GRMA v5

Wszystkie sprawy związane z forum.
Awatar użytkownika
Rahim
Posty: 1380
Rejestracja: 10 gru 2012, 09:03
Lokalizacja: Zülpich

Re: GRMA v5

Post autor: Rahim »

Gedharm pisze:Jak wszedłem na forum, to aż odświeżyłem stronę, bo myślałem, że mi się coś źle załadowało :D
Miałem identycznie! XD Nie no, lubiłem stary styl, nawet gdzieś go mam w kolekcji, ale nie powiem, świeżość na forum się przydała :D
Ładnie, schludnie, i inaczej niż dotychczas za mej kadencji =D
Awatar użytkownika
Rave

Golden Forki 2010 - Dema (miejsce 2)
Posty: 2041
Rejestracja: 15 kwie 2009, 21:33
Lokalizacja: '; DROP TABLE 'Messages'

Re: GRMA v5

Post autor: Rave »

Jazz, dałoby się przeportować stary styl i umieścić jako opcję w profilu? Bo ten średnio mi się podoba.
Awatar użytkownika
X-Tech

Golden Forki 2009 - Pełne Wersje (miejsce 3)
Posty: 3268
Rejestracja: 22 lut 2008, 14:15

Re: GRMA v5

Post autor: X-Tech »

W sumie to jest przejrzyste. Podobne do poprzedniej wersji. Taka gospoda po operacji plastycznej.
Ostatnio zmieniony 24 maja 2015, 11:22 przez X-Tech, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Rave

Golden Forki 2010 - Dema (miejsce 2)
Posty: 2041
Rejestracja: 15 kwie 2009, 21:33
Lokalizacja: '; DROP TABLE 'Messages'

Re: GRMA v5

Post autor: Rave »

Jazzwhisky pisze:Na chwilę obecną głównie zastanawiają mnie ikony tematów i działów, nie wiem czy są w klimacie, ale prawdopodobnie pozostaną, bo nieszczególnie mam pomysł czym je zastąpić, jeśli ktoś ma jakieś uwagi/pomysły w tym względzie to piszcie, piszcie.
Może ikonkami RM-a? Działy z nowymi wiadomościami - ikonka, powiedzmy Ace w pełnym kolorze, brak nowych wiadomości - ikonka "wyszarzona". Co do zamkniętych działów, jak wyżej, tylko jeszcze z kłódeczką.

Co do tematów to myślę żeby zrobić podobnie jak z działami, tylko tutaj np. głowa Alexa czy Chaza.

//edit: Jak pomysł chwyci, to mogę nawet odpowiednie grafiki przygotować.
Awatar użytkownika
Jazzwhisky
Posty: 4332
Rejestracja: 13 kwie 2006, 21:45
Kontakt:

Re: GRMA v5

Post autor: Jazzwhisky »

Rave pisze:Jazz, dałoby się przeportować stary styl i umieścić jako opcję w profilu? Bo ten średnio mi się podoba.
Bez szans, style dla phpBB 3.0.x i 3.1.x są pisane w zupełnie inny sposób, jeśli przejrzysz sieć, zauważysz, że w ogóle nie ma takich aktualizacji. Poprzedni template był napisany chyba dla wersji 3.0.1, sporo pracy i tak kosztowały poprawki dla kolejnych wersji 3.0.x. Jak za każdym razem, to co widzisz to trwała zmiana, w jedną stronę.

@Yoshu - rozmiar czcionki jeszcze potestuję, chyba podoba mi się jeden piksel więcej.

@GameBoy - nie wiem jak shoutbox ;D, ale postaram się też o przetestowanie oddzielenia treści od nagłówka.

@DK - jeszcze nie wiem gdzie, a linki do Twierdzy/TA (plus Gońca) na pewno wrócą.

