-POWITANIA (i pozegnania)-

Wszystkie sprawy związane z forum.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Amelanduil

Golden Forki 2013 - Pełne Wersje (miejsce 2); TA Sprite Contest 5 (miejsce 1)
Posty: 450
Rejestracja: 10 lis 2012, 16:25

Re: -POWITANIA (i pozegnania)-

Post autor: Amelanduil »

No witajcie. Troszkę dziwna sprawa że zaczynam od pożegnania, ale chyba warto dać znać o takich rzeczach.
Póki co jestem zmuszony zakończyć moją działalność makerowo-scenową. Depresja wygrała. Stwierdziłem, że już nie daję sobie z tym rady i potrzebuję kogoś kto pomógł mi ją zwalczyć.
I'll be back.
ObrazekGlico☆Magic?
Awatar użytkownika
Adrap

GF2020 - Dema (miejsce 3); GF2019 - Pełne Wersje (miejsce 3) Zapowiedzi (zwycięstwo); GF2017 - Pełne Wersje (miejsce 3)(miejsce 3); GF2015 - Dema (miejsce 2) Zapowiedzi (zwycięstwo); KC I (miejsce 2); KC II (miejsce 3); TASC 4 (miejsce 2)(miejsce 3)
Posty: 815
Rejestracja: 21 kwie 2014, 14:39
Lokalizacja: Kurpsie

Re: -POWITANIA (i pozegnania)-

Post autor: Adrap »

To ja chyba tak samo. RPG Maker to chyba nie program dla mnie niestety. Ogólnie przyjemnie się w nim robi, ale chciałbym widzieć również rezultaty, a jeśli przez rok robię średnio-grywalny półtoragodzinny gameplay to mimo wszystko sobie odpuszczam. Jednak mogę wam zapewnić, że Podziemia wyjdą na powierzchnię, ale stanie się to dużo później. W końcu szkoda tracić rok roboty co nie?
Wydane:
Podziemia: Człowiek, 23 sekundy, Królobójcy, Najstarszy

Współautor gry: Amarok
(W produkcji)
Awatar użytkownika
Michu

GF2022 - Dema (msc 2); GF2020 - Peł. Wer. (msc 3); GF2019 - Dema (msc 1); GF2010 - Dema (msc 1); GF2008 - Peł. Wer. (msc 3) Zapowiedzi (msc 2); GF2007 - Peł. Wer. (msc 1) Dema (msc 1) Zapowiedzi (msc 3); KC II (msc 1); TASC 6 (msc 3); TACO #1 (zwyc)
Posty: 1155
Rejestracja: 13 kwie 2006, 12:21
Lokalizacja: Piła/Poznań
Kontakt:

Re: -POWITANIA (i pozegnania)-

Post autor: Michu »

@Amelanduil

Z własnego doświadczanie poradzę Ci tylko, że jeśli faktycznie mam depresję albo stan przeddepresyjny, od razu idź do specjalisty. Lekceważenie objawów tej choroby nikomu nie przyniosło jeszcze nic dobrego.

@ Adrapnikram

Masz złe założenia. Ja robię w RM pewnie ze 14 lat. Pracuję z przerwami regularnie, a nigdy nie wydałem pełniaka poważnego. I nie załamuję się, bo w RM chodzi o czerpanie przyjemności z procesu tworzenia - ukończona gra jest tylko dodatkiem.

