-MINI BUGS/PROPOZYCJE-

Wszystkie sprawy związane z forum.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Super Vegeta
Posty: 847
Rejestracja: 07 maja 2006, 08:03
Lokalizacja: Toruń
Kontakt:

Re: -MINI BUGS/PROPOZYCJE-

Post autor: Super Vegeta »

To nie bug, tylko cwaniak Secretman zrobił sobie guzik "offline" nad zdjęciem w avatarze. :)
Awatar użytkownika
UqiSylune
Posty: 22
Rejestracja: 22 gru 2008, 15:08
Lokalizacja: Chełm

Re: -MINI BUGS/PROPOZYCJE-

Post autor: UqiSylune »

Super Vegeta pisze:To nie bug, tylko cwaniak Secretman zrobił sobie guzik "offline" nad zdjęciem w avatarze. :)
Huh, faktycznie XD My bad.
Akwarelek

Golden Forki 2008 - Zapowiedzi (miejsce 3); TA Code-Off Edycja III (zwycięstwo); TA Code-Off Edycja IV (zwycięstwo)
Posty: 439
Rejestracja: 06 gru 2007, 20:45
Lokalizacja: Opolskie

Re: -MINI BUGS/PROPOZYCJE-

Post autor: Akwarelek »

Można dodać w wyszukiwarce zasobów funkcję wykluczania poprzez dodanie "-" przed wyrazem? Wkurza mnie jak wpisuję "item" a tu wyskakuje mi 500 ripów z M&M7...
Awatar użytkownika
Jazzwhisky
Posty: 4332
Rejestracja: 13 kwie 2006, 21:45
Kontakt:

Re: -MINI BUGS/PROPOZYCJE-

Post autor: Jazzwhisky »

Akwarelek pisze:Można dodać w wyszukiwarce zasobów funkcję wykluczania poprzez dodanie "-" przed wyrazem? Wkurza mnie jak wpisuję "item" a tu wyskakuje mi 500 ripów z M&M7...
Emmm, w tym przypadku: wykluczania czego? ^^"

A tak konkretnie - tu to akurat nasza wina, itemki z M&M7 nie są po prostu odpowiednio ponazywane, co jakiś czas zbieram się w sobie i poprawiam takie rzeczy. Doraźny pomysł - wyszukuj tylko w spritesetach. =P

***

@Kalash - zaraz będzie zrobione.
Nasz discordowy czat, 24h/d - https://discord.gg/4GG85kr
Akwarelek

Golden Forki 2008 - Zapowiedzi (miejsce 3); TA Code-Off Edycja III (zwycięstwo); TA Code-Off Edycja IV (zwycięstwo)
Posty: 439
Rejestracja: 06 gru 2007, 20:45
Lokalizacja: Opolskie

Re: -MINI BUGS/PROPOZYCJE-

Post autor: Akwarelek »

Mam nadzieję, że to nie było pytanie retoryczne czy sarkastyczne :-D

Wykluczania (niepokazywania w wynikach) zasobów o nazwie "X" gdy wpiszemy "-X" w wyszukiwarce.
Awatar użytkownika
Kalashnikov
Posty: 1381
Rejestracja: 16 gru 2006, 05:19
Lokalizacja: Edynburg / Opole

Re: -MINI BUGS/PROPOZYCJE-

Post autor: Kalashnikov »

Jazzwhisky pisze:@Kalash - zaraz będzie zrobione.
Wow! Już myślałem, że zostało to olane jako mój kolejny zrypany pomysł.
Awatar użytkownika
Foxer

Golden Forki 2008 - Dema (miejsce 2); TA Sprite Contest 3 (miejsce 3); Liga Mapperów Sezon II (miejsce 1); Liga Mapperów Sezon III (miejsce 2); TA Code-Off Edycja V (zwycięstwo)
Posty: 492
Rejestracja: 16 mar 2008, 13:23
Lokalizacja: Poznań

Re: -MINI BUGS/PROPOZYCJE-

Post autor: Foxer »

