-POWITANIA (i pozegnania)-

Wszystkie sprawy związane z forum.
Awatar użytkownika
LordZubov
Posty: 2
Rejestracja: 30 lis 2017, 22:45

Re: -POWITANIA (i pozegnania)-

Post autor: LordZubov »

Witajcie!
Awatar użytkownika
Kryzz333

GF2019 - Zapowiedzi (zwycięstwo); GF2017 - Pełne Wersje (miejsce 1); GF2016 - Zapowiedzi (zwycięstwo); Golden Forki 2014 - Pełne Wersje (miejsce 2); Liga Mapperów Sezon VI (miejsce 3); Puchar Ligi Mapperów III (zwycięstwo)
Posty: 819
Rejestracja: 14 sie 2011, 16:39

Re: -POWITANIA (i pozegnania)-

Post autor: Kryzz333 »

Eeee, witaj? :-) Życzę miłego pobytu. Fajnie jakbyś jednak napisał coś więcej.
Awatar użytkownika
Adrap

GF2020 - Dema (miejsce 3); GF2019 - Pełne Wersje (miejsce 3) Zapowiedzi (zwycięstwo); GF2017 - Pełne Wersje (miejsce 3)(miejsce 3); GF2015 - Dema (miejsce 2) Zapowiedzi (zwycięstwo); KC I (miejsce 2); KC II (miejsce 3); TASC 4 (miejsce 2)(miejsce 3)
Posty: 815
Rejestracja: 21 kwie 2014, 14:39
Lokalizacja: Kurpsie

Re: -POWITANIA (i pozegnania)-

Post autor: Adrap »

Witamy w skromnych progach :)
Kolejny twórca? Gracz?
Jeśli próbujesz się odnaleźć zapraszamy na forumowego Discorda
https://discord.gg/ekqWVY
Wydane:
Podziemia: Człowiek, 23 sekundy, Królobójcy, Najstarszy

Współautor gry: Amarok
(W produkcji)
Awatar użytkownika
LordZubov
Posty: 2
Rejestracja: 30 lis 2017, 22:45

Re: -POWITANIA (i pozegnania)-

Post autor: LordZubov »

Aktualnie próbuję nauczyć się tworzenia gier w Makerze XP. Na razie to marne początki, ale celuję w to, by być coraz lepszym :)

Wcześniej w zasadzie próbowałem grafiki 3D, robiąc proste gierki w Blenderze. 2D pojawiło się stosunkowo niedawno i pomyślałem, że Maker to fajna baza do nauki, zarówno pixelartu, jak i ogólnie tworzenia gier tego typu. Mam nadzieję, że mógłbym liczyć na waszą pomoc, jeśli bym czegoś nie wiedział :) Jestem bardzo zielony w tym programie.
Awatar użytkownika
Yoroiookami

GF 2019 - Pełne Wersje (miejsce 2); GF 2017 - Dema (miejsce 1); GF 2015 - Pełne Wersje (miejsce 2); GF 2014 - Pełne Wersje (miejsce 3); GF 2010 - Gry (miejsce 2); GF Special III - Recenzje (zwycięstwo)
Posty: 679
Rejestracja: 02 wrz 2014, 12:45

Re: -POWITANIA (i pozegnania)-

Post autor: Yoroiookami »

Ja na przykład chętnie pomogę, szczególnie że tu nikt nie pixelartuje. No, może jest garstka osób. :>
Tylko że ze zdarzeniami, bo jeśli chodzi o skrypty to sam jestem zielony.

