Golden Forki Special!

Seryjny konkurs okołogoldenforkowy.
Awatar użytkownika
Jazzwhisky
Posty: 4332
Rejestracja: 13 kwie 2006, 21:45
Kontakt:

Golden Forki Special!

Post autor: Jazzwhisky »

Obrazek
Najpierw dwa zdania wyjaśnienia. Golden Forki Special mają być z założenia serią konkursów powiązanych z tematem GF, łączących kilka celów i idei. Poza zabawą i wartościami wiążącymi się z rywalizacją - będziemy mieli okazję rozpromować nadchodzące GF2013, zakończyć długi okres bez imprez na forum, a może nawet rozruszać trochę inne inicjatywy i całe polskie RM-community. Oczywiście tak wygląda ideał do którego będziemy dążyć, ale nie mieliśmy żadnego wydarzenia od dawna, więc trudno mi powiedzieć na ten moment ile uda się osiągnąć i zrealizować. Zazwyczaj zaskoczenia były jednak pozytywne, bądźmy zatem dobrej myśli. =)


Formuła Konkursu
Teraz do rzeczy - na pierwszy, testowy ogień rzucamy się na coś, czego jeszcze na GRMA nie było. Pierwsza edycja GFS to konkurs na najlepszą recenzję polskiej gry (lub dema gry) wykonanej w RM.

Zasady są proste - piszecie tekst i wysyłacie go na wybrany sajt (lub kilka stron, bez ograniczeń), a gdy wasza recenzja zostanie opublikowana - zgłaszacie ją do konkursu (poprzez link do recenzji) za pośrednictwem wpisu w tym temacie lub PM do mnie.
Uwaga - każdy uczestnik może zgłosić do konkursu dowolną ilość prac. Jeśli będzie ich dużo - urządzimy wstępną eliminację, tak by ostatecznie w głosowaniu głównym znalazł się jeden, najlepiej oceniany tekst autora.

Publikować możecie prawie wszędzie, oczywiście waszymi celami będą przede wszystkim organizatorzy GF powiązani z naszym forum (na chwilę obecną: Twierdza, Tsukuru Archive, Goniec RM), ale jeśli chcecie przesłać swój tekst gdzieś indziej - nie ma problemu. Co przy tym ważne, tekst musi przejść uczciwą weryfikację, każdy z sajtów ma swoje wymogi i tradycje co do publikacji tekstów, które będziecie musieli wypełnić samodzielnie. Stąd - odpada publikacja recenzji na własnych stronach, blogach, forach itp., tekst musi być na tyle dobry, by zechciał go opublikować ktoś poza Wami.


Terminy konkursowe
Start - w tej chwili.
Koniec - zgłoszenia będą przyjmowane do 15 Września 2013 włącznie.


Rezultaty i Nagrody
Szczegóły co do zasad wyłaniania zwycięzcy/zwycięzców (jeśli pamiętacie poprzednie konkursy - głosowanie, raczej bez sensacji) zostaną przedstawione po zebraniu wszystkich zgłoszeń.

Pamiętajcie, konkurs niesie ze sobą dodatkowe wartości. Wysyłając recenzję macie okazję wesprzeć swoją aktywnością istniejące sajty o RM. Ponadto, jeśli zajmiecie się jednym z tytułów wydanych w latach 2012-2013 - możliwe, że wasz tekst zapewni grze kwalifikację do głównego konkursu Golden Forków w tym roku.

Nagrodami w konkursie będą - niepowtarzalna ranga (lub rangi) obrazkowe na forum, prawa moderatora w działach Gry i Zapowiedzi oraz pudełkowa wersja gry Torchlight II na PC. Szczegóły - razem z informacjami o szczegółowym trybie wyboru zwycięzcy/zwycięzców GFS.

Dodatkowo! W uznaniu za waszą aktywność - WSZYSCY uczestnicy konkursu zyskają możliwość wydania dodatkowego punktu podczas głosowania w każdej z kategorii konkursowych GF 2013.


