Dział "Dema"

Wszystkie sprawy związane z forum.
Awatar użytkownika
X-Tech

Golden Forki 2009 - Pełne Wersje (miejsce 3)
Posty: 3215
Rejestracja: 22 lut 2008, 14:15
Lokalizacja: Wielkopolska

Dział "Dema"

Postautor: X-Tech » 27 sie 2018, 15:54

Czy nie dałoby rady wprowadzić działu dema ? Dema to najbardziej obiecująca forma zapowiedzi gry - dająca namacalny przedsmak całej gry, ale zarazem forma grywalna fragmentu projektu. Różnie to jest z tymi demonstracjami, ale myśllę, że bardzo często są bardzo obiecującą formą pokazującą co może oferować pełna wersja - zarazem nie raz nie doprowadzone do pełnej wersji same w sobie są niezłą rozrywką. Myślę, że zdecydowanie giną w dziale z pełnymi wersjami. Jako forma zapowiedzi dająca przedsmak całej rozgrywki zasłgują na osobne wyróżnienie niż tylko suche zapowiedzi. Dział z demami jest też świetną podstawą, aby gracze i scenowicze mogli zwrócić uwagę na to co realnie w danej grze jest świetne i przyciąga - zarazem na to co się nie podoba - co na pewno pomoże twórcom w kończeniu projektów.
Polskie gry z rma mają ostatnio żałosną opinię...mmoprgi, wiedźminy, gothici itd....to wszystko nie działa w rmie i robicie to źle. RM daje narzedzia do rozwoju JRPGÓW i J-Gierek... Syf widzimisie nie działają. Rpgmaker to program do (J)rpgów J-Gier i niczego innego.
Awatar użytkownika
GameBoy

Golden Forki 2009 - Pełne Wersje (miejsce 1); Puchar Ligi Mapperów II (zwycięstwo)
Posty: 1687
Rejestracja: 11 lip 2009, 13:47
Lokalizacja: Wieluń

Re: Dział "Dema"

Postautor: GameBoy » 27 sie 2018, 22:41

viewtopic.php?f=1&t=12

Demo itp.

Pełny tytuł
Wersja RM (95, 2000, 2003, XP, VX(A) lub MV), inne platformy - tylko w drodze absolutnego wyjątku (sprawdzeni autorzy)!
BEZPOŚREDNI link do dema (ew. bezpośrednio do podstrony z linkiem, Chomikuj i inne linki z ograniczonym dostępem nie wypełniają tego wymogu!)
opis (np. konwencja, grafika, funkcjonalności, fabuła...)
minimum trzy screeny (maksymalna szerokość: 960px) z poziomu gry (linki tekstowe do screenów, miniaturki, a także zrzuty spod poziomu edytora nie wypełniają tego wymogu!), polecany host obrazków (szybkie wczytywanie, brak problemów i reklam) - http://imgur.com
szacowany czas zakończenia pracy i/lub informacje o stanie produkcji (najlepiej słownie, np. dopiero zaczynam, jestem w połowie itp., nie zapominajcie umieścić tej informacji!)
Awatar użytkownika
Jazzwhisky
Posty: 4202
Rejestracja: 13 kwie 2006, 21:45
Kontakt:

Re: Dział "Dema"

Postautor: Jazzwhisky » 28 sie 2018, 13:11

Dem (procentowo, od lat) jest tylko mniej i mniej, tworzenie specjalnego działu 10 lat temu uznaliśmy za pozbawione sensu, wręcz przeciwskuteczne, tym bardziej ten pomysł nie przemawia do mnie dziś. Oczywiście - jak zaznaczył GB, przy spełnieniu prostych zasad - publikowanie wersji demonstracyjnych (technicznych/alpha/beta itd.) na forum nie jest w żaden sposób ograniczone.
Nasz discordowy czat, 24h/d - https://discord.gg/4GG85kr

Wróć do „Forum”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość