Awarie itp. itd.

Wszystkie sprawy związane z Tsukuru Archive.
master miller
Posty: 928
Rejestracja: 02 maja 2008, 09:45

Awarie itp. itd.

Post autor: master miller »

Co się wczoraj działo z Tsukuru???
Awatar użytkownika
Jazzwhisky
Posty: 4332
Rejestracja: 13 kwie 2006, 21:45
Kontakt:

Re: WTF?

Post autor: Jazzwhisky »

Cytując naszego dostawcę usług: "wystąpiła awaria sprzętowa dysku twardego", i rzeczywiście, nie tylko TA leżało cały dzień. W ciągu ostatniej doby byłem online bardzo krótko, ale z tego co widzę backupy są kompletne i poza wspomnianą przerwą nie doszło chyba do żadnych poważniejszych konsekwencji.

Ale gdyby ktos coś zauważył, oczywiście, please, dajcie znać.
Nasz discordowy czat, 24h/d - https://discord.gg/4GG85kr
Awatar użytkownika
Super Vegeta
Posty: 847
Rejestracja: 07 maja 2006, 08:03
Lokalizacja: Toruń
Kontakt:

Re: Awaria 06.07.2009

Post autor: Super Vegeta »

Padł cały S2 Cyberdusku (sry, jakiś czas temu zmienili nazwę na Hostpark) i co tu dużo mówić, wgranie 110GiB bakckupów zajęło panom z firmy hostingowej trochę czasu. =D
Awatar użytkownika
Jazzwhisky
Posty: 4332
Rejestracja: 13 kwie 2006, 21:45
Kontakt:

Re: Awarie itp. itd.

Post autor: Jazzwhisky »

Wiem, że robi się to żenujące i głupio byłoby zostawić to bez reakcji, ale po przenosinach sprzed kilku tygodni host spłatał nam na końcówkę sierpnia jeszcze jednego figla z nieprawidłowym zliczaniem transferu miesięcznego - stąd strona nie była dostępna w sieci przez kilka ostatnich dni.
Sry za brak jakiejkolwiek formy kontaktu, niestety nie mieliśmy wpływu na wydarzenia, od pewnego czasu nie korzystam także z GG - mam tylko nadzieję, że to ostateczny koniec problemów, gdyby ktoś miał jakieś dodatkowe pytania - temat zostaje otwarty.
Nasz discordowy czat, 24h/d - https://discord.gg/4GG85kr
Awatar użytkownika
Kalashnikov
Posty: 1381
Rejestracja: 16 gru 2006, 05:19
Lokalizacja: Edynburg / Opole

Re: Awarie itp. itd.

Post autor: Kalashnikov »

Na wypadek takich sytuacji powinieneś włączać GG (z którego korzysta 98,324% ludzi), aby jednak jakaś forma kontaktu była :)
Awatar użytkownika
Mertruve

Golden Forki Special - Pełne Wersje (zwycięstwo)
Posty: 1518
Rejestracja: 22 kwie 2006, 20:07

Re: Awarie itp. itd.

Post autor: Mertruve »

On w ogóle nie ma GG, taki jest super. >:o Przewieziesz mnie kiedyś swoim Priusem :D?
Awatar użytkownika
Secretman
Posty: 491
Rejestracja: 12 kwie 2008, 19:12

Re: Awarie itp. itd.

Post autor: Secretman »

Jazzwhisky pisze:od pewnego czasu nie korzystam także z GG
http://tsukuru.pl/inne/Tokei5/strony/red.htm (numer gg Jazz'a)
Szkoda, że awarie się zdarzają, ale z drugiej strony potwierdza to, jak ważną osobą dla Tsukuru i forum jest Jazzwhisky :lol:
Awatar użytkownika
Jazzwhisky
Posty: 4332
Rejestracja: 13 kwie 2006, 21:45
Kontakt:

Re: Awarie itp. itd.

Post autor: Jazzwhisky »

Kalashnikov pisze:Na wypadek takich sytuacji powinieneś włączać GG (z którego korzysta 98,324% ludzi), aby jednak jakaś forma kontaktu była :)
Secretman pisze:
Jazzwhisky pisze:od pewnego czasu nie korzystam także z GG
http://tsukuru.pl/inne/Tokei5/strony/red.htm (numer gg Jazz'a)
Szkoda, że awarie się zdarzają, ale z drugiej strony potwierdza to, jak ważną osobą dla Tsukuru i forum jest Jazzwhisky :lol:
Tzn. od kilku tygodni po prostu nie mam zainstalowanego GG i nie mam zamiaru do niego wracać; gdzieś tam mój numer pewnie wisi (na TA już nie) ale niestety nie ma to już żadnego znaczenia. I tak, przyznaję, że jest to trochę denerwujące, gdy akurat dzieje się coś takiego, ale po prawdzie - od miesięcy szybciej odbieram informacje na e-mail niż na GG. Może chwilowo jest to kłopotliwe, ale z czasem - myślę, że kontakt przestanie być utrudniony, a mi zaoszczędzi sporo czasu.