Lista zgłoszonych recenzji:


1) Michu - Mit (Horrorman), http://www.goniecrm.pl/recenzje/mit.html
2) Rahim - Warzelnia (Super Vegeta), http://www.tsukuru.pl/forum/?co=gry&typ=rev&id=warzelnia
3) CrasheR - Dragon Ball Z (Kulilin), http://goniecrm.pl/recenzje/db.html
4) Rahim - Saga Demonów: Inny Wymiar (AkiNebula_e), http://www.tsukuru.pl/forum/?co=gry&typ=rev&id=sagademonow
5) Rahim - Dragon Ball Z (Kulilin), http://tsukuru.pl/forum/?co=gry&typ=rev&id=d ... lz-kulilin
6) Dragon Kamillo - Quantino (Artekwnc), http://tsukuru.pl/forum/?co=gry&typ=rev&id=quantino
7) Kleo - Kruk (INRE), http://www.tsukuru.pl/forum/?co=gry&typ=rev&id=kruk
8) Kleo - Rise if The World (Geralt), http://www.tsukuru.pl/forum/?co=gry&typ=rev& ... oftheworld
9) Kleo - Zwicze Opowieści 2: Zwiczy Koszmar (Zwiodimus), http://www.tsukuru.pl/forum/?co=gry&typ=rev& ... opowiesci2
10) Kleo - Zwicze Opowieści (Zwiodimus), http://www.tsukuru.pl/forum/?co=gry&typ=rev& ... eopowiesci
11) Noruj - Wrota Arkany 3 (ravenone), http://tsukuru.pl/index.php?link=gra&ti ... w=recenzjaWszelkie uwagi i komentarze - w temacie, please.
Nasz discordowy czat, 24h/d - https://discord.gg/4GG85kr
Awatar użytkownika
McLaren
Posty: 858
Rejestracja: 19 mar 2013, 10:31

Re: Golden Forki Special!

Post autor: McLaren »

Czy można opublikować swoją recenzję gry w naszej Gospodzie RM Archiwe? Czy mam szukać jakiejś innej strony do publikacji? Jakiejś specjalnej?
Awatar użytkownika
GameBoy

Golden Forki 2009 - Pełne Wersje (miejsce 1); Puchar Ligi Mapperów II (zwycięstwo); TA Sprite Contest 6 (miejsce 3)(miejsce 3)
Posty: 1772
Rejestracja: 11 lip 2009, 13:47
Lokalizacja: Wieluń

Re: Golden Forki Special!

Post autor: GameBoy »

^
Publikować możecie prawie wszędzie, oczywiście waszymi celami będą przede wszystkim organizatorzy GF powiązani z naszym forum (na chwilę obecną: Twierdza, Tsukuru Archive, Goniec RM)
Awatar użytkownika
Kleo

Golden Forki Special - Recenzje (zwycięstwo); Golden Forki Special III - Recenzje (zwycięstwo)
Posty: 1001
Rejestracja: 31 sie 2012, 22:25

Re: Golden Forki Special!

Post autor: Kleo »

Ciekawy pomysł, zwłaszcza, że recenzentów ostatnio chyba więcej niż twórców. :)
Ale tak nie do końca rozumiem: "terminy konkursowe" to czas na zgłoszenia, czy czas, w jakim recenzja ma być opublikowana na stronie? Jeśli to drugie (a tak mi się wydaje), to nie prościej będzie po prostu, gdy w konkursie "z automatu" wezmą udział wszystkie recenzje z Gońca, Twierdzy i TA opublikowane w konkursowym czasie? Zgłaszać by można ewentualnie te, które zostaną opublikowane gdzieś indziej.
A i termin wydaje mi się krótkawy - do września to jakieś 3 tygodnie zostały?
Awatar użytkownika
Jazzwhisky
Posty: 4332
Rejestracja: 13 kwie 2006, 21:45
Kontakt:

Re: Golden Forki Special!

