Zdecydowanie mam już po dziurki w nosie połączenia TA z Tw.

Wszystkie sprawy związane z forum.
Awatar użytkownika
X-Tech

Golden Forki 2009 - Pełne Wersje (miejsce 3)
Posty: 3268
Rejestracja: 22 lut 2008, 14:15

Zdecydowanie mam już po dziurki w nosie połączenia TA z Tw.

Post autor: X-Tech »

Ktoś ma podobne zdanie ?
Awatar użytkownika
Secretman
Posty: 491
Rejestracja: 12 kwie 2008, 19:12

Re: Zdecydowanie mam już po dziurki w nosie połączenia TA z

Post autor: Secretman »

Ja nie mam. Może podaj jakieś argumenty? :-P

Mnie ta fuzja w niczym nie przeszkadza. Przybyło więcej użytkowników, więcej gier spod XP i VX. No i Twierdza w końcu nie ma problemów z forum.
Awatar użytkownika
DE
Posty: 272
Rejestracja: 23 kwie 2006, 20:56

Re: Zdecydowanie mam już po dziurki w nosie połączenia TA z

Post autor: DE »

Ja nawet tej fuzji nie zauwazylem. Naprawde nie zaobserwowalem zadnych zmian zwiazanych z jakoscia postow itd.

Hmm, moze rozwin, o co ci chodzi.
Agropolis: Unicestwienie - 06/06/06.
Agropolis: Sianokosy - 07/07/08.
Agropolis: Dożynki - 15/15/15.
Awatar użytkownika
Fehu
Posty: 333
Rejestracja: 24 lip 2010, 10:58

Re: Zdecydowanie mam już po dziurki w nosie połączenia TA z

Post autor: Fehu »

Nie mam zdania w tej sprawie, ale na pocieszenie dodam, że w 36 i 6 esemesy się nie kończą.
Samotność nie ma nic wspólnego z brakiem towarzystwa.
- Paul Remarque
Awatar użytkownika
radek02
Posty: 111
Rejestracja: 08 mar 2010, 15:34

Re: Zdecydowanie mam już po dziurki w nosie połączenia TA z

Post autor: radek02 »

co w tym złego ? znowu chcesz patrzec ciagle na 2 fora ? mi to nie przeszkadza .
Teksty ze chatów, for i innych rm'woych duperelków:
Spoiler:
Dołącz do grupy makerowiczów na nk ! http://nk.pl/#grupy/29610
Awatar użytkownika
Mikisi

Golden Forki 2020 - Dema (miejsce 2); TA Project Extravaganza #3 (miejsce 2); TA Project Extravaganza #1 (miejsce 3)
Posty: 318
Rejestracja: 20 maja 2008, 17:45

Re: Zdecydowanie mam już po dziurki w nosie połączenia TA z

Post autor: Mikisi »

Jak na moje nic się nie zmieniło. Zresztą jak tutaj jestem to czuję bardziej jakby to było forum Tsukuru, a nie obydwu stron. Na forum to w sumie nawet nie ma kogo chyba z Twierdzy, oprócz Sozana. Tak mi się wydaje. Mi tam nie przeszkadza osobiście.
Obrazek ObrazekObrazekObrazek
Awatar użytkownika
Sozan
Posty: 57
Rejestracja: 10 gru 2008, 23:08

Re: Zdecydowanie mam już po dziurki w nosie połączenia TA z

Post autor: Sozan »

O kurde, to ja tu jestem? :P
A tak ogólnie to myślę że TA nic nie straciło (zyskało nawet dodatkowego linka do forum, na którym wszyscy mówią o TA), podczas gdy Twierdza pozbyła się ekhm... niektórych użytkowników (całe szczęście) i nie ma już problemów z hostem (dla forum). Więc ja nie widzę żadnego problemu, jak zresztą większość (wszyscy prócz ciebie) użytkowników którzy wypowiedzieli się przede mną. Podaj może jakieś argumenty?
Frytki!
Awatar użytkownika
Jazzwhisky
Posty: 4332
Rejestracja: 13 kwie 2006, 21:45
Kontakt:

Re: Zdecydowanie mam już po dziurki w nosie połączenia TA z

Post autor: Jazzwhisky »

