Obrazki, Screeny, filmiki itp. Jak umieszczać je tak by nam to pasowało?

Wszystkie sprawy związane z forum.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
PInroz
Posty: 917
Rejestracja: 28 paź 2014, 22:24
Kontakt:

Obrazki, Screeny, filmiki itp. Jak umieszczać je tak by nam to pasowało?

Post autor: PInroz »

Siema Wszystkim!

Otóż mimo iż regularnie uczęszczam na forum to przyznaję się bez bicia nie potrafię kilku rzeczy :cry: :oops: Zacznę od początku.

1. Obrazek/Screen

Mam pod tym względem pytanie do was jak umieścić obrazek np. pod danym tematem by nie posiadał, danych o załączniku
38a3e100-rpg-maker-logo_0eo02k0en02k000000.png
Czyli tego pod obrazkiem. Większość z was stosuje tę metodę w zapowiedziach, lub w swoich tematach i powiem szczerze wygląda to wtedy lepiej kiedy pod obrazkiem nie ma załącznika. Może mi ktoś powiedzieć jak to się robi :-P

2. Filmiki

Mam jeszcze pytanie jak umieścić np. w danym temacie filmik z YouTube. Tak jak jest to przedstawione tu viewtopic.php?f=38&p=60264#p60264. Ktoś wytłumaczy jak to zrobić :roll:

Z góry dziękuje :mrgreen:
Awatar użytkownika
Jazzwhisky
Posty: 4332
Rejestracja: 13 kwie 2006, 21:45
Kontakt:

Re: Obrazki, Screeny, filmiki itp. Jak umieszczać je tak by nam to pasowało?

Post autor: Jazzwhisky »

Już objaśniam.

1. Użyć zewnętrznego hosta dla obrazków:
Jazzwhisky pisze:polecany host obrazków (szybkie wczytywanie, brak problemów i reklam) - http://imgur.com
2. Wrzucić w tagi samo ID filmu, np.:

Kod: Zaznacz cały

[youtube]5zLh9hC3LU0[/youtube]
Nasz discordowy czat, 24h/d - https://discord.gg/4GG85kr
Awatar użytkownika
PInroz
Posty: 917
Rejestracja: 28 paź 2014, 22:24
Kontakt:

Re: Obrazki, Screeny, filmiki itp. Jak umieszczać je tak by nam to pasowało?

Post autor: PInroz »

Jazzwhisky pisze:Użyć zewnętrznego hosta dla obrazków
Hosta? Dobra a mógłbyś to bardziej zaprezentować, lub wytłumaczyć :roll: . Bo nigdy nie miałem z czymś takim do czynienia i mówiąc szczerze nie wiem jak to zrobić :cry: Przyznaję się że jestem w tym Zielony :-(
Obrazek
:cry: :cry: :cry: Nie mogę latać, bo stałem się kaleką :cry: :cry: :cry:
Awatar użytkownika
Dragon Kamillo

Golden Forki 2016 - Pełne Wersje (miejsce 3); Golden Forki 2013 - Zapowiedzi (zwycięstwo); Liga Mapperów Sezon IV (miejsce 2)
Posty: 1947
Rejestracja: 18 paź 2009, 21:23
Lokalizacja: Poznań/Granowiec

Re: Obrazki, Screeny, filmiki itp. Jak umieszczać je tak by nam to pasowało?

Post autor: Dragon Kamillo »

Wchodzisz na tego ingura i w prawym górnym rogu masz coś takiego jak "sign up", klikasz na to, podajesz se jakąś nazwę użytkownika, hasło, meil i co tam jeszcze trzeba, klikasz dalej, czytasz i akceptujesz wszystkie regulaminy i siedzi. Potem jak będziesz się logował to zamiast "sign up" dajesz "sign in" i się logujesz.