Post autor: Jazzwhisky »

To czas w jakim ma mieć miejsce publikacja, niemniej bez obaw - ten termin jest na razie luźny, jesli ktoś będzie miał problem - w odpowiednim czasie będę prosił o zgłoszenia i oferował ew. pomoc. Zresztą, nawet trzy tygodnie to sporo czasu, w Code-Off na pracę nierzadko był tydzień, a roboty - znacznie więcej. =)
Co do zbierania z automatu - wiesz, ktoś to musi zrobić, nic nie dzieje się samo. Wymóg samodzielnego zgłoszenia pracy w przypadku każdego konkursu jest dosyć naturalny, tylko w przypadku GF robimy wyjątek, ale tam pojawia się dodatkowa idea i wymiar czasowy imprezy jest zupełnie inny.

Dodatkowe info - każdy może zgłosić do konkursu dowolną ilość prac (i wysłać do publikacji w dowolnej ilości miejsc). Jeśli recenzji będzie dużo - urządzimy wstępną eliminację, tak by ostatecznie w głosowaniu głownym znalazł się jeden, najlepiej oceniany tekst autora.

edit-dół
I dla jasności - http://pl.wikipedia.org/wiki/Recenzja

recenzja [łac.], omówienie i ocena dzieła.
Nasz discordowy czat, 24h/d - https://discord.gg/4GG85kr
Awatar użytkownika
McLaren
Posty: 858
Rejestracja: 19 mar 2013, 10:31

Re: Golden Forki Special!

Post autor: McLaren »

Postanowiłem nie dawać recenzji czegoś co robię i nie wiem kiedy skończę. Ile jest takich recenzji o grach które po miesiącu zostają porzucone? Byłem świadkiem tu na naszym forum takich rzeczy sami wiecie i widzicie. Również dobrze każdy z nas mógłby wymyślić coś na zawołanie opisać to zrobić jakieś mapki, po czym porzucić temat stworzony specjalnie na konkurs.

Nie chcę zapeszać, recenzję swojej gry dam jak ją skończę, poza konkursem GFS. Na GF 2013 myślę ,że zdążę zrobić grę i napisać recenzję.
Awatar użytkownika
Soul

Golden Forki 2019 - Pełne Wersje (miejsce 1); Konrad Championship (miejsce 1); TA Sprite Contest 4 (miejsce 2)
Posty: 526
Rejestracja: 19 mar 2011, 21:24
Lokalizacja: Gorzów Wielkopolski

Re: Golden Forki Special!

Post autor: Soul »

McLaren, ale po co recenzować swoją własną grę? Lepiej, żeby ktoś zrecenzował twoje dzieło, a ty zrecenzuj dzieło innej osoby.
Awatar użytkownika
McLaren
Posty: 858
Rejestracja: 19 mar 2013, 10:31

Re: Golden Forki Special!

Post autor: McLaren »

Tak do tego musiał bym ją skończyć... I wy musielibyście w nią zagrać. Sorki dopiero wkraczam w te Golden Forki i jestem z lekka podekscytowany tą całą sytuacją...
Awatar użytkownika
Rahim
Posty: 1380
Rejestracja: 10 gru 2012, 09:03
Lokalizacja: Zülpich

Re: Golden Forki Special!

Post autor: Rahim »

Świetnie! Kleoś ma szansę się wykazać i mam nadzieję że weźmie udział :>
Chociaż by dlatego że to jedyna aktywna kobieta na naszym forum, a po drugie pisze dobre recenzje na Twierdzę :>
Awatar użytkownika
Kleo

Golden Forki Special - Recenzje (zwycięstwo); Golden Forki Special III - Recenzje (zwycięstwo)
Posty: 1001
Rejestracja: 31 sie 2012, 22:25

Re: Golden Forki Special!

