SB dla Gospody

Wszystkie sprawy związane z forum.
Zablokowany
Awatar użytkownika
Diablo

Golden Forki 2017 - Pełne Wersje (miejsce1); Golden Forki 2016 - Pełne Wersje (miejsce 2); Golden Forki 2015 - Dema (miejsce 2); Golden Forki 2013 - Pełne Wersje (miejsce 2)
Posty: 362
Rejestracja: 07 maja 2012, 15:58

SB dla Gospody

Post autor: Diablo »

Witajcie makerowicze. Po analizie stwierdzilem, ze zmiana srodowiska na Gospode to najlepsze co zrobilem, jednak brakuje tu wzglednego ozywienia itd. Chcialbym wiec prosic was abyscie poparli moj pomysl z SB dla Gospody (koniecznie na stronie glownej, bo na osobnych to nic nie da). Mysle, ze to poprawi frekfencje i ozywi klimat. Jesli zbiore wystarczajaco duzo poparc, poprosze Jazza o rozpatrzenie sprawy.

Jesli jestes za napisz i krotko uzasadnij.

Licze na was!
Awatar użytkownika
Rahim
Posty: 1380
Rejestracja: 10 gru 2012, 09:03
Lokalizacja: Zülpich

Re: SB dla Gospody

Post autor: Rahim »

Ja bym był na tak, już kilka razy był poruszany temat Gospody na chacie twierdzy że wymiera, jest tu pusto, a gry wychodzą za rzadko, czego skutkiem jest tutaj pustka.
Ostatnich czasy jedyne aktywne tematy to Gry/Emulacja a tak po za tym coś innego rzadko, a szkoda. Myślę że gdyby był sb, na gospodę zaglądało by więcej osób chociaż by dla towarzystwa, a nagminny spam takich osób jak np. ja ograniczył by się znacząco :lol:
Po za tym to nie powetowana strata by nasz Iksio musiał chodzić na sb ultimy by pogadać z ludźmi luzem :lol:
Jak najbardziej popieram pomysł Diablo.
Awatar użytkownika
Shigekazu
Posty: 5
Rejestracja: 26 kwie 2012, 08:59

Re: SB dla Gospody

Post autor: Shigekazu »

...ożywi klimat...
Aż skojarzyło mi się z Ultimą xD

Oczywiście macie rację, SB na forum byłoby cokolwiek wygodne, mimo że mamy też czat. Takie SB umożliwi nam wygodne gadanie bez Jamniczka Amela i reszty Ultimowców. Iks też będzie zadowolony :D
Awatar użytkownika
Rahim
Posty: 1380
Rejestracja: 10 gru 2012, 09:03
Lokalizacja: Zülpich

Re: SB dla Gospody

Post autor: Rahim »

Też tak myślę, słyszałem że kiedyś był juz sb i były problemy, cóż można by dać na próbę, jak się nie przyjmie to zawsze można wywalić... :wink:
Jak dla mnie to dziwne że ludzie z gospody muszą iść na obce forum by sobie pogadać normalnie,
pamiętam jak się tylko zarejestrowałem tutaj to siedziało więcej osób tu, a teraz to całe nic od kiedy jest nowa ultima,a na zasady przymróżane jest tam oko, myslę że sb by się nam przydał...


DLA WYJAŚNIENIA SB = Shoutbox
Awatar użytkownika
Jazzwhisky
Posty: 4332
Rejestracja: 13 kwie 2006, 21:45
Kontakt:

Re: SB dla Gospody

Post autor: Jazzwhisky »

Zanim skomentuję pomysł (swoją drogą, mamy na forum oddzielny, przyklejony, zbiorczy temat z propozycjami zmian -> viewtopic.php?f=5&t=9&start=120) naprostujmy kilka rzeczy.
Rahim pisze:Ja bym był na tak, już kilka razy był poruszany temat Gospody na chacie twierdzy że wymiera, jest tu pusto, a gry wychodzą za rzadko
Nie wiem, kto poruszał ten temat, natomiast wiem, że lubi nieco przyfantazjować albo po prostu nie odwiedza forum w ogóle. =]
Faktem jest, że rok 2012 był bardzo, bardzo biedny (niestety nie tylko tutaj), zniknęło sporo osób, ale ostatnie miesiące przyniosły istotną poprawę. Postów za rok 2013 będziemy mieli wkrótce tyle, co w całym zeszłym roku, gier pojawiło się też na tyle, że decydujemy się na powrót GF. Stąd, Rahim - oczywiście masz prawo pamiętać co chcesz - ale jeśli jesteś tu od kilku miesięcy (a jesteś) to obiektywnie obserwujesz poprawianie się sytuacji, nie wymieranie czegokolwiek.
Rahim pisze:Ostatnich czasy jedyne aktywne tematy to Gry/Emulacja a tak po za tym coś innego rzadko, a szkoda.
Ponownie - sprawdź liczby. Na pierwszej stronie działu Gier/Emulacji walają się jeszcze wątki z ubiegłego roku, w grach ostatni (edit - ostatni oznacza tu najstarszy aktywny z ponad 20 na tej stronie) temat pochodzi z połowy czerwca. =)
Rahim pisze:Jak dla mnie to dziwne że ludzie z gospody muszą iść na obce forum by sobie pogadać normalnie
Pytanie co oznacza dla Ciebie "normalnie". Jeśli jesteś aktualnie osobą z największą liczbą usuwanych postów, to znaczy, że może twoje wypowiedzi po prostu nie pasują do miejsca. Tu dochodzimy też do sedna i powodu dla którego temat shoutboksa na forum upadał od zawsze - ekipa forum nigdy nie chciała przyciągać userów w ten sposób, choćby ze względu na to, jak specyficzne bywają to osoby. Innymi słowy - najczęstszy argument za sb: "bo na forum nie mogę sobie pospamować" jest jednocześnie głównym argumentem przeciw. =]

