TA 2010 - Zapowiedź, Pomysły itp.

Wszystkie sprawy związane z Tsukuru Archive.
Awatar użytkownika
Rave

Golden Forki 2010 - Dema (miejsce 2)
Posty: 2041
Rejestracja: 15 kwie 2009, 21:33
Lokalizacja: '; DROP TABLE 'Messages'

Re: TA 2010 - Zapowiedź, Pomysły itp.

Post autor: Rave »

Jazzwhisky pisze:Twoje resy zostały zatwierdzone (thx!)
Może i zostały, ale ja swoich smoków w charsetach nie widzę ;P. No, ale dzisiaj jeszcze dodam twarze smoków i jakieś dziadki (chary & twarze) - wszystkie to edity na potrzeby mojej powstającej gry. Szczegóły, gdy będzie można samemu dodawać projekty (chcę uniknąć komentarzy typu "błe, defaultowy battlesystem, co to k*a ma być" i innych zniechęcaczy).

//EDIT: Twarze smoków i dziadki dodane.
//EDIT #2: I taka mała sugestia. Może dodać link do panelu gdzieś na głównej, powiedzmy pod linkami do stron użytkowników (tak przy okazji, to jak można dostać taką "subdomenę"?)
//EDIT #3: Odnośnie samego sposobu wyświetlania zasobów. Może zrobić "klikalne" nagłówki poszczególnych kolumn (nazwa, opis, typ, itd.) aby user po kliknięciu nagłówka mógł posortować według konkretnej kategorii? Naprzykład jest coś takiego:

Kod: Zaznacz cały

 Nazwa          opis     TYP
 Aaaa   zasoby A   aa  EDIT
 Bbbb   zasoby B  bb   ORIG
 Cccc   zasoby C   cc   RIP
 Dddd   zasoby d       ORIG
 Eeee   zasoby e       EDIT
 Ffff   zasoby f       ORIG
I jeśli kliknę TYP, to posortuje mi według typu, opis, według opisu, itp.
Awatar użytkownika
kvachu
Posty: 765
Rejestracja: 15 kwie 2006, 11:46

Re: TA 2010 - Zapowiedź, Pomysły itp.

Post autor: kvachu »

@Rave
Z tym sortowaniem by było chyba trochę bezsensu, a to głównie dlatego, że kolumny na to za bardzo nie pozwalają. Na przykład sortowanie według opisu? Albo sortowanie według typu, przecież tu są tylko trzy słowa: edit, rip, orig... Bez sensu. Chyba jedyna kolumna, która się nadaje do sortowania to nazwa zasobu.
I nie musisz nam pisać co dodajesz =).

[EDIT]
@down
Ktoś czyli kto? Tylko ty?
Awatar użytkownika
Rave

Golden Forki 2010 - Dema (miejsce 2)
Posty: 2041
Rejestracja: 15 kwie 2009, 21:33
Lokalizacja: '; DROP TABLE 'Messages'

Re: TA 2010 - Zapowiedź, Pomysły itp.

Post autor: Rave »

A jak ktoś chce mieć najpierw ripy, potem edity, itp? Generalnie to moim zdaniem lepiej mieć za dużo opcji, niż później szukać tej jednej potrzebnej, która nie istnieje.
Awatar użytkownika
Foxer

Golden Forki 2008 - Dema (miejsce 2); TA Sprite Contest 3 (miejsce 3); Liga Mapperów Sezon II (miejsce 1); Liga Mapperów Sezon III (miejsce 2); TA Code-Off Edycja V (zwycięstwo)
Posty: 492
Rejestracja: 16 mar 2008, 13:23
Lokalizacja: Poznań

Re: TA 2010 - Zapowiedź, Pomysły itp.

Post autor: Foxer »

Taaa, i jeszcze wg. autora można sortować, bo ktoś może 'chcieć tylko zasoby Foxera' xD
Rave, bez przesady, dobrze jest ;P
Awatar użytkownika
Jazzwhisky
Posty: 4332
Rejestracja: 13 kwie 2006, 21:45
Kontakt:

Re: TA 2010 - Zapowiedź, Pomysły itp.

