Sondy na stronie

Wszystkie sprawy związane z Tsukuru Archive.
Awatar użytkownika
GameBoy

Golden Forki 2009 - Pełne Wersje (miejsce 1); Puchar Ligi Mapperów II (zwycięstwo); TA Sprite Contest 6 (miejsce 3)(miejsce 3)
Posty: 1768
Rejestracja: 11 lip 2009, 13:47
Lokalizacja: Wieluń

Re: Sondy na stronie

Post autor: GameBoy »

Na podstawie wiersza.*

Jako, że rmxp.pl upada http://www.rmxp.pl/index.php?topic=7291 ... #msg100100 można by zrobić jakąś sondę podsumowującą.

A do RTP zaliczają się tylko grafiki dostępne od razu z makerem (ew. oficjalne addony), koniec kropka. Nie zmieniajcie wieloletniej tradycji. =)
Awatar użytkownika
Kleo

Golden Forki Special - Recenzje (zwycięstwo); Golden Forki Special III - Recenzje (zwycięstwo)
Posty: 1001
Rejestracja: 31 sie 2012, 22:25

Re: Sondy na stronie

Post autor: Kleo »

Ja chcę Golden Forki!
A jeśli chodzi o samą ankietę, to waham się pomiędzy pierwszą, a drugą odpowiedzią. Bo:
1. Pewnie nawet byłbym gotów pomóc, ale niewiele umiem, więc pewnie niewiele się przydam.
2. Aktywny udział - o ile oznacza głosowanie to ja chętnie, ale jeśli zgłoszenie swojego projektu, to z przyczyn obiektywnych nie da rady.
No i tak sobie myślę, że tym razem, jeśli impreza dojdzie do skutku, to powinna obejmować również rok 2012 - w parę całkiem niezłych (i kilka gorszych) rzeczy udało mi się wtedy zagrać.
Awatar użytkownika
Rahim
Posty: 1380
Rejestracja: 10 gru 2012, 09:03
Lokalizacja: Zülpich

Re: Sondy na stronie

Post autor: Rahim »

Kleo pisze:Ja chcę Golden Forki!
Kleo pisze: jeśli zgłoszenie swojego projektu, to z przyczyn obiektywnych nie da rady.
Dlatego ich nie ma, każdy się wymiguje a to to, a to tamto, nie powstają projekty bo:
1)Nie chce się
2) Nie umiem
3) Nie mam czasu

A jak powstają to raczej takie które nie były by na GF atrakcją i czymś godnym pokazania.

Właściwie to sama sobie odpowiedziałaś :roll:
Awatar użytkownika
Jazzwhisky
Posty: 4332
Rejestracja: 13 kwie 2006, 21:45
Kontakt:

Re: Sondy na stronie

Post autor: Jazzwhisky »

Kleo - wybacz, uroki języka polskiego, niestety niektórych pytań/odpowiedzi nie da się sformułować sensownie bez form osobowych.

Co do reszty - yup, jeszcze czekam na rezultaty sondy, ale już mogę przekazać, że GF 2013 odbędą się pod koniec roku i obejmą także produkcje wydane w roku 2012. Nie wiem jeszcze jak będzie z formą imprezy, ale wiele zależy od zainteresowania - już na przełomie lipca i sierpnia powinienem wrzucić jakieś info co do przygotowań tegorocznych GF. Na pewno każdy będzie mógł dorzucić swoją cegiełkę do całości, w tym przypadku najważniejsze będą chęci.

A aktywny udział oznacza mniej więcej własny projekt i/lub głosowanie/wypowiedzi w tematach konkursowych, jedno i drugie buduje swoimi drogami rangę konkursu. =)
Nasz discordowy czat, 24h/d - https://discord.gg/4GG85kr
Awatar użytkownika
X-Tech

Golden Forki 2009 - Pełne Wersje (miejsce 3)
Posty: 3268
Rejestracja: 22 lut 2008, 14:15

Re: Sondy na stronie

Post autor: X-Tech »

GameBoy pisze:Na podstawie wiersza.*

Jako, że rmxp.pl upada http://www.rmxp.pl/index.php?topic=7291 ... #msg100100 można by zrobić jakąś sondę podsumowującą.
Serie wywiadów z moderacją i administracją bardzo chętnie przeprowadzę będą bardziej obrazowe niż sonda - Gwarancja 100% satysfakcji i zadowolenia.