Znalazłem screen z fragmentu forum w v3, gdzieś mam jeszcze v2, tylko zupełnie nie wiem gdzie.
Spoiler:
Nasz discordowy czat, 24h/d - https://discord.gg/4GG85kr
Awatar użytkownika
Yotta
Posty: 39
Rejestracja: 16 lut 2015, 20:02
Lokalizacja: Dobre Miasto

Re: GRMA v5

Post autor: Yotta »

Nowy styl wygląda świetnie. Jak wszedłem na stronę, to myślałem, że to nie nasze forum. Gratki.

Kto pyta, nie błądzi. Kto nie błądzi, ten znajdzie drogę. Kto znajdzie drogę, ten odnajdzie własne szczęście.
Awatar użytkownika
Dragon Kamillo

Golden Forki 2016 - Pełne Wersje (miejsce 3); Golden Forki 2013 - Zapowiedzi (zwycięstwo); Liga Mapperów Sezon IV (miejsce 2)
Posty: 1948
Rejestracja: 18 paź 2009, 21:23
Lokalizacja: Poznań/Granowiec

Re: GRMA v5

Post autor: Dragon Kamillo »

Jakby się dało to fajnie by było żeby to szare tło było bardziej szare. Posty na białym tle są OK, ale ta szarość między postami jest zbyt mała i trochę się to ze sobą zlewa.

Szczerze to bardzo podobnie do tego v3 teraz jest.

Co do starych skórek, wygrzebiecie je w Waybacku Machine.

Przy okazji brakuje mi opcji szybkiej edycji, która jest np na Ultimie i RMN.
Awatar użytkownika
Ekhart

Golden Forki 2015 - Zapowiedzi (zwycięstwo); Golden Forki 2011 - Dema (miejsce 1)
Posty: 447
Rejestracja: 28 maja 2010, 10:12
Lokalizacja: Midleton

Re: GRMA v5

Post autor: Ekhart »

Obrazek

Super, nareszcie są widoczne powiadomienia :d
No matter how tender, how exquisite… A lie will remain a lie.
Awatar użytkownika
Kleo

Golden Forki Special - Recenzje (zwycięstwo); Golden Forki Special III - Recenzje (zwycięstwo)
Posty: 1001
Rejestracja: 31 sie 2012, 22:25

Re: GRMA v5

Post autor: Kleo »

Och, Jazz, cóżeś uczynił...
Ja chcę, żeby było tak, jak przedtem. ;_;
Awatar użytkownika
Jazzwhisky
Posty: 4332
Rejestracja: 13 kwie 2006, 21:45
Kontakt:

Re: GRMA v5

Post autor: Jazzwhisky »

Dragon Kamillo pisze:Jakby się dało to fajnie by było żeby to szare tło było bardziej szare. Posty na białym tle są OK, ale ta szarość między postami jest zbyt mała i trochę się to ze sobą zlewa.
[...]
Przy okazji brakuje mi opcji szybkiej edycji, która jest np na Ultimie i RMN.
Tak, też o tym tle pomyślałem, będę kombinował.

Sam edytuję posty mnóstwo razy, więc przyznaję, że opcja szybkiego editu byłaby fajna, ale to zawsze jest coś za coś, wymienione fora stoją na innych platformach, obie znam i nie wymieniłbym nawet poprzedniej wersji skryptu phpBB na żadną z nich. Póki co nie planuję rozszerzenia dla szybkiej edycji postów, ale może się to zmieni, ekipa prawdopodobnie dorzuci go też jako standard w przyszłości (phpBB 3.2?).

@Ekhart - właśnie, kolejna z pozytywnych zmian, zniknął nam też m.in. limit 800px na obrazki (większe dostosowują się do szerokości pola, patrz niżej).

@Kleo - Przepraszam. =D
W ramach rekompensaty - kotek.
Spoiler:
Nasz discordowy czat, 24h/d - https://discord.gg/4GG85kr
Awatar użytkownika
ravenone

GF 2016 - Pełne Wersje (miejsce 1); GF 2015 - Pełne Wersje (miejsce 1); GF 2014 - Pełne Wersje (miejsce 1); GF 2011 - Pełne Wersje (miejsce 2) Dema (miejsce 2); GF 2010 - Pełne Wersje (miejsce 1) Zapowiedzi (miejsce 1); GF 2009 - Pełne Wersje (miejsce 3)
Posty: 438
Rejestracja: 28 lis 2009, 12:06

Re: GRMA v5

Post autor: ravenone »

Nie gadaj kleo, jest ciekawie. I płynnie chodzi, poprzednie mi się często muliło.
Chociaż też białe tło pomieszałbym z szarym, lepiej by się czytało.
Liczę, że zmiany na forum wpłyną na aktywność Tsukuru;)
Awatar użytkownika
Kryzz333

GF2019 - Zapowiedzi (zwycięstwo); GF2017 - Pełne Wersje (miejsce 1); GF2016 - Zapowiedzi (zwycięstwo); Golden Forki 2014 - Pełne Wersje (miejsce 2); Liga Mapperów Sezon VI (miejsce 3); Puchar Ligi Mapperów III (zwycięstwo)
Posty: 820
Rejestracja: 14 sie 2011, 16:39

Re: GRMA v5

Post autor: Kryzz333 »

Potwierdzam, że błąd z szybkimi odpowiedziami z Ultimy tutaj nie istnieje.

Ja to tło między postami w ogóle dał na jakiś lekki granatowy czy coś.

@ravenone:
Dat avatar :-)
Awatar użytkownika
Athanor
Posty: 150
Rejestracja: 22 mar 2014, 08:13
Lokalizacja: Krypta
Kontakt:

Re: GRMA v5

Post autor: Athanor »

Brak limitów obrazków bardzo się przyda, nie trzeba będzie już specjalnie na forum zmniejszać SSów.
Kleo, przyzwyczaisz się, dorzucę kawę za głos na moją mapę i będziesz zadowolona :D
Czy tylko ja zauważyłem avatar ravenone?
Awatar użytkownika
Jazzwhisky
Posty: 4332
Rejestracja: 13 kwie 2006, 21:45
Kontakt:

Re: GRMA v5

Post autor: Jazzwhisky »

Z informacji - polecam odwiedzenie ucp.php?i=165 i ustawienie sobie własnego formatu daty (np. 24 maja 2015, 15:17). Jeśli dobrze widzę to przy konwersji bazy ustawienia własne uległy nadpisaniu, a wartość domyślna dla całego forum - zatarciu. Ze strony boardu jest już ok, nowym/niezalogowanym userom wszystko wyświetla się jak trzeba, ale jeśli kiedyś bawiliście się w ustawianie tego elementu to możecie mieć teraz coś poprzestawiane (np. ndz maja 24 2015, ustawienie osobiste nadpisuje ustawienie forum).

Szczegółowe ustawienia nowych powiadomień są zaś tu - ucp.php?i=ucp_notifications&mode=notification_options.

Listę moderatorów przy działach pewnie już zauważyliście wcześniej (na 99% tak to zostanie), z widocznych rzeczy dorzuciłem też przy okazji jeszcze coś takiego:
Spoiler:
Nasz discordowy czat, 24h/d - https://discord.gg/4GG85kr
Awatar użytkownika
Noruj

Golden Forki 2015 - Pełne Wersje (miejsce 1); Golden Forki 2014 - Zapowiedzi (zwycięstwo); Golden Forki 2011 - Pełne Wersje (miejsce 1)(miejsce 1); Golden Forki 2010 - Zapowiedzi (miejsce 3)
Posty: 1243
Rejestracja: 15 lut 2009, 16:36
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: GRMA v5

Post autor: Noruj »

Na telefonie jest genialnie :) Spoko, bo często siedzę mobilnie. Powiadomienia też ok.
Obrazek
Zablokowany