Post autor: Jazzwhisky »

Rave, generalnie to lepiej mieć wszystko pięknie, full i profeska, ale niestety - ktoś to musi zakodować i poświęcić swój czas, a ponieważ niektóre opcje byłyby wykorzystywane rzadko, a ponadto za kod w ogromnej części nie odpowiadam ja - musimy brać poprawkę na stosunek kosztów do zysków.
Ale to tylko taka dygresja - bo o sortowaniu po rodzaju zasobów (albo czemuś na zasadzie "wyświetl tylko RIP/ORIG/EDIT") jak i kilku innych rzeczach, które poruszyłeś (np. profile), już w tym wątku rozmawialiśmy i chyba przynajmniej częściowo - pozytywnie.
Co do "subdomen" - zdefiniuj dokładniej, please - jesli chodzi o sajty typu http://toe.tsukuru.pl/ - taką opcję przedstawiamy co roku wszystkim "bezsajtowym" zwycięzcom GF w kategorii Pełne Wersje/Dema. Jeśli chodzi o dział Projekty na TA - no niestety, z dniem 15 marca przestanie on istnieć, jego dotychczasowa popularność była znikoma.

Z nowości na chwilę obecną - pojawiły się formularze zgłaszania muzyki i dźwięków (http://tsukuru.pl/index.php?link=users/add), zasoby wyświetlają się już korzystając z nowego skryptu (widoczne już są ostatnio zatwierdzone grafiki, np. http://tsukuru.pl/index.php?link=set&pl ... ashitehelp), skrzynka wiadomości powinna zawierać już potwierdzenia/odrzucenia zgłoszonych materiałów. Dostęp do aktywacji/profilu/zmian wciąż (tymczasowo) przez - http://tsukuru.pl/index.php?link=users/konto.

Edit-dół
Rave, dygresja, ja wiem, że w tym przypadku to niewiele roboty, opisywałem problem ogólnie. ;)
Nasz discordowy czat, 24h/d - https://discord.gg/4GG85kr
Awatar użytkownika
Rave

Golden Forki 2010 - Dema (miejsce 2)
Posty: 2041
Rejestracja: 15 kwie 2009, 21:33
Lokalizacja: '; DROP TABLE 'Messages'

Re: TA 2010 - Zapowiedź, Pomysły itp.

Post autor: Rave »

Co do sortowania, to to tylko prosta kwerenda do bazy - spokojnie mógłbym się tym zająć, jeśli bym miał dostęp do kodu wyświetlającego zasoby. Także podeślij mi kod na maila rave002{małpka}o2.pl i napiszę w nim sortowanie.
Awatar użytkownika
Foxer

Golden Forki 2008 - Dema (miejsce 2); TA Sprite Contest 3 (miejsce 3); Liga Mapperów Sezon II (miejsce 1); Liga Mapperów Sezon III (miejsce 2); TA Code-Off Edycja V (zwycięstwo)
Posty: 492
Rejestracja: 16 mar 2008, 13:23
Lokalizacja: Poznań

Re: TA 2010 - Zapowiedź, Pomysły itp.

Post autor: Foxer »

Btw. może lepiej by było, gdyby newsy i zasoby były oddzielnie? Bo teraz to można newsy zasobami 'zagłuszyć' ;P
Awatar użytkownika
Jazzwhisky
Posty: 4332
Rejestracja: 13 kwie 2006, 21:45
Kontakt:

Re: TA 2010 - Zapowiedź, Pomysły itp.

Post autor: Jazzwhisky »

Tzn. jeśli chodzi o to, że news będzie zjeżdzał na stronie głównej w dół - to tak to właśnie zostało zaplanowane (taki był cel! xD), można powiedzieć, że wcześniej też newsy z resami "zagłuszały" te z premierami gierc. Jeśli zaś chodzi o to, że przez brak newsów z zasobami będzie ich teraz mniej, to chyba wcale tak być nie powinno, tylko ich charakter trochę się zmieni na bardziej luźny (same informacje, jakieś info o wydarzeniach itp.).
Jeszcze nie wiem jaki efekt da możliwość publikowania newsów i "mininewsów" wszystkim zarejestrowanym, ale póki co - wygląda to chyba zgodnie z zamierzeniami, może to tylko kwestia przyzwyczajenia?
Nasz discordowy czat, 24h/d - https://discord.gg/4GG85kr
Awatar użytkownika
Kitabake
Posty: 367
Rejestracja: 25 gru 2009, 13:03
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

temp

Post autor: Kitabake »

