ZAPOWIEDZI - Kompilacja, Głosowanie, Komentarze

Najlepsze gry roku 2016. Wyniki.
Awatar użytkownika
Jazzwhisky
Posty: 4332
Rejestracja: 13 kwie 2006, 21:45
Kontakt:

Re: ZAPOWIEDZI - Kompilacja, Głosowanie, Komentarze

Post autor: Jazzwhisky »

Jak pewnie zdążysz się jeszcze przekonać, Zapowiedzi rządzą się swoimi prawami. Klasyką jest np., że pozycje ze środka i dołu rywalizacji w tej kategorii zdobywają potem (nawet najwyższe) uznanie jako dema i pełne wersje. No i chyba największe tegoroczne zaskoczenia (jeszcze większy klasyk) dopiero przed nami. :)
Nasz discordowy czat, 24h/d - https://discord.gg/4GG85kr
Awatar użytkownika
Diablo

Golden Forki 2017 - Pełne Wersje (miejsce1); Golden Forki 2016 - Pełne Wersje (miejsce 2); Golden Forki 2015 - Dema (miejsce 2); Golden Forki 2013 - Pełne Wersje (miejsce 2)
Posty: 362
Rejestracja: 07 maja 2012, 15:58

Re: ZAPOWIEDZI - Kompilacja, Głosowanie, Komentarze

Post autor: Diablo »

Pierwsze cztery miejsca to właściwie wszystkie moje głosy :lol:

Czuję się spełniony! Gratuluję Prometherionowi i Kryzzowi! Long live Edoria!
Awatar użytkownika
GameBoy

Golden Forki 2009 - Pełne Wersje (miejsce 1); Puchar Ligi Mapperów II (zwycięstwo); TA Sprite Contest 6 (miejsce 3)(miejsce 3)
Posty: 1769
Rejestracja: 11 lip 2009, 13:47
Lokalizacja: Wieluń

Re: ZAPOWIEDZI - Kompilacja, Głosowanie, Komentarze

Post autor: GameBoy »

Przegapiłem głosowanie. :(
Gratulacje dla zwycięzców.
Usunięty

Re: ZAPOWIEDZI - Kompilacja, Głosowanie, Komentarze

Post autor: Usunięty »

No no widzę, że Żródło, Pogromca Pustki II i Kreator mają top 3 :-D
Problem tajemniczego lasu ma 1 pkt. Może mam dziwny gust, ale moim zdaniem goblin mógł mieć jednak więcej punktów :-)
Awatar użytkownika
Prometherion

Golden Forki 2016 - Zapowiedzi (zwycięstwo); Liga Mapperów Sezon IV (miejsce 1) Sezon V (miejsce 2)
Posty: 238
Rejestracja: 02 sty 2011, 12:31

Re: ZAPOWIEDZI - Kompilacja, Głosowanie, Komentarze

Post autor: Prometherion »

Bez ogródek powiem, że rezultat głosowania nie zaskoczył mnie ani trochę. :-) Moje głosy powędrowały na Źródło oraz PP. O ile w przypadku PP jestem pewien, że gra się ukaże, to mam nadzieję Kryzz, iż za rok powalczymy co najmniej w demach. Żadna zapowiedź nie została bez głosu, czyli jak napisał DK warto dla tej jednej osoby dokończyć produkcję. Oczywiście dzięki za głosy, które stanowią silną motywację, aby usiąść i dłubać w xpeku. :-) W rocznicę ukazania się zapowiedzi, czyli 8 stycznia, uaktualnię temat: przedstawię postaci, listę zdolności dostępnych Veinanowi, nowe screeny z lokacji (chociaż zastanawiam się nad filmikiem; doszłaby pogoda, muzyka, a przede wszystkim ruch, życie) oraz inne informacje.
Awatar użytkownika
Noruj

Golden Forki 2015 - Pełne Wersje (miejsce 1); Golden Forki 2014 - Zapowiedzi (zwycięstwo); Golden Forki 2011 - Pełne Wersje (miejsce 1)(miejsce 1); Golden Forki 2010 - Zapowiedzi (miejsce 3)
Posty: 1243
Rejestracja: 15 lut 2009, 16:36
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: ZAPOWIEDZI - Kompilacja, Głosowanie, Komentarze

Post autor: Noruj »

Bez zaskoczenia! Shaarimoth prezentuje się wybornie, a tak ostatecznie, to kategorię Zapowiedzi widzę właśnie jako umiejętność atrakcyjnego zaprezentowania gry. Głosowałem jeszcze na Lunę i Kreatora, Źródło w ogóle mnie nie zainteresowało, nawet jestem zaskoczony taką wysoką pozycją. Teraz - co z tego wyjdzie? ;P
że gra się ukaże, to mam nadzieję Kryzz, iż za rok powalczymy co najmniej w demach.
W temacie gry napisałeś
premiera pełnej wersji: 2016/2017
Tak tylko przypominam!
Obrazek
Awatar użytkownika
Prometherion

