-MINI BUGS/PROPOZYCJE-

Wszystkie sprawy związane z forum.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
kvachu
Posty: 765
Rejestracja: 15 kwie 2006, 11:46

Re: -MINI BUGS/PROPOZYCJE-

Post autor: kvachu »

Obrazek
Awatar użytkownika
Kalashnikov
Posty: 1381
Rejestracja: 16 gru 2006, 05:19
Lokalizacja: Edynburg / Opole

Re: -MINI BUGS/PROPOZYCJE-

Post autor: Kalashnikov »

kvachu pisze:Obrazek
W takim razie mam propozycję - hyperlink do profilu przez nick =D
Awatar użytkownika
Pantera
Posty: 322
Rejestracja: 14 lip 2008, 13:27

Re: -MINI BUGS/PROPOZYCJE-

Post autor: Pantera »

Kalashnikov pisze:W takim razie mam propozycję - hyperlink do profilu przez nick =D
juz jest i to przynajmniej od ok. 12 dzisiaj :/
None ov thy empty gods shall ever stand above me!

transparent avatar thx to Kalashnikov
Awatar użytkownika
Kalashnikov
Posty: 1381
Rejestracja: 16 gru 2006, 05:19
Lokalizacja: Edynburg / Opole

Re: -MINI BUGS/PROPOZYCJE-

Post autor: Kalashnikov »

Co powiecie na możliwość podbijania tematów przez każdego, nie tylko założyciela danego wątku?

Czasem edytujemy swoje posty w odpowiedzi do kogoś, aby nie tworzyć spamu i bałaganu, ale takie edity nie są widoczne, często zapominamy, że pytaliśmy się o coś/rozpoczynaliśmy dyskujsę na jakiś temat w danym temacie i często zdarza się, że odczytujemy taką odpowiedź do nas po kilku dniach, a nawet tygodniach.

Możliwość podbicia tematu przez każdego pomogłaby zwrócić ludziom uwagę, że pojawiło się coś nowego, nawet jeżeli nie jest to nowy post.
Ewentualnie temat sam oznaczałby się jako wątek z nową zawartością po każdym edytowaniu dowolnego z postów. To rozwiązanie nie jest jednak (moim zdaniem) do końca dobre, bo niektórzy usuwają po prostu swoje błędy.

Jeżeli system podbijania byłby przez kogoś nadużywany (podbijanie bez edita, itp.) użytkownik mógłby zostać upomniany. W najgorszm wypadku opcję można po prostu po jakimś czasie usunąć, nie jest to chyba duży problem?
Awatar użytkownika
Jazzwhisky
Posty: 4332
Rejestracja: 13 kwie 2006, 21:45
Kontakt:

Re: -MINI BUGS/PROPOZYCJE-

Post autor: Jazzwhisky »

Jakoś nigdy nie przyszło mi do głowy, by bardziej się temu przyjrzeć, ale: 1) czysty skrypt phpbb3 nie przewiduje takiej opcji (zresztą samo podbijanie pojawiło się też niedawno) i 2) próbowałem, ale trochę trudno mi to sprawdzić - ja mam tak, że oprócz swoich tematów, mogę podbijać także te tematy, w których mój post znajduje się aktualnie jako ostatni. Jeśli wszyscy tak mamy, to sprawa się trochę rozwiązuje - podbijać może autor wątku albo ktoś, kto nie chce dublować postów - cała reszta po prostu dopisuje normalny post z wypowiedzią. O to chyba chodzi i w ten sposób każda ewentualność jest uwzględniana. =)

Jeśli komuś nie zależy na podbiciu własnego posta/tematu, a ktoś inny nie ma do przekazania tyle, by móc ułożyć z tego rozsądną wypowiedź - chyba nie ma sensu by tylko hałasował, hmmm?
Nasz discordowy czat, 24h/d - https://discord.gg/4GG85kr
Awatar użytkownika
Pantera
Posty: 322
Rejestracja: 14 lip 2008, 13:27

Re: -MINI BUGS/PROPOZYCJE-

Post autor: Pantera »

a jak sie podbija watki, bo ja nie wiem?
None ov thy empty gods shall ever stand above me!

transparent avatar thx to Kalashnikov
Awatar użytkownika
Kalashnikov
Posty: 1381
Rejestracja: 16 gru 2006, 05:19
Lokalizacja: Edynburg / Opole

Re: -MINI BUGS/PROPOZYCJE-

Post autor: Kalashnikov »

Test, czy mogę podbić :)

Edit: Tak jak myślałem - nie mogę podbić nie-swój temat, nawet jako ostatni postujący.