Co do sondy na temat golden forków:


Szczerze ? Wybrałem opcję nr 4 czyli "Nie brakowało mi ich w zeszłym roku, nie będzie i teraz"
Powodem nie jest brak zainteresowania graniem w gry z rpgmakera - znacznie się to poprawiło chodzi o to, że jestem wędką, a nie krewetkowcem ;p Jeśli to nie problem to chętnie zagłosuje na gry, które do mnie trafiły.
Awatar użytkownika
Dragon Kamillo

Golden Forki 2016 - Pełne Wersje (miejsce 3); Golden Forki 2013 - Zapowiedzi (zwycięstwo); Liga Mapperów Sezon IV (miejsce 2)
Posty: 1947
Rejestracja: 18 paź 2009, 21:23
Lokalizacja: Poznań/Granowiec

Re: Sondy na stronie

Post autor: Dragon Kamillo »

Nigdy nie głosowałem na GF, ale w tym roku mam już zamiar na coś w końcu oddać swój głos. W sumie to niedawno (w sobotę) tak się zastanawiałem czy będą GFy, nawet zdecydowałem, że mógłbym pomóc przy ich organizacji jeśli zajdzie taka potrzeba - tylko żeby się odbyły. Jednak nic nie wiem na 100% w końcu w grudniu nie ma wakacji XD, ale myślę że dam radę przy czymś pomóc.

Można też się zgadać z reptilem, myślę że twierdza też się przyłączy do GFów tak jak to było ostatnio. Można też się spytać Ayene (ją najlepiej) czy Ultima się nie przyłączy - przyniosło to by dużo gier z makera vx - może i nawet trzeba by robić kilka głosowań jak to było kiedyś przy xp. RMXP upadło więc nie ma już dawnego partnera organizacji imprezy.


Co do mnie, nie wiem czy wyrobię się z demem nichtera, a to jedyny projekt który tworzę w dozwolonym do startowania w konkursie makerze, bo reszta jest w rm 95.
Awatar użytkownika
Noruj

Golden Forki 2015 - Pełne Wersje (miejsce 1); Golden Forki 2014 - Zapowiedzi (zwycięstwo); Golden Forki 2011 - Pełne Wersje (miejsce 1)(miejsce 1); Golden Forki 2010 - Zapowiedzi (miejsce 3)
Posty: 1242
Rejestracja: 15 lut 2009, 16:36
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Sondy na stronie

Post autor: Noruj »

Mogę pomóc jak się da przy organizacji. Szkoda, że tym razem nie będzie nic mojego : (

PS:proszę nie łączmy Forków z ultimą. Nie chcę tutaj tego argumentować żeby nie robić flame'a, ale to naprawdę zły pomysł.
Obrazek
Awatar użytkownika
GameBoy

Golden Forki 2009 - Pełne Wersje (miejsce 1); Puchar Ligi Mapperów II (zwycięstwo); TA Sprite Contest 6 (miejsce 3)(miejsce 3)
Posty: 1768
Rejestracja: 11 lip 2009, 13:47
Lokalizacja: Wieluń

Re: Sondy na stronie

Post autor: GameBoy »

Podpisuję się pod tym co napisał Noruj w postscriptum.
Po wzięciu udziału w jednym konkursie Ultimy, którego organizacja okazała się później dosyć wątpliwa. Co prawda to było ze 3 lata temu i przez ten czas może uświadomili sobie kilka błędów etc. ale jednak wolałbym nie ryzykować. Nie chciałbym, by wskrzeszone GFy zostały w podobny sposób popsute.
Awatar użytkownika
McLaren
Posty: 858
Rejestracja: 19 mar 2013, 10:31

Re: Sondy na stronie

Post autor: McLaren »

Jeszcze nigdy nie byłem na GF i nie chciałbym mieć popsutej imprezy zróbcie tak jak kiedyś normalnie bez łączenia się z innymi stronami związanymi z rpg makerem.
Awatar użytkownika
Rahim
Posty: 1380
Rejestracja: 10 gru 2012, 09:03
Lokalizacja: Zülpich

Re: Sondy na stronie

Post autor: Rahim »

Ja również, to odrębne forum i mają własne zasady i konkursy.
Myślę że będzie spokojniej bez ultimy.
Awatar użytkownika
Noruj