Moja skrzyneczka stoi otworem, albo możesz zamieścić post na forum, to inni ci pomogą.
xoxo
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
AFKward
Posty: 8
Rejestracja: 01 sty 2018, 12:01

Re: -POWITANIA (i pozegnania)-

Post autor: AFKward »

Niech będzie. I ja się przywitam.
Cześć wszystkim bez wyjątku! :-)

Moje przyjście tutaj można potraktować jako postanowienie noworoczne. Życie nie rozpieszczało, na razie mam sporo wolnego czasu i pomyślałem, że spożytkuję go przynajmniej odrobinę lepiej niż dotychczas. Właśnie kupiłem RPG Maker MV z okazji zimowej wyprzedaży Steam i jeszcze muszę postawić bloga z domeną .pl, tylko to już ogólnie na temat gier wideo. Jeżeli determinacja będzie na właściwym miejscu, to może i nowo pokoleniowa tematyka RM tam się pojawi, ale nie będę mieć tego stricte w planach, bo nierozsądnym byłoby pisać bez pojęcia.
Mimo wszystko. Oby ten rok był dla mnie i dla was łaskawy.
  • Ty tutaj?
    Rozumiem, że to najlepsze miejsce. Niestety musicie mi wybaczyć, że nie znam wyjątkowo jego wyjątkowej historii poza jakimiś materiałami na YouTube, ale w zakładkach już znajdują się tsukuru.pl/forum, tsukuru.pl oraz fanpage RMNewsPL.

    Dlaczego RPG Maker?
    Miałem do czynienia z XP, ale to było kilkuminutowe doświadczenie w kategorii ciekawostka. Później oczywiście kojarzyłem wszystko z nazwy, ale nigdy samemu nad tym nie siedziałem. Nie posiadam również żadnych górnolotnych umiejętności, ale to nie znaczy, że będę korzystał tylko z dostępnych zewnętrznie grafik czy ścieżek dźwiękowych. Chcę spróbować wszystkiego samemu i ewentualnie nauczyć się czegoś nowego, i doskonale wiem, że z uwagi na to spędzę nad tym więcej czasu niż pozostali. I on [czas] zweryfikuje jak naprawdę będzie. Takie narzędzie dla kogoś tak zielonego jak ja może okazać się zbawienne dla wszystkich tych idei, które powstawały w głowie gracza lata temu i powstają jeszcze dziś, a przede wszystkim da wiele zabawy.

    Dlaczego MV?
    Poczytałem trochę opinii o MV, głównie na Reddit i stwierdziłem, że dla absolutnego świeżaka ten konkretny program nada się najbardziej. Niestety nie mogę być pewnym tej decyzji, o tym czy była odpowiednia jeszcze się przekonam. I tutaj pytanie do was, wśród niektórych postów na Gospodzie spotkałem się z jakąś niechęcią do tej wersji, wytłumaczy ktoś dlaczego? :?

    Ambicje Co w planach?
    Nie chwytajcie się za głowę na tekst o ideach gracza narodzonych wcześniej. :-D Trochę poczytałem i w jakimś stopniu rozumiem jak powinienem do tego podejść. Ostudziłem swoje ambicje i jak na razie w planach mam tylko jedną grę, która będzie krótka o małym zamkniętym środowisku i pozwoli mi bardziej zrozumieć narzędzie, jakim będę się posługiwać. Uzbroiłem się w cierpliwość, pokorę, no i nie chcę się spieszyć i wymagać od siebie, nie wiem, jakichś sukcesów, zwłaszcza komercyjnych. Spodziewam się jednak jakiegoś ciosu, bo jestem chory na punkcie dokładności i wymagam od siebie zbyt wiele.

    Na teraz to chyba wszystko. Dźgajcie i pytajcie, gdyby coś. :wink:
Ostatnio zmieniony 03 sty 2018, 15:18 przez AFKward, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Jazzwhisky
Posty: 4332
Rejestracja: 13 kwie 2006, 21:45
Kontakt:

Re: -POWITANIA (i pozegnania)-

Post autor: Jazzwhisky »

Hej, żeby nie rozwijać tu dyskusji, wątek o RMMV - viewtopic.php?f=3&t=5270, możesz tam poczytać, i ew. wypisać wszystko, co sprawiło, że wybrałeś akurat tę wersję Makera. Zasadniczo, po prostu odwieczną klasyką jest, że nowi userzy wybierają najnowszą wersję programu, a bardziej doświadczeni użytkownicy - najlepszą, najbardziej odpowiednią. Ta zasada dotyczy oczywiście nie tylko RM. :)
Nasz discordowy czat, 24h/d - https://discord.gg/4GG85kr
Awatar użytkownika
Adrap

GF2020 - Dema (miejsce 3); GF2019 - Pełne Wersje (miejsce 3) Zapowiedzi (zwycięstwo); GF2017 - Pełne Wersje (miejsce 3)(miejsce 3); GF2015 - Dema (miejsce 2) Zapowiedzi (zwycięstwo); KC I (miejsce 2); KC II (miejsce 3); TASC 4 (miejsce 2)(miejsce 3)
Posty: 815
Rejestracja: 21 kwie 2014, 14:39
Lokalizacja: Kurpsie

Re: -POWITANIA (i pozegnania)-

Post autor: Adrap »

Ahoj, jeśli zaczniesz już bloga to chętnie zerknę i poczytam :D
Ciekawie się zaprezentowałeś, zazwyczaj po prostu się cieszę jak ktoś się tu wita, zawsze to owieczka, która zostanie na dłużej lub krócej, ale sposób w jaki się przywitałeś każe mi mieć nadzieję, że niedługo zobaczę twój pierwszy opublikowany tu projekt oraz że będzie on dopracowany. Powodzonka!
Wydane:
Podziemia: Człowiek, 23 sekundy, Królobójcy, Najstarszy

Współautor gry: Amarok
(W produkcji)
Awatar użytkownika
Rykes

Golden Forki 2017 - Dema (miejsce 2)
Posty: 135
Rejestracja: 31 gru 2016, 10:00

Re: -POWITANIA (i pozegnania)-

Post autor: Rykes »

Witaj na pokładzie AFKward!
Bardzo ładna autoprezentacja :-) Chciałbym życzyć ci powodzenia w realizacji twoich zamiarów związanych z projektem :wink: Pozdrawiam.
Denhoff
Posty: 9
Rejestracja: 13 sty 2017, 06:36

Re: -POWITANIA (i pozegnania)-

Post autor: Denhoff »

O! Temat z powitaniami. No to witam :)

Na scenie będę się nazywał Denhoff. Będę robił grę. Obecnie testuje program. Sprawdzam, jakie mam możliwości. Prace nad grą powinny iść sprawnie, czytałem trochę to forum, nie chciałbym robić gry trzy lata, nie chciałbym robić gry, która nie będzie skończona - szkoda czasu. Dlatego przygotowuje się, planuje, testuje. A kiedy, będę gotowy, by opowiedzieć swoją historię, dam zapowiedź i będę robił grę.
Awatar użytkownika
Kitabake
Posty: 367
Rejestracja: 25 gru 2009, 13:03
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: -POWITANIA (i pozegnania)-

Post autor: Kitabake »

Denhof, pamiętaj żeby robić sensowny plany, które da się zrealizować. A nie jak ja - ogromną grę :lol:
Moje projekty:
"Hunter: Avendzer Dragon"
"Chaos Element: Climax Redux"
"Ziemia: Opętanie"
"Blade Trynty"
Denhoff
Posty: 9
Rejestracja: 13 sty 2017, 06:36

Re: -POWITANIA (i pozegnania)-

Post autor: Denhoff »

Kitabake. No tak, porywanie się na stworzenie Wiedźmina 4, może lekko nie wypalić w RM :wink:
Awatar użytkownika
Talaron
Posty: 2
Rejestracja: 30 kwie 2018, 16:40

Re: -POWITANIA (i pozegnania)-

Post autor: Talaron »

Witam wszystkich bardzo serdecznie!
Awatar użytkownika
Rykes

Golden Forki 2017 - Dema (miejsce 2)
Posty: 135
Rejestracja: 31 gru 2016, 10:00

Re: -POWITANIA (i pozegnania)-

Post autor: Rykes »

Witamy również bardzo serdecznie nowego członka naszej społeczności :) Jeśli chcesz być na bieżąco, zapraszam na nasz serwer Discord - https://discord.gg/DKYk6wH.
Awatar użytkownika
McLaren
Posty: 858
Rejestracja: 19 mar 2013, 10:31

Re: -POWITANIA (i pozegnania)-

Post autor: McLaren »

Witam wszystkich po tak długiej przerwie :)
ODPOWIEDZ