Strona 1 z 1

Czat

: 29 sie 2012, 20:51
autor: Ness
no takie drobne pytanko mam
wy macie gdzies jakis czat, irc czy cos podobnego?
pytam sie bo z doswiadczenia wiem ze bez czata kazde forum jest powolne, a w najgorszym wypadku podupada

wiem, jestem nowy i nie powinienem wyciagac wnioskow ktore byc moze sa bledne ale sugeruje ze taki czat mocno podbilby popularnosc na tym forum Obrazek

Re: Czat

: 29 sie 2012, 21:38
autor: Dragon Kamillo
Forum jako samo w sobie nie ma żadnego czata. Jedna ze stron do których to forum należy ma czat http://rpgmaker.pl/?co=strona&typ=chat. Jest też scenowy irc (czy coś takiego) link na tej stronie którą ci dałem nie działa ale da się na niego wejść z http://tsukuru.pl/index.php?link=chat.

Re: Czat

: 29 sie 2012, 21:45
autor: Ness
Dragon Kamillo pisze:Forum jako samo w sobie nie ma żadnego czata. Jedna ze stron do których to forum należy ma czat http://rpgmaker.pl/?co=strona&typ=chat. Jest też scenowy irc (czy coś takiego) link na tej stronie którą ci dałem nie działa ale da się na niego wejść z http://tsukuru.pl/index.php?link=chat.


Zobaczyłem Polchat, ale każe mi zainstalować Javę, a kanał IRC nie jest nawet zarejestrowany.
Mogę wam załatwić konkretny IRCowy kanał, a nawet skołować Bota na niego i nie będzie że "kto pierwszy ten lepszy" ma opa. Obrazek

Re: Czat

: 29 sie 2012, 22:06
autor: Dragon Kamillo
Tak polchat potrzebuje javy albo klienta (ICeQ, NPCC). IRC już dawno jest niekatywny ale na czata twierdzy wchodzić teraz sporo ludzi (w porównaniu z tym co było z przed dwóch lat to bardzo dużo).

Re: Czat

: 29 sie 2012, 23:37
autor: Jazzwhisky
Ness pisze:pytam sie bo z doswiadczenia wiem ze bez czata kazde forum jest powolne, a w najgorszym wypadku podupada

Moje doświadczenia z ~10 boardów o RM są odwrotne, w każdym razie GRMA/scena/TA miały już wielokrotnie kanały irc i mimo lepszej kondycji ogólnej community, od lat nic nie utrzymywało się dłużej niż kilka miesięcy, można znaleźć sporo informacji na ten temat w dziale Scena.

Dragon Kamillo podał dwa linki (jest chyba jeszcze jeden kanał irc, nie wiem czy aktywny) i myślę, że nie potrzeba nam niczego nowego, to i tak nadto. Chat Twierdzy rzeczywiście funkcjonuje całkiem nieźle, a kanał irc był rejestrowany itp. itd. i nawet ładnie aktywny, tylko nikt nie korzystał z niego już od wielu miesięcy. Ale jeśli chesz się pobawić na jego bazie, to nie widzę problemu.

Re: Czat

: 30 sie 2012, 08:36
autor: tiberium
Faktycznie Polchat wymaga zainstalowania Java, aby można było w przeglądarce korzystać z chata. Lepiej jest poszukać po prostu jakiegoś klienta do Polchata tak jak Dragon wspomniał (ICeQ).

Jest to na tyle wygodne, że nie wymaga instalacji (chyba, że dopadniesz taki setup) i możesz korzystać bez java i instalacji co moim zdaniem jest wygodne. Jedynie jak chcesz miec stałego nicka to musisz się zarejestrować na stronie Polchata; ale jak to się uda, to w sumie klient Polchata i niczym się nie przejmujesz :mrgreen: