TA 2010 - Zapowiedź, Pomysły itp.

Wszystkie sprawy związane z Tsukuru Archive.
Awatar użytkownika
Michu

GF2022 - Dema (msc 2); GF2020 - Peł. Wer. (msc 3); GF2019 - Dema (msc 1); GF2010 - Dema (msc 1); GF2008 - Peł. Wer. (msc 3) Zapowiedzi (msc 2); GF2007 - Peł. Wer. (msc 1) Dema (msc 1) Zapowiedzi (msc 3); KC II (msc 1); TASC 6 (msc 3); TACO #1 (zwyc)
Posty: 1150
Rejestracja: 13 kwie 2006, 12:21
Lokalizacja: Piła/Poznań
Kontakt:

Re: TA 2010 - Zapowiedź, Pomysły itp.

Post autor: Michu »

Popieram propozycje ocen Kikuta (do obgadania ofkoz, ale w tym guscie), ktore mozna by dawac TYLKO razem z komentarzem. Zastanowie sie nad reszta i wypowiem niedlugo ~~
Obrazek
Awatar użytkownika
Kalashnikov
Posty: 1381
Rejestracja: 16 gru 2006, 05:19
Lokalizacja: Edynburg / Opole

Re: TA 2010 - Zapowiedź, Pomysły itp.

Post autor: Kalashnikov »

Jazzwhisky pisze:Pytania - co myślicie o uruchomieniu ocen w stosunku do jakichkolwiek elementów poza grami (np. Porady, Tutoriale, inne...)? I jeszcze powracając w szerszym spektrum do tego o czym pisał X-Tech - pojawił się pomysł tagów, który oprócz gier mógłby objąć zasoby zastępując tym samym ich opisy. Na samym początku TA podobny pomysł forsował Ludzix, ale nie było chętnych do części wykonawczej, ktoś byłby zainteresowany tym w tej chwili?
Wszystko co zaproponowałeś - jak najbardziej za.
Pytanie: jaki masz pomysł na nagradzanie zasobów i "rangi"?

Oceny innych zasobów to świetny pomysł, w sumie nie wiem dlaczego mielibyśmy nie oceniać muzyki i dźwięków, ale jeżeli macie jakieś konkretne argumenty, jest mi to obojętne.
Tagi to świetny pomysł, ale w chwili obecnej nazwa plików sama w sobie jest niejako "tagiem", prawda? Nie wiem jaka jest różnica, ale jeżeli ma jeszcze bardziej usprawnić przeszukiwanie zasobów, to popieram w 100%. Część wykonawcza polega, rozumiem, na zaprogramowaniu tego, tak?

Cieszy mnie, że pomysł nie został porzucony =)
Awatar użytkownika
Jazzwhisky
Posty: 4332
Rejestracja: 13 kwie 2006, 21:45
Kontakt:

Re: TA 2010 - Zapowiedź, Pomysły itp.

Post autor: Jazzwhisky »

Yup, pomysł z komentarzami (+ocena) do tekstów prezentuje się dosyć przednio, co do pomysłów na jakiekolwiek rangi, pomysłów jest kilka, ale na razie wciąż nie czuję się do żadnego przekonany (ani do tego, czy zasady jakiegokolwiek nagradzania powinny być w pełni jawne), ocenianie/komentowanie grafik/muzyki raczej odpada ze względu na prawdopodobnie niewielkie obciążenie tego elementu, a co do tagów - tak, pliki mają nazwy, bo ktoś nad nimi siedzi, z momentem wprowadzenia prostego zatwierdzania raczej się to skończy. Ponadto tagi byłyby przyporządkowane paczkom (nie - pojedynczym grafikom) i widoczne bezpośrednio na liście resów, co stanowi kolejne różnice/zalety w stosunku do aktualnego stanu.
Co do części wykonawczej - nie, chodzi jedynie o kogoś, kto wpisałby do bazy garść pierwszych tagów, tak, żeby system nie startował od zera i przypadkiem nie pozostał nieużywany w ogóle. =]

Btw, tworzenie kont/szybkie dodawanie zasobów jest już właściwie możliwe, gdyby ktoś mógł być w obwodzie w razie testów, please - odezwijcie się do mnie via PM.
Nasz discordowy czat, 24h/d - https://discord.gg/4GG85kr
Awatar użytkownika
Preki

Golden Forki 2013 - Pełne Wersje (miejsce 1); Golden Forki 2010 - Pełne Wersje (miejsce 3)
Posty: 758
Rejestracja: 16 wrz 2007, 20:54
Lokalizacja: Siedlce City

Re: TA 2010 - Zapowiedź, Pomysły itp.

