Strona 1 z 1

Dział "Dema"

: 27 sie 2018, 15:54
autor: X-Tech
Czy nie dałoby rady wprowadzić działu dema ? Dema to najbardziej obiecująca forma zapowiedzi gry - dająca namacalny przedsmak całej gry, ale zarazem forma grywalna fragmentu projektu. Różnie to jest z tymi demonstracjami, ale myśllę, że bardzo często są bardzo obiecującą formą pokazującą co może oferować pełna wersja - zarazem nie raz nie doprowadzone do pełnej wersji same w sobie są niezłą rozrywką. Myślę, że zdecydowanie giną w dziale z pełnymi wersjami. Jako forma zapowiedzi dająca przedsmak całej rozgrywki zasłgują na osobne wyróżnienie niż tylko suche zapowiedzi. Dział z demami jest też świetną podstawą, aby gracze i scenowicze mogli zwrócić uwagę na to co realnie w danej grze jest świetne i przyciąga - zarazem na to co się nie podoba - co na pewno pomoże twórcom w kończeniu projektów.

Re: Dział "Dema"

: 27 sie 2018, 22:41
autor: GameBoy
viewtopic.php?f=1&t=12

Demo itp.

Pełny tytuł
Wersja RM (95, 2000, 2003, XP, VX(A) lub MV), inne platformy - tylko w drodze absolutnego wyjątku (sprawdzeni autorzy)!
BEZPOŚREDNI link do dema (ew. bezpośrednio do podstrony z linkiem, Chomikuj i inne linki z ograniczonym dostępem nie wypełniają tego wymogu!)
opis (np. konwencja, grafika, funkcjonalności, fabuła...)
minimum trzy screeny (maksymalna szerokość: 960px) z poziomu gry (linki tekstowe do screenów, miniaturki, a także zrzuty spod poziomu edytora nie wypełniają tego wymogu!), polecany host obrazków (szybkie wczytywanie, brak problemów i reklam) - http://imgur.com
szacowany czas zakończenia pracy i/lub informacje o stanie produkcji (najlepiej słownie, np. dopiero zaczynam, jestem w połowie itp., nie zapominajcie umieścić tej informacji!)

Re: Dział "Dema"

: 28 sie 2018, 13:11
autor: Jazzwhisky
Dem (procentowo, od lat) jest tylko mniej i mniej, tworzenie specjalnego działu 10 lat temu uznaliśmy za pozbawione sensu, wręcz przeciwskuteczne, tym bardziej ten pomysł nie przemawia do mnie dziś. Oczywiście - jak zaznaczył GB, przy spełnieniu prostych zasad - publikowanie wersji demonstracyjnych (technicznych/alpha/beta itd.) na forum nie jest w żaden sposób ograniczone.