Post autor: Kleo »

Rahim pisze:Kleoś (...) pisze dobre recenzje na Twierdzę :>
No i jak, Raszkim, nie zmieniłeś zdania po moim ostatnim wyczynie publicystycznym? Pamiętaj, że jak na razie recenzja "Zwiczych Opowieści" jest jedyną moją produkcją, ktora spełnia wymogi formalne. xDD
Jazzwhisky pisze:Zresztą, nawet trzy tygodnie to sporo czasu, w Code-Off na pracę nierzadko był tydzień, a roboty - znacznie więcej.
W trzy tygodnie to można przy odrobinie samozaparcia napisać pracę magisterską, także miałam raczej na myśli częstotliwość aktualizacji na stronach, a nie czas potrzebny na wyprodukowanie recenzji.
Awatar użytkownika
Michu

GF2022 - Dema (msc 2); GF2020 - Peł. Wer. (msc 3); GF2019 - Dema (msc 1); GF2010 - Dema (msc 1); GF2008 - Peł. Wer. (msc 3) Zapowiedzi (msc 2); GF2007 - Peł. Wer. (msc 1) Dema (msc 1) Zapowiedzi (msc 3); KC II (msc 1); TASC 6 (msc 3); TACO #1 (zwyc)
Posty: 1165
Rejestracja: 13 kwie 2006, 12:21
Lokalizacja: Piła/Poznań
Kontakt:

Re: Golden Forki Special!

Post autor: Michu »

Ekhem, recenzja własnej gry to nie recenzja, w związku z czym nie liczyłaby się w konkursie, McLaren.

Ja już swój tekst do Gońca wysłałem, podoba mi się ta inicjatywa i czekam na więcej =D
Obrazek
Awatar użytkownika
Rahim
Posty: 1380
Rejestracja: 10 gru 2012, 09:03
Lokalizacja: Zülpich

Re: Golden Forki Special!

Post autor: Rahim »

Zawsze to coś nowego :)
Chociaz w sumie to porównania nie mam bo to moje pierwsze GF :>
Awatar użytkownika
Jazzwhisky
Posty: 4332
Rejestracja: 13 kwie 2006, 21:45
Kontakt:

Re: Golden Forki Special!

Post autor: Jazzwhisky »

Dwa wyjaśnienia dla niepełnosprytnych, bo miałem już kilka zgłoszeń, ale nietrafionych.

Recenzowana gra musi być polska (choć niekoniecznie po polsku), wyraźnie oznaczono to w opisie konkursu.

Nadsyłana recenzja winna ukazać się po dacie staru konkursu, to jest nie wcześniej niż 11 sierpnia 16:38. Nie przysyłajcie mi linków do swoich recenzji sprzed roku, to m.in. na pobudzeniu do nowych publikacji polega ta inicjatywa. =)

Przy okazji - żeby uniknąć nieporozumień - w konkursie mogą wziąć udział administratorzy stron współorganizujących GF (pomijając mnie), pod warunkiem, że (tak jak inni) opublikują recenzję gdzieś poza własnym sajtem.
Nasz discordowy czat, 24h/d - https://discord.gg/4GG85kr
Awatar użytkownika
Michu

GF2022 - Dema (msc 2); GF2020 - Peł. Wer. (msc 3); GF2019 - Dema (msc 1); GF2010 - Dema (msc 1); GF2008 - Peł. Wer. (msc 3) Zapowiedzi (msc 2); GF2007 - Peł. Wer. (msc 1) Dema (msc 1) Zapowiedzi (msc 3); KC II (msc 1); TASC 6 (msc 3); TACO #1 (zwyc)
Posty: 1165
Rejestracja: 13 kwie 2006, 12:21
Lokalizacja: Piła/Poznań
Kontakt:

Re: Golden Forki Special!

Post autor: Michu »

Zgłaszam swoją recenzję dema gry pt. "Mit" opublikowaną na Gońcu.

http://www.goniecrm.pl/recenzje/mit.html
Obrazek
Awatar użytkownika
MarekMróz1997
Posty: 111
Rejestracja: 27 wrz 2010, 18:25
Kontakt:

Re: Golden Forki Special!

Post autor: MarekMróz1997 »

A że się tak zapytam, czy można wystawić na konkurs więcej niż jedną recenzję ?
Tak właśnie się nazywam jaki jest mój nick i nie wstydzę się tego!

Projekt w tworzeniu: Opowieści z zapomnianych krain
Zapowiedź: Już na forum!
Zablokowany