Dział VX

Wszystkie sprawy związane z Tsukuru Archive.
Zablokowany
master miller
Posty: 928
Rejestracja: 02 maja 2008, 09:45

Dział VX

Post autor: master miller »

Praktycznie wszelkie zasoby dotyczą rpg makerów 2k/2k3. Również większość gier na inne makery jest pomijana na stronie głównej.

Pytam czy jest możliwość utworzenia takiego skromnego działu dla rpg makera VX. Osobiście mógłbym objąć nad nim opiekę.

Zdaje mi się, że temat był już poruszany.
Awatar użytkownika
Jazzwhisky
Posty: 4332
Rejestracja: 13 kwie 2006, 21:45
Kontakt:

Re: Dział VX

Post autor: Jazzwhisky »

Pomijając fakt, że zeszły rok to na TA raczej przewaga projektów spod RMXP, nie przypominam sobie, żeby temat VX był poruszany. Anyway, może było to dawno - trochę nie rozumiem co masz na myśli pisząc: "dział dla rpg makera VX", proszę o rozwinięcie.

A trochę uprzedzając - po prostu wokół TA zawsze kręciły się osoby związane z RM2k/2k3. Kiedyś były nawet plany utworzenia działu zasobów dla RMXP, niestety zanim brygada zdołała zebrać jakiekolwiek materiały na start, motywacja i ludzie jakoś się rozpłynęli. Aktualnie wprowadzanie takowego oznaczałoby sporo dodatkowej pracy, pamietaj też, że na TA nie umieszczamy żadnych materiałów znalezionych w sieci. Stąd - bardziej niż kiedykolwiek dział wymagałby dużego kopa na start i silnego wsparcia osoby/osób zorientowanej we wszelkich niuansach RMXP/VX. Chyba niewykonalne biorąc pod uwagę aktualną kondycję community, co oczywiście nie zmienia faktu - ja jestem nastawiony pozytywnie, pod warunkiem, że podchodzimy do tego na poważnie, bez pustek na starcie i bez sytuacji gdy przygotowanie działów zajmuje więcej pracy niż późniejszy wkład w ich wypełnienie.

Reasumując - pomysły tego typu są OK, ale uderzajcie tylko gdy macie już coś solidnego w garści.
Nasz discordowy czat, 24h/d - https://discord.gg/4GG85kr
master miller
Posty: 928
Rejestracja: 02 maja 2008, 09:45

Re: Dział VX

Post autor: master miller »

Hmm tak zapomniałem o waszej polityce: nic z neta. Ale zasoby z neta nie mogłyby się znaleźć?
Awatar użytkownika
Jazzwhisky
Posty: 4332
Rejestracja: 13 kwie 2006, 21:45
Kontakt:

Re: Dział VX

Post autor: Jazzwhisky »

Coś takiego tylko na forum, odwiedza je wcale nie tak mało osób i nic nie stoi na przeszkodzie byś stworzył usystematyzowany temat (czy nawet kilka) pełny linków do resów, skryptów, artykułów, tutoriali. Pewnie od czasu do czasu nawet ktoś by się do tego dołożył, kto wie co by z tego wyszło. =)
Nasz discordowy czat, 24h/d - https://discord.gg/4GG85kr
Zablokowany