TA 2010 - Zapowiedź, Pomysły itp.

Wszystkie sprawy związane z Tsukuru Archive.
Awatar użytkownika
Foxer

Golden Forki 2008 - Dema (miejsce 2); TA Sprite Contest 3 (miejsce 3); Liga Mapperów Sezon II (miejsce 1); Liga Mapperów Sezon III (miejsce 2); TA Code-Off Edycja V (zwycięstwo)
Posty: 492
Rejestracja: 16 mar 2008, 13:23
Lokalizacja: Poznań

Re: TA 2010 - Zapowiedź, Pomysły itp.

Post autor: Foxer »

Albo użyć flashgeta, zrobić 'Download all with flashget' w Internet Explorerze i już wszystko się zasysa. Można nawet wybrać, żeby tylko obrazki się ściągnęły.
Awatar użytkownika
Jazzwhisky
Posty: 4332
Rejestracja: 13 kwie 2006, 21:45
Kontakt:

Re: TA 2010 - Zapowiedź, Pomysły itp.

Post autor: Jazzwhisky »

Z tymi paczkami racja, zresztą już to przerabialiśmy - ja jednak będę o tym myślał, bo przynajmniej dla dużej części osób będzie to istotne usprawnienie - wszystko zależy jednak od tego, czy damy radę tworzyć z automatu/w locie archiwa .zip z resami, bo o wgrywaniu kilkuset paczek w odpowiednie miejsca raczej nie ma mowy. =]

Co do avatarów na stronie - no cholera opcji za bardzo nie ma, priorytetem było większe wykorzystanie miejsca i utworzenie przestrzeni na pełne rozmiary screenów w newsach z grami - pocieszaj się, że pierwotnie myślałem o avatarach 50x50 a nawet 32x32px, uznajmy aktualny stan za kompromis? ^^"

@Matiz - no w takiej formie to nawet niegłupie, będę o tym pamiętał, pomyślę i ew. na sam koniec element pojawi się na stronie.

W ogóle dzięki za aktywność w temacie, tak sobie myślę, że ma to znacznie większe znaczenie niż na to wygląda. :*
Nasz discordowy czat, 24h/d - https://discord.gg/4GG85kr
Awatar użytkownika
Rave

Golden Forki 2010 - Dema (miejsce 2)
Posty: 2041
Rejestracja: 15 kwie 2009, 21:33
Lokalizacja: '; DROP TABLE 'Messages'

Re: TA 2010 - Zapowiedź, Pomysły itp.

Post autor: Rave »

Swoją drogą, to chyba licznik zasobów się popsuł - przed dodaniem moich dziadków i smoków było 18004 i teraz jest 18004. No chyba, że coś skasowało, ale wątpię.
Awatar użytkownika
Super Vegeta
Posty: 847
Rejestracja: 07 maja 2006, 08:03
Lokalizacja: Toruń
Kontakt:

Re: TA 2010 - Zapowiedź, Pomysły itp.

Post autor: Super Vegeta »

Skoro już zasypujemy podpowiedziami odnośnie drobnostek - imo przydałoby się, by kliknięcie w "Forum - najnowsze" na głównej przenosiło na ostatnią stronę topicu - w końcu skoro "najnowsze", to raczej należy podsunąć użytkownikowi najnowszy post, a nie całą historię od początku. :)

@Jazz (na dole):
Niby tak, ale na forum masz pod nazwą tematu wybór strony, więc można od razu przejść do ostatniej.
Ostatnio zmieniony 30 mar 2010, 16:03 przez Super Vegeta, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Rave

Golden Forki 2010 - Dema (miejsce 2)
Posty: 2041
Rejestracja: 15 kwie 2009, 21:33
Lokalizacja: '; DROP TABLE 'Messages'

Re: TA 2010 - Zapowiedź, Pomysły itp.

Post autor: Rave »

Co do panelu zgłaszania materiałów, to przydałoby się jeszcze zgłaszanie porad tutków i skryptów
Awatar użytkownika
Jazzwhisky
Posty: 4332
Rejestracja: 13 kwie 2006, 21:45
Kontakt:

Re: TA 2010 - Zapowiedź, Pomysły itp.

Post autor: Jazzwhisky »

@Rave - tak, licznik aktualnie podaje starą wartość resów, trochę tam było posprzątane i pozmieniane, gdy tylko obecna wartość przekroczy te 18k wszystko wróci do normy. Co do zgłaszania innych materiałów, komplet formularzy pojawi się prawdopodobnie zaraz po świętach.

@SV - właśnie zostało to zmienione, ale w sumie sam nie wiem czy ma to sens, sam skrypt forum przecież też nie podaje linków do najnowszych postów (co zresztą rozumiem), a problemu jakoś nikt nigdy nie zgłaszał.

edit-dół (14:36)
Jest to poprawiane w tej chwili. ;)
Nasz discordowy czat, 24h/d - https://discord.gg/4GG85kr
Awatar użytkownika
Super Vegeta
Posty: 847
Rejestracja: 07 maja 2006, 08:03
Lokalizacja: Toruń
Kontakt:

Re: TA 2010 - Zapowiedź, Pomysły itp.

Post autor: Super Vegeta »

Nie wiem, jak innym, ale mnie się brzydko archiwum wyświetla - ni ma avatarów i licznik komentarzy wyskakuje gdzieś poza chmurkę. Poza tym w liście miesięcy jest zła literka w październiku.