@ nowi użytkownicy

Witam Was wszystkich. Mam nadzieję, że mroczny ton ostatnich dni Was nie przerazi, bo GRMA to jednak wesołe miejsce, które chyba jako jedno z nielicznych w Polsce tak mocno stawia na kreatywność i pasję tworzenia swoich użytkowników. Bawcie się w RM, róbcie gry (nawet jeśli i tak ich nie ukończycie) i pytajcie, gdy będziecie mieli problemy. Po to tutaj jesteśmy, by Wam pomóc =]
Obrazek
Awatar użytkownika
Noruj

Golden Forki 2015 - Pełne Wersje (miejsce 1); Golden Forki 2014 - Zapowiedzi (zwycięstwo); Golden Forki 2011 - Pełne Wersje (miejsce 1)(miejsce 1); Golden Forki 2010 - Zapowiedzi (miejsce 3)
Posty: 1244
Rejestracja: 15 lut 2009, 16:36
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: -POWITANIA (i pozegnania)-

Post autor: Noruj »

Zmówiliście się z tymi odejściami? :P Rahim, Kleo, Amel, Adrap. Kumulacja normalnie.

Podpisuję się pod tym co napisał Michu - efekt jest spoko, ale też liczy się sama praca, wsparcie innych użytkowników, wymiana zdań i wspólna zabawa. Asgun robię od 3 lat(!) i tylko dzięki odpowiedniemu podejściu i samozaparciu dociągnąłem to do tego etapu.
Kleo, Amel, Adrap szkoda by było jakbyście odeszli - ale scena zrozumie : d.

Troszkę zszedłem z tematu powitań i pożegnań, ale chciałem się odnieść.
Witam nowych raz jeszcze :)
Obrazek
Awatar użytkownika
Rave

Golden Forki 2010 - Dema (miejsce 2)
Posty: 2041
Rejestracja: 15 kwie 2009, 21:33
Lokalizacja: '; DROP TABLE 'Messages'

Re: -POWITANIA (i pozegnania)-

Post autor: Rave »

Amelanduil pisze:No witajcie. Troszkę dziwna sprawa że zaczynam od pożegnania, ale chyba warto dać znać o takich rzeczach.
Póki co jestem zmuszony zakończyć moją działalność makerowo-scenową. Depresja wygrała. Stwierdziłem, że już nie daję sobie z tym rady i potrzebuję kogoś kto pomógł mi ją zwalczyć.
I'll be back.
Posłuchaj sobie tego: https://open.spotify.com/user/118126201 ... RwA4VZZGUN - może pomóc.
Awatar użytkownika
GameBoy

Golden Forki 2009 - Pełne Wersje (miejsce 1); Puchar Ligi Mapperów II (zwycięstwo); TA Sprite Contest 6 (miejsce 3)(miejsce 3)
Posty: 1770
Rejestracja: 11 lip 2009, 13:47
Lokalizacja: Wieluń

Re: -POWITANIA (i pozegnania)-

Post autor: GameBoy »

Ja robiłem grę przez 6 lat, a i tak nic z tego nie wyszło. =)
Nie ma się co załamywać.
Awatar użytkownika
Adrap

GF2020 - Dema (miejsce 3); GF2019 - Pełne Wersje (miejsce 3) Zapowiedzi (zwycięstwo); GF2017 - Pełne Wersje (miejsce 3)(miejsce 3); GF2015 - Dema (miejsce 2) Zapowiedzi (zwycięstwo); KC I (miejsce 2); KC II (miejsce 3); TASC 4 (miejsce 2)(miejsce 3)
Posty: 815
Rejestracja: 21 kwie 2014, 14:39
Lokalizacja: Kurpsie

Re: -POWITANIA (i pozegnania)-

Post autor: Adrap »

I tak znając moją siłę przyzwyczajenia będę coś tu skrobał :D Więc jeszcze będę się pojawiał. Gorzej z tworzeniem. To nie jest tak, że się załamuję, nad projektem będę pracował, ale inne programy/języki czy też pixel art daję mi więcej radochy. No i raczej żegnam się z samym RM, a tu będę po prostu rzadziej niż częściej.
P.S. I możecie się mnie spodziewać na GF'ach. Od początku mojego pobytu na Gospodzie marzył mi się taki fajny mały pucharek :D
Wydane:
Podziemia: Człowiek, 23 sekundy, Królobójcy, Najstarszy