Post autor: Preki »

Dobrym pomysłem byłoby umożliwienie ściągania całych paczek resów, o ile to jest możliwe. Wiecie, zasysanie dziesiątek monsterów z FF6 jeden po drugim trochę zajmuje czasu.
http://prekisiedlce.wordpress.com/ - moje blogowe skrobanko
"W skrócie - gra nigdy nie jest gotowa, Ty zwyczajnie przestajesz nad nią pracować." - Jörg "Eiswuxe" Winterstein
Awatar użytkownika
Michu

GF2022 - Dema (msc 2); GF2020 - Peł. Wer. (msc 3); GF2019 - Dema (msc 1); GF2010 - Dema (msc 1); GF2008 - Peł. Wer. (msc 3) Zapowiedzi (msc 2); GF2007 - Peł. Wer. (msc 1) Dema (msc 1) Zapowiedzi (msc 3); KC II (msc 1); TASC 6 (msc 3); TACO #1 (zwyc)
Posty: 1150
Rejestracja: 13 kwie 2006, 12:21
Lokalizacja: Piła/Poznań
Kontakt:

Re: TA 2010 - Zapowiedź, Pomysły itp.

Post autor: Michu »

To nie latwiej Plik - zapisz strone jako i sciagasz wszystko co sie znajduje na stronie, czyt. wszystkie resy z paczki?

Pojawila sie jakas opcja z layem nowym dla strony?
Obrazek
Awatar użytkownika
Foxer

Golden Forki 2008 - Dema (miejsce 2); TA Sprite Contest 3 (miejsce 3); Liga Mapperów Sezon II (miejsce 1); Liga Mapperów Sezon III (miejsce 2); TA Code-Off Edycja V (zwycięstwo)
Posty: 492
Rejestracja: 16 mar 2008, 13:23
Lokalizacja: Poznań

Re: TA 2010 - Zapowiedź, Pomysły itp.

Post autor: Foxer »

Ja się mogę podjąć wpisywaniu pierwszej porcji tagów, najlepiej jak już będzie wprowadzony jakis system edycji tagów.
Awatar użytkownika
Jazzwhisky
Posty: 4332
Rejestracja: 13 kwie 2006, 21:45
Kontakt:

Re: TA 2010 - Zapowiedź, Pomysły itp.

Post autor: Jazzwhisky »

Odświeżam temat - gdyby ktoś miał czas i ochotę - na razie w formie testowej można aktywować/stworzyć sobie konto na stronie. Dzieje się to automatycznie po kliknięciu w ten link -> Aktywacja (tsukuru.pl/index.php?link=users/konto), na razie jedynym efektem jest dostęp do wstępnej wersji formularza zgłaszania grafik/midi oraz twarde wrzucanie nicka w podpisie komentarzy na stronie.
Byłbym wdzięczny gdybyście zgłaszali wszelkie problemy i uwagi, gwoli ścisłości - logowanie na forum jest jednoznaczne z logowaniem na stronie i odwrotnie.

Tam co do layoutu i tagów, był jeden projekt grafiki ale poległ, podobnie z pomysłem słów kluczowych - po prostu zbyt wiele z nim zachodu.
Nasz discordowy czat, 24h/d - https://discord.gg/4GG85kr
Awatar użytkownika
Sabikku

Golden Forki 2011 - Pełne Wersje (miejsce 3); Golden Forki 2010 - Zapowiedzi (miejsce 2); Golden Forki 2009 - Zapowiedzi (miejsce 3)
Posty: 305
Rejestracja: 01 sty 2009, 19:36

Re: TA 2010 - Zapowiedź, Pomysły itp.

Post autor: Sabikku »

Jak już mamy pogrubione nicki, to może jeszcze dodać możliwość usunięcia wiadomości, albo link do profilu (forumowego)? Poza tym, chyba brakuje formatu .ogg przy przyjmowaniu zasobów..
Ostatnio zmieniony 05 mar 2010, 20:51 przez Sabikku, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Secretman
Posty: 491
Rejestracja: 12 kwie 2008, 19:12

Re: TA 2010 - Zapowiedź, Pomysły itp.

Post autor: Secretman »

dostęp do wstępnej wersji formularza zgłaszania grafik/mid
Gdzie jest ten formularz???
Awatar użytkownika
Foxer

Golden Forki 2008 - Dema (miejsce 2); TA Sprite Contest 3 (miejsce 3); Liga Mapperów Sezon II (miejsce 1); Liga Mapperów Sezon III (miejsce 2); TA Code-Off Edycja V (zwycięstwo)
Posty: 492
Rejestracja: 16 mar 2008, 13:23
Lokalizacja: Poznań

Re: TA 2010 - Zapowiedź, Pomysły itp.

Post autor: Foxer »

Pod tym samym linkiem co aktywacja konta. Po prostu odśwież stronę.
Awatar użytkownika
Jazzwhisky
Posty: 4332
Rejestracja: 13 kwie 2006, 21:45
Kontakt:

Re: TA 2010 - Zapowiedź, Pomysły itp.