Jeśli ktoś, np. przy okazji awarii próbował ostatnio kontaktować się ze mną przez GG, to przepraszam, ale prawdopodobnie tego nie odbiorę - wszystko co istotne najlepiej wysyłać mi via PM na forum lub bezpośrednio na jazzwhisky@gmail.com.

Btw, strach się bać, ale chyba coś złego się na nas uwzięło - ktoś odnotował dziś coś dziwnego w zachowaniu TA?
Nasz discordowy czat, 24h/d - https://discord.gg/4GG85kr
Pokrak
Posty: 152
Rejestracja: 13 cze 2009, 03:05
Lokalizacja: twoja lodówka

Re: Awarie itp. itd.

Post autor: Pokrak »

Taaaa, wiele złych omenów - RMXP na TA, wcześniej jeszcze przywlokłem moje niedokończone projekty, Ludzix nie spamuje... źle się dzieje... do schronów, a migiem!

Ciekawe kto jeszcze zamroził projekty przez tą awarię jako "upadek sceny"?
Road roller da! WRYYYYYYYYYYYYYY!
Awatar użytkownika
Enyafan
Posty: 122
Rejestracja: 20 cze 2009, 14:21

Re: Awarie itp. itd.

Post autor: Enyafan »

Vanga pisze:2008 - Lokalny konflikt na Półwyspie Indyjskim i związany z nim bezprecedensowy atak na cztery głowy rządów (można domniemywać, że chodzi o prezydentów), co w przyszłości stanie się jednym z mniej znaczących acz ważnych zwiastunów Trzeciej Wojny Światowej.
2009 - koniec RM Archive. Podejrzewa się przyczyny polityczne lub atak gryzoni.
2010 - Trzecia Wojna Światowa, która rozpocznie się 10 listopada i zakończy w październiku, 2014 roku. Rozpocznie się dość typowo - od prowokacji i lokalnej wojny, gdzie zostanie użyta broń chemiczna (i/lub nuklearna).
I wszystko jasne. ;)
Awatar użytkownika
Michu

GF2022 - Dema (msc 2); GF2020 - Peł. Wer. (msc 3); GF2019 - Dema (msc 1); GF2010 - Dema (msc 1); GF2008 - Peł. Wer. (msc 3) Zapowiedzi (msc 2); GF2007 - Peł. Wer. (msc 1) Dema (msc 1) Zapowiedzi (msc 3); KC II (msc 1); TASC 6 (msc 3); TACO #1 (zwyc)
Posty: 1149
Rejestracja: 13 kwie 2006, 12:21
Lokalizacja: Piła/Poznań
Kontakt:

Re: Awarie itp. itd.

Post autor: Michu »

W razie naglych awarii czy atakow zawsze mozna kierowac sie do mnie - jestem w stalym kontakcie z jazzem i... uzywam gg! lolwut

Tak wiele osob zrobilo ostatnio i dzieki temu mielismy kilka zawalow mniej.
Obrazek
Awatar użytkownika
Kalashnikov
Posty: 1381
Rejestracja: 16 gru 2006, 05:19
Lokalizacja: Edynburg / Opole

Re: Awarie itp. itd.

Post autor: Kalashnikov »

Ale ja też chcę być w stałym kontacie z Jazzem (bez konieczności instalowania tych nowych, trendy komunikatorów) :(
Awatar użytkownika
Jazzwhisky
Posty: 4332
Rejestracja: 13 kwie 2006, 21:45
Kontakt:

Re: Awarie itp. itd.

Post autor: Jazzwhisky »

Kalashnikov pisze:Ale ja też chcę być w stałym kontacie z Jazzem
Ale ja nie chcę, Michu powiedział chyba wszystko, koniec tematu jazz/gg itp., w tym naprawdę nie ma żadnej głębi.
Nasz discordowy czat, 24h/d - https://discord.gg/4GG85kr
Awatar użytkownika
Jazzwhisky
Posty: 4332
Rejestracja: 13 kwie 2006, 21:45
Kontakt:

Re: Awarie itp. itd.

Post autor: Jazzwhisky »

Odświeżam, nie było nas (TA i Forum) jakąś dobę, ale mam nadzieję, że wszystko będzie już OK. Najważniejsze, że żadne dane nie zostały utracone (serw został odłączony, ale nie była to awaria), zatem zapraszam do ponownego korzystania z archiwów i dyskusji. ;)

edit-dół
Naprawione.
Nasz discordowy czat, 24h/d - https://discord.gg/4GG85kr
Awatar użytkownika
Gokufan
Posty: 306
Rejestracja: 20 sty 2007, 19:36
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Awarie itp. itd.

Post autor: Gokufan »

Zdaje się, że część archiwum siadła.
ODPOWIEDZ