Współautor gry: Amarok
(W produkcji)
Awatar użytkownika
Kryzz333

GF2019 - Zapowiedzi (zwycięstwo); GF2017 - Pełne Wersje (miejsce 1); GF2016 - Zapowiedzi (zwycięstwo); Golden Forki 2014 - Pełne Wersje (miejsce 2); Liga Mapperów Sezon VI (miejsce 3); Puchar Ligi Mapperów III (zwycięstwo)
Posty: 820
Rejestracja: 14 sie 2011, 16:39

Re: -POWITANIA (i pozegnania)-

Post autor: Kryzz333 »

Ło Jezu, ale pomór. Mam nadzieję, że to tylko wakacyjna niemoc co niektórych.

Coś czuję, że trzeba będzie kompensować i wrzucać jakieś materiały na Gońca :-)

@Adrap:

To jednak zrywasz z RM czy stajesz w GFach?
Awatar użytkownika
Adrap

GF2020 - Dema (miejsce 3); GF2019 - Pełne Wersje (miejsce 3) Zapowiedzi (zwycięstwo); GF2017 - Pełne Wersje (miejsce 3)(miejsce 3); GF2015 - Dema (miejsce 2) Zapowiedzi (zwycięstwo); KC I (miejsce 2); KC II (miejsce 3); TASC 4 (miejsce 2)(miejsce 3)
Posty: 815
Rejestracja: 21 kwie 2014, 14:39
Lokalizacja: Kurpsie

Re: -POWITANIA (i pozegnania)-

Post autor: Adrap »

Staję, tylko w VX Ace bo obiecałem coś w nim zrobić podczas LM. Resztę napiszę ci z pikantnymi szczegółami n a Skype gdy wrócę do domu.
Wydane:
Podziemia: Człowiek, 23 sekundy, Królobójcy, Najstarszy

Współautor gry: Amarok
(W produkcji)
Awatar użytkownika
Kleo

Golden Forki Special - Recenzje (zwycięstwo); Golden Forki Special III - Recenzje (zwycięstwo)
Posty: 1001
Rejestracja: 31 sie 2012, 22:25

Re: -POWITANIA (i pozegnania)-

Post autor: Kleo »

Ja z małym wyjaśnieniem. Docierają do mnie (nie tak znowu liczne, ale jednak ;)) głosy ubolewania, że zdecydowałam się porzucić scenę. Chciałam więc sprostować - wcale sceny nie porzucam, mam zamiar nadal zaglądać na strony i forum, pokazywać się na gg, testować projekty i oczywiście grać <3. Tylko z pisaniem idzie mi już od dłuższego czasu marnie, a trochę głupio mi widnieć na jakiejś liście jako osoba, która coś robi, a tak naprawdę nie robić nic (wydaje mi się to jakieś takie... nieuczciwe). I tylko dlatego zaczęłam rozważać "emeryturę". Zresztą jakbym chciała odejść, to bym się z Wami pożegnała, a tego przecież nie zrobiłam. :P

Smutno mi, że inni to zrobili (znaczy pożegnali się) - zastanówcie się jeszcze, panowie. Zwłaszcza, że dołączyła do nas nowa pani - witam Cię Natalio i mam nadzieję, że pobędziesz z nami dłużej, aktywniej i owocniej, niż Twoje poprzedniczki. :)
Amelanduil pisze:Póki co jestem zmuszony zakończyć moją działalność makerowo-scenową. Depresja wygrała.
Głupi pomysł. Jeśli naprawdę masz depresję, to wycofywanie się z życia społecznego (nawet tego wirtualnego) jest jednym z pewniejszych sposobów na jej pogłębienie. Więc przemyśl to jeszcze. :)
Awatar użytkownika
McLaren
Posty: 858
Rejestracja: 19 mar 2013, 10:31

