Pomozcie nam z poradami, towarzisze

Wszystkie sprawy związane z Tsukuru Archive.
Zablokowany
Awatar użytkownika
Michu

GF2022 - Dema (msc 2); GF2020 - Peł. Wer. (msc 3); GF2019 - Dema (msc 1); GF2010 - Dema (msc 1); GF2008 - Peł. Wer. (msc 3) Zapowiedzi (msc 2); GF2007 - Peł. Wer. (msc 1) Dema (msc 1) Zapowiedzi (msc 3); KC II (msc 1); TASC 6 (msc 3); TACO #1 (zwyc)
Posty: 1149
Rejestracja: 13 kwie 2006, 12:21
Lokalizacja: Piła/Poznań
Kontakt:

Pomozcie nam z poradami, towarzisze

Post autor: Michu »

No wlasnie, tak jak pisalem w newsie - czas by sie za dzial z tekstami wziac, bo resow juz mamy 16 tysiecy i zanosi sie na duzo wiecej. Wiem ze na RMA jest mnostwo swietnych skrypterow i jeszcze wiecej skrypterow dobrych, ktorzy mysla tworczo i nie robia bledow ortograficznych.

Propobuje, zeby tutaj rezerwowac tematy porady/skryptu (tzn. te dwie rzeczy musza isc ze soba w parze, chyba ze porada nie dotyczy zrobienia jakiegos skryptu wlasnie). Niedlugo ruszamy na podboj wszechswiata, wiec przyda sie nam Wasza pomoc.

Nie macie pomyslu na porade? Zajrzyjcie do dzialu Pomoc, wezcie pierwszy problem ktory da sie wytlumaczyc w wiecej niz 5 zdaniach i do boju!

EDIT: Ahm, wszelkie sprawy zwiazane z tekstami, jak i same teksty slijcie do mnie.

Aktualne rezerwacje:

Akwarelek

- Dynamiczne przechodzenie miedzy mapkami

Foxer

- Wesołe zabawy ze współrzędnymi

Michu

- Wyświetlanie statsów na eventach
- Transformacja w standardowym BS
- Tworzenie mapy z użyciem panoramy
- Kradzież w standardowym BS
- Papier, kamień, nożyce, czyli najprostszy BS

Pokrak

- Lepszy pasek HP na mapie
- Ośmiokierunkowy ruch

----------------------------------
Dodane
----------------------------------
Kikut (Przedstawienie algorytmów z DBS na zdarzeniach)
Michu (100 losowych rzutów monetą)
Michu (Zegar liczący czas gry)
Super Vegeta (HUD)
Obrazek
Akwarelek

Golden Forki 2008 - Zapowiedzi (miejsce 3); TA Code-Off Edycja III (zwycięstwo); TA Code-Off Edycja IV (zwycięstwo)
Posty: 439
Rejestracja: 06 gru 2007, 20:45
Lokalizacja: Opolskie

Re: Pomozcie nam z poradami, towarzisze

Post autor: Akwarelek »

Ok, ja za parę dni dodam poradnik jak zrobić dynamiczne przechodzenie między mapkami bez pomocy teleportów.
Awatar użytkownika
Kiksi

Golden Forki 2015 - Dema (miejsce 2); TA Sprite Contest (miejsce 2); Liga Mapperów Sezon I (miejsce 3)
Posty: 361
Rejestracja: 17 lip 2006, 23:02

Re: Pomozcie nam z poradami, towarzisze

Post autor: Kiksi »

A nadawałoby się takie coś: "przedstawienie algorytmów z DBS na zdarzeniach"? Może niektórym przydałoby się to do CBS, hm?
Awatar użytkownika
Michu

GF2022 - Dema (msc 2); GF2020 - Peł. Wer. (msc 3); GF2019 - Dema (msc 1); GF2010 - Dema (msc 1); GF2008 - Peł. Wer. (msc 3) Zapowiedzi (msc 2); GF2007 - Peł. Wer. (msc 1) Dema (msc 1) Zapowiedzi (msc 3); KC II (msc 1); TASC 6 (msc 3); TACO #1 (zwyc)
Posty: 1149
Rejestracja: 13 kwie 2006, 12:21
Lokalizacja: Piła/Poznań
Kontakt:

Re: Pomozcie nam z poradami, towarzisze

Post autor: Michu »

Jak najbardziej
Obrazek
Awatar użytkownika
Preki

Golden Forki 2013 - Pełne Wersje (miejsce 1); Golden Forki 2010 - Pełne Wersje (miejsce 3)
Posty: 758
Rejestracja: 16 wrz 2007, 20:54
Lokalizacja: Siedlce City

Re: Pomozcie nam z poradami, towarzisze

Post autor: Preki »

Hmm... może ja pokombinuję coś z grą wieloczęściową, a właściwie z możliwością przenoszenia save'ów z gry do gry. Gdzieś już skrypt tego typu już zrobiłem, ale muszę go chyba poprawić.
http://prekisiedlce.wordpress.com/ - moje blogowe skrobanko
"W skrócie - gra nigdy nie jest gotowa, Ty zwyczajnie przestajesz nad nią pracować." - Jörg "Eiswuxe" Winterstein
Pokrak
Posty: 152
Rejestracja: 13 cze 2009, 03:05
Lokalizacja: twoja lodówka

Re: Pomozcie nam z poradami, towarzisze

Post autor: Pokrak »

Napisałbym chętnie:

- Ośmiokierunkowy ruch (ze skosami)

- Lepszy pasek HP na mapie (tylko 2 obrazki, zero laga - ten co teraz jest, to najgorsze rozwiązanie)
Road roller da! WRYYYYYYYYYYYYYY!
Awatar użytkownika
Foxer

Golden Forki 2008 - Dema (miejsce 2); TA Sprite Contest 3 (miejsce 3); Liga Mapperów Sezon II (miejsce 1); Liga Mapperów Sezon III (miejsce 2); TA Code-Off Edycja V (zwycięstwo)
Posty: 492
Rejestracja: 16 mar 2008, 13:23
Lokalizacja: Poznań

Re: Pomozcie nam z poradami, towarzisze

Post autor: Foxer »

Podejmę się porady 'Wesołe zabawy ze współrzędnymi'.
Awatar użytkownika
Michu

GF2022 - Dema (msc 2); GF2020 - Peł. Wer. (msc 3); GF2019 - Dema (msc 1); GF2010 - Dema (msc 1); GF2008 - Peł. Wer. (msc 3) Zapowiedzi (msc 2); GF2007 - Peł. Wer. (msc 1) Dema (msc 1) Zapowiedzi (msc 3); KC II (msc 1); TASC 6 (msc 3); TACO #1 (zwyc)
Posty: 1149
Rejestracja: 13 kwie 2006, 12:21
Lokalizacja: Piła/Poznań
Kontakt:

Re: Pomozcie nam z poradami, towarzisze

Post autor: Michu »

Mkay, przyjete wszystko
Obrazek
Awatar użytkownika
Jazzwhisky
Posty: 4332
Rejestracja: 13 kwie 2006, 21:45
Kontakt:

Re: Pomozcie nam z poradami, towarzisze

Post autor: Jazzwhisky »

Ponieważ Michu nie dodał, ani nie przekazał mi żadnych tekstów, mam i pamiętam jedynie o długaśnej poradzie Kikuta. Wszystkich, którzy coś podsyłali przepraszam za wszelką zwłokę i proszę o przypomnienie/wrzucenie prac na Skrzynkę forum lub bezpośrednio na mój e-mail: jazzwhisky@gmail.com.
Nasz discordowy czat, 24h/d - https://discord.gg/4GG85kr
Zablokowany