GRMA v5

Wszystkie sprawy związane z forum.
Zablokowany
Awatar użytkownika
Jazzwhisky
Posty: 4332
Rejestracja: 13 kwie 2006, 21:45
Kontakt:

GRMA v5

Post autor: Jazzwhisky »

Yup, trochę z okazji 50.000 postów na forum, zaliczyliśmy pierwszy od bardzo dawna solidny update skryptu wraz z zupełnie innym stylem graficznym (w sumie piątym w historii boardu). Zmieniło się mnóstwo rzeczy, aktualnie sam jeszcze ogarniam co i jak, trochę czasu zajmie nam przyzwyczajenie się do nowości, ale póki co najważniejsze, gdybyście zauważyli jakies błędy - dajcie znać. W ciągu 24h powinienem wrzucić bardziej konkretne info wraz z kompilacją najważniejszych zmian, nowości i dalszych propozycji, ale już zapraszam do dzielenia się pierwszymi wrażeniami. =)
Nasz discordowy czat, 24h/d - https://discord.gg/4GG85kr
Awatar użytkownika
Dragon Kamillo

Golden Forki 2016 - Pełne Wersje (miejsce 3); Golden Forki 2013 - Zapowiedzi (zwycięstwo); Liga Mapperów Sezon IV (miejsce 2)
Posty: 1947
Rejestracja: 18 paź 2009, 21:23
Lokalizacja: Poznań/Granowiec

Re: GRMA v5

Post autor: Dragon Kamillo »

Okienko szybkiej odpowiedzi mi się podoba, mam tylko nadzieję że obyło się bez błędu obecnego na Ultimie, że gdy wysyłamy stąd wiadomość, a ktoś napisał w trakcie jej pisania przed nami, to tracimy to co napisaliśmy.

Póki co brakuje mi odnośników do twierdzy i TA. Więcej na razie nie zauważam.

Aż z tej okazji zmieniłem se awatara. Będzie trzeba się przyzwyczaić do nowego wyglądu. Nie pasuje mi tylko że jest taki nowoczesny - mam nadzieje że nie będzie wolniejszy niż stary.
Awatar użytkownika
Noruj

Golden Forki 2015 - Pełne Wersje (miejsce 1); Golden Forki 2014 - Zapowiedzi (zwycięstwo); Golden Forki 2011 - Pełne Wersje (miejsce 1)(miejsce 1); Golden Forki 2010 - Zapowiedzi (miejsce 3)
Posty: 1242
Rejestracja: 15 lut 2009, 16:36
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: GRMA v5

Post autor: Noruj »

Jest fajnie! Faktycznie trochę nowocześnie, bardziej jak zagraniczne sajty o RM.
Brakuje mi odnośników na TA do najświeższych postów - mam nadzieję, że to się pojawi ;)
No i super z tymi 50.000! :-D
Obrazek
Awatar użytkownika
Athanor
Posty: 150
Rejestracja: 22 mar 2014, 08:13
Lokalizacja: Krypta
Kontakt:

Re: GRMA v5

Post autor: Athanor »

Jest spoko, wyróżnia się na tle innych for, ma swoją własną, wiejską kolorystykę, to mi się podoba.
Dragon zmienił avek, to ja zmieniam sygnaturkę, wszyscy zróbmy z sobą porządek, 50 tysięcy postów, to tyle ile ludzi w mieście... Jakimś...

Jak nara zie brak bugów, ale jak się znajdzie, zedytuję post.
Nie pasuje mi tylko że jest taki nowoczesny
Nowoczesny jak... Miasteczko Nowoczesne XD
Ostatnio zmieniony 24 maja 2015, 09:05 przez Athanor, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
GameBoy

Golden Forki 2009 - Pełne Wersje (miejsce 1); Puchar Ligi Mapperów II (zwycięstwo); TA Sprite Contest 6 (miejsce 3)(miejsce 3)
Posty: 1768
Rejestracja: 11 lip 2009, 13:47
Lokalizacja: Wieluń

Re: GRMA v5

Post autor: GameBoy »

Kiedy dojdzie shoutbox i rozmowy o gitarach? =)


Ja mam problem taki, że wylogowało mnie z głównej strony tsukuru, gdy podaję login, hasło, zaznaczam "zapamiętaj mnie" i klikam loguj to przenosi mnie ładnie na forum, ale na stronie głównej nie widać bym był zalogowany. :/
Awatar użytkownika
Dragon Kamillo

Golden Forki 2016 - Pełne Wersje (miejsce 3); Golden Forki 2013 - Zapowiedzi (zwycięstwo); Liga Mapperów Sezon IV (miejsce 2)
Posty: 1947
Rejestracja: 18 paź 2009, 21:23
Lokalizacja: Poznań/Granowiec

Re: GRMA v5

Post autor: Dragon Kamillo »

Ten sam problem co GameBoy, po za tym OK.

