2008, 14:15

Re: Najstraszniejsza ścieżka dźwiękowa

Post autor: X-Tech »

Midi są (bez komentarza), ale brzmienie jakby grać gwizdkami sędziego. Odnośnie fajnych strasznych ścieżek dźwiękowych. Daję linka do ścieżki Silent Hill - oceńcie sami - jak dla mnie najstraszniejszy soundtrack jaki powstał w ogóle. Ktoś się chętny jeszcze się czym podzielić ?

http://rapidshare.com/files/102081360/S ... in.pl_.rar
Awatar użytkownika
Inq

Golden Forki 2007 - Dema (miejsce 2)
Posty: 1041
Rejestracja: 01 kwie 2007, 13:20

Re: Najstraszniejsza ścieżka dźwiękowa

Post autor: Inq »

Z rapida nikt nie sciaga.
Daj na sendspace albo speedyshare, jak juz musisz to gdzies wrzucac, ale lepiej podaj normalny link do strony, bo tego jest pelno w necie :lol:

I sprawdz wiadomosci.
ZNISZCZONE Nowoczesne Miasto
Polecam także zaopatrzyć się we wszystkie gry z serii: Miasteczko Nowoczesne, wszystko tak zniszczone, że dosłownie nic nie ma.
Awatar użytkownika
X-Tech

Golden Forki 2009 - Pełne Wersje (miejsce 3)
Posty: 3268
Rejestracja: 22 lut 2008, 14:15

Re: Najstraszniejsza ścieżka dźwiękowa

Post autor: X-Tech »

Inq pisze:Z rapida nikt nie sciaga.
Daj na sendspace albo speedyshare, jak juz musisz to gdzies wrzucac, ale lepiej podaj normalny link do strony, bo tego jest pelno w necie :lol:

I sprawdz wiadomosci.
To ja ci nakazuję - pobierz z RapidShare ! RapidShare gryzie parę minut (jeden plik nie zaszkodzi twojemu zdrowiu tym bardziej, że kotków już nie ma) :lol:
ODPOWIEDZ