Proponuję zrobic coś a'la screenthread. Możnaby się tam wymienić screenami z projektów, które nie mają własnego tematu na forum (projekty 'tajne' albo w jeszcze w nikłym stadium rozwoju) albo po prostu swoimi testowymi wytworami. Inni mogliby ocenić i ewentualnie dać jakieś porady. By się kaszanka nie zrobiła, to trza by było dawać przynajmniej dwa skriny naraz i maksymalnie raz w tygodniu :p.
Awatar użytkownika
Kalashnikov
Posty: 1381
Rejestracja: 16 gru 2006, 05:19
Lokalizacja: Edynburg / Opole

Re: -MINI BUGS/PROPOZYCJE-

Post autor: Kalashnikov »

Ja nigdy nie byłem zwolennikiem tych tematów. Jest to raczej miejsce do lansu niż nauki, bo każdy dopieszcza tego miejsce, które ma zamiar pokazać na maxa żeby ludzie na forum powiedzieli "wow, nieźle, super". Nawet jeżeli ktoś Ci wytknie jakieś błędy, a Ty je poprawisz, to na kolejnej mapce prawdopodobnie trż są jakieś błędy, których już nikt Ci nie zweryfikuje.

Jednym słowem o wiele lepszym miejscem do nauki mapkowania jest Liga Mapperów (która spełniała niejako zadania "miejsca lansu", bo każdy dopieszczał swoją mapkę na maxa :) i Twoje tutoriale.

Ja mam za to inną propozycję - otworzyć ponownie temat ze śmiesznostkami w Offtopic i wyłączyć tam licznik postów. Bo to chyba był główny powód jego zamknęcia i usuwania nowych, jemu podobnych postów.
FEI
Posty: 388
Rejestracja: 23 lut 2008, 11:30

Re: -MINI BUGS/PROPOZYCJE-

Post autor: FEI »

true! śmieszne były moim ulubionym tematem. screenthread to zawsze był lans, ale ludzie lubią go. wszystko co pomoże forum i scenie jest dobre. jestem za!
ewribadi dałn!
Awatar użytkownika
Jazzwhisky
Posty: 4332
Rejestracja: 13 kwie 2006, 21:45
Kontakt:

Re: -MINI BUGS/PROPOZYCJE-

Post autor: Jazzwhisky »

Tematu ze screenami sobie kooooompletnie nie wyobrażam, mam same najgorsze skojarzenia (aż boję się uzasadniać); natomiast powodem zamykania/usuwania tematów pokroju "śmieszne i fajne" był kompletny upadek treści (było wyłącznie smutnie i nudno), powtórki, powtórki, powtórki oraz zalanie wątków absurdalnym spamem, tam po prostu nikt normalny nie był już w stanie postować.

Wyłączanie licznika postów nie jest żadnym rozwiązaniem, póki co jedna osoba najzwyczajniej utraciła dostęp do działu, a mnożenie kolejnych tematów "walnij linka" zaczyna być żenujące, forum zajmuje się RM, proponuję tym, którzy mają problemy z postowaniem w powiązanych tematach, po prostu dać sobie na wstrzymanie także w Offtopicu.

/edit/
Zresztą, jedna wypowiedź FEIa starczy za tysiąc moich zdań, temat jest dla mnie jasny jak Pistol Star, chyba tyle.
Nasz discordowy czat, 24h/d - https://discord.gg/4GG85kr
FEI
Posty: 388
Rejestracja: 23 lut 2008, 11:30

Re: -MINI BUGS/PROPOZYCJE-

Post autor: FEI »

Jazz ostatnio strasznie moralizujesz i robisz ogromne spustoszenie szczególnie noobkom. atmosfera robi się napięta, trza uważać co się pisze bo kryteria robią się ostre a posty znikają bez wyjaśnień. trochę luzu by się zdało. co z tego że to forum o RM... ludzie nie mogą sobie tutaj poisać o niczym innym? trzeba do tego inne forum założyć albo a gg uciekać? bleeee

PS fakt, wypinam się na powściągliwośc! XoD
ewribadi dałn!
Awatar użytkownika
Kalashnikov
Posty: 1381
Rejestracja: 16 gru 2006, 05:19
Lokalizacja: Edynburg / Opole

Re: -MINI BUGS/PROPOZYCJE-

Post autor: Kalashnikov »

Muszę niestety przyznać FEIowi w dużej mierze rację. Oczywiście nie można dopuścić do takiej samowolki jak np. na titku, gdzie treściwy i sensowny post zdarza się 1 na 20, ale kasowanie każdego posta choćby minimalnie nie na temat nie sprzyja rozwojowi dyskusji.