Tak XD, miałem na myśli MN. Po za tym skórka jest biała, a ten kolor to jeden z charakterystycznych z najpopularniejszego zrzuta z MN XD.
Awatar użytkownika
Preki

Golden Forki 2013 - Pełne Wersje (miejsce 1); Golden Forki 2010 - Pełne Wersje (miejsce 3)
Posty: 758
Rejestracja: 16 wrz 2007, 20:54
Lokalizacja: Siedlce City

Re: GRMA v5

Post autor: Preki »

Wchodzę a tu BUM! Nowy wygląd uderzył w me oczy niczym ruska bomba atomowa z Operacji Napomelon Dva, i przez chwilę zastanawiałem się - serio wszedłem na Tsukuru? Cóż, będzie trzeba się przyzwyczaić...

Co ze stroną główną?

BTW Jazz, zapostuj stary dizajn forum tak z około 2006-2007 roku, ku przypomnieniu :) bo nie pamiętam już nawet tego (taki "stary" już jestem, duh).
http://prekisiedlce.wordpress.com/ - moje blogowe skrobanko
"W skrócie - gra nigdy nie jest gotowa, Ty zwyczajnie przestajesz nad nią pracować." - Jörg "Eiswuxe" Winterstein
Awatar użytkownika
Omnom

Golden Forki 2014 - Pełne Wersje (miejsce 1)
Posty: 99
Rejestracja: 15 mar 2013, 20:10

Re: GRMA v5

Post autor: Omnom »

Jak dla mnie trochę za jasna skórka, ale może to tylko kwestia przyzwyczajenia się.
Jednak ogólnie to bardzo pozytywne zmiany.

Edit.
No i jeszcze "Kontaktowanie" trochę dziwnie brzmi.
Awatar użytkownika
Kryzz333

GF2019 - Zapowiedzi (zwycięstwo); GF2017 - Pełne Wersje (miejsce 1); GF2016 - Zapowiedzi (zwycięstwo); Golden Forki 2014 - Pełne Wersje (miejsce 2); Liga Mapperów Sezon VI (miejsce 3); Puchar Ligi Mapperów III (zwycięstwo)
Posty: 819
Rejestracja: 14 sie 2011, 16:39

Re: GRMA v5

Post autor: Kryzz333 »

Do nowej skórki się przyzwyczaję, wygląda w porządku, ale poprzednie klimaty były mi jakoś bliższe.

Nowy system forum jest okej, mi pasuje.
Awatar użytkownika
GameBoy

Golden Forki 2009 - Pełne Wersje (miejsce 1); Puchar Ligi Mapperów II (zwycięstwo); TA Sprite Contest 6 (miejsce 3)(miejsce 3)
Posty: 1768
Rejestracja: 11 lip 2009, 13:47
Lokalizacja: Wieluń

Re: GRMA v5

Post autor: GameBoy »

Jeszcze z kwestii estetycznych - fajnie by było, gdyby posty nie zaczynały się zaraz pod belką z tytułem posta i jego autorem. Trochę mi to zakłóca czytelność.
Awatar użytkownika
Crashykk

GF 2022 - Pełne Wersje (msc. 1)(msc. 3) Dema (msc. 3); GF 2020 - Pełne Wersje (msc. 3); GF 2015 - Pełne Wersje (msc. 3); GF 2014 - Pełne Wersje (msc. 1); TAPE #1 (msc. 3); TAPE #2 (msc. 2); TASC 4 (msc. 3); TASC 6 (msc. 2)(msc. 2)
Posty: 722
Rejestracja: 16 gru 2011, 16:08
Lokalizacja: Kuj-Pom
Kontakt:

Re: GRMA v5

Post autor: Crashykk »

Po wejsciu na strone mialem podobnie do Prekiego. Takie "wtf, gdzie ja wszedlem o.O" .
Z pierwszych zmian jakie zauwazylem to fakt, iz skrypt forum bardzo ladnie dostosowuje sie do ekranu telefonow. Wczesniej trzeba bylo ciagle przyblizac, a teraz calosc widac na ekranie. No i w koncu okienko szybkiej odpowiedzi sie pojawilo <3
Ogolnie na plusa, a calosc mi sie podoba.
ObrazekObrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Jazzwhisky
Posty: 4332
Rejestracja: 13 kwie 2006, 21:45
Kontakt:

Re: GRMA v5

Post autor: Jazzwhisky »

@GameBoy, Preki - Niestety zmiany rozwaliły w pył powiązany z forum skrypt wyświetlania postów i logowania na TA. Ponieważ moduł był autorski, a zmiany są głębokie, to przynajmniej przez kilka dni logowanie na stronie będzie niemożliwe, po stronie TA trzeba wszystko napisać od nowa.