@Pantera: opcja podbij temat jest na pasku zaraz nad pierwszym postem na danej stronie. Znajdz jakiś temat, który założyłeś i będziesz tam mieć tą opcję (obok "Powiadom przyjaciela").
Awatar użytkownika
Jazzwhisky
Posty: 4332
Rejestracja: 13 kwie 2006, 21:45
Kontakt:

Re: -MINI BUGS/PROPOZYCJE-

Post autor: Jazzwhisky »

Kalashnikov pisze:Test, czy mogę podbić :)

Edit: Tak jak myślałem - nie mogę podbić nie-swój temat, nawet jako ostatni postujący.
Jeśli sprawdzałeś na tym temacie to zepsułeś, podbić wątek można dopiero po upływie określonego czasu od ostatniego posta (w tej chwili ustawienie to chyba kilka godzin).

@Pantera - powinieneś móc podbić ten temat -> http://tsukuru.pl/forum/viewtopic.php?f=9&t=1633 link jest na prawo od przycisków nowy temat/odpowiedz. Przy okazji, sprawdź, czy możesz też podbić ten wątek -> http://tsukuru.pl/forum/viewtopic.php?f=2&t=1626
Jeśli dwa razy tak - wszystko jest w porządku.
Nasz discordowy czat, 24h/d - https://discord.gg/4GG85kr
Awatar użytkownika
Pantera
Posty: 322
Rejestracja: 14 lip 2008, 13:27

Re: -MINI BUGS/PROPOZYCJE-

Post autor: Pantera »

owszem, moglem podbic oba :)
None ov thy empty gods shall ever stand above me!

transparent avatar thx to Kalashnikov
Awatar użytkownika
Rave

Golden Forki 2010 - Dema (miejsce 2)
Posty: 2041
Rejestracja: 15 kwie 2009, 21:33
Lokalizacja: '; DROP TABLE 'Messages'

Propozycja nt. Zapowiedzi (forum)

Post autor: Rave »

Jak wiadomo na scenie RM, jeśli ktoś publikuje zapowiedź gry, to od razu pojawiają się komentarze typu "a co to ma być", "błe, kto jeszcze korzysta ze standardowego menu" i inne "zniechęcacze". Wiele projektów, z dobrą skądinąd fabułą, przez takie komentarze już padło. I tu dochodzimy do mojego pomysłu. A co jeśli autor zapowiedzi mógł sam moderować swój temat? Nie chodzi o dział "Zapowiedzi" tylko o temat danej gry.
Z pozoru wydaje się to być głupim pomysłem, ale tylko z pozoru. Dlaczego? Moderatorzy mieli by trochę mniej rzeczy do robienia, mogli by się zająć ważniejszymi rzeczami (własne gry?). Oczywiście nie mogliby opuścić CAŁKOWICIE tego działu, bo zrobiłby się tam kompletny bajzel, ale mieliby trochę mniej obowiązków. Autor zapowiedzi sam dbałby o poziom dyskusji w jego temacie, co pozytywnie wpłynęło by na co poniektórych.
Ja ze swej strony doceniam krytykę, ale konstruktywną. Np. komentarz "Ta mapka jest trochę pusta. Weź daj tam jakieś szafy/drzewa/coś tam jeszcze i będzie git" jest ok, ale już "błe co to w OgUl3 m4 byĆ? Ta mapa, to jest najgorsze dno jakie w życiu widziałem" nie. Dzięki konsekwentnemu kasowaniu postów takich jak ten drugi przykład w tematach zapowiedzi przez ich autorów niektórym osobom by się takie zabawy znudziły.

Dlaczego nie funkcja "Raport"?

Przede wszystkim czas oczekiwania na decyzję moda/admina. Po drugie zaś nie wszyscy zauważają tą ikonkę - znam paru ludzi, którzy nie wiedzieli że taka funkcja w ogóle istnieje, dopóki im nie zostało to powiedziane (inne forum, już nieistniejące i nie związane z makerem).

Podsumowanie.

Funkcja moderki pojedynczych tematów przez ich autorów byłaby dość użyteczna. Już teraz jest taki mechanizm, choć bardziej okrojony - można zamykać swoje tematy. Oczywiście tą opcję można by było blokować w przypadku userów nadużywających jej (tzn. kasujących posty "bo mi się nie podobają").
Awatar użytkownika
Enyafan
Posty: 122
Rejestracja: 20 cze 2009, 14:21

Re: Propozycja nt. Zapowiedzi (forum)

Post autor: Enyafan »

Dla mnie pomysł zupełnie chybiony. Myślę, że wyjątkowo chamskie i idiotyczne posty same wołają o pomstę do modów, więc nie trzeba im o niczym przypominać, natomiast wypadałoby pamiętać, że i sami autorzy mają nieraz ostre jazdy... 13-letni (z całym szacunkiem dla 13-latków) napaleniec moderujący temat o swojej pierwszej grze? Zgroza!
Takie rozwiązanie wprowadziłoby po prostu ostrą cenzurę. A radzenie sobie z krytyką to bardzo ważna umiejętność ;)