Prowadziłem "korespondencję" na ten temat z X-Techem więc wiem mniej więcej o co chodzi (a chodzi właściwie o nic - po prostu subiektywne, jednostkowe odczucie ogromnych zmian na podstawie zachowania jednego czy dwóch użytkowników), ale i tak temat jest dla mnie na poziomie natychmiast-do-usunięcia-razem-z-tymi-"demotywatorami".
Ostatecznie może jednak dobrze, żeby ten wątek wreszcie się wyczerpał, bo dla mnie (jeśli pokusić się o ocenę zmian) z perspektywy czasu jedyne czego szkoda to właśnie brak silniejszego zaznaczenia obecności userów/redaktorów Twierdzy na forum. No ale jak nietrudno zauważyć - sytuacja polskich sajtów o RM ma się nienajfajniej, zgaduję, że i tak większość zupełnie nowych użytkowników na przestrzeni ostatnich miesięcy pojawiła się na GRMA za pośrednictwem Twierdzy.
Co nie zmienia faktu - wciąż klimat na forum buduje głównie starsza (choć też już nie taka stara) gwardia - może kiedyś się to zmieni, ale to tak jak w przypadku userów RMXP, potrzeba aktywności i pasji. Swoją drogą - fajnie, że ktoś w ogóle się tu pojawia, co zrobiliby bez tych kilku osób newbie pracujący z RMXP to ja nie wiem. =}
Nasz discordowy czat, 24h/d - https://discord.gg/4GG85kr
Awatar użytkownika
X-Tech

Golden Forki 2009 - Pełne Wersje (miejsce 3)
Posty: 3268
Rejestracja: 22 lut 2008, 14:15

Re: Zdecydowanie mam już po dziurki w nosie połączenia TA z

Post autor: X-Tech »

Zdecydowanie pierwszą rzeczą, która mnie razi to fakt, że w dziale pomoc już nie ma komu pomagać, bo pytania, które zasypują ten dział są odnośnie używania programów VX, XP.
Kiedyś było tak, że spora część pytań to były ciekawe i intrygujące pytania, na które odpowiedzi mógł snuć każdy, bo były odnośnie teorii tworzenia gier i każdy mógł brać w tym udział i z przyjemnością się pomagało i dochodziło do ciekawych wniosków. Obecnie mam wrażenie, że poziom pytań w dziale pomoc jest mniej więcej na poziomie zero czyli - jak używać programu, a nie jak zrobić coś większego kalibru. W przypadku kiedy na forum królowały 2k 2k3p pytania były na poziomie (przeważnie), bo poziom rósł i każdy szukał czegoś nietypowego z podstaw, a teraz ? To żałosne. Zupełnie tak jakby wszystko zaczęło się znowu os zera z tym, że trwało, a nie się rozwijało. Jak ktoś wie więcej czuje się niedoceniany, bo pytania są na poziomie no zerowym i aż szkoda zawracać sobie tym głowę zupełnie jakby userzy nie mieli w ogóle ambicji, żeby robić coś nietypowego...z podstaw, ale przyszli tu nauczyć się obsługi programu (można to zrobić na własną rękę bez tutków) żeby po chwili robić naprawdę za przeproszeniem pierdoły...Co to ma być ?

To podstawowa rzecz, która no frustruje i zauważyłem ją od połączenia for. JA uważam, że może warto by wprowadzić jakieś rangi ze wzg. na ukończone gry, oraz pomoc innym userom.
Jeśli pomoc była by za zaawansowane rzeczy odnośnie tworzenia gier + to dla kogoś + 10 punktów jeśli za wyjaśnienie odnośnie obsługi programu to +1 i podzielić pomoc na zaawansowane pytania, oraz podstawy. Za przyznanie w każdym odpowiednio, albo + 10 albo +1 max. w jednym temacie tylko jednorazowe przyznanie :P To samo może by wprowadzić za ukańczane gry. Powiedzmy od zera od jakiegoś momentu stare twory by się nie liczyły. To by trochę napędzało tworzących i pomagających do rozwoju nowych gier. Inne rozwiązanie to licznik exp pomocy np: czerowny za pomoc w lamerskich pytaniach. Niebieski za pomoc w zaawansowanych.

Noruj:
Dorośnij...Lamerskie pytania rozpoznaje się od razu. Dotyczą podstaw.
Ostatnio zmieniony 31 sie 2010, 15:15 przez X-Tech, łącznie zmieniany 5 razy.
Awatar użytkownika
Noruj

Golden Forki 2015 - Pełne Wersje (miejsce 1); Golden Forki 2014 - Zapowiedzi (zwycięstwo); Golden Forki 2011 - Pełne Wersje (miejsce 1)(miejsce 1); Golden Forki 2010 - Zapowiedzi (miejsce 3)
Posty: 1242
Rejestracja: 15 lut 2009, 16:36
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Zdecydowanie mam już po dziurki w nosie połączenia TA z

Post autor: Noruj »

Boże. X-tech odpuść!
Czy ty naprawdę żyjesz wymyślaniem nowych rzeczy, do których mógłbyś się przeczepić?
Jak można czepiać się tego, że pytania odnośne programów dotyczą podstaw?! To tylko znaczy, że na forum pojawiło się grono nowych osób, które dopiero zaczynają zabawę z makerem.
Może zróbmy tak, że każde pytanie będzie leciało do X-techa, która będzie je zatwierdzał względem tego czy pytanie jest mocnego kalibru czy też nieco lamerskie.