Jest też inne zagrożenie spodowdowane tak ostrą moderacją. Ja np. w tym momencie wiem dokładnie co napisać, aby kilka postów nademną zniknęło (oczywiście wraz z moim, ale ma on jedynie na celu wywołanie reakcji), albo wręcz żeby cały temat został zamknięty.

Chociażby najświeższy przykład - temat o Thrinum. Mikisi napsaił post w odpowiedzi na wpis nad nim, a nie na temat, toldi dowalił jakąś mało odkrywczą uwagę i temat zamknięty. W tym momencie potrafiłbym doprowadzić do zamknięcia połowy tematów w dziale Gry, bo wiem co i jak napisać, aby tak się właśnie stało. Oczywiście nikt normalny na tym forum tego nie zrobi, ale dajesz potężną broń trollom, albo nowym, młodym użytkownikom, którzy mogą takie rzeczy pisać nieświadomi konsekwencji. Dlaczego z powodu jednego-dwóch głupich wpisów cały temat, w którym ktoś mógłby jeszcze napisać jakąś treściwą uwagę lub zapytać o coś autora, bądź też osóby obeznanane, ma zostać zablokowany na amen?

Mniej brutalnym rozwiązaniem byłoby napisanie PM do autora takiego nietreściwego posta, z uwagą że powinien pisać na temat, a w samym miejscu gdzie się taki wpis pojawił dodać informację, że dyskusja ma wrócić na właściwy tor (co czasem robisz, ale moim zdaniem zdecydowanie za rzadko).
Awatar użytkownika
Pantera
Posty: 322
Rejestracja: 14 lip 2008, 13:27

Re: -MINI BUGS/PROPOZYCJE-

Post autor: Pantera »

Kalashnikov pisze: Dlaczego z powodu jednego-dwóch głupich wpisów cały temat, w którym ktoś mógłby jeszcze napisać jakąś treściwą uwagę lub zapytać o coś autora, bądź też osóby obeznanane, ma zostać zablokowany na amen?
Wlasnie, takiej sytuacji nie jestem w stanie pojac. Przeciez nie jestesmy wszyscy jakos smiertelnie powaznymi ludzmi, chcemy pogadac i czasem ktos chce zazartowac, nawet glupkowato. Atmosfera pozytywna, wszyscy sa zadowoleni, dwa, trzy posty w takim tonie w temacie o grze nie zrobia odrazu smietnika. Oczywiscie, jezeli taka sytuacja powtarzalaby sie nader czesto, to nalezy reagowac:
Kalashnikov pisze: Mniej brutalnym rozwiązaniem byłoby napisanie PM do autora takiego nietreściwego posta, z uwagą że powinien pisać na temat, a w samym miejscu gdzie się taki wpis pojawił dodać informację, że dyskusja ma wrócić na właściwy tor (co czasem robisz, ale moim zdaniem zdecydowanie za rzadko).
Potrzeba nam emotki z tabliczka "BACK TO TOPIC".

a co byscie powiedzieli na wprowadzenie ostrzezen na forum? powiedzmy, dwa ostrzezenia bez konsekwencji, za trzecim ban na tydzien/dwa/miesiac/niewiem_jak_uwazacie, a za piatym ban permanentny? (te poziomy tak z dupy rzucane, zmieniajcie do woli, jak sie nie podoba)
None ov thy empty gods shall ever stand above me!

transparent avatar thx to Kalashnikov
Awatar użytkownika
Jazzwhisky
Posty: 4332
Rejestracja: 13 kwie 2006, 21:45
Kontakt:

Re: -MINI BUGS/PROPOZYCJE-

Post autor: Jazzwhisky »

