GRMA v5

Wszystkie sprawy związane z forum.
Awatar użytkownika
Dragon Kamillo

Golden Forki 2016 - Pełne Wersje (miejsce 3); Golden Forki 2013 - Zapowiedzi (zwycięstwo); Liga Mapperów Sezon IV (miejsce 2)
Posty: 1947
Rejestracja: 18 paź 2009, 21:23
Lokalizacja: Poznań/Granowiec

Re: GRMA v5

Post autor: Dragon Kamillo »

kontaktowanie XD, wykaz forów też mi przeszkadza, lepsza była strona główna, albo przynajmniej wykaz fór XD.

Zombik pisze, że Vivaldi mu nie pomógł. I pisze też co jest powodem tej sytuacji - ten pasek. Gdy wchodzi na forum wszystko jest OK, dopóki nie przesunie w dół tak aby oderwać ten górny pasek który leci za nami, wtedy wszystko tnie. Może da się zrobić jakąś opcję wyłączającą ten latający pasek?
Awatar użytkownika
ADI
Posty: 97
Rejestracja: 14 sie 2012, 15:59
Lokalizacja: Końskie
Kontakt:

Re: GRMA v5

Post autor: ADI »

Jazzwhisky pisze: U mnie wyszukiwanie po użytkowniku działa jak należy...
Ahh... Teraz jak sprawdziłem na laptopie, to też działa.
Wcześniej korzystałem z telefonu, no a przecież:
Jazzwhisky pisze:(...)Tradycyjne komórki na pewno nie będą sobie radzić zbyt dobrze, ich przeglądarki były pisane w zupełnie innych czasach jeśli chodzi o technologie web.
Kleo pisze:@Adi - ja bez problemów wyszukałam Twój profil, sporo tam informacji.
Ażeby problemów z kontaktem nie było XD


A tak po za tym...
Moje oczy zaczynają się oswajać z jasną stroną tego sajtu :P
A co do kresek, to rzeczywiście:
Kleo pisze:(...) dopiero teraz wszystko nabiera kształtu i porządku...
Obrazek
Awatar użytkownika
Jazzwhisky
Posty: 4332
Rejestracja: 13 kwie 2006, 21:45
Kontakt:

Re: GRMA v5

Post autor: Jazzwhisky »

Rave pisze:Jazz, a co powiesz na mój pomysł dot. ikonek przy tematach/działach? Bo te co są to nie pasują do tematyki forum.
Na razie pomysł nie chwycił, to było pierwsze, najbardziej oczywiste rozwiązanie, ale chyba zbyt banalne, a ja wolałbym jak już poświęcać czas, to na coś w tym względzie wyjątkowego.

Z resztą kresek nie wiem jak będzie, ale na pewno zgadzam się co do tłumaczeń, teksty będę poprawiał, jeśli nie jutro, to pojutrze.
Dragon Kamillo pisze:Może da się zrobić jakąś opcję wyłączającą ten latający pasek?
Vivaldi i stara Opera mają opcję wyłączania javascriptu dla dowolnej, pojedynczej strony, PPM -> Wyświetl informacje o stronie -> Uprawnienia -> Javascript: Zawsze blokuj na tej stronie, to unieruchomi pasek, ale i kilka innych rzeczy (forum zdecydowanie powinno nadawać się do użytku). Poza tym trudno coś dodać, mi też zdarzają się sajty, gdzie takie rzeczy powodują czasem chrupanie (np. Allegro), ale tu akurat wszystko śmiga mi bez względu na przeglądarkę i rzeczy otworzone w tle.

Ogólnie, wiem, że przeskok jest duży, mieliśmy kilkuletni skrypt forum i jeszcze starszy szablon, a teraz forum ma wszystkie komponenty wydane w maju 2015, ale kiedyś było to koniecznie, trochę bez sensu wydawał mi się pomysł aktualizowania boardu do poziomu np. sprzed dwóch lat. Niemniej, dosyć prawdopodobne, że na dniach dorzucę opcjonalny, nieoficjalny, ale lżejszy template graficzny - na wszelki wypadek dla tych, którzy mają problemy techniczne z tym szablonem.

edit-dół
Nie wiem _^_
Nasz discordowy czat, 24h/d - https://discord.gg/4GG85kr
Awatar użytkownika
Dragon Kamillo

Golden Forki 2016 - Pełne Wersje (miejsce 3); Golden Forki 2013 - Zapowiedzi (zwycięstwo); Liga Mapperów Sezon IV (miejsce 2)
Posty: 1947
Rejestracja: 18 paź 2009, 21:23
Lokalizacja: Poznań/Granowiec

Re: GRMA v5

Post autor: Dragon Kamillo »

Zombik pisze że po wyłączeniu paska główna strona jest OK, ale jakikolwiek temat już tnie. Chodzi normalnie przez 3 sekundy po załadowanie, a potem zacina całą przeglądarkę. Na Vivaldim jeszcze gorzej.