Nie czytałem innych propozycje, ale ja mam jedną. Może by tak dać do profilu TA listę gier "przejśniętych" w rm, tak żeby można było się czym pochwalić?
Moje projekty:
"Hunter: Avendzer Dragon"
"Chaos Element: Climax Redux"
"Ziemia: Opętanie"
"Blade Trynty"
Awatar użytkownika
Secretman
Posty: 491
Rejestracja: 12 kwie 2008, 19:12

Re: TA 2010 - Zapowiedź, Pomysły itp.

Post autor: Secretman »

Kitabake pisze:"przejśniętych"
Co oznacza ten przymiotnik?
http://synonimy.ux.pl/suggestions.php?w ... y&search=1 (pierwsza propozycja :lol: )
Awatar użytkownika
Kitabake
Posty: 367
Rejestracja: 25 gru 2009, 13:03
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: TA 2010 - Zapowiedź, Pomysły itp.

Post autor: Kitabake »

Wiadomo co oznacza, ale tak na wszelki wypadek napiszę :> "Gry które przeszedłeś (w RM)"
Moje projekty:
"Hunter: Avendzer Dragon"
"Chaos Element: Climax Redux"
"Ziemia: Opętanie"
"Blade Trynty"
Awatar użytkownika
Jazzwhisky
Posty: 4332
Rejestracja: 13 kwie 2006, 21:45
Kontakt:

Re: TA 2010 - Zapowiedź, Pomysły itp.

Post autor: Jazzwhisky »

Co do najnowszych zmian - odsyłam już do newsa -> http://tsukuru.pl/index.php?link=news/komentuj&no=318

Co do pomysłu dodatkowych elementów w profilu - na pewno pojawi się coś na własny wpis, na wrzucenie linka do swojej strony, na ew. umieszczenie kontaktu, ale wydzielanie specjalnego miejsca dla listy ukończonych gier jest już chyba przesadą - i tak wciąż na dodanie czeka kilka znacznie ważniejszych elementów.
Nasz discordowy czat, 24h/d - https://discord.gg/4GG85kr
Awatar użytkownika
Fear

Golden Forki 2016 - Dema (miejsce 1); Golden Forki 2009 - Dema (miejsce 2)
Posty: 850
Rejestracja: 31 lip 2009, 21:34
Lokalizacja: Białystok

Re: TA 2010 - Zapowiedź, Pomysły itp.

Post autor: Fear »

Może o to i będzie trudno ale naprawdę miło by było zwiększyć rozmiar avków z 60x60 chociaż do 80x80 ;p

Kolejny pomysł... Możliwe było by ściąganie niektórych grafik w packach .rar jak i w obecnej postaci ? Pamiętam dobrze jak chciałem ściągnąć wszystkie monstery z FF6 których jest prawie 400, wierzcie mi paskudna sprawa ściągać je na dysk pojedynczo ;p
Ostatnia Łza (v1.03) 28.12.16
Obrazek
viewtopic.php?f=1&t=5549
Matiz
Posty: 21
Rejestracja: 06 gru 2009, 21:18

Re: TA 2010 - Zapowiedź, Pomysły itp.

Post autor: Matiz »

Zamiast gier "przejśniętych" można by po prostu dodać listę ulubionych/obserwowanych gier/projektów.
Awatar użytkownika
Michu

GF2022 - Dema (msc 2); GF2020 - Peł. Wer. (msc 3); GF2019 - Dema (msc 1); GF2010 - Dema (msc 1); GF2008 - Peł. Wer. (msc 3) Zapowiedzi (msc 2); GF2007 - Peł. Wer. (msc 1) Dema (msc 1) Zapowiedzi (msc 3); KC II (msc 1); TASC 6 (msc 3); TACO #1 (zwyc)
Posty: 1149
Rejestracja: 13 kwie 2006, 12:21
Lokalizacja: Piła/Poznań
Kontakt:

Re: TA 2010 - Zapowiedź, Pomysły itp.

Post autor: Michu »

Fear, przeciez wystarczy "Zapisac strone jako..." i ci wszystko ladnie sciaga =]
Obrazek
Zablokowany