Re: -POWITANIA (i pozegnania)-

Post autor: McLaren »

zastanówcie się jeszcze, panowie. Zwłaszcza, że dołączyła do nas nowa pani
Tak zastanówcie się :D Ja już jestem żonaty ale z gospody nie wyjdę :P Chyba ,że mnie wyniosą :D
Awatar użytkownika
Rave

Golden Forki 2010 - Dema (miejsce 2)
Posty: 2041
Rejestracja: 15 kwie 2009, 21:33
Lokalizacja: '; DROP TABLE 'Messages'

Re: -POWITANIA (i pozegnania)-

Post autor: Rave »

Nom, robienie gry samemu jest fajne, tylko się przedłuża często. Znaczy, dużo czasu bierze.

@lopokon: Jak już będziesz robić, to polecam makera VX Ace. Chyba najlepszy pod względem prędkości eventów i jakości graficznej (jak się RTP nie podoba, to można zmienić). 2k3 jest deczko (ale naprawdę niewiele i różnicę tylko zauważysz na mapach z dużą ilością eventów, liczoną w setkach) szybszy, ale za to ma gorszą grafikę. XP natomiast ma fantastyczny mapping, ale prędkość eventów tragiczna i nawet najprostsze rzeczy, które można na eventach zrobić jak system czasu czy potrzeby (głód, sranie, itd.) trzeba na skryptach robić bo gra nie wyrobi.
Awatar użytkownika
Klonoa
Posty: 534
Rejestracja: 18 kwie 2009, 13:07
Lokalizacja: Berlin
Kontakt:

Re: -POWITANIA (i pozegnania)-

Post autor: Klonoa »

@Lopokon,
Dobry den-- witamy na forum.
Z osobistych doswiadczen jezeli lubisz old school'owy klimat to polecam RPG Maker 2003/Tsukuru i te starsze.. gdzie nie mowie, ze nie da sie takich samych gier zrobic w np. VX/ace :)

Z drugiej strony radze po prostu eksperymentowac do momentu kiedy nie bedziesz chcial jakiegos projektu doprowadzic do konca-- czerp jak najwiecej przyjemnosci z tworzenia czegos swojego :)
Less Less Arte
Obrazek
Awatar użytkownika
Rahim
Posty: 1380
Rejestracja: 10 gru 2012, 09:03
Lokalizacja: Zülpich

Re: -POWITANIA (i pozegnania)-

Post autor: Rahim »

McLaren pisze:
zastanówcie się jeszcze, panowie. Zwłaszcza, że dołączyła do nas nowa pani
Tak zastanówcie się :D Ja już jestem żonaty ale z gospody nie wyjdę :P Chyba ,że mnie wyniosą :D
Choroba jasna, zawsze gdy Ozzuś chce odejść, to musi pojawić się na tym forum jakaś kobieta :lol:
Dobrze że mam Kleosie na stałe, na tą kobitę zawsze można liczyć ;>
Powiem wam tak, coś tam z makerem działam, ale w bardzo długich odstępach czasowych, i czasem nawet nie mam sił by godzinę przy nim posiedzieć. Suma sumarum maker jest jednak takim programem, przy którym trudno nie pogrzebać, i od niego się uwolnić.
Awatar użytkownika
Noruj

Golden Forki 2015 - Pełne Wersje (miejsce 1); Golden Forki 2014 - Zapowiedzi (zwycięstwo); Golden Forki 2011 - Pełne Wersje (miejsce 1)(miejsce 1); Golden Forki 2010 - Zapowiedzi (miejsce 3)
Posty: 1244
Rejestracja: 15 lut 2009, 16:36
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: -POWITANIA (i pozegnania)-

Post autor: Noruj »

Maker i fora uzależniają jak wszystko inne, ale Ty powinieneś wiedzieć o tym najlepiej :P
Jakbym miał takie uprawnienia, to dałbym ci dożywotniego bana na udzielanie się w tym temacie xD
Obrazek
ODPOWIEDZ