Jak się zalogujesz to znowu w prawym górnym rogu masz takie menu, tam wybierasz sobie pierwszą opcję "images", jak ci się załaduje, to otwierasz sobie folder z obrazkiem na kompie który chcesz wrzucić i przeciągasz ten obrazek który chcesz dodać na stronę tak jakbyś przenosił go z folderu do folderu, i ci się wrzuca.

A potem jak chcesz wrzucić na forum to otwierasz dany obrazek który masz już na stronie, jak ci się otworzy nadal na stronie to albo szukasz linku który możesz wrzucić na forum, albo co ja wolę klikasz na obrazek prawym przyciskiem myszy i dajesz "pokaż obrazek", i wtedy kopiujesz link z przeglądarki i wklejasz na forum w tagach

Kod: Zaznacz cały

[img][/img]
Awatar użytkownika
Jazzwhisky
Posty: 4332
Rejestracja: 13 kwie 2006, 21:45
Kontakt:

Re: Obrazki, Screeny, filmiki itp. Jak umieszczać je tak by nam to pasowało?

Post autor: Jazzwhisky »

Tzn. ofkoz nie trzeba się logować, ani nic, wystarczy przeciągnąć obrazek do okna na stronie głównej, potem potwierdzić i skopiować link do wklejenia na forum. :)

http://slrr.pl/forum/temat-1128-imgur-- ... forum.html

Rejestracja przydaje się do zarządzania obrazkami i kilku dodatkowych funkcji, ale nie są one niezbędne, no chyba, że planujesz rozległe galerie czy coś w tym stylu.
Nasz discordowy czat, 24h/d - https://discord.gg/4GG85kr
Awatar użytkownika
PInroz
Posty: 917
Rejestracja: 28 paź 2014, 22:24
Kontakt:

Re: Obrazki, Screeny, filmiki itp. Jak umieszczać je tak by nam to pasowało?

Post autor: PInroz »

Kiedy próbuje zrobić tak jak pisze Dragon Kamillo to wyskakuje mi komunikat Nie można określić wymiarów obrazka. Sprawdź czy podany adres URL jest poprawny. :cry:
Obrazek
:cry: :cry: :cry: Nie mogę latać, bo stałem się kaleką :cry: :cry: :cry:
Awatar użytkownika
Dragon Kamillo

Golden Forki 2016 - Pełne Wersje (miejsce 3); Golden Forki 2013 - Zapowiedzi (zwycięstwo); Liga Mapperów Sezon IV (miejsce 2)
Posty: 1947
Rejestracja: 18 paź 2009, 21:23
Lokalizacja: Poznań/Granowiec

Re: Obrazki, Screeny, filmiki itp. Jak umieszczać je tak by nam to pasowało?

Post autor: Dragon Kamillo »

Pamiętaj musi być czysty link do obrazka, nie do tej strony gdzie masz jeszcze te wszystkie opcje ingurowe. Zrób tak jak jest w tym linku od Jazza, po prostu wklej to co tam piszą na forum i będzie gut. Pamiętaj że ja zazwyczaj wszystko robię na okrętkę.
Awatar użytkownika
Jazzwhisky
Posty: 4332
Rejestracja: 13 kwie 2006, 21:45
Kontakt:

Re: Obrazki, Screeny, filmiki itp. Jak umieszczać je tak by nam to pasowało?

Post autor: Jazzwhisky »

Powiedziałbym raczej, że zazwyczaj DK nie lubi iść na skróty :), ale jeśli miałbyś nadal problem z wklejeniem czegoś, to wrzuć link, który wywołuje błąd, w formie tekstowej tutaj, to powiemy Ci co jest nie tak na 100%.

edit-dół
Jednak nie :), zalinkowałeś do obrazka z istniejącego wcześniej załącznika na forum, a nie do zewnętrznego hosta, w ten sposób to nie zadziała tak, jakbyś chciał.
Nasz discordowy czat, 24h/d - https://discord.gg/4GG85kr
ODPOWIEDZ