Post autor: Jazzwhisky »

Sabikku pisze:Jak już mamy pogrubione nicki, to może jeszcze dodać możliwość usunięcia wiadomości, albo link do profilu (forumowego)? Poza tym, chyba brakuje formatu .ogg przy przyjmowaniu zasobów..
Ja wiem, że wszyscy są przyzwyczajeni, że na TA wszelkie zmiany zachodziły zawsze w jednej chwili, ale tym razem dziać się będzie to tak krok po kroku, na razie jest to o czym pisałem, wkrótce uruchomione zostaną formularze zgłoszeń do pozostałych materiałów (.ogg akurat chyba nigdy nie przyjmowaliśmy?), każdy user będzie miał swój profil na samej stronie itd. itp. Zatem póki co prosiłbym wytykać błędy, nie braki - z testów wynika, że formularz zgłaszania zasobów funkcjonuje już bez zarzutu, za parę dni zuploadowane grafiki powinny zacząć wyświetlać się na stronie głównej i w Zasobach, powinien działać system wysyłania potwierdzeń/odrzuceń, lista userów z linkami do dodanych materiałów (także tych przeszłych), zrewidowane zostaną niektóre działy - o wszystkim będę informował na forum, a ostatecznie na stronie głównej.
Secretman pisze:
dostęp do wstępnej wersji formularza zgłaszania grafik/mid
Gdzie jest ten formularz???
Jeśli nie jest tak jak napisał Ci Foxer, please rzuć screenem czy coś, co wyświetla Ci się na podstronie konta.
Nasz discordowy czat, 24h/d - https://discord.gg/4GG85kr
Awatar użytkownika
Secretman
Posty: 491
Rejestracja: 12 kwie 2008, 19:12

Re: TA 2010 - Zapowiedź, Pomysły itp.

Post autor: Secretman »

Po zalogowaniu, wczytuje się strona główna Tsukuru Archive, a że tam nie ma informacji o tym formularzu, to się nie domyśliłem, że znajdę go pod tym samym linkiem. Dzięki, Foxer za info.
Awatar użytkownika
Foxer

Golden Forki 2008 - Dema (miejsce 2); TA Sprite Contest 3 (miejsce 3); Liga Mapperów Sezon II (miejsce 1); Liga Mapperów Sezon III (miejsce 2); TA Code-Off Edycja V (zwycięstwo)
Posty: 492
Rejestracja: 16 mar 2008, 13:23
Lokalizacja: Poznań

Re: TA 2010 - Zapowiedź, Pomysły itp.

Post autor: Foxer »

Kto będzie moderował dodawane materiały?
No i skoro paczki są w zipach, to chyba osoby moderujące będą musiały je wypakowywać i wkładać ręcznie, nie?
Awatar użytkownika
Rave

Golden Forki 2010 - Dema (miejsce 2)
Posty: 2041
Rejestracja: 15 kwie 2009, 21:33
Lokalizacja: '; DROP TABLE 'Messages'

Re: TA 2010 - Zapowiedź, Pomysły itp.

Post autor: Rave »

Problemik. Mam takie coś:

Witaj Rave

panel dodawania zasobów

masz wiadomość (1)

No i jak klikam masz wiadomość, to pokazuje się pusta strona.
Awatar użytkownika
Jazzwhisky
Posty: 4332
Rejestracja: 13 kwie 2006, 21:45
Kontakt:

Re: TA 2010 - Zapowiedź, Pomysły itp.

Post autor: Jazzwhisky »

Przepraszam, że dopiero teraz, chciałem wyczekać aż będę miał coś do ogłoszenia albo zbierze sie tego więcej, anyway:

@Foxer - wszystko jest ok, paczki zip są obsługiwane automatycznie, docelowo zatwierdzać materiały będę ja oraz kvachu, aczkolwiek jest pewna zmiana - system wymaga zatwierdzenia każdego pliku od dwóch modów, zatem możliwe, że dokoptujemy do składu kogoś aktywnego z głową do resów, w przyszłości może nawet więcej niż jedną osobę, wszystko zależy od ilości zgłaszanych materiałów.

@Rave - to jeden z elementów, który powinien zostać ukończony jeszcze dzisiaj. Twoje resy zostały zatwierdzone (thx!) więc otrzymałeś info - tyle, że jeszcze nie ma dostępu do skrzynki - podbiję temat i podam szczegóły gdy sprawa będzie załatwiona.

I przypomniało mi się - ktoś tam pytał o masowe ściąganie plików w paczce - będzie (dla userów/autorów) jeśli tylko nie wykracza poza nasze możliwości.
Nasz discordowy czat, 24h/d - https://discord.gg/4GG85kr
Zablokowany