@CrasheR - Yup, to jedna z ważniejszych zmian, urządzenia mobilne powinny ładnie wyświetlać całą zawartość forum.

Zgadzam się, że jest jasno (ta uwaga pojawiała się zawsze!), bardzo współcześnie i też trochę drażni mnie niski kontrast, ale mam nadzieję, że to kwestia przyzwyczajenia, każda zmiana na tym polu to pewien szok, poprzednimi razami było podobnie. Ale aktualizacja (zwłaszcza od strony technicznej) należała się forum już od dawna, myślałem o tym przez ostatnie lata, niestety poprzedni styl (porzucony przez autorów jeśli chodzi o rozwój i poprawki) nie pozwalał na takie zmiany. Od strony graficznej to najlepszy theme jaki widziałem od kilku długich lat, starałem się być pod tym względem na bieżąco, ale przez ponad pół dekady (!) nie widziałem poza tym stylem w zasadzie nic, co nadawałoby się do naszego użytku.

Parę rzeczy (także językowych, chociaż Kontaktowania jeszcze nie) już edytowałem, powoli będę nanosił dalsze poprawki, w razie gdyby pojawiły się głębsze zmiany - będę pisał lub sami zauważycie. =)
Na chwilę obecną głównie zastanawiają mnie ikony tematów i działów, nie wiem czy są w klimacie, ale prawdopodobnie pozostaną, bo nieszczególnie mam pomysł czym je zastąpić, jeśli ktoś ma jakieś uwagi/pomysły w tym względzie to piszcie, piszcie.

Postaram się wygrzebać jakieś sshoty poprzednich wersji forum i wrzucić jeszcze dzisiaj.
Nasz discordowy czat, 24h/d - https://discord.gg/4GG85kr
Yoshu
Posty: 61
Rejestracja: 22 kwie 2006, 19:26

Re: GRMA v5

Post autor: Yoshu »

Jak dla mnie też jest o wiele lepiej niż było, okienko szybkiej odpowiedzi, responsywność całego forum, i możliwość wrócenia do głównej strony forum zarówno z linku na dole (wykaz forów) jak i na belce na górze w dowolnym momencie. Jedynie mam tylko wrażenie że czcionka jest troszkę mniejsza niż była wcześniej? Ale to chyba złudzenie przez ten mniejszy kontrkast grafiki.

Obrazek
;]
Awatar użytkownika
ADI
Posty: 97
Rejestracja: 14 sie 2012, 15:59
Lokalizacja: Końskie
Kontakt:

Re: GRMA v5

Post autor: ADI »

Zaspany, z oczyma posklejanymi jeszcze klikam na 'Forum' i przenosi mnie na jakąś stronę XD
Zamknąłem kartę, klikam jeszcze raz... I znów to samo...
Myślałem że coś się rypnęło, ale paczam dalej (już wzrok nabrał ostrości) a tu "Gospoda' :P

Ogólnie też wydaję mi się że skórka troszke za jasna jak na moje oczy, ale do wszystkiego idzie się przyzwyczaić.
Fajnie że są zmiany/nowości na forum. Widać że coś się dzieje :P
Obrazek
Awatar użytkownika
Powczan

GF 2022 - Pełne Wersje (miejsce 2); TA Project Extravaganza #3 (miejsce 1); TA Project Extravaganza #1 (miejsce 3); TA Sprite Contest 6 (miejsce 1); TA Sprite Contest 5 (miejsce 3)
Posty: 957
Rejestracja: 30 gru 2009, 14:39
Lokalizacja: Wrocław

Re: GRMA v5

Post autor: Powczan »

Jak wszedłem na forum, to aż odświeżyłem stronę, bo myślałem, że mi się coś źle załadowało :D
Wygląda ładnie i estetycznie, chociaż parę dni minie, nim się w pełni przyzwyczaję :P
Biedroneczki są w kropeczki i to chwalą sobie :)
Zablokowany