Kończąc - był kiedyś pomysł wrzucenia zamiast sb klienta irc w dolnej części forum (np. jako ukrywanej ramki) - ale z tego co wiem aktualnie jest jakiś problem z jego stabilnością na aktualnym kanale Twierdzy (ongi na kanale #rpgmaker Gamera na innym serwerze irc wszystko było ok, bramka była zresztą przez kilka miesięcy na podstronie TA), więc trudno mi powiedzieć coś więcej w temacie.

edit
Rahim pisze:słyszałem że kiedyś był juz sb i były problemy
Rahim, no naprawdę, nie wiem kto gada Ci te wszystkie rzeczy, ale już go nie słuchaj (i za nim nie powtarzaj!), na GRMA nigdy nie było shoutboksa. ;)
Nasz discordowy czat, 24h/d - https://discord.gg/4GG85kr
Awatar użytkownika
Rahim
Posty: 1380
Rejestracja: 10 gru 2012, 09:03
Lokalizacja: Zülpich

Re: SB dla Gospody

Post autor: Rahim »

Nie chodzi o samo kasowanie, bo wiem że czasami przeginam jak się rozpędze, jestem świadom tego, ale dośc czesto wpierw coś piszę dopiero później myslę, jak to ja.
Co do tego obserwowania to właśnie zauważyłem że od czerwca jest mniej osób,
tym bardziej że co jakiś czas zaglądam na forum i widzę, ale narazie to tłumaczę sobie okresem wakacyjnym 8)
Ano, co do tego słuchania ludzi będę to mieć na uwadze :roll:
Awatar użytkownika
Diablo

Golden Forki 2017 - Pełne Wersje (miejsce1); Golden Forki 2016 - Pełne Wersje (miejsce 2); Golden Forki 2015 - Dema (miejsce 2); Golden Forki 2013 - Pełne Wersje (miejsce 2)
Posty: 362
Rejestracja: 07 maja 2012, 15:58

Re: SB dla Gospody

Post autor: Diablo »

Jazz, poza tym taki SB pozwoliłby na luźne rozmowy użytkowników bez odświeżania strony czekając na odpowiedź. To trochę dziwne, jak to powiedział Rahim, żeby taki przeciętny użytkownik gospody musiał iść na ultimę, żeby pogadać. Natomiast gdyby był taki SB, można by rozmawiać, poznawać innych userów. Byłoby to zawsze żywe miejsce, w którym zbierają się użytkownicy (coś jak rodzinny salon) ;-)
Awatar użytkownika
Noruj

Golden Forki 2015 - Pełne Wersje (miejsce 1); Golden Forki 2014 - Zapowiedzi (zwycięstwo); Golden Forki 2011 - Pełne Wersje (miejsce 1)(miejsce 1); Golden Forki 2010 - Zapowiedzi (miejsce 3)
Posty: 1242
Rejestracja: 15 lut 2009, 16:36
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: SB dla Gospody

Post autor: Noruj »

Ja tam zawsze z czatami miałem problem. Na Zamthirze skutkowało to tym, ze dosłownie nikt nie pisał na forum, bo wszyscy woleli trochę pospamić na SB. Ultimowy czat jest jak dla mnie przepełniony totalnymi bzdurami i pierdołami, przeplatanymi z wyzwiskami i kłótniami. Na czat twierdzy kiedyś wchodziłem co jakiś czas, ale zwykle były z 2 osoby, no trudno coś powidzieć. Na RMXP też powstał czat. Forum już nie ma.
Jeśli ktoś za argument takiego czatu, podaje, że ściągniemy ludzi, etc - to znaczy, że najwyraźniej jeszcze nie ogarnia klimatu tego forum.
Tu siedzą zwykle dorośli ludzie, którzy mają fajne hobby, a nie szukają sprytnych sposobów, żeby ściągać dzieci na czata i móc pogadać o tym jaka to pogoda fajna, albo w co się ostatnio grało.

Serio, na forum można porozmawiać normalnie( przez posty) i daje to lepsze skutki.
Obrazek
Awatar użytkownika
AkiNebula_e

Golden Forki 2014 - Pełne Wersje (miejsce 1); Golden Forki 2013 - Dema (miejsce 1)
Posty: 395
Rejestracja: 23 cze 2011, 01:46
Lokalizacja: Krotoszyn

Re: SB dla Gospody

Post autor: AkiNebula_e »

OD kiedy pamiętam takiego pierdolamendo na Gospodzie nie było i tak jak piszą powyżej, gospoda również i mi kojarzy sie z "miejscem" gdzie ludzie zazwyczaj dorośli konkretniej podchodzą do swojego hobby traktując to forum jako miejsce wymiany poglądów/pomysłów.