Wyszukujesz coraz to nowych rzeczy na zaczepkę, a jak już zdajesz sobie sprawę, że mało kogo to obchodzi/ nikt się z tobą nie zgadza wymyślasz coś nowego.
Obrazek
Awatar użytkownika
Jazzwhisky
Posty: 4332
Rejestracja: 13 kwie 2006, 21:45
Kontakt:

Re: Zdecydowanie mam już po dziurki w nosie połączenia TA z

Post autor: Jazzwhisky »

X, no teraz to nabrało trochę innego wyrazu - raz, userzy RMXP pojawiali się na forum i w roku 2006, ich liczba się systematycznie powiększa, dwa - pamiętaj też, że od pewnego czasu linki to XP/VX pojawiły się także na TA, zatem nie postawiłbym takiego bezpośredniego powiązania między tytułem tematu a twoim wpisem, wg twoje wrażenie może być w dużej mierze mylne.

Inna sprawa, że piszesz o fakcie, no jest jak jest, poziom pytań jest bardzo niski - ale jest też dużo prawdy w tym co napisał Noruj, bawisz się niepotrzebnie w gorszą wersję Ludziksa, ok - wykrzyczałeś swój problem, wiemy, że lubisz gdy wszystko dookoła jest źle, a ludzie Cię wyzywają od najgorszych (to chyba stąd ciągłe pchanie się tam gdzie Cię nie chcą?), możemy zamykać temat?

P.S. Co do pomysłów na jakieś punkciory za aktywność w dziale Pomoc - nawet ostatnio o tym myślałem, ale nie jestem przekonany (jestem zasadniczy - co z dotychczas rozwiązanymi problemami? ^^"), tak czy inaczej i bez tego na forum szykuje się kilka mniejszych zmian.
Nasz discordowy czat, 24h/d - https://discord.gg/4GG85kr
Awatar użytkownika
X-Tech

Golden Forki 2009 - Pełne Wersje (miejsce 3)
Posty: 3268
Rejestracja: 22 lut 2008, 14:15

Re: Zdecydowanie mam już po dziurki w nosie połączenia TA z

Post autor: X-Tech »

Jazzwhisky pisze:X, no teraz to nabrało trochę innego wyrazu - raz, userzy RMXP pojawiali się na forum i w roku 2006, ich liczba się systematycznie powiększa, dwa - pamiętaj też, że od pewnego czasu linki to XP/VX pojawiły się także na TA, zatem nie postawiłbym takiego bezpośredniego powiązania między tytułem tematu a twoim wpisem, wg twoje wrażenie może być w dużej mierze mylne.
Nie jest mylne, bo ja co parę dni odpowiadałem w jakimś ciekawym temacie w dziale pomoc, a obecnie coś takiego jak ciekawey temat się praktycznie nie zdarza :P
Jazzwhisky pisze: wykrzyczałeś swój problem, wiemy, że lubisz gdy wszystko dookoła jest źle, a ludzie Cię wyzywają od najgorszych (to chyba stąd ciągłe pchanie się tam gdzie Cię nie chcą?), możemy zamykać temat?
Co to za bzdety mają być !? LOL ?
Skąd wziąłeś to:
Jazzwhisky pisze:(to chyba stąd ciągłe pchanie się tam gdzie Cię nie chcą?)

kpisz sobie ?Może jednak masz trzecie oko tam gdzie nikt nie podejrzewa, że mógłbyś mieć ?
Może powiesz, że czytasz nasze PW przed wysłaniem co ? No bo skąd mógłbyś o takich rzeczach wiedzieć/WYMYŚLAĆ JE skoro i tak prawie w ogóle z sobą nie rozmawiamy, a na innych forach itp. praktycznie się nie pokazujesz. Skąd ?
Jazzwhisky pisze: P.S. Co do pomysłów na jakieś punkciory za aktywność w dziale Pomoc - nawet ostatnio o tym myślałem, ale nie jestem przekonany (jestem zasadniczy - co z dotychczas rozwiązanymi problemami? ^^"), tak czy inaczej i bez tego na forum szykuje się kilka mniejszych zmian.
Nic. Warto zacząć od nowa każdy będzie miał takie same szanse.
Awatar użytkownika
Secretman
Posty: 491
Rejestracja: 12 kwie 2008, 19:12

Re: Zdecydowanie mam już po dziurki w nosie połączenia TA z

Post autor: Secretman »

Zgodzę się z tym, że tematy w dziale pomoc za często dotyczą podstaw programu, które można opanować przez czytanie tutoriali(ŻRYJ TUTORIALE :lol: )/uruchomienie projektów innych użytkowników w rpgmakerze i zobaczenie o co chodzi. Ale nadal trafiają się fajne problemy(np. Panorama+Picture; Krzywa doświadczenia; usunięty temat Caesum dotyczący pracy myszki). Może jesteś niezadowolony, bo dział pomocy obecnie w większości zajmują tematy od XP i VX, a pewnie wolałbyś pomóc komuś przy rm2000/2003?
Ale nie zgodzę się, że to przez fuzję TA z TRM - już prędzej przez upadek rmxp.pl, albo nie - przez Titka :lol:
Awatar użytkownika
Jazzwhisky
Posty: 4332
Rejestracja: 13 kwie 2006, 21:45
Kontakt:

Re: Zdecydowanie mam już po dziurki w nosie połączenia TA z

Post autor: Jazzwhisky »

X-Tech pisze:
Jazzwhisky pisze:X, no teraz to nabrało trochę innego wyrazu - raz, userzy RMXP pojawiali się na forum i w roku 2006, ich liczba się systematycznie powiększa, dwa - pamiętaj też, że od pewnego czasu linki to XP/VX pojawiły się także na TA, zatem nie postawiłbym takiego bezpośredniego powiązania między tytułem tematu a twoim wpisem, wg twoje wrażenie może być w dużej mierze mylne.
Nie jest mylne, bo ja co parę dni odpowiadałem w jakimś ciekawym temacie w dziale pomoc, a obecnie coś takiego jak ciekawey temat się praktycznie nie zdarza :P
Przepraszam, powinienem napisać to bardziej wprost - ja nie mówię, że wciąż mamy pełno ciekawych tematów związanych z RM2k3, ja napisałem, że nie widzę związku pomiędzy opisywanym stanem a połączeniem RMA z Gospodą, takie tematy były i trzy lata wcześniej, są też inne powody takie jak wymieniłem ja i Secretman (i jeszcze inne), twoja próba łączenia tych faktów jest imo zdecydowanie siłowa.

Co do całej reszty - to raczej Ty sobie kpisz, skoro tak bardzo się mylę to czekam na PM, wyjaśnij mi dlaczego "pchasz się na chama tam gdzie tak Cię nie chcą/wyzywają/strasznie opluwają", please. =)
Z tego co widziałem - wiele osób nie może tego zrozumieć, możesz powiedzieć to wprost, temat się skończy.

edit-dół
No tak, ten schemat z twoimi banami i multikontami na innych forach + ciągłym przylatywaniem tu by się poskarżyć i straszyć ludzi sądami, a potem błagać by jednak zdjęto Ci bana to też mój wymysł. Obudź się, tylko na tym forum pisało o tym oprócz mnie co najmniej kilka osób, mam Ci podawać przykłady? xd
Nasz discordowy czat, 24h/d - https://discord.gg/4GG85kr
Awatar użytkownika
X-Tech

Golden Forki 2009 - Pełne Wersje (miejsce 3)
Posty: 3268
Rejestracja: 22 lut 2008, 14:15

Re: Zdecydowanie mam już po dziurki w nosie połączenia TA z

Post autor: X-Tech »

""pchasz się na chama tam gdzie tak Cię nie chcą/wyzywają/strasznie opluwają"

Ta kwestia padła od ciebie. Ciekawe skąd wziąłeś taką teorię. O to właśnie mi chodzi, bo trudno coś takiego wywnioskować z for. Gdzie dokładnie się pcham na chama ? Jaki to ma związek z tym tematem skoro pytasz jaki ma związek połączenie for z pomocą.

ad. do pytania:
Ja widzę taki, że osoby z twierdzy są w większości fanami VX/XP, a FANAMI tych programów w pl wywodzący się z twierdzy są młodsi (do czasu aż zrozumieją, że Gothik w rmie to niemożliwość i rzucają program) stąd poziom pytań taki jaki jest, bo w końcu pytają i stąd widzę związek poziomu działu pomoc z połączeniem z gospodą. :P
Zablokowany