A ja odpaliłem sobie forum w 8bitach - wygląda OK, tylko co drugi post, dokładnie na jego środku pojawia się ciemniejsze pole. Normalnie jest niewidoczne, dopiero jak spojrzę pod jakimś kątem. Co to?
Awatar użytkownika
Rahim
Posty: 1380
Rejestracja: 10 gru 2012, 09:03
Lokalizacja: Zülpich

Re: GRMA v5

Post autor: Rahim »

Ja powiem tak, trochę mnie wkurza aktualny styl Gospody, mało przypomina stary, do którego każdy był przyzwyczajony, Jazz już ten bardziej jest podobny: http://www.artodia.com/demo.php?demo=phpbb30&id=36
I kolejna sprawa to że kolor biały za bardzo męczy oczy, tym bardziej jeśli siedzi się nocą.
Męczy mnie strasznie, i chyba będziecie mieli kolejnego trolla z głowy xd
Awatar użytkownika
Athanor
Posty: 150
Rejestracja: 22 mar 2014, 08:13
Lokalizacja: Krypta
Kontakt:

Re: GRMA v5

Post autor: Athanor »

Gdyby można np. ustawić kolor strony, takie guziczki w rogu z kolorami, które zmieniały by kolorystykę, granatową, czarną, żółtą itp.
Awatar użytkownika
Rave

Golden Forki 2010 - Dema (miejsce 2)
Posty: 2041
Rejestracja: 15 kwie 2009, 21:33
Lokalizacja: '; DROP TABLE 'Messages'

Re: GRMA v5

Post autor: Rave »

Michu pisze:Mi tam się podobają - są czytelne i estetyczne, wiadomo od razu o co chodzi. Nie widzę potrzeby ich wymiany.
Są IMO zbyt "generyczne". to jest kurka wodna forum o RPG Makerze, styl powinien pasować do klimatu forum.
Yoshu
Posty: 61
Rejestracja: 22 kwie 2006, 19:26

Re: GRMA v5

Post autor: Yoshu »

Jazz dałeś sobie wejść na głowe i masz teraz XD narzekania że po przestawieniu na 8 bitową palete forum ma brzydkie kolory.

Ja chciałbym faktycznie przypomnieć jedynie o tej opcji z bramką irc w stopce forum, wystarczy nawet sam odnośnik( https://qchat.rizon.net/?channels=rpgmaker - ta bramka[przynajmniej mi] działa). W sumie ktoś w nocy siedzi, a jednak lepiej wchodzić przez forum gospody niż szukać tego na troche już nieintuicyjnym menu twierdzy.
;]
Awatar użytkownika
Rave

Golden Forki 2010 - Dema (miejsce 2)
Posty: 2041
Rejestracja: 15 kwie 2009, 21:33
Lokalizacja: '; DROP TABLE 'Messages'

Re: GRMA v5

Post autor: Rave »

Co racja to racja. W sumie... co tam na czacie twierdzy słychać?
Awatar użytkownika
Ekhart

Golden Forki 2015 - Zapowiedzi (zwycięstwo); Golden Forki 2011 - Dema (miejsce 1)
Posty: 447
Rejestracja: 28 maja 2010, 10:12
Lokalizacja: Midleton

Re: GRMA v5

Post autor: Ekhart »

I kolejna sprawa to że kolor biały za bardzo męczy oczy, tym bardziej jeśli siedzi się nocą.
Męczy mnie strasznie, i chyba będziecie mieli kolejnego trolla z głowy xd
Polecam f.lux. Program automatycznie po zmroku zmienia Ci odcień ekranu na taki, który nie męczy oczu, a wręcz nawet pomaga później zasnąć.
No matter how tender, how exquisite… A lie will remain a lie.
Awatar użytkownika
Yoroiookami

GF 2019 - Pełne Wersje (miejsce 2); GF 2017 - Dema (miejsce 1); GF 2015 - Pełne Wersje (miejsce 2); GF 2014 - Pełne Wersje (miejsce 3); GF 2010 - Gry (miejsce 2); GF Special III - Recenzje (zwycięstwo)
Posty: 679
Rejestracja: 02 wrz 2014, 12:45