@Edit-dół: Widać już fixnięte, u mnie też jest git.
Ostatnio zmieniony 31 mar 2010, 16:22 przez Super Vegeta, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Mertruve

Golden Forki Special - Pełne Wersje (zwycięstwo)
Posty: 1518
Rejestracja: 22 kwie 2006, 20:07

Re: TA 2010 - Zapowiedź, Pomysły itp.

Post autor: Mertruve »

Awatar użytkownika
Fear

Golden Forki 2016 - Dema (miejsce 1); Golden Forki 2009 - Dema (miejsce 2)
Posty: 850
Rejestracja: 31 lip 2009, 21:34
Lokalizacja: Białystok

Re: TA 2010 - Zapowiedź, Pomysły itp.

Post autor: Fear »

Mała pierdołka ode mnie ;p
Chodzi mi o dodawanie zasobów. Brak obsługi formatu .RAR jest zastanawiająca, szczególnie przy obecności .ZIP :) Większość ludzi pakuje właśnie w .rar ... ;p
Ostatnia Łza (v1.03) 28.12.16
Obrazek
viewtopic.php?f=1&t=5549
Awatar użytkownika
Super Vegeta
Posty: 847
Rejestracja: 07 maja 2006, 08:03
Lokalizacja: Toruń
Kontakt:

Re: TA 2010 - Zapowiedź, Pomysły itp.

Post autor: Super Vegeta »

To już bardziej kwestia tego, że rar bardziej uchodzi za rozwijany tylko przez rarlab, zaś zip posiada dość dużo implementacji i każdy znajdzie dla siebie coś dobrego, stąd też jest szeroko wykorzystywany przez twórców amatorskiego oprogramowania i\albo open source\free software. Dlatego też PHP posiada bibliotekę do obsługi ZIP, zaś RAR niespecjalnie - tu zgaduję, że po przesłaniu ZIPa skrypt TA automatycznie wypakowuje wszystkie pliki i Wielcy Zatwierdzacze mogą sobie wygodnie przejrzeć wszystkie obrazki w przeglądarce i zaznaczyć, co ma przejść, a co nie - miast ściągać, rozpakowywać i dopiero wtedy badać.
Awatar użytkownika
Jazzwhisky
Posty: 4332
Rejestracja: 13 kwie 2006, 21:45
Kontakt:

Re: TA 2010 - Zapowiedź, Pomysły itp.

Post autor: Jazzwhisky »

Jak uprzedził mnie (!!!) SV, niestety, biblioteka do jakiej mamy dostęp nie daje rady z automatycznym wypakowywaniem i przetwarzaniem plików .rar, nic z tym nie zrobimy jeśli chcemy zachować pełne zautomatyzowanie zatwierdzania grafik.

Btw, testy przechodzą formularze dodawania gier i innych materiałów - http://tsukuru.pl/index.php?link=users/add, proszę o ew. uwagi. =]
Nasz discordowy czat, 24h/d - https://discord.gg/4GG85kr
Awatar użytkownika
Rave

Golden Forki 2010 - Dema (miejsce 2)
Posty: 2041
Rejestracja: 15 kwie 2009, 21:33
Lokalizacja: '; DROP TABLE 'Messages'

Re: TA 2010 - Zapowiedź, Pomysły itp.

Post autor: Rave »

Co oznacza w zgłaszaniu innych materiałów opcja "Patch"? Jeśli chodzi o patche na edytor/RPG_RT, to czy mój "edytorski" patch "Twierdza FixPatch ME" zostałby zaakceptowany?
Awatar użytkownika
Amadik

Golden Forki 2011 - Pełne Wersje (miejsce 2); Golden Forki 2010 - Pełne Wersje (miejsce 1); Golden Forki 2009 - Pełne Wersje (miejsce 2); Liga Mapperów Sezon III (miejsce 1); Liga Mapperów Sezon II (miejsce 3)
Posty: 185
Rejestracja: 05 wrz 2007, 23:21
Lokalizacja: Żagań
Kontakt:

Re: TA 2010 - Zapowiedź, Pomysły itp.

Post autor: Amadik »

Jeszcze garść pomysłów, choć czysto estetycznych:

Obrazek

A na poważnie:
- daj(cie) odstęp pomiędzy 'opisem' a listą wrzuconych zasobów, może być linia. Z jakiegoś powodu mnie po prostu bolą nogi jak widzę to jako zbity tekst.
- w polu z adresem email pozwól(cie) wpisać nawiasy, bo nie można zrobić (at) - ja małp nie lubię.
- popraw(cie) literówkę w tekście, w podziękowaniach za wrzucenie zasobów.
- można jeszcze wyrównać pola strona+email do prawej strony ( no chyba, że coś tajemniczego się tam ma w przyszłości znaleźć ).
Awatar użytkownika
kvachu
Posty: 765
Rejestracja: 15 kwie 2006, 11:46

Re: TA 2010 - Zapowiedź, Pomysły itp.

Post autor: kvachu »

Amadik pisze: - w polu z adresem email pozwól(cie) wpisać nawiasy, bo nie można zrobić (at) - ja małp nie lubię.
To polubisz. Ja nie lubię (at).
Awatar użytkownika
Rave

Golden Forki 2010 - Dema (miejsce 2)
Posty: 2041
Rejestracja: 15 kwie 2009, 21:33
Lokalizacja: '; DROP TABLE 'Messages'

Re: TA 2010 - Zapowiedź, Pomysły itp.

Post autor: Rave »

Tylko, że małpy ułatwiają robotę programom szukającym na stronach adresów e-mail i tworzących bazy spamerskie.
Zablokowany