A ja Was muszę trochę naprostowac, bo FEI zastosował trick pod tytułem, "odniosę się do czegoś innego, niż napisano" i jeszcze przysłał mi PMkę z powtórką.
FEI pisze:Jazz ostatnio strasznie moralizujesz i robisz ogromne spustoszenie szczególnie noobkom. atmosfera robi się napięta, trza uważać co się pisze bo kryteria robią się ostre a posty znikają bez wyjaśnień. trochę luzu by się zdało. co z tego że to forum o RM... ludzie nie mogą sobie tutaj poisać o niczym innym? trzeba do tego inne forum założyć albo a gg uciekać? bleeee

PS fakt, wypinam się na powściągliwośc! XoD
1) Spustoszenie, a raczej "spustoszenie" (bo go zwyczajnie nie ma) w tematach zakładanych przez nowych userów nie jest efektem moich działań. Są jasno rozpisane zasady, ktoś ich nie czyta, albo coś przeoczył - trudno, to nie jedno z tysięcy for, gdzie na zapisane regulaminy patrzy się (wygodnicko) przez palce. Ponadto, w sytuacjach wątpliwych, staram się kontaktować z autorami postów (albo to oni kontaktuja się ze mną) i to, że Ty tego nie widzisz o niczym, jak się okazuje, nie świadczy.

2) Tak, trochę luzu by się zdało. Pytanie "czy ludzie nie mogą sobie popisać o niczym innym?" jest niemal z mych ust wyjęte, bo to właśnie jest mój zarzut skierowany do tych kilku osób, które rozwalają dział Offtopic, sprawiając, że praktycznie nie da się w nim rozsądnie wypowiadać (jednolinijkowe docinki-komentarze, żenujący poziom słownictwa, klasyczny spam i to wszystko o czym pisałem wcześniej). Dopóki nie uzmysłowisz sobie, że to m.in. Ty jesteś odpowiedzialny za ten stan, że patrzysz wyłącznie przez pryzmat swojej radochy, nie mamy o czym rozmawiać.

Co do reszty:

@Kalash - z tym Thrinum to trochę zły przykład (projekt od dawna nieoficjalnie leży), bo temat został zamknięty m.in. ze względu na post autora tematu, ponadto żaden wątek nie jest (jak napisałeś) blokowany na amen, co zresztą doskonale wiesz z autopsji. Co do notek w postach, chyba słuszne, i tak, niestety zmuszany jestem do zwiększania ich częstotliwości.

@Pantera - Też nie byłbym w stanie pojąć takiej sytuacji, ale spoko, trudno przypomnieć mi sobie, by zdarzyło się kiedyś coś podobnego. A co do postów i atmosfery - też masz rację, ale oczywiście mówimy tu wyłącznie o naprawdę ostrej recydywie, gdyby sprawa dotyczyła kilku(nastu) postów, temat nie zostałby przeze mnie tak wyraźnie podniesiony.

Please, pamiętajcie, że jestem prawdopodobnie jedyną osobą, która widzi wszystkie wariactwa, dowcipy i wulgarne pomysły jakie trafiają się na forum. Jeśli widzicie jakieś zdecydowane działania, które wydają się być niewspółmierne do sytuacji, naprawdę prawdopodobne jest, że nie widzieliście po prostu wszystkiego.

Co do ostrzeżeń, czułbym się z nimi po prostu źle - z naturalnego szacunku i nadziei, że potrafimy utrzymać dobry poziom, postanowiliśmy dawno temu, że na RMA nikt nikogo nie będzie punktował, zwłaszcza publicznie.

Póki co pozostają notki i wyrozumiałość, być może pomysł z jakąś sympatyczną emotką nie jest wcale zły.
Nasz discordowy czat, 24h/d - https://discord.gg/4GG85kr
NIZIOŁ
Posty: 122
Rejestracja: 07 wrz 2008, 14:17

Re: -MINI BUGS/PROPOZYCJE-

Post autor: NIZIOŁ »

A ja mam pytanie kiedy będzie Liga Maperów nowa? ;p Bo mam zapał ostanio do mapek i troche mi się nudzi ;)
ODPOWIEDZ