Re: GRMA v5

Post autor: Yoroiookami »

A jak teraz ładnie wszystko wygląda. To teraz czekam na update emotikonek. :roll:
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Jazzwhisky
Posty: 4332
Rejestracja: 13 kwie 2006, 21:45
Kontakt:

Re: GRMA v5

Post autor: Jazzwhisky »

Yoshu pisze:Jazz dałeś sobie wejść na głowe i masz teraz XD.
=D

Bez przesady, skala narzekań (także na jasność!) jest chyba podobna do tych z poprzednich zmian stylu (także na ten poprzedni). Z doświadczenia wiem, że w 90% to kwestia przyzwyczajenia, a np. najpopularniejsze sajty w polsce (Allegro, Fb itd.) mają jaśniejsze layouty i nikomu oczu nie wypaliło. Zgadzam się, że dużo większą rolę odgrywają ustawienia (i model) monitora, to widać zwłaszcza jeśli porówna się posty tych samych osób jeśli chodzi o gry i ich preferencje na własnych sajtach. ;)

Wrzucę jeszcze poprawki językowe, linki - i to będzie chyba wszystko.
Nasz discordowy czat, 24h/d - https://discord.gg/4GG85kr
Awatar użytkownika
Dragon Kamillo

Golden Forki 2016 - Pełne Wersje (miejsce 3); Golden Forki 2013 - Zapowiedzi (zwycięstwo); Liga Mapperów Sezon IV (miejsce 2)
Posty: 1947
Rejestracja: 18 paź 2009, 21:23
Lokalizacja: Poznań/Granowiec

Re: GRMA v5

Post autor: Dragon Kamillo »

Mi brakuje tak jak Kleo tej starej ramkowości wszędzie. To było genialne bo wszystko było od siebie jakoś odzielone, teraz wszystko jest razem i nie raz ciężko się połapać co jest od czego.

Ikony mi pasują, oprócz tych do zamkniętych i przyklejonych tematów. Zamknięte mają za małą kłódkę (w starym stylu wszystko mocno się różniło, a tu tylko nieznacznie), a przyklejone nie różnią się od zwykłych. Niby jest pinezka, ale jest mała i w dziwnym miejscu.

Ja nie narzekałem na złe kolory, było nawet OK (fajny efekt robił przeźroczysty pasek, coś jak przeźroczyste okno wiadomości w RM95), tylko pisałem że zauważyłem że co drugi post widać pole o lekko innej barwie. To samo, choć pole mniejsze, jest w 16 bitach. W 32 tego nie ma.

Białość jest OK. I nie porównujcie tego do notatnika. Notatnik wygląda lepiej, ponieważ na forum nie ma czcionki o równej szerokości. A ja ją bardzo lubię.
Awatar użytkownika
Crashykk

GF 2022 - Pełne Wersje (msc. 1)(msc. 3) Dema (msc. 3); GF 2020 - Pełne Wersje (msc. 3); GF 2015 - Pełne Wersje (msc. 3); GF 2014 - Pełne Wersje (msc. 1); TAPE #1 (msc. 3); TAPE #2 (msc. 2); TASC 4 (msc. 3); TASC 6 (msc. 2)(msc. 2)
Posty: 722
Rejestracja: 16 gru 2011, 16:08
Lokalizacja: Kuj-Pom
Kontakt:

Re: GRMA v5

Post autor: Crashykk »

Jazzwhisky pisze:np. najpopularniejsze sajty w polsce (Allegro, Fb itd.) mają jaśniejsze layouty i nikomu oczu nie wypaliło.
Na fejsbukach siedzą godzinami, a gospoda im przeszkadza :lol:
ObrazekObrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Rahim
Posty: 1380
Rejestracja: 10 gru 2012, 09:03
Lokalizacja: Zülpich

Re: GRMA v5

Post autor: Rahim »

Ekhart pisze:
I kolejna sprawa to że kolor biały za bardzo męczy oczy, tym bardziej jeśli siedzi się nocą.
Męczy mnie strasznie, i chyba będziecie mieli kolejnego trolla z głowy xd
Polecam f.lux. Program automatycznie po zmroku zmienia Ci odcień ekranu na taki, który nie męczy oczu, a wręcz nawet pomaga później zasnąć.
Dzięki Ekhart, wypróbuję! :mrgreen:
Zablokowany