Golden Forki 2015 - Pełne Wersje (miejsce 1); Golden Forki 2014 - Zapowiedzi (zwycięstwo); Golden Forki 2011 - Pełne Wersje (miejsce 1)(miejsce 1); Golden Forki 2010 - Zapowiedzi (miejsce 3)
Posty: 1242
Rejestracja: 15 lut 2009, 16:36
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Sondy na stronie

Post autor: Noruj »

McLaren pisze:Jeszcze nigdy nie byłem na GF i nie chciałbym mieć popsutej imprezy zróbcie tak jak kiedyś normalnie bez łączenia się z innymi stronami związanymi z rpg makerem.
W zasadzie to było łączone z rmxp.pl i gońcem, ale to całkiem inna kwestia. Chyba nie zmieniło to aż tak wiele, bo użytkownicy i tak generalnie są w większości ci sami.
Obrazek
Awatar użytkownika
Jazzwhisky
Posty: 4332
Rejestracja: 13 kwie 2006, 21:45
Kontakt:

Re: Sondy na stronie

Post autor: Jazzwhisky »

Na chwilę obecną - z racji braku Rmxp.pl w sieci - przyjmuję, że mamy czterech współorganizatorów obecnych przy poprzednich edycjach - GRMA (gdzie odbędą się głosowania) oraz Twierdzę, Gońca i TA.

Jednocześnie prosiłbym o wstrzymanie się z dalszą dyskusją co do organizatorów (przynajmniej do czasu powstania oficjalnego tematu GF2013), bo robi się odrobinę niezręcznie. Ofkoz wszelkie głosy i opinie są mile widziane, ale najważniejsze decyzję będą podejmowanie na podstawie suchych faktów, nie subiektywnych wrażeń. Przypominam - żaden z konkursów nie zawalił nam się jeszcze z powodów organizacyjnych i nic nie zostanie zepsute i tym razem. ;)

A jeśli ktoś się bardzo pali do roboty - już dziś możecie podsyłać mi przez PM tytuły (razem z linkami!) fajnych polskich gierc z lat 2012/2013, które nie zostały zaprezentowane ani na naszym forum, ani na żadnym z sajtów współorganizujących GF.
Nasz discordowy czat, 24h/d - https://discord.gg/4GG85kr
Awatar użytkownika
Rahim
Posty: 1380
Rejestracja: 10 gru 2012, 09:03
Lokalizacja: Zülpich

Re: Sondy na stronie

Post autor: Rahim »

Szczerze przyznam że jeszcze całe nic nie wiadomo, a juz sie podjarałem :D
Czekam usilnie na jakieś dalsze informacje :]
Awatar użytkownika
ravenone

GF 2016 - Pełne Wersje (miejsce 1); GF 2015 - Pełne Wersje (miejsce 1); GF 2014 - Pełne Wersje (miejsce 1); GF 2011 - Pełne Wersje (miejsce 2) Dema (miejsce 2); GF 2010 - Pełne Wersje (miejsce 1) Zapowiedzi (miejsce 1); GF 2009 - Pełne Wersje (miejsce 3)
Posty: 438
Rejestracja: 28 lis 2009, 12:06

Re: Sondy na stronie

Post autor: ravenone »

Nie rozumiem skąd ta niechęć do łączenia się z Ultimą.
Na GFach siłą rzeczy znajdą się gry publikowane tylko na ultimie.
Ostatnie GFy to aktywność w głosowaniu raptem kilkunastu osób.
Teraz, gdy nie ma już rmxp.pl ludzi zaangażowanych będzie pewnie jeszcze mniej.
A chyba nie o to chodzi w najważniejszej imprezie roku?

Temat: Sondy na stronie
Awatar użytkownika
Rahim
Posty: 1380
Rejestracja: 10 gru 2012, 09:03
Lokalizacja: Zülpich

Re: Sondy na stronie

Post autor: Rahim »

Ostatnia sąda na TA trochę jest taka nie bardzo, w sensie tych recek, wiele gier zostało wrzuconych ale bez recek, niewiele jest do porównywania i oceniania ._.
Po za tym jak są już recki to tekst jest nawalony, wygląda na długi, brak odstępów jeśli już
jest dzielony na poszczególne kategorie typu grafikia, mechanika itp.
Za to bardzo podoba mi się ta recka, wygląda schludnie, wszystko co miało być podzielone i czytelne takie jest:
http://tsukuru.pl/index.php?link=gra&ti ... w=recenzja
ODPOWIEDZ