EDIT: No piszę przecież, że szacunek dla 13-latków ;)
Ostatnio zmieniony 12 mar 2010, 20:37 przez Enyafan, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Rave

Golden Forki 2010 - Dema (miejsce 2)
Posty: 2041
Rejestracja: 15 kwie 2009, 21:33
Lokalizacja: '; DROP TABLE 'Messages'

Re: Propozycja nt. Zapowiedzi (forum)

Post autor: Rave »

Dlatego takim userom jak z Twojego opisu blokowałoby się ten przywilej. Bo to byłby przywilej.
Awatar użytkownika
Powczan

GF 2022 - Pełne Wersje (miejsce 2); TA Project Extravaganza #3 (miejsce 1); TA Project Extravaganza #1 (miejsce 3); TA Sprite Contest 6 (miejsce 1); TA Sprite Contest 5 (miejsce 3)
Posty: 957
Rejestracja: 30 gru 2009, 14:39
Lokalizacja: Wrocław

Re: Propozycja nt. Zapowiedzi (forum)

Post autor: Powczan »

Mi się ten pomysł nawet podoba, chociaż pierwsze co by mi wpadło do głowy, to to, że jacyś cwaniacy mogliby usuwać wszystkie posty z informacjami własnie typu " Puste mapki dodaj szafe, stół i bedzi git", żeby jego gra wydawała się w komentarzy taka idealna.

Enyfan, to, że ktoś ma 13 lat to nie znaczy ze to bedzie jego pierwszy projekt i że bedzie tam bajzel. Ktoś mógłby już wydorośleć. W tym wieku. Sam mam 13 lat i nie widzę niczego fajnego w spamowaniu i cwaniakowaniu ( wiem wiem, 13 lat, buahahahaha zaraz chyba bana dostane ).

Pomysł nie wypali, jak niżej :/ moderowanie zostawmy modom.
Ostatnio zmieniony 12 mar 2010, 20:44 przez Powczan, łącznie zmieniany 1 raz.
Biedroneczki są w kropeczki i to chwalą sobie :)
Awatar użytkownika
kvachu
Posty: 765
Rejestracja: 15 kwie 2006, 11:46

Re: Propozycja nt. Zapowiedzi (forum)

Post autor: kvachu »

Czyli brak wolności słowa, a nadgorliwy założyciel tematu będzie sobie usuwał każdy choć trochę nieprzychylny post ... Według mnie totalny fail i za nic taki pomysł nie przejdzie.
Awatar użytkownika
Jazzwhisky
Posty: 4332
Rejestracja: 13 kwie 2006, 21:45
Kontakt:

Re: Propozycja nt. Zapowiedzi (forum)

Post autor: Jazzwhisky »

Na RMA, czy aktualnie GRMA, zawsze działało to w prosty sposób - zakładasz temat z Zapowiedzią = chcesz opinii. Chcesz opinii = tolerujesz i musisz liczyć się ze wszystkimi wypowiedziami, które przepuści moderator. Jak w życiu - prosisz się, to dostajesz, forum musi zachowywać w tej kwesti bezstronność i różnorodność, żadnego wygodnickiego odsiewu niechętnych komentarzy.

Ponadto - nie wyobrażam sobie nadzorowania poszczególnych użytkowników, rozstrzygania nadużyć i ustalania kto ma prawo mieć podobne przywileje, a kto nie. A co najważniejsze - dział już jest moderowany wyjątkowo ostro, są tematy z których wylatuje multum (głównie offtopowych, prowokacyjnych, jednolinijkowych i personalnych) komentarzy, parę osób w historii forum zaliczyło okres ograniczonego dostępu do całego działu, ogólnie - jestem pewien, że w działach Gry/Zapowiedzi panuje największy odsiew nieprzyjemnych postów w historii polskich forów dyskusyjnych o RM. Jeśli wciąż uważasz, że panują tam nieprzystępne dla Ciebie warunki - mogę tylko życzyć szczęścia w poszukiwaniu lepszego miejsca na twój temat. ;D

I na koniec - nie wierzę, że z powodu negatywnych komentarzy na tym forum utraciliśmy choćby jedną nieźle zapowiadającą się premierę gry. Genialni twórcy, którzy uciekli ze sceny bo ktoś im napisał "ale masz puste mapki i RTP" to moim zdaniem zupełny mit.
Nasz discordowy czat, 24h/d - https://discord.gg/4GG85kr
ODPOWIEDZ