Już nie pamiętasz Rahim jak cisnąłeś po Ultimowym SB? Ze tam same spamy itd? Dzieciarni nam nie potrzeba, na forum od dawien dawna mamy taki a nie inny klimat. I ja pisze tutaj zazwyczaj wtedy gdy chcę napisać coś konkretnego, a nie pierdolamendo. Od pierdolamendo jest Ultima z ta cala piaskownicowa psiarnia, ktorej Ayene nie chce lub nie umie utrzymac czesto na smyczy.
Ostatnio zmieniony 25 lip 2013, 14:19 przez AkiNebula_e, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Rahim
Posty: 1380
Rejestracja: 10 gru 2012, 09:03
Lokalizacja: Zülpich

Re: SB dla Gospody

Post autor: Rahim »

Ano, Aki mi przemówił do rozsądku *-*
Co racja to racja, sam kiedys to samo na chacie twierdzy mówiłem, ale oślepłem najwidoczniej a moje przekonania zostały uśpione *-*
Osobiście nie podejmuje już głosu co do SB.
Awatar użytkownika
Michu

GF2022 - Dema (msc 2); GF2020 - Peł. Wer. (msc 3); GF2019 - Dema (msc 1); GF2010 - Dema (msc 1); GF2008 - Peł. Wer. (msc 3) Zapowiedzi (msc 2); GF2007 - Peł. Wer. (msc 1) Dema (msc 1) Zapowiedzi (msc 3); KC II (msc 1); TASC 6 (msc 3); TACO #1 (zwyc)
Posty: 1149
Rejestracja: 13 kwie 2006, 12:21
Lokalizacja: Piła/Poznań
Kontakt:

Re: SB dla Gospody

Post autor: Michu »

Pomijając wszystkie przedstawione argumenty Jazza, Noruja i Akiego (z tym podkreślaniem "osoby dorosłe" to bym w sumie nie przesadzał, bo brzmi, jakbyśmy nie chcieli młodszych trochę), z którymi się zgadzam, SB ma jedną zasadniczą wadę.

Zanim założy się temat albo napisze post, człowiek (przynajmniej w założeniach) dwa razy się zastanowi, by nie palnąć jakiejś głupoty. Z wszelkimi mutacjami chatów jest inaczej - mówisz (piszesz) to, co ci aktualnie siedzi w głowie. Takie pisanie na gorąco nie sprzyja spokojnej wymianie poglądów, szybko prowadzi do kłótni i wyzwisk.

Link do kanału IRC zawsze uważałem za dobry pomysł (np. w stópce forum), no ale faktycznie najpierw sytuacja musi się ustabilizować.
Obrazek
Awatar użytkownika
Rave

Golden Forki 2010 - Dema (miejsce 2)
Posty: 2041
Rejestracja: 15 kwie 2009, 21:33
Lokalizacja: '; DROP TABLE 'Messages'

Re: SB dla Gospody

Post autor: Rave »

Forum - komunikacja listowna
Chat/SB - rozmowa z kolegami na ulicy, w pubie, itd.

A z tą dorosłością, to chyba to jest kwestia stanu umysłu niż fizycznego wieku - są 12 latki którzy się zachowują przyzwoicie a i są 25 latkowie którzy co drugie słowo to jest na k... albo ch...

Mi sama sprawa SB/Chata zwisa - będzie, to fajnie, nie będzie no trudno.
BH Daimaouji
Posty: 509
Rejestracja: 19 gru 2012, 20:09

Re: SB dla Gospody

Post autor: BH Daimaouji »

Shout Box? Nie, albo jak chcecie, ja i tak będę ukrywał to zródło spamu :P
Ostatnio zmieniony 26 lip 2013, 20:51 przez BH Daimaouji, łącznie zmieniany 2 razy.
Moje aktualne gry DB zrobione w RPG Makerze:

DBZ Saiyans' Rebellion +16
Damian's Adventures +7
Awatar użytkownika
Secretman
Posty: 491
Rejestracja: 12 kwie 2008, 19:12

Re: SB dla Gospody

Post autor: Secretman »

Krótko i na temat - róbmy gry, a nie tematy zastępcze. :lol:
Awatar użytkownika
Rahim
Posty: 1380
Rejestracja: 10 gru 2012, 09:03
Lokalizacja: Zülpich

Re: SB dla Gospody

Post autor: Rahim »

Yare,yare...
Skoro pomysł raczej odpada i sb nie wchodzi w grę to sądze że najlepiej będzie zamknąć juz temat, dalsze dyskusje skłaniają do offtopicu chociaż by mnie samego, a miałem tego unikać :roll:

Temat pozostaje jeszcze otwarty, ale proszę wyłącznie o konkretne wpisy,
najlepiej w odniesieniu do pierwszego postu w wątku.

09.08 - Zamknięty.
Zablokowany