Golden Forki 2016 - Zapowiedzi (zwycięstwo); Liga Mapperów Sezon IV (miejsce 1) Sezon V (miejsce 2)
Posty: 238
Rejestracja: 02 sty 2011, 12:31

Re: ZAPOWIEDZI - Kompilacja, Głosowanie, Komentarze

Post autor: Prometherion »

@UP Oj tam, oj tam :-D Niechaj żywi nie tracą nadziei! Shaarimoth ukaże się, chociaż wielce prawdopodobnym jest to, iż będzie to moja pierwsza a zarazem ostatnia produkcja.
Awatar użytkownika
Kryzz333

GF2019 - Zapowiedzi (zwycięstwo); GF2017 - Pełne Wersje (miejsce 1); GF2016 - Zapowiedzi (zwycięstwo); Golden Forki 2014 - Pełne Wersje (miejsce 2); Liga Mapperów Sezon VI (miejsce 3); Puchar Ligi Mapperów III (zwycięstwo)
Posty: 820
Rejestracja: 14 sie 2011, 16:39

Re: ZAPOWIEDZI - Kompilacja, Głosowanie, Komentarze

Post autor: Kryzz333 »

Mam też nadzieję że stanę z tą bestią w szranki z moim Źródełkiem w 2017 roku! (EDIT: i EC-ełkiem, ofkors)
to mam nadzieję Kryzz, iż za rok powalczymy co najmniej w demach
premiera pełnej wersji: 2016/2017
Nie no ja koniecznie chcę to Źródło zrobić w 2017-stym, nawet jakbym miał je zrobić nieco krótsze. Najwyżej sequel będzie.
Chętnie bym współzawodniczył, bo nie udało mi się z Krwią Zdrajcy i nie zrobiłem nic aby stanąć w szranki z WA Genezą. Spodziewam się ciężkiej walki :-)
Źródło w ogóle mnie nie zainteresowało
Szkoda :-( Nadal uważam że twoje twierdzenie że "to kolejna gra w znajomym settingu z magią, mieczami i smokami" nie jest adekwatne, bo idąc tą drogą można powiedzieć tak o dużej części gier w Zapowiedziach. Mam nadzieję że przekonam cię w ciągu roku do Źródła :-)
Oczywiście dzięki za głosy, które stanowią silną motywację, aby usiąść i dłubać w xpeku.
Tak samo. Jestem bardzo szczęśliwy że Źrodło zostało docenione. :-D Muszę złożyć sobie przyrzeczenie noworoczne że będę ostro robił Źródło i OzE.


Gratki też dla PP 2, rzeczywiście widać że regularne updaty i troska o projekt jest nagradzana.
Pozostałe zapowiedzi mają fajnie rozłożone głosy, niektóre z nich mogłyby nawet więcej punktów mieć.
Awatar użytkownika
Jazzwhisky
Posty: 4332
Rejestracja: 13 kwie 2006, 21:45
Kontakt:

Re: ZAPOWIEDZI - Kompilacja, Głosowanie, Komentarze

Post autor: Jazzwhisky »

A mi zapowiedź Źródła przypomina trochę Asgun, nawet komentarze z okazji GF widzę podobne. :}

Myślę, że ogromna większość z nas ogromnie liczy na Shaarimoth, takie projekty rozbudzają i motywują, a rzeczywiście od dawna nie mieliśmy żadnej aktualizacji.
Nasz discordowy czat, 24h/d - https://discord.gg/4GG85kr
Awatar użytkownika
Noruj

Golden Forki 2015 - Pełne Wersje (miejsce 1); Golden Forki 2014 - Zapowiedzi (zwycięstwo); Golden Forki 2011 - Pełne Wersje (miejsce 1)(miejsce 1); Golden Forki 2010 - Zapowiedzi (miejsce 3)
Posty: 1243
Rejestracja: 15 lut 2009, 16:36
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: ZAPOWIEDZI - Kompilacja, Głosowanie, Komentarze

Post autor: Noruj »

Szkoda :-( Nadal uważam że twoje twierdzenie że "to kolejna gra w znajomym settingu z magią, mieczami i smokami" nie jest adekwatne, bo idąc tą drogą można powiedzieć tak o dużej części gier w Zapowiedziach. Mam nadzieję że przekonam cię w ciągu roku do Źródła :-)
Jak gra wyjdzie (a pewnie tak), to i tak będę się zagrywał, bo skilla do tworzenia gier masz. Po prostu sama zapowiedź nie przyciągnęła mojej uwagi, ale nie oznacza to, że skreślam już od razu całą grę, bez przesady. :-D
A mi zapowiedź Źródła przypomina trochę Asgun, nawet komentarze z okazji GF widzę podobne. :}
Ah, ty i te twoje przemyślenia xd
@UP Oj tam, oj tam :-D Niechaj żywi nie tracą nadziei!
Królestwo dla tego, kto zapowiedział dużego rpga i zdążył z założoną premierą :D
Obrazek
Awatar użytkownika
Deathwing

GF2022 - Pełne Wersje (msc. 1); TAPE #1 (msc. 1); Liga Mapperów Sezon I (msc. 1) Sezon II (msc. 2) Sezon IV (msc. 3) Sezon V (msc. 1) Sezon VI (msc. 2); TASC 2 (msc. 1)(msc. 3); TASC 3 (msc. 1); TASC 4 (msc. 1)(msc. 1)(msc. 1)
Posty: 305
Rejestracja: 29 gru 2006, 22:40
Kontakt:

Re: ZAPOWIEDZI - Kompilacja, Głosowanie, Komentarze

Post autor: Deathwing »

Mój głos poszedł tylko na Shaarimoth. Rozbudowane erpegi już powoli przestają przykuwać moją uwagę, ale w ten akurat chętnie zagram (te mapki! <3). Mam nadzieję, że ten wynik będzie dodatkową motywacją dla Prometheriona :)
Swoją drogą szkoda, że nie ma już słychu o żadnym projekcie, na który oddałem głos rok temu (Alchemik, Skarb minionych epok, Filth). Najciekawsze gierki kończą zwykle na zapowiedziach, i to się u nas chyba nigdy nie zmieni.
turn up the silence
Awatar użytkownika
Dragon Kamillo

Golden Forki 2016 - Pełne Wersje (miejsce 3); Golden Forki 2013 - Zapowiedzi (zwycięstwo); Liga Mapperów Sezon IV (miejsce 2)
Posty: 1948
Rejestracja: 18 paź 2009, 21:23
Lokalizacja: Poznań/Granowiec

Re: ZAPOWIEDZI - Kompilacja, Głosowanie, Komentarze

Post autor: Dragon Kamillo »

Ja nie głosowałem i nie czekam na shaarimoth.
Nie lubię zbyt przekombinowanych gier, mechanika trochę mnie przytłacza + gra posiada rzeczy których nie lubię za bardzo np dziennik zadań.
A zrzuty niby fajne, ale grafika jest strasznie niespójna, z jednej strony pikselart i rtp, z drugiej jakieś przeróbki w fotoszopie, do tego efekty świetlne i niestety dla mnie to już nie to. Jest o wiele lepiej tu niż w pierwszych twoich zapowiedziach, ale tamte dla mnie chyba miały więcej klimatu.
Opis fabuły też mnie nie porwał.
W sumie zobaczę jak wydasz z czym się to je, ale sama zapowiedź mnie nie zachęca.

Co innego np taki Kreator.
Awatar użytkownika
Kitabake
Posty: 367
Rejestracja: 25 gru 2009, 13:03
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: ZAPOWIEDZI - Kompilacja, Głosowanie, Komentarze

Post autor: Kitabake »

Dwie osoby uwierzyły w "Chaos Element: Climax Redux". Zobaczycie jak się robi z gówna czekoladę ^^. Już mam 50% z 1/9 kluczowych lokacji i bardzo przyjemnie mi się nad tym pracuje. Od czasu moich ostatnich zabaw w RM wiele się zmieniło. Obiecuje, że gra będzie co najmniej średnia :-P i nie będzie symulatorem zwiedzania map :roll:. Dzięki za oddane głosy :-D.
Robię research na temat działania statystyk, aby lepiej opanować battle system, tworzę i przeplatam pomysły. Ogarniam konkretnie. To będzie coś 8)

Chciałbym zobaczyć sensowne produkcje nowych twórców. Dopracowane pierwsze projekty. Takie klasyczne doświadczenia RM-a z RTP + extra ale dobrze wykonane. Może być bez RTP. Dobrze, życzę wszystkim w nowym roku by rozwijali się razem ze sceną RM i abyśmy rośli w siłę, doświadczenia i skill RM-owy ;) No i by zapowiedzi przekształciły się w projekty :!: :-D

Swoją drogą, cieszę się że znalazłem się w tak licznej grupie na 6/9 miejscu :-P
Moje projekty:
"Hunter: Avendzer Dragon"
"Chaos Element: Climax Redux"
"Ziemia: Opętanie"
"Blade Trynty"
Awatar użytkownika
PInroz
Posty: 917
Rejestracja: 28 paź 2014, 22:24
Kontakt:

Re: ZAPOWIEDZI - Kompilacja, Głosowanie, Komentarze

Post autor: PInroz »

Gratuluję wszystkim zwycięzcom tegorocznych Golden Forków. Oby tak dalej :mrgreen:
Obrazek
:cry: :cry: :cry: Nie mogę latać, bo stałem się kaleką :cry: :cry: :cry:
Zablokowany