-MINI BUGS/PROPOZYCJE-

Wszystkie sprawy związane z forum.
Awatar użytkownika
Mikisi

Golden Forki 2020 - Dema (miejsce 2); TA Project Extravaganza #3 (miejsce 2); TA Project Extravaganza #1 (miejsce 3)
Posty: 318
Rejestracja: 20 maja 2008, 17:45

Re: -MINI BUGS/PROPOZYCJE-

Post autor: Mikisi »

Mantiq pisze:A,że to jest dział propozycji to ja proponuje shoutbox :)
Temat był poruszany wiele razy. - nie będzie.
Obrazek ObrazekObrazekObrazek
LasTTurN

Golden Forki 2009 - Dema (miejsce 1); Golden Forki 2008 - Pełne Wersje (miejsce 1) Zapowiedzi (miejsce 1)
Posty: 196
Rejestracja: 18 sty 2008, 20:40

Re: -MINI BUGS/PROPOZYCJE-

Post autor: LasTTurN »

Przez kilkanaście minut próbowałem się zalogować z OPERY. Zaraz po zalogowaniu przenosiło mnie na stronę główną forum i... byłem wylogowany... i tak w kółko, nawet jeżeli się logowałem na stronie TA. Na IE zalogowałem się bez problemu ...
Awatar użytkownika
Jazzwhisky
Posty: 4332
Rejestracja: 13 kwie 2006, 21:45
Kontakt:

Re: -MINI BUGS/PROPOZYCJE-

Post autor: Jazzwhisky »

LasTTurN pisze:Przez kilkanaście minut próbowałem się zalogować z OPERY. Zaraz po zalogowaniu przenosiło mnie na stronę główną forum i... byłem wylogowany... i tak w kółko, nawet jeżeli się logowałem na stronie TA. Na IE zalogowałem się bez problemu ...
Stawiam na problem z ciasteczkami, nie logowałeś się dawno i został Ci jakiś stary syf pod Operą, a my po drodze przechodziliśmy aktualizację skryptu, zmianę nazwy cookies, a nawet kosmetyczną poprawkę w domenie. Na dole strony głównej znajduje się link do usuwania ciastek utworzonych przez forum, pod Operą możesz też skorzystać z drogi PPM na stronie -> Preferencje dla Witryny... -> Ciasteczka, po wyczyszczeniu plików i ponownym zalogowaniu wszystko powinno być już OK.

Gdyby nie pomogło - dla pewności wywal też stare ciacha utworzone przez TA.
Nasz discordowy czat, 24h/d - https://discord.gg/4GG85kr
Awatar użytkownika
Rave

Golden Forki 2010 - Dema (miejsce 2)
Posty: 2041
Rejestracja: 15 kwie 2009, 21:33
Lokalizacja: '; DROP TABLE 'Messages'

Zamiast limitu rozmiaru obrazka, automatyczne zmniejszanie

Post autor: Rave »

Teraz jak się da zbyt duży obrazek do postu wyskakuje błąd że jest zbyt duży. Moim zdaniem lepsze byłoby automatyczne zmniejszanie, tak jak np. na Ultimie, żeby dało się duże obrazki zapostować i żeby nie rozwaliły forum.
Awatar użytkownika
Rave

Golden Forki 2010 - Dema (miejsce 2)
Posty: 2041
Rejestracja: 15 kwie 2009, 21:33
Lokalizacja: '; DROP TABLE 'Messages'

Dodanie VX Ace do listy makerów w zasadach działu Gry

Post autor: Rave »

Wiem że prawdopodobnie zawracam głowę bo różnice między VX i VX Ace są mniej więcej jak między 2k i 2k3, ale aby uniknąć nawału raportów czy głupich postów sugerujących przeczytanie zasad tylko dlatego że ktoś grę w Ace dodał jak ktoś umieści grę w Ace proponuję dodać tego makera do listy "wspieranych".
Awatar użytkownika
Szhival
Posty: 109
Rejestracja: 21 kwie 2009, 21:03

Re: -MINI BUGS/PROPOZYCJE-

Post autor: Szhival »

Ktos inny ma problem z obrazkami przy podpisach? Niezaleznie co dam, wywala error 'nie mozna ustalic rozmaru obrazka'
Obrazek
Repensum est Canicula
Awatar użytkownika
Jazzwhisky
Posty: 4332
Rejestracja: 13 kwie 2006, 21:45
Kontakt:

Re: -MINI BUGS/PROPOZYCJE-

Post autor: Jazzwhisky »

Najprawdopodobniej korzystasz z imageshacka, który ostatnio utrudnia umieszczanie obrazków na forach jak tylko może - skorzystaj z czegoś na czasie, np. imgur.com, u mnie śmiga.
Nasz discordowy czat, 24h/d - https://discord.gg/4GG85kr
Awatar użytkownika
Szhival
Posty: 109
Rejestracja: 21 kwie 2009, 21:03

Re: -MINI BUGS/PROPOZYCJE-

Post autor: Szhival »

Jazzwhisky pisze:Najprawdopodobniej korzystasz z imageshacka, który ostatnio utrudnia umieszczanie obrazków na forach jak tylko może - skorzystaj z czegoś na czasie, np. imgur.com, u mnie śmiga.
Bankfotek.pl, ale racja, to moze byc to. Thanks for the tip.
Obrazek
Repensum est Canicula
BeVoo

Golden Forki 2008 - Pełne Wersje (miejsce 2)
Posty: 442
Rejestracja: 19 kwie 2006, 14:20

Re: -MINI BUGS/PROPOZYCJE-

Post autor: BeVoo »

Zazwyczaj przeglądam forum niezalogowany. Jeżeli już zobaczę jakiś post na który chciałbym odpowiedzieć, klikam 'odpowiedz' i przenosi mnie do ekranu logowania. Problem w tym, że po zalogowaniu nie ma opcji żebym mógł odpowiedzieć na post, który przed chwilą przeglądałem. Nawet nie przenosi mnie do tego tematu, tylko od razu przerzuca mnie na stronę główną forum. Dałoby radę coś z tym zrobić?
Gdzie jest wanamingo kiedy śpi?
Awatar użytkownika
Jazzwhisky
Posty: 4332
Rejestracja: 13 kwie 2006, 21:45
Kontakt:

Re: -MINI BUGS/PROPOZYCJE-

Post autor: Jazzwhisky »

Wada skryptu forum, podnoszona jako propozycja na oficjalnym boardzie phpBB, aktualnie raczej nie do obejścia. Jedyne co mogę zaproponować na szybko to: wstecz, wstecz... odśwież?
Nasz discordowy czat, 24h/d - https://discord.gg/4GG85kr
Awatar użytkownika
Rave

Golden Forki 2010 - Dema (miejsce 2)
Posty: 2041
Rejestracja: 15 kwie 2009, 21:33
Lokalizacja: '; DROP TABLE 'Messages'

"Zmniejszające się" obrazki

Post autor: Rave »

Moglibyście zrobić tak jak jest na Ultimie, że obrazek sam się zmniejsza jeśli jest za duży zamiast komunikatu "twój obrazek może mieć tylko X pikseli szerokości"? Było jeszcze na starej Ultimie (opartej o phpBB) więc tu też się da jako że to forum na phpbb stoi. Bardzo by to ułatwiło wklejanie screenshotów, itp.
Awatar użytkownika
Omnom

Golden Forki 2014 - Pełne Wersje (miejsce 1)
Posty: 99
Rejestracja: 15 mar 2013, 20:10

Re: -MINI BUGS/PROPOZYCJE-

Post autor: Omnom »

Od jakiegoś czasu (chyba grudnia 2013) mam problem z forum - baaaaaardzo wolno się ładuje. Problem występuje i na przeglądarce Firefox i na Chromie bez względu na porę dnia. Inne strony/fora działają bez zarzutu. Nie mam pojęcia czym to może być spowodowane.
Awatar użytkownika
Jazzwhisky
Posty: 4332
Rejestracja: 13 kwie 2006, 21:45
Kontakt:

Re: -MINI BUGS/PROPOZYCJE-

Post autor: Jazzwhisky »

@Omnom - dodatkowe pytania:

Masz na myśli wolne ładowanie wszystkich podstron forum, czy np. tylko tematów z postami, a strona główna działa już szybciej?
Co z TA, np. http://tsukuru.pl/index.php?link=news/komentuj&no=557, strona też ładuje Ci się powoli?
Problem pojawia się w 100% przeładowań, czy tylko czasami, np. o określonej porze lub tylko przy pierwszym wczytywaniu podstrony?

Ostatnio serwer trochę przycinał wieczorami, miało to związek z pracami technicznymi, ale u mnie wszystko już raczej śmiga, chyba, że ktoś ma jakieś spostrzeżenia z ostatnich 24h.
Nasz discordowy czat, 24h/d - https://discord.gg/4GG85kr
Awatar użytkownika
Omnom

Golden Forki 2014 - Pełne Wersje (miejsce 1)
Posty: 99
Rejestracja: 15 mar 2013, 20:10

Re: -MINI BUGS/PROPOZYCJE-

Post autor: Omnom »

Problem dotyczy całego forum (strona główna, podstrony, tematy) oraz TA bez względu na porę dnia (i nocy), a także bez względu na to, czy dana strona została już wcześniej wczytana.
Awatar użytkownika
ŻbiXs

Golden Forki Special - Dema (zwycięstwo)
Posty: 319
Rejestracja: 19 lis 2007, 11:37
Lokalizacja: Totu-totam

Re: -MINI BUGS/PROPOZYCJE-

Post autor: ŻbiXs »

Sprawdź czy to spowalnianie występuje również pod IE, i może ew. spróbuj przeczyścić cookies związane z TA i Gospodą.
ODPOWIEDZ