Nieznośny spam w komentarzach

Wszystkie sprawy związane z Tsukuru Archive.
Zablokowany
Awatar użytkownika
Preki

Golden Forki 2013 - Pełne Wersje (miejsce 1); Golden Forki 2010 - Pełne Wersje (miejsce 3)
Posty: 758
Rejestracja: 16 wrz 2007, 20:54
Lokalizacja: Siedlce City

Nieznośny spam w komentarzach

Post autor: Preki »

Nie mogłem się powstrzymać przed napisaniem tego tematu, bo to co się dzieje w komentarzach pod newsami jest... chore, no :-x . Przychodzą sobie jakieś anonimy (a tak naprawdę może to być ktoś z forum) i smarują głupoty, robiąc tym samym śmietnik. Dlaczego by nie zablokować panom anonimom możliwość pisania komentów pod newsami? A może macie inne pomysły?
http://prekisiedlce.wordpress.com/ - moje blogowe skrobanko
"W skrócie - gra nigdy nie jest gotowa, Ty zwyczajnie przestajesz nad nią pracować." - Jörg "Eiswuxe" Winterstein
Awatar użytkownika
Sabikku

Golden Forki 2011 - Pełne Wersje (miejsce 3); Golden Forki 2010 - Zapowiedzi (miejsce 2); Golden Forki 2009 - Zapowiedzi (miejsce 3)
Posty: 305
Rejestracja: 01 sty 2009, 19:36

Re: Nieznośny spam w komentarzach

Post autor: Sabikku »

Ja mam lepszy pomysł - dajmy x'owi możliwość pisania tylko jednej wypowiedzi do jednego newsa. Efekt będzie ten sam, co usunąć wypowiedzi anonimom. Tylko pozbędziemy się bardziej śmierdzącego shitu xd (moim zdaniem, lolol!).

Mi anonimowe wypowiedzi nie przeszkadzają. Co więcej, nie zamykajmy tym ludziom dostępu do dyskusji - bez anonimowych bluzg nie będzie tak ciekawie.
Awatar użytkownika
X-Tech

Golden Forki 2009 - Pełne Wersje (miejsce 3)
Posty: 3268
Rejestracja: 22 lut 2008, 14:15

Re: Nieznośny spam w komentarzach

Post autor: X-Tech »

Za propozycje nasionka dla prowokatorów temu wyżej powinien polecieć ban.

Ogólnie pomysł Preka dość niegłupi można by dupków internetu trochę odseparować zabraniając im pisania anonimowo.

Na tsukuru pod innymi nickami piszą i tak stali bywalcy, bo pod swoimi nickami boją z siebie robić idiotów. Nawet na rmnecie jest zabronione pisania oszustom - trzeba mieć konto, żeby móc się udzielać.
Awatar użytkownika
Jazzwhisky
Posty: 4332
Rejestracja: 13 kwie 2006, 21:45
Kontakt:

Re: Nieznośny spam w komentarzach

Post autor: Jazzwhisky »

Na początku tylko się zaśmiałem (jak przy pomyśle o ujawnianiu głosów z ankiety), ale biorąc pod uwagę też to co wyrabiacie na ircu - to powoli zaczyna robić się groźne.

Preki, czy mi się wydaje, czy niedawno sam atakowałeś mnie, że nie pozwalam się wypowiadać do woli, urządzam na forum "prywatę" i "drugiego Titka" (+ w ogóle jak śmiem usuwać jakieś wpisy X-Techa), a teraz sam domagasz się zablokowania wypowiedzi ludziom, bo ktoś ironicznie nie zgadza się z twoją opinią na temat jakiejś gry?!
Sam kiedyś* urządzałeś jazdy w komentarzach jako anonim, X-Techowi też się zdarzało (i znacznie gorsze rzeczy jako nie-anonim), a teraz zachowujecie się jak ostatnie sumienie i wyrocznia polskiego community. To żenujące biorąc pod uwagę wasz wiek, nie wiem czy Wam już zupełnie odbiło, ale proponuję trochę pomyślunku, X pewnie umrze z baśniowym przeświadczeniem o własnej nieomylności, ale Ty Preki powinieneś się trochę otrząsnąć, im szybciej, tym lepiej.

Mając to w pamięci - prawdą jest, że większość (ale nie ogromna) "anonimowych" wpisów to niezalogowani userzy. Jednak zazwyczaj jestem w stanie z łatwością ich rozpoznać i jeśli dzieje się coś wyjątkowo niefajnego - JAK ZAWSZE - po cichu usuwam syf i/lub reaguję poprzez prywatny kontakt. Nie widzę powodu by ten tryb zmieniać, czy blokować możliwość wypowiedzi całej grupie użytkowników, zwłaszcza, że i tak mam na sumieniu chyba zbyt wielu młodych, nierozgarniętych użytkowników TA czy forum.
Nasz discordowy czat, 24h/d - https://discord.gg/4GG85kr
Awatar użytkownika
X-Tech

Golden Forki 2009 - Pełne Wersje (miejsce 3)
Posty: 3268
Rejestracja: 22 lut 2008, 14:15

Re: Nieznośny spam w komentarzach

Post autor: X-Tech »

Czy ktoś w ogóle kiedy kolwiek brał irc na poważnie ?

Preki chyba nie zabrania wypowiedzi on raczej sugeruje, żeby nieb było pisania pod multikontami. Na rmnecie też w końcu założyli bloka na spamerów i prowokatorów = szczerość. Nie napisze ktoś hej jesteś ch*em albo ^$%#%# pod innym nickiem, a tu napisze. Bez sensu zezwalać dupkom pisać to co myślą naprawdę o innych nie pod swoim, nickiem. Gdyby nie było takiej możliwości było by wiadomo kto co myśli o każdym i sprawy były by załatwiane od razu. Ilekroć ktoś chciał wypowiadać się o grach i tak rejestrował się na forum.
Awatar użytkownika
Jazzwhisky
Posty: 4332
Rejestracja: 13 kwie 2006, 21:45
Kontakt:

Re: Nieznośny spam w komentarzach

Post autor: Jazzwhisky »

AI-RPG pisze:Nie napisze ktoś hej jesteś ch*em albo ^$%#%# pod innym nickiem, a tu napisze
X, ale nie rozmawiamy o takiej sytuacji, nic takiego się nie wydarzyło (a jeśli ma miejsce, to jak pisałem - wpisy lecą ostro seriami). Ponadto, nic mnie nie obchodzą jakieś inne sajty (porównaj sobie liczby, problem moglibyśmy mieć, gdyby przemnożyć liczbę aktywnych użytkowników np. przez 50) ani twoje domysły na ich temat - jest raczej odwrotnie - to właśnie to, co proponujesz, prowadziłoby do ew. multikont. =]
I żeby było jasne - mnie też to drażni, też mi się to nie podoba - ale nie będę latał za każdym z byle g*wienkiem, które wywinęli, ani blokował możliwości wypowiedzi tym, którzy żadnego konta naprawdę nie mają, to tylko komentarze, RM to zabawa, a Wy przywiązujecie do tego wszystkiego zbyt wielką wagę.

Temat chyli się ku zamknięciu (bo od początku właściwie nie ma o czym dyskutować), na koniec - tak, mi zdarza się brać irca na serio, jeśli nie powinienem tak tego traktować to już mój problem, olej sprawę. Bo równie dobrze ja mógłbym zapytać teraz: Czy ktoś w ogóle kiedykolwiek brał komentarze pod newsami na poważnie? ;)
Nasz discordowy czat, 24h/d - https://discord.gg/4GG85kr
Zablokowany